Hotely Bavorské alpy

  • Oblast
  • Bavorské alpy: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Ukázat další hotely
Hotely Bavorské alpy

VE ZKRATCE

Bavorské Alpy se rozkládají na pomezí Bavorska a Salcburska. Oblast patří k nejmalebnějším částem Německa – jsou zde vysoké hory, hluboká údolí, množství jezer, nádherná příroda. Tyčí se zde rovněž nejvyšší hora Německa – Zugspitze. Bavorské Alpy poskytují spoustu možností k prožití aktivní dovolené v kterémkoliv ročním období. Nedaleko se nacházejí metropole Salzburg a Mnichov. Na úpatí Alp najdete zajímavá města a v Bavorsku objevíte mnoho zajímavostí jako např. známý pohádkový zámek Neuschwanstein, zámek Herrenchiemsee známý jako věrná kopie zámku ve Versailles, památky jako Berchstesgaden a Orlí hnízdo sloužící dříve jako residence Adolfa Hitlera či Krimmelské vodopády. Na svých cestách nemusíte mít obavy, pokud jde o ubytování, nabídka je bohatá, a to včetně levné varianty.

KULTURA

Bavorsko je svými zvyky a tradicemi proslulé po celém světě, zejména díky Oktoberfestu a vánočním trhům. Z Německa pocházejí mnohé vánoční písně nebo třeba adventní kalendář. Zde byl také zmíněn poprvé velikonoční zajíček jako symbol velikonoc. To, co ale patří k Bavorsku a co najdete ve zdejších Alpách, je jednoznačně národní bavorský kroj, který se opět stává velmi populárním u všech generací. Je spojován s vlastenectvím a národní hrdostí. Odjakživa zde byl nošen každodenně jako pracovní oděv, v posledních 50 letech se nosí spíše při slavnostních příležitostech. Ženský bavorský kroj se nazývá dirndl, u mužského kroje jsou typické bavorské kožené kalhoty s kšandami. Ať se ubytujete v levném nebo luxusním hotelu či v penzionu, všude se setkáte s tradičními truhlíky květin v oknech nebo v zimě s krásným osvětlením.

KUCHYNĚ

V Bavorských Alpách se jídlu i pití věnuje velká pozornost, Bavoři si na jídle zakládají a velkou roli hraje také proslulé bavorské pivo. Bavorská kuchyně je známá svou regionálností a tradicí. Zdejší specialitou jsou klobásky. Bílá klobása – Weißwurst – je symbolem bavorské kuchyně. Ke klobásce patří typická bavorská křenová pomazánka – Bayerischer Meerrettich, která je opravdu pálivá. Křen, který se pro její výrobu používá, pochází z městečka Baiersdorf. Naproti tomu sladká je bavorská hořčice, která má také specifickou chuť. Další pochutina, kterou je Bavorsko vyhlášené, jsou preclíky. Typicky jsou tu také velké kulaté játrové knedlíky. V Bavorských Alpách můžete ochutnat i další speciality, jako např. smažené koblihové těsto, bramborovou pomazánku, játrový nářez či máslové pečivo. Pokud máte rádi sýry, tak se právě zde vyrábí specialita chráněná Evropskou unií - Allgäuer Bergkäse. Na své si přijdou i milovníci vín, vyhledávaná jsou zejména vína z oblasti Franky. Ve většině zdejších typických penzionů vám některé speciality také nabídnou.

FESTIVALY A AKCE

V Bavorských Alpách si slavnosti a festivaly můžete opravdu dostatečně užít. Uvidíte místní tradice a zvyky, ochutnáte místní speciality. K velmi známým akcím patří Fasching, karneval, kdy se lidé převlékají do různých masek a užívají si vyhánění zimy. Krásná jezdecká procesí můžete spatřit v období Letnic. Staré zvyky se těší oblibě zejména při oslavách slunovratu 21. června. Každoročně můžete navštívit také v průběhu tří červencových týdnů na Kaltenbergu největší rytířský turnaj na světě nebo Skolení draka ve Furth im Wald, což je nejstarší německá lidová hra. Užít si můžete také v září Slavnosti shánění dobytka. Milovníci vína by neměli vynechat slavnosti vína ve Frankách. Nejznámější událostí je samozřejmě Oktoberfest, největší lidová slavnost na světě, a proslulé vánoční trhy v Bavorsku. Zejména během těchto dvou událostí je poměrně velký problém sehnat ubytování, zejména to levné. Téměř každý hotel nebo penzion má rezervace na dlouhou dobu dopředu.

KLIMA A AKTIVITY

Počasí v Německu je dáno jeho polohou v mírném klimatickém pásmu, nicméně je ovlivňována řadou vlivů, které se regionálně projevují. V Bavorských Alpách je počasí alpského typu, takže v horách jsou mírná léta, slunné podzimy a poměrně dlouhé a studené zimy. Vane tu často typický alpský vítr. Srážky jsou zde hojnější a zimní sezona je velmi dlouhá. Užijete si zde lyžování, snowboarding, běh na lyžích. Milovníci pěší turistiky mohou na túrách obdivovat krásy zdejší přírody. Fanoušci adrenalinových sportů vyzkouší lezení na strmé vrcholy bavorských Alp. Cyklisti zde budou nadšeni - Bavorsko se pyšní hustou sítí cyklostezek a MTB tras. U krásných bavorských jezer – od jezera Chiemsee až po Bodamské jezero - najdete širokou nabídku sportovních a volnočasových aktivit pro všechny generace.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

To, že byste neměli vynechat Zugspitze, není určitě potřeba zmiňovat. Pokud budete v Bavorských Alpách, navštivte ale také Národní park Berchtesgaden. Je ze všech stran ohraničen vysokými horami, mezi kterými je i druhý nejvyšší vrchol Německa – Watzman. Se strmými skalami kontrastují zelené pastviny a vše umocňuje úchvatné horské jezero Königsee podobající se norskému fjordu. Vidět tu můžete prakticky všechny druhy stromů, které rostou v těchto nadmořských výškách. Fauna i flóra v Národním parku Berchtesgaden je velmi rozmanitá. Z živočichů se tu vyskytuje například svišť horský, mlok alpský anebo třeba i kozoroh. Z rostlinných druhů můžete spatřit např. i některé druhů orchidejí. Pohodlné ubytování, které najdete ve zdejších penzionech, vaši dovolenou určitě zpříjemní.

GARMISCH

Horské městečko Garmisch se nachází v Bavorských Alpách na jihu Německa, v regionu Oberbayern, v nadmořské výšce 708 metrů přímo pod Alpským masivem pohoří Wetterstein. Je jedním z největších lyžařských center v Bavorsku i celém Německu. Z městečka je možné vyjet zubačkou na nejvyšší horu Německa Zugspitze. Garmisch můžete navštívit ve všech ročních obdobích, vždy je tu krásně. Kromě horských túr či lyžování je zajímavostí dosud stojící sportoviště z Olympijských her z roku 1978. Symbolem města jsou skokanské můstky, každoročně se tu koná závod ve skocích na lyžích, který je součástí Turné čtyř můstků. Městečko slouží také jako klimatické lázně.

INGOLSTADT

Bavorské město Ingolstadt ležící na Dunaji je městem bohatých tradic a dějin, ale také moderním městem současnosti. Je známé zejména díky automobilce Audi. Má však i bohatou historii, protože bylo sídlem bavorských vévodů. Najdete tu řadu zajímavých míst, např. Duke City, opevnění starého města, Bavorskou státní univerzitu, Nový hrad, barevné štítové domy, Staroměstskou radnici atd. Katedrála nejsvětější panny Marie je největším pozdně-gotickým kostelem svého druhu v Bavorsku. Kousek od katedrály stojí středověká Křížová brána, symbol Ingolstadtu. Najdete tu řadu muzeí – Bavorské vojenské muzeum, Německé muzeum historie medicíny, Audi museum mobile, muzeum hraček a bavorské policejní muzeum.

Oblast Bavorských Alp právem patří k nejmalebnějším oblastem Německa. Nádherná jezera a vrcholy hor, krajina doplněná hrady, zámky a kostely, možnosti sportovního i kulturního vyžití, zajímavý bavorský folklor a zvyky, místní speciality – to vše dělá z této oblasti zajímavou dovolenkovou destinaci, kde si volné chvíle užijí všechny generace.

Cenový rozsah

od ‎590 Kčdo ‎56 734 Kč

Nejlepší hotely