Hotely – Bora Bora, Francouzská Polynésie

  • Bora Bora - největší online hotelový vyhledávač
  • Bora Bora: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Ukázat další hotely
Hotely Bora Bora

Bora Bora: Perla Tichomoří

Pohádkový ostrov dokola ze všech stran omývaný křišťálově průzračnými vodami Tichého oceánu, kde teplota neklesne pod báječných 24 stupňů. Tři mohutné rozeklané hory porostlé bujnou tropickou zelení. Skvostné korálové útesy i malé rajské ostrůvky ohromující návštěvníky. To je Bora Bora, ostrov zvaný Perla Tichomoří.

Nemáme vlastní moře, krásná pobřeží ani divoké džungle a horkých letních dnů máme pomálu. I proto nás láká exotika vzdálených ostrovů, jako je Bora Bora. Přitažlivá krása tohoto pohádkového ostrova, kdysi aktivní sopky, dosahuje až k nám. Dovolená strávená na zdejších bělostných plážích se nesmazatelně vryje do vzpomínek každého návštěvníka.

Ostrov Bora Bora jako jeden z malá ostrovů “nežije” pouze z cestovního ruchu. Bora Bora je známý ostrov také díky produkci exkluzivních černých perel a pravé vanilky. Návštěvníky však láká úchvatná příroda, a tak sem každoročně míří tisícovky z nich. Ke snové dovolené přispívají také zdejší přátelští lidé a samozřejmě luxusní hotely, ale také levnější formy ubytování. Hotely, ubytovny a penziony jsou rozprostřené na všech ostrovech a ostrůvcích. Výjimkou je pouze 100 metrů vysoký pahorek Motu Toopua, na němž se nachází velké zvonící kameny, tzv. zvony boha Hiro.

ZEMĚ ČERNÝCH PEREL A VANILKY

Kdysi si tento ostrov a jeho obyvatelé žili poklidným životem, který narušil až příchod Evropanů. Prvním Evropanem, který vkročil na území ostrova, byl Jacob Roggeveen z Holandska a stalo se tak v roce 1722. Před tím však na ostrovech žili Polynésané, kteří se zde usídlil před 1100 lety. Z dob jejich osídlení se dochovaly úžasné starobylé krámy a rytiny posvátných želv.

Poté, co Evropané ostrovy objevily, se životy původních obyvatel změnily k nepoznání. Po objeviteli Roggeveenovi následovali stovky a tisíce nadšených badatelů a misionářů, kteří v dobrém i zlém měnili tvář ostrova. Vojenskou silou byly nakonec ostrovy připojeny pod Francouzskou nadvládu v roce 1842. Ze svobodných ostrovů se tak stala kolonie.

V druhé polovině 20. století v rámci osvobozujících bojů a hnutí, které se odehrávaly po celém světě, získaly také ostrovy Bora Bora částečnou vnitřní autonomii. Od roku 2004 jsou právoplatnou součástí Francie a Závětrných ostrovů v rámci zámořského území Francouzské Polynésie tvořenou 118 ostrovy.

VAITAPE - NEJŽIVĚJŠÍ MÍSTO OSTROVA

Ačkoliv je Bora Bora relativně malým ostrovem a žije zde zhruba 9 000 obyvatel, má své vlastí město. Je jím Vaitape, nejobydlenější a nejživější místo na celém ostrově. Více než polovina celé ostrovní populace má své domovy právě zde.

Ve Vaitape na jednom z malých ostrůvků (Motus) je možné navštívit přírodní Lagoonarium, plné rozmanitých mořských živočichů. V přirozeném prostředí plavete společně se žraloky, želvami i drobnými tropickým rybkami. Podmořský život mnohem lépe poznáte v potápěčském neoprenu a s dostatečnou zásobou kyslíku. Méně odvážní si mohou užít šnorchlování pod hladinou oceánu nebo si okolí města i celého ostrova prohlédnou z paluby jachty či motorového člunu.

Město se nachází na západním pobřeží a luxusní ubytování zde vyhledávají opravdu nároční turisté, kteří milují komfort a servis nabízený tradičními hotely, jako je například Hilton Bora Bora Nui Resort & Spa či Four Seasons Bora Bora.

OKRUŽNÍ JÍZDA PO BORA BORA

Bora Bora je sopečným ostrovem uprostřed průzračné laguny. Pyšní se úchvatnou přírodou jak na zemi, tak i pod vodou. Není proto překvapující, že patří k nejvíce navštěvovaným ostrovům v této oblasti. Turisté sem přijíždí za nádhernou přírodou i odpočinkem. Možných aktivit, jak si zdejší ostrovy užít, je bezpočet.

Samozřejmostí jsou dobrodružné výlety do neobydleného vnitrozemí. Za doprovodu zkušeného průvodce vás čekají neuvěřitelné zážitky. Oblíbeným výletem je výstup na vrchol Pahia či Oteman. Cesty vedou skrze ovocné plantáže, otevřenou krajinu, kaštanové lesy i rozeklané skalními útesy. Po cestě narazíte na divoké orchideje, obrovské kapradiny i divoké kozy či kolonie fregatek. Při dosažení vrcholu vás ohromí úchvatný výhled na Návětrné ostrovy. Nečekejte však procházku “růžovým sadem”. Příroda je zde divoká, svahy jsou příkré a mnohé trasy jsou fyzicky velmi náročné a vhodné pro zkušené turisty.

Ti, kteří neholdují fyzické námaze a pěší turistice, mohou využít nabídku na horské safari v terénních vozech. Jede se po starých armádních stezkách a vnitrozemí poznáte z velmi zajímavého pohledu. Z vytipovaných míst si prohlédnete i okolní ostrovy Raiatea, Maupiti a Taaha.

Na ostrově se nachází nejkrásnější laguna na světě. Příroda zde stvořila rozmanité a doslova barvami zářící přírodní koupaliště, kde si užijete všechny vodní radovánky, které vás jen napadnou. Potápění, jachting, jízda na vodním skútru, výlety na piroze či katamaránu, lov mečounů a mnoho dalších. K poznání podmořského života slouží speciální lodě s proskleným dnem. Ale i samotné koupání v průhledných vodách laguny a opalování je pohádkou samo o sobě.

A co když vás přestane bavit slunění na písečných plážích a koupání v průzračném oceánu a zatoužíte po adrenalinové zábavě? Nakrmit si můžete nebezpečné žraloky či si zaplavat s rejnoky. Samozřejmě pouze pod dozorem profesionálních potápěčů a v bezpečí. Aktivní sportovci mohou vyzkoušet surfování a windsurfing. Na celodenní výlet v typickém polynéském plavidle a se zastávkami mezi hejny pestrobarevných rybek nikdy nezapomenete.

Večer na vás čekají živá představení tradiční polynéské kultury, která spočívají v tanci a zpěvu. Místní obyvatelé se předvádí při soutěžích ve vrhu oštěpem, přenášení ovoce či závodech na pirogách.

NEVŠEDNÍ ROMANTIKA PRO ZAMILOVANÉ

Bora Bora je častým cílem svatební cesty novomanželů. Své první dny v manželském svazku mohou strávit ubytovaní ve vodních bungalovech stojících na dřevěných kůlech přímo nad hladinou oceánu, bez klasické přístupové cesty. Veškerý servis k nim dorazí na tradiční loďce. Nevšední romantiku však slibují hotely Intercontinental Resort & Thalasso Spa a Bora Bora Pearl Beach Resort & Spa, které se pyšní bezchybnými službami.

Neskutečný zážitek a prohloubení vztahu slibuje zamilovaným párům prožití originálního polynéského svatební obřadu. Spojení nádherné přírody s tanci žen i mužů a rytmické hudby jsou zárukou nevšedního zážitku. Polynéská svatba není sice v České republice právně uznávána, ale zážitek to bude vskutku netradiční.

Pro ty, kteří by si rádi užili dovolenou na Bora Bora bez luxusu, jsou určené kempy. Ubytovat se tak můžete levně ve vlastním stanu. Ubytování v kempu vás vyjde několinásobně levněji a ostrovní romantiky si užijete také. Na ostrově kromě luxusních hotelů a levných kempů také hravě najdete ubytování v hotelích, které patří do střední cenové kategorie. Kvalitní ubytování nabízí například hotely Village Temanuata a Blue Heaven Island.

ORIGINÁLNÍ PROPOJENÍ DOMORODÉ A FRANCOUZSKÉ KUCHYNĚ

Několika staleté soužití domorodého a francouzského obyvatelstva se projevilo také na zdejší kuchyni. Vyznačuje se tropickým ovocem, mořskými plody a vlivy vynikající francouzské kuchyně. Zejména ovoce je vynikající a poměrně levné. Levně lze sehnat také rybí speciality, a to zejména v levnějších restauracích a stáncích. Dražší jsou hotelové restaurace a bary.

Hlavní surovinou je syrová ryba, čerstvé ovoce a kokosové mléko. Maso se peče v kamenech na jámě. Mezi tradiční polynéská jídla patří rejnok s omáčkou z mořských ježků či Poisson Cru, neboli syrový tuňák zalitý kokosovým mlékem a citrónovým džusem s pořádnou dávkou zeleniny a rýži. Oblíbené jsou také svěží a zdravé saláty ze syrových ryb marinovaných v limetkové šťávě. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo si nelibují v syrovém mase. Výborné je například grilované kuře s chlebovníkem, taro či opečeným banánem. K tradičním nápojům patří pivo Hihano či polynéský koktejl Mai Tai z bílého třtinového a tmavého rumu, pomerančového likéru, citrónové šťávy, grenadiny, mandlového sirupu a limetky.

Vzhledem k bohatému turistickému životu zde nebudete mít problémy objevit také oblíbenou italskou či čínskou kuchyni. Pizza a těstoviny jsou určitě výborné, ale neochutnat zdejší ostrovní speciality by byl doslova hřích.

Cenový rozsah

od ‎2 198 Kčdo ‎314 689 Kč

Plážové hotely

Zajímavá místa - Bora Bora