Hotely, Elba (Toskánsko, Itálie)

Načítání

Hotely, Elba

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Elba, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Oblast
  • Elba: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Elba - Nejoblíbenější destinace

VE ZKRATCE

Ostrov Elba, který proslavil vojevůdce Napoleon, leží v Tyrhénském moři. Elba patří Itálii a je pod správou Toskánska. I když se jedná o jeden z největších ostrovů Toskánska, je se svou délkou 29 km a šířkou 19 kilometrů poměrně malý, to mu ale rozhodně neubírá na kráse a zajímavosti. S nádhernými plážemi, romantickými zálivy, malebnými vesničkami, azurově průzračným mořem a zelenými údolími patří k nejmalebnějším ostrovům Středomoří a můžete tu prožít skutečně krásnou dovolenou. Se zájezdem se sem dopravíte ideálně letecky, ale můžete zvolit samozřejmě i jiný způsob dopravy. A na last minute můžete získat i zajímavé ceny.

KULTURA

Elba však není jen obyčejnou turistickou destinací lákající pro své přímořské podnebí a čisté moře, i když to je samozřejmě jeden z hlavních důvodů její obliby. Na Elbu však návštěvníky přitahuje také její kultura, životní styl, umění, archeologie, historie a v neposlední řadě také příroda. Zajímavé jsou i různé zvyky a tradice, ale také řemesla , z nichž nejtypičtější pro Elbu je uhlířství, které bylo velmi důležitým řemeslem na mnoha místech země. Dřevěné uhlí totiž potřebovala mnohá další zde rozvinutá řemesla. S místními tradicemi se nejlépe seznámíte, pokud si vyberete ubytování mimo turistická centra. Zde najdete levný hotel nebo penzion, odkud se můžete vydávat za poznáním ostrova.

KUCHYNĚ

Co se jídla týká, kuchyně na Elbě je výborná. Trochu se liší od tradiční italské kuchyně. Místní jídla jsou zde poměrně jednoduchá na přípravu, ale vyžadují dostatek znalostí a schopností. Typickými ingrediencemi jsou zelenina a především rybí maso nebo mořské plody , které se upravují nejrůznějšími způsoby. Velmi oblíbená je zdejší hustá rybí polévka sburita, ochutnejte ale také polévky caccucco a cibulové gurguglione. Kalamáry si tu můžete dát snad na 100 způsobů. Tradičním jídlem na ostrově je pak „Lo Stoccafisso alla Riese“, směs ančoviček, rajčat, bazalky, cibule, černých oliv, kapar, soli a olivového oleje. Na Elbě je také dost divočáků, takže místní speciality jsou často připravovány z tohoto masa. S Elbou jsou neodmyslitelně spjaty zdejší vinice, za poslední desítky let se sice počet vinic mnohonásobně snížil, přesto je zde ale tradicí pít víno snad ke každému pokrmu. Vína z Elby mají garanci kvalitních italských vín.

FESTIVALY A AKCE

Na Elbě se samozřejmě také pobavíte, koná se tu, zejména během sezony, řada festivalů a nejrůznějších akcí. Za zmínku stojí jistě European Music Island , festival pořádaný již od roku 1997. Známé jsou také Elba World Tango Festival a Elba Swing Festival. Milovníci turistiky by neměli vynechat Walking Festival , při kterém objeví krásy přírodního parku „Natural Parks of the Tuscan Coast and Arcipelag“. V době konání festivalů může být na Elbě problém sehnat levné ubytování, apartmány bývají plné. Proto si je raději objednejte včas.

KLIMA A AKTIVITY

Klima ostrova Elba má převážně středomořský ráz s teplým, suchým a slunečným létem a relativně teplou deštivou zimou. Díky lesnatým povrchům a celkově bujné vegetaci není na ostrově typicky tropické počasí, příjemný vítr umožňuje užít si tu pobyt i v teplých letních měsících, kdy se teploty často pohybují okolo 30 ºC a v noci neklesají pod 15 ºC. Výjimkou, pokud jde o teplotu, je oblast Monte Capanne, kde jsou v zimě v důsledku vyšší nadmořské výšky teploty znatelně nižší. Na Elbě se můžete setkat s bouřkami z tepla. Hornatý povrch ostrova a teplé a čisté moře jsou ideálním řešením dovolené, protože mnoho lidí hledá právě kombinaci relaxu u vody a aktivního odpočinku. Díky příznivému klimatu se tu můžete koupat od dubna do listopadu. Nacházejí se tu jedny z nejhezčích potápěčských oblastí v celém Středomoří. Je tu nejen členité moře a průzračná voda, ale i pestrý podmořský život. Populární jsou i výlety na mořském kajaku a pěší turistika. Hornatý povrch ostrova je ideálním pro cykloturistiku. V hotelu či penzionu, kde budete ubytováni, některé aktivity přímo nabízejí nebo vám je doporučí.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Elba nabízí jak nádherné pláže a úchvatné moře, tak i mnoho zajímavých míst pro milovníky přírody, historie, umění a architektury. Právě proto sem směřují mnohé zájezdy. Specifický půvab má pro zájemce o geologii a mineralogii. Na ostrově Elba roste množství kaktusů, oleandry, ibišky, fíkovníky, vavříny, duby zimní, pinie, cypřiše, kaštany a další teplomilná květena. V oblasti Monte Capanne žije řada zvířecích druhů, včetně muflonů a prasat divokých. Navíc, z této nejvyšší hory na ostrově se vám naskytnou opravdu nádherné panoramatické výhledy. V roce 1991 se stalo všech sedm ostrovů s přilehlým mořem součástí národního parku Parco nazionale dell’Arcipelago Toscano , největšího chráněného mořského parku v Evropě, který skrývá řadu zajímavostí.

PORTOFERRAIO

Hlavním městem Elby je Portoferraio na severním pobřeží. Bylo založeno v roce 1548 Cosimem I. de Medici, velkovévodou Toskánským. Je největším městem ostrova. Nad starým přístavem Darsena se rozkládá čtvrť se strmými uličkami a starými kostely. Přístav nabízí spoustu zajímavých památek, historickému centru pak vévodí pevnosti Fort Falcone a Forte Stella. Kromě pevností je také možno navštívit archeologické muzeum „Museo Archeologico“. V Portoferraio se nachází nejen hlavní náměstí Piazza della Repubblica, ale i exilové sídlo Napoleona Bonaparte Villa dei Mulini. Asi 5 km jihozápadně od Portoferraia se stojjí Villa San Martino, Napoleonovo letní sídlo.

PORTO AZZURO

Malebné rybářské městečko Porto Azzurro leží v nejvýchodnější části ostrova Elba u malé zátoky. Je považované za jedno z nejhezčích míst na ostrově. Svůj název získalo podle azurově modré vody Tyrhénského moře. Dříve se tu těžila železná ruda, dnes je město atraktivním a vyhledávaným místem k výletu či pro ubytování během dovolené. Pěkné náměstí Piazza leží u přístavu a je plné kaváren a obchůdků. Je centrem veškerého dění. Na protější straně zálivu stojí španělská pevnost – Forte Focardo. Kousek za městem najdete jedinou sladkovodní lagunu na ostrově - Laghetto di Terranera.

Elba je oblíbenou turistickou destinací se spoustou pláží a hotelů. Je ideálním místem pro aktivní rodinnou dovolenou. Teplé a čisté moře, nádherná příroda, mimořádně čisté ovzduší, možnost věnovat se sportovním aktivitám nebo se vydat po stopách Napoleona, k tomu všemu jedinečná gastronomie – to vše je obrovským lákadlem.

Od těchto oblíbených destinací vás dělí jen pár kliknutí

Další často hledané destinace