Hotely, Havaj (USA)

  7 727 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. 8 381 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  6 203 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. 5 703 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 3 209 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  5 787 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 3 364 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  5 629 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  7 090 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Havaj

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Havaj, USA. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Havaj: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Souostroví Havajských ostrovů leží v Tichém oceánu a skládá se ze stovek ostrovů, z nichž nejznámějších je těchto osm: Hawaii (Big Island), Maui, Oahu, Kauai, Molokai, Niihau, Lanai, Kahoolawe. Od kontinentálních Spojených států je Havaj vzdálená 3 800 km vzdušnou čarou. Ostrovy jsou vyhledávanou destinací pro dovolenou a míří sem zájezdy s celého světa. Kromě krásných pláží a průzračného moře tu najdete velké množství přírodních krás i řadu „nej“ - například na ostrově Big Island najdete nejvyšší sopku světa (při měření od mořského dna) Mauna Kea a na ostrově Maui pak nejvyšší spící sopku Haleakulu. Všudypřítomné tanečnice hula-hula a pestrobarevné květinové ozdoby jen dokreslují atmosféru tohoto tropického ráje.

KULTURA

Kultura Havaje vychází z tradiční kultury původních obyvatel. Samozřejmě se v průběhu času vyvíjela a měnila, zejména s příchody různých etnických skupin, které v místní kultuře zanechaly své stopy. Dnešní kultura je tedy výsledkem vlivu místní populace. Mnoho umělců a řemeslníků se vrací k původním tématům, což lze pozorovat například na zvyku vytváření barevných květin zvaných Leis či vyobrazení na místních suvenýrech. Samozřejmou součástí kultury na Havaji jsou tradiční tance a hudba. Tím nejznámějším je tanec Hula doprovázený písní nebo chvalozpěvem, jehož původ lze najít u Polynésanů, kteří na Havaji žili. Písně na Havaji zachycovaly historické události, protože zde chyběl písemný projev. S Havají je neodmyslitelně spjat pozdrav aloha. Je ve státním znaku, v místní filozofii i víře. Hotel nebo penzion, kde budete ubytováni, se vám bude snažit splnit každé přání a nabídne vám také řadu aktivit a kulturních zážitků.

KUCHYNĚ

Kuchyně Havaje je ovlivňována nejvíce kuchyní Spojených států amerických a Asie, a to z důvodu polohy mezi nimi. Základem tradiční havajské kuchyně jsou zejména místní zdroje: čerstvé mořské plody, drůbež, vepřové maso, zelenina a tropické ovoce. Najdete tu mnoho druhů exotického ovoce. Tradiční havajskou pochoutkou je vepřové maso zapečené s banány, tzv. kalu , dále pak losos s rajčaty a cibulí nebo ryby s listy taro a kokosovým mlékem. Vynikající je také poke - syrové rybí maso v různých omáčkách. K jídlu se podává havajské pivo. Vyzkoušejte také znamenitou a vyhlášenou místní kávu, která se pěstuje na plantážích prakticky všude. Místní oblíbenou dobrotou je shave ice, což je v podstatě ledová tříšť, kterou si můžete nechat polít různými šťávami s všelijakými příchutěmi. Na Havaji zkuste určitě také opravdu skvělé makadamové ořechy.

FESTIVALY A AKCE

Na Havaji se příležitost k oslavě najde vždy, koná se tu mimo jiné řada festivalů. Vidět můžete např. Ananasový festival , spojený s divokými tanci, zpěvem a hrami a samozřejmě s místním jídlem a ukázkami řemesel. The Aloha Festival je kulturní oslavou s místní hudbou, uměním a historií, kde se pobaví mladí i staří. V květnu se koná The Lei Day Festival, což je jakási obdoba svátku sv. Valentýna s průvody a tanečními vystoupeními a soutěžemi. Navštívit tu můžete Mezinárodní filmový festival, kde se bezplatně promítá řada filmů. Známý je také The Ocean Arts festival , který je jakousi oslavou stěhování stovky velryb do vod okolo Havaje. Sjíždí se sem hudebníci a tanečníci hula a přírodovědci mají bezplatné přednášky. V prosinci se slaví Festival vánočního stromu a osvětlení, při kterém hraje vánoční hudba, pořádají se taneční večírky, divadelní hry a různá představení. V době konání festivalů je lepší si ubytování zajistit předem, vámi vybraný hotel nebo penzion by totiž mohl být pak obsazený.

KLIMA A AKTIVITY

Počasí na Havaji je typické pro tropické oblasti. Je po celý rok velmi příjemné. V období od května do října je zde slabé období dešťů, jedná se ale o opravdu krátké přeháňky. Na Havaj lze během roku cestovat kdykoli, teploty oceánu jsou ke koupání vhodné vždy. Havaj je ideálním místem pro surfing , užijí si zde začátečníci i zkušení surfaři. Milovníci vysokohorské turistiky zde najdou největší údolí na světě a řadu sopečných vrcholů. Na každém ostrově jsou golfová a sportovní hřiště. To, že je Havaj ráj pro vodní sporty, je asi zbytečné zmiňovat – koupání, potápění, šnorchlování je zde opravdu nádherné. Cyklisté ocení traily panenskou přírodou. Pojedete-li se zájezdem, nemusíte si dělat starosti s ubytováním.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Havaj je velmi různorodá, najdete tu deštné pralesy i vyprahlé polopouště. Jsou tu čtyřtisícové sopky i oceán, nepočítaně druhů zvířat a rostlin. Určitě byste měli vyrazit do některého z národních parků. Jedním z nich je národní park Haleakala , který je pojmenován po sopce ostrova Maui. Můžete zde vidět jak kráter sopky, lávu, tak i květinu Haleakala silversword, která roste 50 let a pak během pár týdnů kvete a uhyne. Rozlohou se řadí tento park mezi nejmenší národní parky Ameriky, ale je tu více ohrožených druhů než v jakémkoliv jiném národním parku USA. Dalším parkem, kam byste se měli během dovolené podívat, je Národní park Havajské sopky tvořený dvěma aktivními vulkány. Na pobřeží můžete spatřit kriticky ohrožené karety pravé.

HONOLULU

Hlavní město Havaje Honolulu leží na ostrově Oahu. Zmínky o osídlení v oblasti kolem dnešního Honolulu se objevovaly již v 11. století. Statut hlavního města má již od roku 1845. Mezi oblíbená místa patří především světoznámá pláž Waikiki, další z nejkrásnějších pláží Hanauma Bay a přístav Pearl Harbor. Krásný výhled na město budete mít ze sopečného kopce Diamond Head, popřípadě z vyhlídkové věže Aloha Tower umístěné v Downtown, který je finančním centrem a sídlem vlády Havaje. Nezapomeňte, sami či v rámci programu zájedu, navštívit také Bishop Museum nebo Honolulu Museum of Art.

LAHAINA

Historické město Lahaina na západě ostrova Maui kdysi bývalo hlavním městem Havaje a sídlem králů. V 19. století bylo centrem světového velrybářského průmyslu, dnes zde můžete vidět pozůstatek v podobě velrybářského muzea. Za centrum města bývá považován slavný Banyan Tree, mohutný strom rozkládající se přes celý městský blok. Většina zajímavostí je soustředěna na hlavní ulici Front St. v části od parku Maluuluolele k velrybářskému muzeu, která je plná krámků, galerií a restaurací.

Havaj nadchne většinu návštěvníků, kteří zde nacházejí nádhernou přírodu a pláže, teplý oceán, hory a sopky, zajímavou historii, a to vše doplněné místní pohodou. Po odpočinku na plážích se můžete zapojit do nejrůznějších aktivit. Můžete vyrazit na výlety k tekoucí lávě, absolvovat vyhlídkový let nad sopkami, šnorchlovat a potápět se v moři s želvami, delfíny či mantami obrovskými. Můžete také zkusit treky či vyjížďky kajakem na moři nebo na řekách s vodopády. Vše je korunováno množstvím gastronomických pochoutek a pohostinností místních obyvatel. Pokud sem navíc vyrazíte na last minute, můžete Havaj navštívit za zajímavé ceny.