Hotely, Ibiza (Baleárské ostrovy, Španělsko)

  4 901 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  6 963 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 1. 5 429 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 8 348 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Ibiza

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Ibiza, Španělsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Ibiza: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Španělský ostrov Ibiza leží ve Středozemním moři. Je sice známý jako ostrov zábavy, kromě nesčetných diskoték, barů a klubů tu ale najdete také nedotčenou přírodu, průzračně čisté moře, krásné pláže obklopené borovými či piniovými háji a řadu památek, z nichž mnohé jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Dovolená na Ibize je rozhodně velkým zážitkem bez ohledu na to, zda máte hotel s all inclusive nebo jste ji pořídili levně na last minute.

KULTURA

Atmosféru Ibizy netvoří jen památky a příroda, ale také lidé. Typická španělská přívětivost je asi také jedna z mála věcí, kterou mají Ibizané společnou se Španěly. Národnost místních je většinou katalánská, ale jinak je Ibiza kosmopolitní. Typické španělské tradice jako flamenco či korida tu nenajdete. Místní obyvatelé si i přes velký turistický růst zachovávají své kulturní tradice a životní styl , založený na klidném tempu. Dodržuje se zde také siesta. Protože v minulosti bylo hlavním zdrojem obživy zemědělství a vývoz soli, zůstává zde dodnes tradice v pěstování mandlovníků, olivovníků, fíkovníků a vinné révy.

KUCHYNĚ

Na Ibize si můžete vybrat ze spousty výborných jídel. Základem ibizské kuchyně jsou stejně jako u ostatních kuchyní ve Středomoří ryby a mořské plody. Využívají se zejména domácí zdroje, a to obilí, víno, olivový olej, zelenina, ovoce, mandle, sýr, jehněčí, vepřové, kuřecí a králičí maso. K ochucení se velmi často používá koření a bylinky. Tradiční ibizská kuchyně je jednoduchá, nejtypičtější jsou jídla z jednoho hrnce a paelly. Tu můžete ochutnat v kterémkoliv hotelu, penzionu nebo třeba i na ulici. K typickým zdejším pokrmům patří například dušené rybí maso, vařený rejnok ve speciální česnekové omáčce nebo „frita de polpo - smažená chobotnice. Příznivcům sladkostí jistě zachutnají flao - tvarohový koláč ochucený mátou a anýzem nebo greixonera - ibizský dort. K pití byste měli ochutnat místní specialitu - bylinné likéry, k nejznámějším patří Hierbas Ibicencas. Víno z místních vinic se označuje Vins de la terra Eivissa a pěstuje se podle pravidel ekologického zemědělství. Některé zájezdy se specializují na zážitkovou gastronomii, takže pokud máte rádi dobré jídlo, Ibiza je pro vás správnou volbou.

FESTIVALY A AKCE

Oslavy, kterým se na Ibize říká katalánsky „festas“, se tu konají v průběhu celého roku po celém ostrově. Téměř každé město a vesnice má totiž svého patrona, kterého oslavují. Nejde přitom jen o náboženskou oslavu, vždy se zde najde i spousta dobrého jídla, květin a hudby. V únoru se po celém ostrově konají karnevaly. První květnová neděle patří květinové slavnosti Festa de la flor ve městě Santa Eulalia. Druhý květnový víkend probíhá v hlavním městě Eivisse středověký festival Eivissa Medieval , třetí květnový víkend se pak koná Festival Internacional de Clown y Mágia Magiclow, kdy Ibizu zcela ovládnou klauni. Počátkem srpna následují několikadenní oslavy v Eivisse. V říjnu je v celém Španělsku národní oslava na počest objevení Ameriky Krištofem Kolumbem. V prosinci se vedle Vánoc slaví také svátky vína. Během známých festivalů je nutno počítat s tím, že levné ubytování nebo zájezd si musíte rezervovat dříve.

KLIMA A AKTIVITY

Ibiza má mírné, typicky středomořské podnebí. Ze všech Baleárských ostrovů má nejvyrovnanější klima, slunce zde svítí více než 300 dnů v roce. Nepříjemná vedra a dusna tu nenajdete. Teploty v zimě neklesají pod bod mrazu, jsou zde většinou příjemné teploty, proto sem míří také zájezdy. Jen někdy se mohou vyskytnout bouřky doprovázené silným větrem a velkými vlnami. Ibiza je vyhlášená jako ostrov zábavy , ale kromě množství barů, klubů a diskoték tu najdete možnosti nejrůznějších sportovních aktivit. Nádherné pláže lákají ke koupání, čisté moře pak ke šnorchlováni, potápění, plachtění a windsurfingu, který je na Ibize oblíbený. Poblíž Cala Llonga najdete pěkné golfové hřiště. Chcete-li poznat ibizskou krajinu v nedotčených částech, zkuste to na koňském hřbetě. Jezdecké stáje najdete v Portinaxt, Sant Antoni, Santa Gertrudis a kousek od Santa Eulália. Místo, kde složíte hlavu, zvolte podle svých zájmů. Pokud pojedete na dovolenou na last minute, můžete ji pořídit za zajímavé ceny.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Při vaší návštěvě Ibizy se vydejte do jihovýchodní části ostrova, kde se rozkládá El Parque natural de Ses Salines d´Eivissa, přírodní park s unikátním ekosystémem , který je od roku 1999 zapsán na seznamu UNESCO. Najdete tu bohatou faunu i floru. Mořské dno v této oblasti je pokryto velmi užitečným druhem mořské trávy, která se vyskytuje pouze zde a která připívá k čistotě vody. Do oblasti parku patří i solné pánve – saliny , kde se těží sůl. Ty zdejší byly založeny již v 5. století před n. l. Součástí parku jsou i nádherné pláže Platja de Ses Salines, Es Cavallet a Es Codolur, dále fénická osada Sa Caleta, obranné věže Torre de sa Sal Rossa a Torre de ses Portes i kostely Sant Francesc de l´Estany a Sa Revista. V blízkosti parku si můžete zajistit levné ubytování, které nabízejí při včasné rezervaci zdejší hotely.

EIVISSA

Eivissa ležící na jihovýchodním pobřeží je hlavním městem Ibizy. Katalánský název je Eivissa, ale místní často používají název Vila. Město bylo založeno v 7. století př. n. l. a patří tak k nejstarším městům světa. Tvoří ho několik částí. Nejstarší je čtvrť Dalt Vila, která je obehnána renesančními hradbami. Nad ní se tyčí Catedral Santa Maria de las Nieves. Pod hradbami leží původně nejchudší čtvrť Sa Penya, která si dodnes uchovala osobitou kouzelnou atmosféru. Mezi hradbami a přístavem najdete čtvrť La Marina, kde se nacházejí bary, restaurace, obchody.

SANTA EULALIA

Santa Eulalia je třetím největším městem na Ibize. Město se nachází na východě ostrova a je pojmenováno po řece, která zde ústí do moře a je jedinou řekou na Baleárských ostrovech. Najdete zde krásnou promenádu, luxusní hotely a v okolí města je několik nádherných pláží oceněných modrou vlajkou. Nad městem, na kopci Puig de Missa, najdete bílý kostel, odkud je krásný výhled. Je zde také přístav, v jehož okolí se rozkládá moderní část města Sa Vila Nova. Hlavní třídou je Rambla de Santa Eulália, kde se v sezoně konají trhy. V blízkosti se nachází oblíbené golfové hřiště Golf de Roca Llisa.

O Ibize se někdy říká, že je posledním rájem na zemi. Můžete si užívat lenošení na krásných plážích, podnikat procházky a obdivovat krásy zdejší přírody či působivé architektury. Můžete tu prožít proslulý západ slunce. Pokud se chcete bavit, nenajdete lepší místo. Vychutnejte si zdejší atmosféru a podlehněte zvláštnímu kouzlu Ibizy.