Hotely, Korsika (Francie)

 1. 4 043 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Korsika

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Korsika, Francie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Korsika: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Korsika je malebný ostrov ležící ve Středozemním moři jihovýchodně od Francie a těsně sousedící s italskou Sardinií. Je výjimečná svou rozmanitostí, najdete tu nádherné pláže s azurovým mořem, ale i hory. Korsika je totiž nejhornatější ostrov ve Středozemním moři s více než 100 vrcholy přesahujícími 2000 m n. m., takže není žádným divem, že vysokohorská turistika je tu v popředí zájmu. Korsika je často vnímána jako země kontrastů, kde najdete kombinace výjimečných míst, které vás určitě nadchnou. Na své si tu přijde jak romantik, tak sportovec. Stejně široká je i škála ubytování, a to včetně levného; každý pension je připraven vyjít vstříc vašim potřebám.

KULTURA

Korsika vyniká množstvím architektonických památek a je pro ni typická místní kultura, řemeslo a tradice. Zdejší hornatá krajina vštípila místním městečkům a vesnicím nenapodobitelný charakter. Kamkoli se na Korsice vydáte, najdete architektonickou zajímavost. Obdivovat tu můžete např. strážní věže vybudované mysterickou civilizací známou jako totreánská kultura. Významnou částí korsické historie jsou také megality , obrovské opracované kameny tyčící se do výše i několika metrů. Korsičané jsou známí svým smyslem pro čest a spravedlnost, který býval spojen s pojmem vendeta. Pokud jde o korsické umění, můžete ho vidět prakticky všude. Tradiční výrobky najdete přímo v řemeslných dílnách, jistě vás zaujmou i malířská či fotografická díla, zajímavě malovaná keramiky, místní vůně a parfémy nebo korsická bižuterie. Neoddělitelnou součástí korsické kultury je mnohohlasý zpěv, jehož historie sahá do daleké minulosti.

KUCHYNĚ

Obyvatelé Korsiky mají rádi dobré jídlo a pití. Korsická kuchyně převzala řadu jídel z kuchyně francouzské, ale dost se od ní liší - bývá na rozdíl od ní označována jako venkovská kuchyně, protože vychází ze stravy horalů. Jídla jsou jednoduchá a vydatná. V horách se vždy chovala prasata, kozy a ovce, porosty macchie byly zase zdrojem bylinek. Používá se také místní olivový olej, který je dost aromatický. Jako příloha se často podávají těstoviny nebo polenta. Všestranné využití zde mají kaštanovníky , které rostou v lese Castagniccia. Klasickou součástí dnešní korsické kuchyně jsou také ryby a mořské plody. Určitě nezapomeňte ochutnat korsické uzeniny, které jsou opravdu vynikající, např. figatellu nebo lonzu. Hodně oblíbené jsou tu domácí džemy z kaštanů, fíků a mandarinek nebo korsický med z květů macchie či kaštanů. Pokud máte rádi ovoce, zkuste zdejší cedráty , obdobu citronů. Ochutnejte také výborná korsická vína, zejména muškátová z mysu Cap Corse. Pokud jde o dezerty, je na Korsice veliký výběr a chybu určitě neuděláte, ať zvolíte jakýkoli z místní nabídky či ochutnáte přímo v hotelu.

FESTIVALY A AKCE

Korsika je místem, kde lidí umějí slavit. Patronkou ostrova je svatá Lucie, každá vesnice zde pak má svého patrona, ke kterému se váží různé slavnosti. Tyto slavnosti bývají doprovázené zpěvem, tanci, filmovými a divadelními festivaly a sportovními akcemi. Nejzajímavější historickou akcí je strašidelné procesí Catenacciu , pořádané každý rok v Sartene na Velký pátek. Známou sportovní akcí je korsická rallye. Korsické hory jsou dějištěm různých závodů na kolech a v běhu. Mezi každoročně pořádané akce patří např. cyklistický závod Tour de Corse či La Route du Sud. Pro surfaře amatéry a profesionály se zde koná okruh mistrovství Rip Curl Bonifacio na pláži Santa Monza či běžecký závod Girandulata – Speluncato. Zajímavou akcí je jistě rybolov tuňáků u Bonifacia na přelomu srpna a září. Festival hor Festimonti – Bocognano pak nabízí trekingové stezky a trasy pro horská kola, jízdu na koni a plavby na kánoích, sportovní závěsné létání i promítání filmu zaměřeného na hory.

KLIMA A AKTIVITY

Podnebí na Korsice je středomořské. Bývá tu slunečno, ve vyšších polohách je možné se setkat s mohutnými krátkými srážkami a bouřkami. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, podzim bývá velmi mírný, ale spíše deštivý. V zimě je na horách hodně sněhu a zamrzlá jsou taktéž horská jezera. V přímořských oblastech jsou ale podmínky jiné, je tam relativně teplo, teplota moře neklesá pod 15°C. Jaro je příjemné, teplé a slunečné. Od května začíná pálit slunce. V každém ročním období tu vane vítr, jehož rychlost i směr se často mění. Nabídka aktivit pro volný čas je bohatá na moři i na souši. Výjimečné prostředí nahrává krásným procházkám, v jednom dni se můžete opalovat na pláži či koupat v moři, nebo se věnovat potápění, a zároveň vyzkoušet sjezd na raftu, paragliding či vyrazit na ferraty. Zimní sporty si také užijete, sněhu bývá dostatek jak pro běžky, skialpinismus, tak pro nezapomenutelné vycházky na sněžnicích. Kola, výjížďky na koních či horolezectví jen doplňují výčet aktivit, které je možné na Korsice absolvovat. V kterémkoliv ročním období jsou tu pro vás připraveny krásné hotely, mimo hlavní sezonu můžete sehnat ubytování poměrně levně.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Zavítáte-li na Korsiku, najdete tu mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Pokud se rádi potápíte, můžete obdivovat chráněné bohatství podmořského světa Scandoly. Při pěší túře pak můžete vyrazit k nádherným štítům Bavella a nebo na horském kole na stezky v okolí Niola. Z koňského hřbetu budete moci obdivovat přírodu při vyjížďce do Balagne, regionu Corté nebo na přímořskou stranu pouště Agriate. Chcete-li mít jistotu levného ubytování v příjemném hotelu či pensionu, zarezervujte si ho raději s předstihem.

AJACCIO

Ajaccio je největším městem ostrova Korsika a je považováno za jeho hlavní město. Nachází se na západním pobřeží ostrova a je zároveň přístavem. Sídlí zde významné státní instituce i místní parlament obklopený velkolepou tropickou zahradou. Ve městě se narodil a strávil dětství slavný císař a vojevůdce Napoleon a jsou mu věnovány mnohé památky. Najdete tu jeho rodný dům, muzeum a památník. Můžete si tu také užít překrásné pláže, které tvoří prakticky celou západní stranu města.

BONIFACIO

Město Bonifacio patří k nejzajímavějším místům na Korsice a také k těm nejfotogeničtějším. Najdete ho na jihu v departementu Corse-du-Sud a leží na skalnatém výběžku obehnaném ze třech stran mořem, takže vypadá jako visící na útesu. V zálivu pod Bonifaciem je přírodní městský přístav. Směrem na jih je krásný výhled nejenom na samotné město, ale hlavně na Bonifácký průliv, na jehož druhé straně už začíná italská Sardinie. Průliv je chráněnou mořskou rezervací s mnoha druhy mořských živočichů. Zachovala se tu řada památek jako např. pevnost – citadela vybudovaná Janovany a několik kostelů. Městečko je opravdu nádherné.

Návštěva Korsiky je opravdový zážitek. Kde jinde můžete v jednom dni stihnout takové množství aktivit a objevovat krásy moře i hor? Příjemní lidí vám tu rádi pomůžou a zdejším jídlem rozhodně nepohrdnou ani největší gurmáni. Při vašem rozhodování, kde složit hlau, vám mohou pomoci recenze hotelů.