Hotely, Korutany (Rakousko)

  5 973 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Korutany

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Korutany, Rakousko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Korutany: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Korutany nacházející se ve slunném kraji na jihu Rakouska jsou zemí hor a jezer. Přírodní hranici mezi Korutany, Itálií a Slovinskem tvoří Karnské Alpy a Karavanky, od Salcburska je pak oddělují Vysoké Taury. Jedinečná krajina vysokých alpských vrcholů i mírných kopců a 1270 křišťálově čistých jezer nabízí návštěvníkům prožití skutečně aktivní dovolené v zimním i letním období. V Korutanech najdete také ledovcový areál , a to nad údolím Mölltal. Ti, kteří hledají klid a relaxaci, mohou vyrazit za krásnou přírodou národního parku Vysoké Taury. Vše doplňuje kulinářské umění a zdejší speciality. Pro pohodlné ubytování můžete zvolit možnosti od apartmánů až po levnou variantu v soukromí.

KULTURA

Korutany jsou místem, kde máte možnost si při svém pobytu kulturu skutečně užít. Těšit se můžete na hrady a zámky, velké množství kostelů a kláštery, i řadu vykopávek dokreslujících zdejší historii. Užijete si tu množství festivalů, výstav, divadelních představení a koncertů. Navštívíte-li malebné vesničky a údolí, budete mít možnost seznámit se s tradičními zvyky , které se tu stále udržují a mají své specifické kouzlo. Můžete se tu setkat např. se zvláštností, kdy mladíci v údolí Gegendtal klepají na každé dveře (od toho název Klöckler), nebo potopením vánočního stromku či průvodem kostelíčky v Bad Eisenkappelu v únoru.

KUCHYNĚ

Korutanská gastronomie je jedinečná a spojuje požitek s tradicí. Je ovlivněna gastronomií Rakouska, Itálie a Slovinska a je založena na čerstvých místních produktech a surovinách. V jednotlivých regionech Korutan se mohou speciality lišit a mohou být ovlivněny také ročním obdobím. Ke zdejším tradičním jídlům patří rozhodně ryby z korutanských jezer a potoků , jako siven či pstruh. V zimě si dejte výbornou polentu se zdejším gailtalským špekem , jednou z největších korutanských lahůdek, pojmenovanou podle údolí Gailtal. Vyzkoušejte místní jehněčí maso se značkou Glocknerlamm nebo hovězí nesoucí označení Nockalmrind. Součástí mnoha pokrmů je korutanský tvaroh. Také víno, mošt a limbová pálenka – Zirbenschnaps - jsou v Korutanech většinou domácí provenience. K místním specialitám dále patří korutanské plněné taštičky, korutanská bábovka, korutanský pstruh lososovitý, císařský trhanec či plněné taštičky z nudlového těsta. Ochutnejte rozhodně chleba od lesachtalských pekařů. Pracovní postup jeho výroby se po staletí nezměnil a byl zařazen jako kulturní dědictví pod ochranu UNESCO. Ve světě velmi ceněnou specialitou je rosentalský med.

FESTIVALY A AKCE

V Korutanech se pořádají jedinečné regionální festivaly a oslavy. Využívá se při nich často krásných teras nad nádhernými jezery nebo na horách. Jedním z nejznámějších je letní festival Carinthischer Sommer , který je snahou o propojení tradiční a současné hudby. Hudby si můžete užít i na festivalu v Mildstadtu na Mezinárodním hudebním festivalu. S místními specialitami se setkáte na různých gastronomických festivalech , jako např. na svátku ryb ve Feld am See, na festivalu špeku a klobás v Hermagoru, na festivalu korutanských nudlí v Oberdrauburgu, na festivalu salámů ve Stiff Eberndorf - zde všude si můžete doslova vychutnat dovolenou a vyzkoušet speciality korutanské alpsko-jadranské gastronomie. Už 10000 let trvá umění lesachtalských pekařů, se kterým se můžete seznámit v příjemné atmosféře festivalu chleba v Liesingu.

KLIMA A AKTIVITY

V Korutanech vládne příjemné středomořské podnebí. Region leží v mírném přechodném pásu, což znamená, že je v létě ovlivňován teplým vzduchem z Ukrajiny, v zimě potom Atlantickým oceánem. Korutany mají velmi výhodnou geografickou polohu a díky umístění v alpsko-jadranském regionu si zde návštěvníci mohou vychutnat v zimě o více než 100 hodin slunečních paprsků než v jiných lyžařských střediscích na západních hřebenech Alp, v létě se pak mohou koupat ve vyhřátých jezerech. Díky příznivému klimatu jsou zde ideální podmínky pro nejrůznější aktivity.

V zimě zde najdete 24 lyžařských středisek , některá patří k nejlepším v celém Rakousku. Pokud máte rádi adrenalin, čekají tu na vás sjezdovky s boulemi, freerideové areály a funparky. Vedle toho je tu možnost bruslení, sáňkování, bobování a běžkování. Často sem míří zájezdy za sněhem, kdy na vás čeká ubytování v příjemném hotelu či penzionu. Nebo můžete vyrazit individuálně a zvolit levnou možnost hostelu. V létě na vás čeká u jezer a řek široká nabídka vodních sportů od plavání, přes jízdu na vodních lyžích a surfování. Korutany se pyšní prvenstvím v žebříčku podílu koupání ve volné přírodě v Rakousku. Na své si přijdou i milovníci golfu.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Korutany mají řadu přísně chráněných krajinných oblastí, které jsou skutečným přírodním skvostem. Největší chráněnou přírodní oblastí v Rakousku je národní park Vysoké Taury , kde můžete spatřit skutečně neporušenou přírodu. Park nabízí velmi zajímavý program exkurzí, při kterém můžete zažít skutečně nezapomenutelné chvíle. V Korutanech najdete celou řadu přírodních parků, kde natrefíte na nádherné výhledy, rašeliniště, unikátní faunu a flóru. Vydejte se například do národního parku Nockberge, přírodního parku Dobratsch či přírodního parku Weißensee. Ať navštívíte kterýkoli z parků (ať už samy, či v rámci zájezdu), budete očarováni krásou zdejší přírody.

KLAGENFURT

Hlavním městem Korutan je Klagenfurt, ležící pod nízkými kopci. Centrum Klagenfurtu je náměstí Neuer Platz, na kterém je umístěna socha bájného zvířete Lindwurm. Legenda o soše říká, že toto zvíře kdysi ohrožovalo obchodníky procházející bažinami, kde byl Klagenfurt později vybudován. Ulice Kramergasse vede z náměstí na sever na Alter Platz, do centra nákupní pěší zóny, kde leží nejvíce historických domů. Nejstarším z nich je Haus zur goldenes Gans na západním konci náměstí. Jde o malý dům ze středověku. Kousek na jih od Lidmanskygasse se nachází Landesmuseum, které poskytuje důkladný a zábavný náhled na korutanskou historii a kulturu. Přímo v centru města se nachází také penzion a hotel.

VILLACH

Villach, druhé největší město Korutan, se nachází na úpatí Villašských Alp při řece Drávě, obklopené dvěma jezery Ossiacher See a Faaker See. Svou atmosférou připomíná italská středomořská města z období renesance. Díky své poloze je významným centrem zimních sportů i letní turistiky. Má bohatou historii - stará část města je plná obnovených památek a historických budov. V centru starého města najdete náměstí Hauptplatz. Jednou z nejvýznamnějších památek Villachu je gotický kostel sv. Jakuba. V okolí muzea lze spatřit ještě původní opevnění města. Villach je také významným lázeňským střediskem s řadou wellness hotelů. 3 kilometry od jeho centra se nacházejí lázně Warmbad Villach,

Vaše dovolená v Korutanech vám přinese spoustu zážitků, ať zvolíte pro svůj pobyt jakékoliv roční období. Užít si můžete sportu, dobrého jídla kultury, zábavy, ale i zaslouženého odpočinku.