Hotely, Sardínie (Itálie)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Sardínie

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Sardínie, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Sardínie: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Sardinie je druhým největším ostrovem po Sicílii ve Středozemním moři. Nachází se západně od Itálie a její povrch je mírně hornatý. Díky svým nádherným plážím, vysoký horám a nádhernému moři bývá někdy nazývána „Smaragdový ostrov“ nebo také „Karibik Středomoří“. Je to ostrov barevný a různorodý, najdete tu jak krásné písečné pláže s turistickými středisky, tak rozeklané útesy s opuštěnými plážemi. Ostrov nabízí širokou škálu možností ubytování, od levné varianty až třeba po design hotel.

KULTURA

Na Sardinii se vystřídaly snad všechny významné středomořské kultury a je tedy jasné, že každá z nich tu zanechala svou stopu. Po moři sem přicházeli příslušníci jiných národů, kteří přinášeli svou kulturu a zvyky. Ostrov se pyšní mnoha zachovalými památkami z nejrůznějších období. Sardové jsou na první pohled odlišní od temperamentních Italů, zprvu jsou i nedůvěřiví, ale následně velmi pohostinní. V téměř každé vesnici mají vlastní kroje, jiné nástroje a úzkostlivě dbají na to, aby se zachovala odlišnost. I to je důvodem, proč se na Sardinii dodnes zachovaly tradice a zvyky v podobě, jako málokde v Evropě.

KUCHYNĚ

Stolování na Sardinii je skutečným obřadem, podáváno je několik chodů a místní kuchyně opravdu stojí za to. Je odrazem tradic a dávných zvyků. Podobně jako italská kuchyně si zakládá na jednoduchosti, čerstvých ingrediencích a produktech vyráběných ručně nebo na agrofarmách. Oblíbené jsou ryby a mořské plody, ale vzhledem ke zdejší tradici pastevectví je zde klasikou jehněčí, skopové, vepřové maso nebo divočina. Ke všemu se podává místní chléb Carassau. Samozřejmou součástí místní kuchyně je olivový olej vysoké kvality. Hojně se podávají mléčné výrobky, a to především pestrá škála ovčích a kozích sýrů , připravovaných z plnotučného mléka. Jako dezert vám zde nabídnou jak klasické italské pochoutky jako tiramisu či panna cotta nebo můžete zkusit sardinskou specialitu sabadas , což je raviola s náplní z místního tvarohu, politá omáčkou z medu. Vše se zapíjí místním velmi kvalitním vínem, mezi červenými víny je nejznámější silné víno Cannonau, bílým vínům vévodí svěží ovocné Vermentino. Oblíbený je také likér z citronů Limoncelo nebo z myrty Mirtho.

FESTIVALY A AKCE

Sardinie je ostrovem, který nabízí zábavu a rozptýlení různého druhu v každém ročním období. Během roku se na mnoha místech ostrova slaví až tisíc lokálních svátků, slavností, karnevalů a procesí, v nichž se odrážejí místní tradice. Koná se tu ale také řada festivalů, jedním z nejvýznamnějších je Time in Jazz , díky kterému je Sardinie takovou vlastí jazzu. Pro milovníky nezávislé rockové hudby bude zcela jistě zajímavý Karel Music Expò, festival, který je pořádán každoročně v říjnu v Cagliari. Významná přehlídka divadelního umění Ogliastra Teatro je každoročně pořádána v srpnu v oblasti Ogliastra. Na Sardinii se konají i festivaly kinematografické a literární. Nejpopulárnější slavností je festival Sartiglia v Oristanu , jehož původ je již ve 13. století. Mnoho tradic se oživuje během různých karnevalů, k nejznámějším patří karneval v Mamoiadě. Milovníci vína by neměli vynechat PORTO CERVO Wine Festival. Zajímavá je akce Monumenti Aperti – jakýsi den otevřených dveří a možnost poznání významných kulturních a historických památek i faktů o Sardinii.

KLIMA A AKTIVITY

Na Sardinii panuje středomořské klima , díky němuž je zde v průměru 300 dní v roce slunečno. Léta jsou dlouhá a stabilní, trvají od května do října. Srážky jsou pouze nárazové. Jedinými zimními měsíci jsou leden a únor. V tomto období jsou srážky časté a díky nim je ostrov bohatý na vegetaci. Sníh se objevuje jen na horách, dokonce s možností lyžování. Období jara a podzimu je ideální k turistice a prozkoumávání ostrova. Ostrov od března do května hraje všemi barvami, oficiálním znakem ostrova je proto květina – pivoňka. Milovníci potápění si to nejvíce užijí na severním pobřeží, nejznámějším potápěčským centrem je Castelsardo. Sardinie je jako stvořená pro vodní sporty , plachtění a windsurfing se staly národními sporty. Na své si zde přijdou i ti, kdo holdují horolezectví, trekingu či jezdectví , populární je také golf a rybaření. Užijí si tu také vyznavači adrenalinu, ale i ti, kdo dávají přednost klidné pěší turistice. Mnohé hotely nabízejí celou řadu aktivit, zejména ty luxusní. Můžete ale sehnat ubytování i levně, nabídka penzionů je široká, a i zde vám často nabídnou možnosti relaxace či zábavy.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Na Sardinii byste měli určitě navštívit některý z nuraghů , jedinečných struktur neznámého původu i účelu. Dochovalo se jich zde asi 7000. Jedná se o zajímavé opuštěné stavby stavěné z velkých kamenů nejčastěji ve formě komolých kuželů, vysokých až 20 metrů. S jistotou je vědecky určeno jen jejich stáří, tzv. nuraghská civilizace obývala Sardinii v období mezi 19. a 8. stoletím před Kristem. Nejznámější nuraghskou lokalitou je Su Nuraxi u obce Barumini na jihu střední části Sardinie. Ta je zapsaná na seznamu světových památek UNESCO. Líbit se vám určitě bude v národním parku Parco nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu. Pokud budete na Sardinii, byla by škoda tato zajímavá místa nenavštívit. Levné ubytování ve formě hotelu najdete vždy.

CAGLIARI

Cagliari je hlavním a největším městem Sardinie. Nachází se na samém jihu ostrova, rozkládá se na devíti vápencových pahorcích v zálivu Golfo di Cagliari. Najdete zde rušný přístav, památky, pulzující život v labyrintech uliček a náměstí a snadný přístup k pláži. Hlavní dominantou města je středověký hrad Castello. Určitě navštivte muzeum Museo Nazionale Archeologico situované na severním okraji historického centra, ve kterém je k vidění řada cenných exponátů. Zajděte se podívat také na terasy Bastione San Remy, odkud je krásný výhled na město i katedrálu Santa Maria.

ALGHERO

Město Alghero rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí nejen bohatou historii a množství památek, ale také jedinečné pobřeží s rozeklanými útesy a panenskými plážemi nazývané Korálová riviéra. Městečku se říká také „malá Barcelona“, protože se zde často mluví katalánsky. Mezi nejzajímavější památky patří gotický kostel San Francesco postavený ve 14. století. Jednou z dominantních staveb města je katedrála Santa Maria z roku 1552 na náměstí Piazza Duomo. Nedaleko města se nachází unikátní Neptunova jeskyně nebo vesnička Argentiera zapsaná na seznamu UNESCO. Co všechno stojí za vidění se dočtete v recenzích či se optejte v hotelu.

Sardinie je jedinečná a plná protikladů. Najdete tu jak divoké hory, tak krásné pláže, bohaté možnosti pro sport i milovníky historie. Při pobřeží si budete připadat jako v Karibiku, v drsných horách se vám možná bude zdát, jako by se tu zastavil čas. Ostrov navíc krásně voní, protože tu vždy něco kvete, a je téměř neustále zalitý sluncem.