Hotely, Zakynthos (Ionské ostrovy, Řecko)

 1. 2 510 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 651 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 4 288 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. 3 593 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  5 657 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 5. 5 532 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 6. 3 096 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Zakynthos

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Zakynthos, Řecko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Zakynthos: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Řecký ostrov Zakynthos, byť malý, je svou rozlohou třetí největší v Jónském moři. Bývá často přezdíván „Ostrov vůní“ nebo také „Ostrov květů“ či „Květina východu“. Zakynthos nabízí kromě zeleně a voňavých květů zejména tyrkysové moře, písčité pláže, potápění s mořskými želvami, plavání v tajemných jeskyních, surfování, jachting, horské pěší túry, příjemné klima, stoleté vesničky s poklidným rytmem života, množství kostelů, klášterů a historických památek, což je jen malý výčet toho, co zde můžete očekávat. To vše jsou důvody, proč sem směřuje každoročně na dovolenou mnoho turistů. V rámci last minute tu můžete navíc pořídit krásné ubytování za zajímavé ceny.

KULTURA

Na Zakynthosu se v jeho historii vystřídalo mnoho národů a všichni zde po sobě zanechali stopu, a to jak v architektuře, tak také ve zvycích a tradicích. Řekové, a tedy pochopitelně i lidé žijící na Zakynthosu, milují tradice. S postupem času se pochopitelně tyto tradice měnily, neměnné zůstaly hlavně ty církevní. Lidové tradice jsou již často modifikované, hlavně se při nich tancuje a zpívají se lidové písně. Vedle církevních svátků se tu slaví svatby a křtiny, konají se zde karnevaly. Existuje tu silný italský kulturní odkaz , který se projevuje v místním folkloru a kultuře. Slavná je místní opera, divadlo i literatura, sem ale zájezdy často nezavítají. Ze Zakynthosu pochází např. autor řecké hymny, slavný hudební skladatel Dionysos Sol.

KUCHYNĚ

Během dovolené na Zakynthosu najdete vedle výborných místních specialit také jídla řecká, americká, setkat se můžete i s čínskou či indickou kuchyní. Často se tu podává pravý řecký salát. Z dalších tradičních předkrmů si můžete dát třeba salát s tuňákem anebo kalamáry. Toto jídlo v podstatě představují kousky sépií, které se smaží ve vaječném těstíčku. Klasickým předkrmem jsou také mušle a tzatziki, podávané zpravidla s opečeným řeckým chlebem. Nejznámější řecký sýr, slaný ovčí sýr feta, se tu podává pouze s chlebem a tradiční zakyntoskou cibulí. Světoznámým řeckým jídlem je také gyros, který je samozřejmě s pitou podáván i na Zakynthosu, stejně jako souvlaki. Místní lidé mají také rádi moussaku. Velmi oblíbené jsou mořské plody, jehněčí kotletky a zakyntoský králík připravovaný na červeném víně. Tradičním místním nápojem je Retsina. Hotely s all inclusive často pořádají speciální dny, kde můžete místní speciality okusit. Pokud váháte s výběrem, podívejte se na recenze. Pokud máte bydlení v apartmánech bez jídla, můžete si dát místní pochoutky kdykoliv máte chuť v některé z restaurací.

FESTIVALY A AKCE

V hlavním městě Zakynthosu se koná řada oslav a festivalů – navštívit můžete karneval probíhající sedm týdnů před Velikonocemi, festival středověkého divadla v srpnu či festival patrona ostrova Agiose Dionyssia s ohňostrojem. Je to velmi zajímavá podívaná - můžete vidět průvod kolem města zakončený ohňostrojem. Různé festivaly svatých se konají ve většině vesnic na ostrově. Všude vám rádi nabídnou ubytování v některém hotelu. A pokud jste milovníky jazzu, pak zavítejte v červenci do hlavního města na jazzový festival.

KLIMA A AKTIVITY

Zakynthos je neslunnějším ostrovem celého Řecka. Zdejší klima je středomořské , takže jsou zde velmi horká a suchá léta a mírná zima s množstvím srážek. V minulosti bývala na Zakynthosu zemětřesení, i dnes zde můžete výjimečně pocítit menší chvění. Ostrov nabízí velmi dobré podmínky pro sport a různé aktivity. Jónské moře je velmi oblíbené u milovníků vodních sportů, jako jsou surfování, jachting nebo windsurfing. Rádi sem jezdí potápěči, v mezinárodní klasifikaci je Zakynthos zařazen mezi nejlepší potápěčské lokality v Evropě i mezi jedno z nejzajímavějších potápěčských míst na světě. Na své si tu přijdou i milovníci pěší turistiky a cykloturistiky, na Zakynthosu je opravdu co vidět. Dalším úžasným zážitkem je také plavání v jeskyních a potápění s mořskými želvami. Z dalších aktivit je oblíbená jízda na koni. Využijte recenze hotelů, abyste věděli, co je pro vás to nejlepší.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Zakynthos se může pochlubit jednou významnou přírodovědeckou raritou - vzácným druhem želvy, kterou je kareta obecná. Ta je na seznamu ohrožených živočichů. Zátoka s pláží Laganas na jihu Zakynthosu se pravidelně stává místem, kde se rodí tyto želvy. Navštivte také zdejší smolná zřídla, která se nacházejí cca 14 km jihozápadně od hlavního města ostrova, u obce Kerí, jde o ložiska přírodní pryskyřice, která zde byla těžena již ve starověku. Zapomenout nelze ani na nejznámější pláž ostrova Zakynthos – Navagio , která je skrytá mezi skálami. Zde sice žádný hotel ani penzion nenajdete, ale dostanete se sem lodí a vidět můžete známý vrak lodi. Další přírodní atrakci najdete u vesnice Volimes, kde se nacházejí tzv. Modré jeskyně. Množství kleneb a děr do bílého kamene vznikalo tisíce let erozí skalního masivu. Místo je vyhledávané zejména potápěči, ale lze se k němu dostat i na lodi.

ZAKYNTHOS

Hlavní město stejného jména jako ostrov Zakynthos leží na východním pobřeží ostrova. Často bývá nazýváno také Zante nebo jen Chora. Pro město je typická vůně moře, jasmínu a okrová barva domků a převažuje zde italsko - benátský ráz architektury. Město Zakynthos bylo několikrát zcela zničeno zemětřesením. Dominantou města je kostel svatého Dionýsa, který je krásně viditelný z moře a který jako jedna z mála budov přestál zemětřesení v roce 1953. Ostatky sv. Dionýsa jsou uloženy uvnitř kostela ve stříbrném sarkofágu. Z vyhlídky nad městem Bohali je výhled na město Zakynthos a jeho okolí a dokonce i na želví záliv.

LAGANAS

Laganas je největším, nejrušnějším a nejoblíbenějším letoviskem ostrova. Leží v jeho jižní části uprostřed zátoky Laganas, z níž ční tři ostrůvky Marathonisi, Pelouzo a Sotis. Pobřeží je lemováno Jónským mořem a pyšní se 10 kilometrů dlouhou písečnou pláží s pozvolným vstupem do průzračného moře. Do hlavního města Zakynthos je to zhruba 7 kilometrů. Laganas je známé jako místo zábavy a dobrého jídla, zdejší taverny nabízejí místní speciality. Pokud hledáte skutečný noční život, pak v Laganas jste rozhodně na správném místě. Na hlavní třídě najdete vše, co je k dobrému pobytu potřeba, a v okolí třeba také penzion. Zdejší kuriozitou jsou mořské želvy karety.

Nádherný řecký ostrov Zakynthos charakterizují zejména zeleň, tyrkysové moře a písčité pláže. Můžete se ale také vypravit za řeckou historií na řadu zajímavých míst nebo se věnovat sportovním aktivitám. Úžasným zážitkem, který si z tohoto ostrova můžete odvézt, je rozhodně potápění s mořskými želvami Caretta caretta, které jsou největší atrakcí tohoto ostrova. Pokud se chcete bavit, tak budete také nadšeni – stačí zajet do Laganas a rázem budete vnímat Zakynthos jako jednu velkou párty! Najdete-li zajímavý last minute zájezd, rozhodně neváhejte.