Hotely, Zanzibar (Tanzanie)

  2 272 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 2 975 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 2 865 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 4 454 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Zanzibar

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Zanzibar, Tanzanie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Oblast
 • Zanzibar: najděte si tu svůj ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

VE ZKRATCE

Zanzibar je tvořen skupinou ostrovů ležících asi 40 km východně od pobřeží Afriky a patří bezesporu k jejím nejkrásnějším destinacím. Je tvořen stejnojmenným hlavním ostrovem, severněji ležícím ostrovem Pemby a několika menšími ostrůvky. Povrch Zanzibaru je převážně plochý. Zanzibar je známý v celém světě jako „ostrov koření“. Je to jedno z posledních nádherných míst východní Afriky, kde dosud zůstávají zachovány úžasné přírodní scenérie a kde si užijete opravdového klidu. O pohodlí návštěvníků je postaráno v hotelech, jejichž recenze si můžete přečíst. Najdete tu i řadu možností levného ubytování.

KULTURA

Na ostrově vyznává 99 % obyvatel islám, takže je důležité respektovat určitá pravidla. Kultura na Zanzibaru byla ovlivněna kulturou britskou, perskou, arabskou, indickou, portugalskou a africkou. Najdete tu řadu architektonických památek, z nichž některé jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Místní kulturu můžete poznat např. ve Stone Town, kde můžete vidět klikaté uličky, kruhovité věže, vyřezávané dveře, zvýšené terasy a nádherné mešity. K dalším architektonickým památkám patří rovněž Livingstonův dům, Dům zázraků, Gulianův most a palác postavený sultánem Barghashim roku 1883. Na Zanzibaru se narodil mimo jiné známý člen skupiny Queen Freddie Mercury.

KUCHYNĚ

Směsice mnoha kultur se samozřejmě odráží také ve skladbě jídla. Místní jídlo je odlišné díky koření. Základem kuchyně Zanzibaru je maso s brambory nebo rýží nebo kukuřičná kaše. Maso se zde obvykle podává hovězí, kozí nebo skopové, se zeleninou. K základům zdejší kuchyně samozřejmě patří také veškeré dary moře , typickou zanzibarskou specialitou je jejich vaření v kokosovém mléce. Oblíbené jsou biryani – kořeněná rýže, curry a sambudaa (masové nebo zeleninové pastries). Tradiční pokrm, který můžete ochutnat při všech svátcích a svatbách, je pilav – připravuje se vždy velké množství tohoto jídla v obří pánvi, z níž se pak jí společně. Pokud máte rádi moučníky, tak ty se zde nejčastěji připravují z banánů, ananasu a manga. Žízeň zaženou čerstvé džusy, nebo masala, což je čajová směs z vanilky, hřebíčku, zázvoru a kardamonu. Vynikající se i místní čaj a káva kahawa.

FESTIVALY A AKCE

Mezi zajímavé akce patří Zanzibarský kulturní festival , na který se pravidelně už od roku 1994 sjíždějí skupiny z různých zemí. Můžete se tak setkat s mnoha tradičními zvyky, tanci a tím nejlepším ze svahilské umělecké scény, včetně typické zanzibarské hudby známé jako „taarab“. Festival se navíc odehrává na historicky cenných místech, jako jsou Stará portugalská pevnost nebo Jamhuri Garden Front. Na každém kroku v době jeho konání najdete trhy, akci doplňuje ohňostroj závody kanoí a býčí zápasy. Souběžně s touto akcí probíhá festival Mwakakogw). Odehrává se v Makunduchi na jihovýchodě ostrova a je to oslava Nového roku podle perského solárního kalendáře. Samozřejmě na Zanzibaru probíhají oslavy všech státních a muslimských svátků.

KLIMA A AKTIVITY

Na Zanzibaru vládne tropické podnebí. Na pobřeží je horko a vlhko, ve vnitrozemí teplo a sucho. Zanzibar leží v blízkosti rovníku, takže výkyvy mezi sezónami nejsou nijak extrémní. Od dubna do května nastává období dešťů, ale i tyto měsíce mají své kouzlo, příroda je krásně zelená. Do Zanzibaru se dá cestovat prakticky celoročně a možností sportovního vyžití nebo prozkoumávání ostrova je opravdu hodně. V nabídce je řada aktivit - šnorchlováni, potápění, surfování, zapůjčení vodního kajaku či vodní lyžování. Pokud jde o potápění, Zanzibar je jednou z nejlepších potápěčských oblastí na světě. Místní korálový útes je jeden z druhově nejbohatších. Krásné jsou také plavby při západu slunce nebo lodní výlety spojené s koupáním v pobřežních lagunách či rybolovem dravých ryb. Vyrazit můžete za nedotčenou přírodou. Hotely nabízejí také široké možnosti sportu či zábavy.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Pokud máte rádi přírodu, nevynechejte při svém pobytu na Zanzibaru přírodní rezervaci ležící asi 10 km od Zanzibar City - prales Jozani , který tvoří okolo 5000 ha původního lesa a žije zde mnoho vzácných živočichů. Rostou tu až 45 metrů vysoké stromy, mangrovníky a křoviny. Milovníci šnorchlování by se měli vydat do Uroa Beach, což je turisticky téměř nedotčená oblast s uzavřenými lagunami a průzračnou vodou. V Pwani Mchanga najdete skvělé místo pro potápění v neuvěřitelně korálově bohatém moři. Park Ngorongoro je známý hlavně svým stratovulkánem a je také zapsán na seznamu UNESCO. Nejslavnějším parkem v Africe vůbec, také zapsaným na seznamu UNESCO, je park Serengeti. V okolí zajímavých míst si můžete zarezervovat i levné ubytování, ať již hotel nebo penzion.

ZANZIBAR

Město Zanzibar je hlavním městem ostrova Unguja, který je největší v souostroví Zanzibar. Jeho historické jádro známé jako Stone Town bylo v roce 2000 zapsáno na seznam UNESCO a je vedle nádherných pláží tím největším lákadlem. Je také nejstarším místem Zanzibar City. Najdete tu zajímavou architekturu, která v sobě nese řadu vlivů. Pravděpodobně největší dominantou je Beit-al-Ajaib (Dům zázraků), stojící na nábřeží od roku 1883. Dům zázraků byl tehdy nejvyšší budovou východní Afriky a také první budovou na Zanzibaru, která byla vybavená elektrickým proudem, výtahem a tekoucí vodou.

NUNGWI

Původně nenápadná rybářská vesnice Nungwi ležící v severní části Zanzibaru se změnila v nejpopulárnější plážové letovisko ostrova. Přesto tu moderní cestovní ruch nenarušuje místní atmosféru. Můžete zde pozorovat stavitele plachetnic a rybáře spravující sítě. Zdejší písečná pláž je tropickým rájem, který nabízí kromě koupání také řadu aktivit, včetně výletů ke korálovému ostrůvku Mnemba. V nejsevernějším bodě ostrova stojí maják postavený v roce 1886, který je funkční a turistům nepřístupný. Kousek od majáku se nachází akvárium Mnarani, kde je možné vidět desítky ohrožených želv.

Zanzibar je skutečně nádherný ostrov. Nudit se tady nebudete, protože bude pořád co objevovat. Líbit se vám bude relaxace na krásných plážích, stejně jako ubytování v kterémkoliv hotelu či penzionu, kde se turistům snaží splnit každé přání. Navíc můžete prozkoumávat i okolní ostrovy a ostrůvky, kde najdete panenské pláže. Také můžete absolvovat tzv. spicy tour a prohlédnout si, jak se pěstuje koření, jak vypadá, roste a chutná.