Hotely – Krk, Chorvatsko

  • Krk - největší online hotelový vyhledávač
  • Krk: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Ukázat další hotely
Hotely Krk

NA KRK NEJEN PO STOPÁCH VINNETOUA

Chorvatský ostrov Krk leží ve skupině Kvarnerských ostrovů a spolu s ostrovem Cresem je největším jadranským ostrovem. Tento ostrov je nositelem několik nej: kromě přívlastku největší je také nejsevernější, nejdostupnější, nejrůznorodější a nejnavštěvovanější ostrov Jadranu. Jako cíl cestování volí Krk mnoho turistů zejména o dovolené či prázdninách a přijíždějí sem jak individuálně, tak se zájezdem některé z cestovních kanceláří. Pro svoji rozmanitost se ostrov Krk stal pro turisty vyhledávaným přímořským střediskem. Stejnojmenné hlavní město ostrova, které je zároveň přístavem a tradičním letoviskem, pak nabízí svým návštěvníkům řadu historických památek, sport i zábavu, ale také řadu malebných kavárniček, restaurací či menších hospůdek.

ZA PAMÁTKAMI MĚSTA KRK

Město Krk je od římských dob správním střediskem ostrova a bývalo dříve obklopeno hradbami z 11. -12. století. Tyto hradby, resp. jejich pozůstatky, zde můžete stále vidět. Rovněž ve městě Krk můžete obdivovat okrasné mozaiky a křivolaké uličky nebo zde můžete narazit i na zbytky lázní. Nejznámější historickou památkou města Krk je mariánská katedrála. Byla postavena na základech původní raně křesťanské baziliky z 6. století, která byla ve 12. století přestavěna v románském slohu a v 18. století pak ve slohu barokním.

Katedrála je udržovaná, k vidění jsou uvnitř krásné interiéry s cennými obrazy mistrů benátské školy. V sousedství katedrály je biskupství se sbírkou obrazů, které jsou veřejnosti přístupné. U katedrály zůstala zachována takřka v původní podobě včetně zbytků fresek románská bazilika svatého Quirina z 10. nebo 11. století. Dalšími významnými sakrálními stavbami ve městě Krk jsou raně románská bazilika Gospa od Zdravlja ze 12. století a dva románské domy z 11. století. Další zajímavostí, kterou ve městě Krk můžete vidět, jsou již zmiňované městské hradby. Vzhledem k častým útokům a přepadům piráty bylo město Krk stále ohrazováno a opevňováno, takže zdejší městské hradby jsou třetí největší v Chorvatsku.

Část původních hradeb se dochovala a byla rekonstruována, takže je možné si je projít a podívat se na město z jiné perspektivy. Určitě navštivte také Frankopanský hrad s věží vybudovaný ve 14. století. Hrad byl v průběhu 15. a 16. století restaurován a dnes představuje jednu ze zdejších nejkrásnějších a nejzachovalejších památek. Pokud byste se chtěli ubytovat přímo v centru, a být tak těmto skvostům na blízku, vyzkoušejte třeba apartmány Kvasic. Budete to mít opravdu kousek do centra i ke všem památkám a za velmi rozumnou cenu. Najdete tu i možnosti jiného levného ubytování v některém motelu či penzionu.

HURÁ NA PLÁŽE OCENĚNÉ MODROU VLAJKOU

Nádherné dlouhé pláže a průzračně čisté azurové moře na Krku jsou pro turisty, zejména o prázdninách či dovolené, velkým lákadlem. Řada z těchto pláží je také oceněna Modrou vlajkou. Na většině míst jsou pláže oblázkové, některé písečné; některé najdete přímo v letoviscích, jiné si můžete užít v těsné blízkosti přírody. K oceněným plážím patří zejména Porporela-Ježevac, Dražica, pláž kempu Ježevac, pláž kempu Krk a pláž kempu Glavotok ležící asi 15 km severozápadně od města. Nejnavštěvovanější veřejnou pláží je pláž Dražica, která se nachází necelý jeden kilometr od hlavního městského centra.

Povrch pláže tvoří drobné oblázky a vstup do moře je pozvolný, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Skutečně čisté moře na Krku potěší vyznavače potápění nebo ty, kteří rádi šnorchlují. Pokud byste chtěli bydlet přímo u moře, nad ostrovní zátokou v romantickém prostředí obklopeném vonícím borovým lesem, pak se ubytujte v hotelu Valamar Koralj Romantic. Zde vítají také cyklisty a je zde k dispozici wellness. Pokud preferujete levné ubytování, poohlédněte se po nějakém cenově příznivém apartmánu. Za potápěním, které vám přinese skutečný zážitek v podobě nádherných korálových útesů s množstvím pestrobarvých ryb, se vydejte do potápěčské lokality v blízkosti ostrova Plavnik.

NAVŠTIVTE NÁRODNÍ PARK KRKA, KDE SE NATÁČELY FILMY O VINNETOUOVI

Národní park Krka je po Plitvických jezerech druhým nejnavštěvovanějším národním parkem v Chorvatsku. Tento park stojí za návštěvu, ať již jste nebo nejste příznivci filmů natočených podle Karla Maye, protože tento národní park učaruje všem. Oblast řeky Krka byla prohlášena za národní park v roce 1985. Najdete zde hluboké kaňony, které jsou v kontrastu s okolní krasovou rovinou, četné vodopády, peřeje a kaskády. Hlavní atrakcí parku je sedm vodopádů známých pod názvem Vodopády řeky Krky, z nichž k nejvýznamnějším patří Rošský vodopád (25,5 m) a Skradinské vodopády (45,7 m).

K zajímavostem zde patří také tzv. živé krápníky, což jsou krápníkové prahy, závěsy a podobné jevy, které neustále rostou díky průběžnému usazování vápence. Obdivovat zde můžete bohatou flóru a faunu – najdete zde 860 druhů rostlin a 22 druhů živočichů. Všichni milovníci filmů o Vinnetouovi a dalších hrdinech románů Karla Maye zde na vlastní oči mohou vidět místa, kde se natáčely scény z Divokého západu. Filmaři kromě oblasti parku Krka natáčeli ještě v chorvatských národních parcích Plitvická jezera a Paklenica.

CESTUJTE PO OSTROVĚ

Až vás omrzí pláže, na ostrově Krk toho najdete k vidění mnohem více. Navštívit můžete např. jeskyni Biserujku v severovýchodní části ostrova nedaleko městečka Rudine. Legenda praví, že jméno dal jeskyni pirátský poklad plný perel. Výlet můžete podniknout také na ostrůvek Košljun, který se nachází u městečka Punat na jihozápadě ostrova Krk. Rozloha ostrůvku je pouhých 6,5 ha, ale k vidění je tu více než dost. Navštívit můžete františkánský klášter, který si v podstatě dodnes zachoval původní podobu, včetně kostela a kaple. Ale Košljun není jen františkánský komplex, najdete tu bohatou faunu a flóru. Roste tu např. až 150 druhů hub. Líbit se vám určitě bude i v malém rybářském městečku Vrbnik, které je rozložené stupňovitě na vápencovém svahu nad mořem a dodnes si zachovalo středověký ráz. Určitě tu ochutnejte zdejší výborné bílé víno žlahtina, Zastavte se také v malém přístavu Voz s panoramatickým výhledem na most Krk.

Všude na svých cestách si také pochutnáte na dobrém jídle. Říká se, že na Krku najdete jedny z nejlepších restaurací v Chorvatsku. Prý tady hodoval i císař Nero, který oceňoval zdejší ovčí sýr, pečené ryby a bílé víno. Kručet v břiše vám tady rozhodně nebude ani dnes, lahůdky najdete na každém kroku a místní speciality jako pršut, rizoto s dary moře, ryby na roštu či pečené jehněčí, vás zcela jistě nenechají chladnými. Chcete-li podnikat výlety, velmi pěkné ubytování nabízí Bed & Breakfast hotel Mario. K jídlu jsou tu v nabídce místní a středomořské speciality a zdejší majitelé dokonce sami nabízejí výlety lodí. Příjemný pobyt vám zde nabídnou v prakticky každém penzionu či apartmánu.

.

Cenový rozsah

od ‎393 Kčdo ‎6 547 Kč

Nejlepší hotely

Více top hotelů