Hotely – Makadi Bay, Egypt

  • Makadi Bay - největší online hotelový vyhledávač
  • Makadi Bay: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Hotely Makadi Bay

MAKADI BAY – OBJEVTE KRÁSU PODMOŘSKĚHO SVĚTA

Makadi Bay je menší letovisko v Egyptě, které najdete na severozápadním pobřeží Rudého moře nedaleko od Suezského průplavu. Asi 40 km odsud leží známý resort Hurghada a téměř na dosah jsou velmi známá egyptská místa jako Gíza, Luxor či Káhira. Makadi Bay je zelené letovisko uprostřed pouště se zaručeným počasím plným slunce, kde najdete vše, co by správná dovolená měla mít. Do oblasti směřuje nejeden zájezd cestovních kanceláří, takže je z čeho vybírat.

NÁDHERNÉ PLÁŽE S KORÁLOVÝMI ÚTESY ČEKAJÍ, AŽ JE OBJEVÍTE

Makadi Bay je méně rušné letovisko, ale najdete tu jak luxusní hotely s plným sportovním a rekreačním zázemím, tak i ty menší a klidnější rodinného typu. Zajímavý může být i některý motel, zejména pokud uvažujete o častém cestování po této oblasti. To, co je společné pro všechny druhy ubytování, jsou nádherné písečné pláže a průzračně čisté azurové moře. Pláže jsou zde vybavené a nabízejí také řadu možností pro přímořskou zábavu. Na plážích vás nadchne běloskvoucí písek s velmi pozvolným vstupem do moře, v moři pak podmořské skvosty v podobě korálových útesů a množství živočichů nejrůznějších barev i tvarů. Pokud vám bude přát štěstí, můžete zahlédnout i delfíny. Vzhledem k tomu, že zdejší pláže nejsou odděleny ploty, můžete se večer vydat na procházku při západu slunce a obdivovat krásy zdejšího nádherného zálivu. Četné skalní útesy a nádherné pláže dokreslují malebnou scenérii. Kromě potápění a šnorchlování jsou zde samozřejmostí vodní sporty jako windsurfing nebo vodní lyžování, ale také jsou zde hřiště pro plážový volejbal, tenisové kurty či dokonce i golfové hřiště.

UŽIJTE SI POTÁPĚNÍ A ŠNORCHLOVÁNÍ V CHRÁNĚNÉ OBLASTI

Makadi Bay je mořská chráněná oblast. Pokud máte rádi nedotčenou přírodu, pak si zde při potápění a šnorchlování užijete nádherný podmořský svět s korálovými útesy. Jsou zde pořádány kurzy potápění v souladu s okolní přírodou a živočichy, kteří zde žijí. Při potápění v Makadi Bay objevíte nejen nádherné korálové útesy, ale také vraky potopených lodí. V samotném letovisku najdete řadu spolehlivých potápěčských center, takže si zde mohou užít jak začátečníci, tak pokročilí. Ve všech potápěčských centrech najdete školu potápění, půjčovnu vybavení a vše, co budete k potápění potřebovat. Můžete zde získat potápěčskou licenci s celosvětovou platností včetně možnosti získat další oprávnění pro potápění do větších hloubek. Potápět se zde můžete třemi způsoby. Prvním z nich je potápění z břehu, přímo z korálového útesu. Další možností je ponor z lodi, anebo můžete absolvovat celodenní potápěčský výlet. Chráněná písečná zátoka v Makadi Bay vám umožní užít si podmořský svět Rudého moře. Pokud budete po celém dni unaveni, je zde dostatek skvěle vybavených hotelů pro relaxaci. Jedním z nich je např. hotel Jaz Makadi Star and Spa, kde najdete služby lázeňského centra včetně sauny, parní lázně a masáží.

POZNEJTE MAKADI BAY A OKOLÍ

V letovisku Makadi Bay najdete také menší nově vybudované centrum, kde se nachází několik obchodů, restaurace, směnárna, kavárna a pro noční zábavu nechybí ani diskotéka. Pokud máte rádi luxus, ubytujte se v oblíbeném hotelu Sunwing Waterworld Makadi. Leží přímo na velké soukromé pláži poblíž rušné plážové promenády, která vede k obchodnímu centru. Pokud chcete ušetřit finance a plánujete-li dovolenou o prázdninách, můžete zvolit cenově výhodnější zájezd last minute. Budete-li po oblasti Makadi Bay cestovat, jistě uvítáte ubytování v některém levnějším motelu. V Makadi Bay se samozřejmě konají také místní trhy. Ti, kterým by ty zdejší nestačily, se mohou vydat například do měst Hurghada a Luxor, kde mohou nejen nakoupit typické egyptské suvenýry, ale vydat se také za poznáním a historií Egypta. Rodiny s dětmi jistě ocení možnost projížděk po okolí na koních nebo velbloudech v písečných dunách. Místní pláže nejsou ohraničeny ploty ani jinými zábranami, je tedy bez potíží možné procházet se při západu slunce po břehu moře a objevovat krásy odlehlejších částí zálivu. Pro ty, kteří mají rádi cestování, je Makadi Bay dobrým výchozím bodem pro řadu výletů do okolí, a to jak po souši, tak po moři. Nečastějším cílem bývá orientální město Hurghada. V okolí Makadi Bay existuje celá řada dalších možností, kam na výlety.

Můžete se např. vydat na horu Anfish, ze které je nádherný výhled. Pokud byste se chtěli vydat na delší výlet, tak vyrazte za památkami jako je chrám v Luxoru, slavné pohřebiště egyptských faraonů Údolí králů taktéž ležící blízko Luxoru, nebo Abu Simbel, což je jeden z nejkrásnějších egyptských chrámů. Můžete se také vydat podívat se na slavné pyramidy v Gíze nebo do hlavního města Egypta – Káhiry. Pokud toužíte po opravdu krásném místě v přírodě, vydejte se na ostrov Giftun známý také jako Mahmaya nebo Paradise Island. Tento ostrov se nachází na pobřeží Hurghady a je charakteristický jemným bílým pískem na plážích a křišťálově čistým tyrkysovým mořem. Je to přírodní korálový ostrov, chráněná oblast, a dostanete se k němu po pouhých 45 minutách plavby lodí z Hurghady. Milovníci potápění a šnorchlování budou jistě nadšeni.

KAM ZA ZÁBAVOU A ZA SPORTEM

V Makadi Bay najdete delfinárium, ze kterého budou zejména vaše děti opravdu nadšené, protože zdejší show je nevšední. Uvidíte mrože, tuleně a samozřejmě delfíny, a dokonce se můžete i s delfíny povozit. V Makadi Bay najdete také akvaparky, jeden přímo, pokud se zde ubytujete, u Tia Heights Makadi Bay, kde najdete 17 skluzavek, brouzdaliště s vodotrysky a skluzavky pro nejmenší, tobogány pro děti i dospělé. Další akvapark je např.

v Medinat Makady. Pokud si svou dovolenou neumíte představit bez golfu, tak zde najdete Madinat Makadi golf resort s mistrovským osmnáctijamkovým hřištěm, které odpovídá nejlepším světovým standardům. Bylo navrženo Američanem Johnem Sanfordem podle norem USGA. Resort poskytuje také krásné výhledy na pobřeží Rudého moře, tři nádherná jezera spojená dvěma kaskádami, restaurací a krásnou okolní krajinu. Chcete-li bydlet přímo v těsné blízkosti tohoto golfového resortu, můžete se ubytovat např. v hotelu Iberotel Makadi Saraya Resort. Ten disponuje navíc vlastní písčitou pláží, od které je oddělen promenádou a jsou zde také opravdu výborné podmínky pro šnorchlování. Na řadě míst najdete nabídku spa služeb, které vám pomohou příjemně zrelaxovat. V Makadi Bay si užijete opravdu krásné prázdniny.

Cenový rozsah

od ‎1 290 Kčdo ‎29 073 Kč

Plážové hotely