Hotely – Miami, USA

  • Miami - největší online hotelový vyhledávač
  • Miami: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Ukázat další hotely
Hotely Miami

MIAMI JE SKUTEČNOU CHLOUBOU FLORIDY

Miami leží v jihovýchodní části Floridy a je jedním z nejvyhledávanějších letovisek USA. Je druhým největším městem tohoto státu, nachází se na pobřeží Atlantického oceánu mezi bažinami národního parku Everglades na západě a zálivem Biscayne Bay na východě. Pokud se zde rozhodnete strávit nějaký čas v rámci vašeho cestování, místem příletu pro vás bude Miami International Airport. Hned, jak letiště opustíte, uvidíte při své cestě do vámi zvoleného místa ubytování nejen krásné pláže, ale také nádhernou přírodu, zábavní parky a spoustu možností k prožití skutečně krásné dovolené či prázdnin.

POKUD MILUJETE PLÁŽE, NENÍ CO ŘEŠIT

V Miami je velmi příjemné klima po celý rok, a to díky teplému Golfskému proudu, který kolem pobřeží Miami probíhá směrem na sever. I proto je tato oblast místem příletu mnoha turistů, a to jak individuálně cestujících, tak cestujících v rámci některého zájezdu. Když se řekne Miami, opravdu jen málokomu ihned nenaskočí spojení s Miami Beach, která je nejen nejznámější zdejší pláží, ale také místem, kde pulsuje noční život. Byla by tedy určitě chyba nezačít s představováním slavného města Miami právě v letovisku Miami Beach. Bez problémů se zde můžete samozřejmě ubytovat. Pokud chcete bydlet přímo u promenády, pak zvolte hotel The Palms, který je obklopen tropickou zahradou. Miami Beach se rozléhá na úzkém ostrůvku v okrese Miami–Dade County vzdáleném necelých 5 km od pevniny, mezi zálivem Biscayne a Atlantikem. Najdete tu téměř 20 km krásných písečných pláží, čisté moře a velké množství palem. Kolem pláží je velmi živo – všude můžete vidět cyklisty, bruslaře, skateboardisty, běžce. Vlny v moři zase sjíždějí surfaři. Můžete tu šnorchlovat nebo se potápět, záleží jen na vás. Pokud vás zajímá, jak tato pláž vznikla, pak vězte, že původně zde byla stará ovocná farma, kterou obchodník Carlo Fischer přeměnil v krajinu palem, hotelů a tenisových kurtů. V roce 1926 pak bylo Miami Beach zcela zničeno hurikánem a většina budov pak byla postavena v novém art deco stylu, který dává Miami Beach osobitý charakter. Art Deco je typický zejména pro South Beach, která zabírá téměř 5 km nejjižnější části Miami Beach. Jinak Miami Beach dnes rozhodně není jen pláž, je to i sídlo řady módních návrhářů, včetně např. Gianni Versace.

KAM VE MĚSTĚ

V Miami je toho k vidění opravdu hodně. Pokud chcete poznávat město, je dobré ubytovat se blízko centra, což můžete např. v hotelu Hampton Inn & Suites Miami Brickell-Downtown. Možnosti, kde se můžete ubytovat, jsou ale nepřeberné a závisí jen na vás, zda preferujete levné ubytování jako je třeba hostel či motel, nebo dáváte přednost klidnému penzionu. V každém případě, chcete-li vidět největší sestavu architektury art deco na světě, pak zamiřte do Art Deco Historic District, který se nachází právě v South Beach. District je od roku 1979 pod památkovou správou. Tuto největší sbírku architektury art deco na světě tvoří na stovky hotelů, apartmánových budov a dalších staveb, které vznikly mezi lety 1923 – 1943. Za návštěvu rozhodně stojí východní část města Miami - Downtown Miami, která je historicko-kulturním, finančním a komerčním centrem jižní Floridy. Naleznete tu banky, budovy významných vládních úřadů, soudů a finančních institucí, muzea a galerie, divadla a turistické zajímavosti, školy, soukromé rezidence a pěkně udržované parky. S okolím je Downtown spojen dráhou Miami Metrorail a Metromover.

Těm, kdo mluví španělsky, se jistě bude líbit Little Havana, kubánská čtvrt, centrum společenského, kulturního a politického dění Miami. Celoročně se zde koná bezpočet festivalů a slavností, jako je např. karneval Miami. Coconut Grove je pak čtvrtí bohémů a intelektuálů. Každým rokem se tu koná festival, najdete tu množství galerií, butiky a mnoho kaváren a restaurací. V Miami najdete pravděpodobně nejkrásnější bazén na světě, a to Venetian Pool s mnoha vodopády, jezírky a benátskou tématikou. Zapomenout byste neměli ani na Key Biscayne, což je ostrůvek, na který se z pevniny dostaneme po hrázi Rickenbacker Causeway. Najdete tu Crandon Park s pěknou písečnou pláží, cyklistickými stezkami, golfovým a tenisovým hřištěm. Hned na vedlejším ostrůvku Virginia Key můžete navštívit jedinečné mořské akvárium Miami Seaquarium, kde uvidíte delfíny, velryby, vodní želvy, žraloky a další mořské živočichy. Pokud si chcete odpočinout, v Miami najdete více než 80 parků a zahrad a botanické zahrady. Líbit se vám určitě bude i zdejší interaktivní zoologický park Jungle Island či ZOO Miami.

NÁRODNÍ PARKY BISCAYNE A EVERGLADES

Pokud jste milovníky přírody, v Miami není vůbec co řešit. Nedaleko se totiž nacházejí dva národní parky – Biscayne a Everglades. Národní park Everglades na Floridě je velmi vyhledávanou turistickou destinací. Největší zajímavostí národního parku je řeka Pahayokee, která protéká celým územím. Zajímavá je její šířka, která místy dosahuje až 80 km, ale hloubka není větší než 15 cm. Národní park Everglades tvoří jedinečný mokřadní ekosystém. Pozoruhodností je mandrovníkový les, který je největší na západní polokouli. Roste zde přibližně tisíc druhů rostlin. Můžete tu pozorovat volně se pohybující aligátory, floridské pantery a další živočichy a také vodní ptactvo. Při procházkách parkem vás pobaví šedé veverky, mývalové a vačice. Národní park Biscayne je pak druhým největším floridským národním parkem. Je umístěn v zátoce Biscayne Bay na jihovýchodě Floridy a na dohled města Miami. 95 % plochy je voda, zbytek tvoří 44 ostrůvků, ale pro turisty je jich přístupných pouze několik. Biscayne je jedním z nejlepších míst pro potápění v celých Spojených státech.

CO ROZHODNĚ MUSÍTE VIDĚT V OKOLÍ MIAMI

Pokud máte více času a chcete vidět i jiné zajímavosti, vypravte se na výlet mimo Miami. Nezapomeňte navštívit město Fort Lauderdale, někdy také nazývané jako americké Benátky kvůli systému kanálů, po kterých jezdí tzv. vodní taxíky. Je zde mimo jiné nádherná pláž se slunečním svitem více než 3000 hodin v roce. Malým subtropickým rájem je pak město palem – Fort Myers. Dalším místem, které byste měli vidět, je Key West, který je nejen nejjižnějším bodem USA, ale také rájem těch, kdo milují moře, potápění a zábavu. Key West se může navíc pochlubit také krásným historickým centrem s uličkami natřenými bílými, žlutými i modrými barvami. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je Orlando, známé svými zábavními parky a atrakcemi. Je to město světa Walta Disneye, ale zaručeně se tu pobaví nejen děti. Z Orlanda je to kousek do vesmírného střediska Kennedy Space Center na mysu Canaveral.

K vidění jsou rakety, raketoplány a družice užívané k dobývání vesmíru. Dodnes z této základny startují americké raketoplány a družice do vesmíru. Ať se vydáte na svých cestách kamkoli, nezapomeňte, že k dovolené patří odpočinek a relaxace a k tomu může posloužit také místo, kde se ubytujete. Líbit se vám bude např. v hotelu InterContinental, kde najdete bazén, skvělé služby a výborné jídlo včetně restaurace, která je jihoamerický steakhousem. Samozřejmě ale můžete zvolit i levné ubytování. Ať se rozhodnete jakkoli, vaše dovolená v Miami rozhodně nebude mít chybu.

Cenový rozsah

od ‎1 209 Kčdo ‎2 277 652 Kč

Nejlepší hotely

Plážové hotely