Hotely – Moskva, Rusko

  • Moskva - největší online hotelový vyhledávač
  • Moskva: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Ukázat další hotely
Hotely Moskva

MOSKVA – NEJVĚTŠÍ MĚSTO EVROPY

Moskva, hlavní město Ruské federativní republiky, je nejen největším městem Evropy, ale také je městem mnoha tváří, kontrastů a paradoxů. Někteří návštěvníci sem jedou s předsudky či nedůvěrou, ale vrací se plni dojmů a udiveni, co všechno toto město nabízí a co skýtá za možnosti. Moskva turistům nabízí jedinečné památky, řadu muzeí, cirkusy, nádherné parky, mnoho klášterů a kostelů. Mnohé překvapí svým nočním životem, množstvím restaurací a kaváren. Moskva se nachází na obou březích stejnojmenné řeky. A přibližně třetinu města zaujímá zhruba 100 parků a lesíků a vodní plocha, kterou tvoří kromě řek a kanálů asi 500 rybníků. Pokud zvolíte Moskvu jako cíl své dovolené třeba o prázdninách v podobě zájezdu, bude vaším místem příletu jedno ze tří mezinárodních letišť v Moskvě - Domodědovo (největší), Šeremetěvo či Vnukovo.

VYDEJTE SE ZA PAMÁTKAMI

Mnoho návštěvníků z místa příletu zamíří do hotelů, popř. si zvolí hotel přímo u letiště, a odtud se vydají rovnou za památkami, kterých je v Moskvě opravdu mnoho. Nejnavštěvovanější ruskou památkou je bezesporu Kreml, který je také symbolem Moskvy. Najdete ho na levém břehu řeky Moskvy na ploše 28 hektarů. V tomto historickém centru v minulosti sídlili carové, dnes se zde nachází sídlo prezidenta. Kreml je unikátní soustavou chrámů, paláců a dalších staveb. Do dnešní podoby byl postaven v 15. století z typických červených cihel italskými architekty. Mezi nejvýznamnější chrámy v Kremlu lze navštívit Chrám Zesnutí Bohorodičky, kde probíhala korunovace carů, a Chrám Zvěstování Bohorodičky či Archandělský chrám. Další známou památkou Moskvy je Rudé náměstí, které je plné zajímavých staveb. Najdete tu například Chrám Vasilije Blaženého postavený v 16. století ve stylu klasické ruské architektury, nebo Spasskou věž z 15. století. Určitě se podívejte také do Mauzolea V. I. Lenina. Kreml a Rudé náměstí jsou od roku 1990 na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V jejich blízkosti je možné se ubytovat, např. v hostelu Angels House, který je vzdálen od Rudého náměstí asi 700 metrů.

ZA KULTUROU A ZA SPORTEM

Moskva díky své rozmanitosti uspokojí každého návštěvníka, ať už miluje historii, kulturu či sport. Najdete tu velké množství galerií, divadel, muzeí, koncertních sálů, ale pro milovníky sportu je tu také dostatek příležitostí ke sportovnímu vyžití. Pokud jde o muzea, na Rudém náměstí se nachází dominantní budova Státního historického muzea, které ve 39 sálech zachycuje vývoj Ruska od středověku až do 20. století. Za návštěvu určitě stojí také třeba Muzeum dějin Moskvy, Památeční muzeum kosmonautiky a mnoho dalších. Pokud jde o kulturní oblast, určitě nevynechte návštěvu Treťjakovská galerie, která je nejvýznamnější galerií ruského výtvarného umění vůbec. Navštívit můžete v Moskvě řadu divadelních představení. Slavnou činoherní, operní a baletní scénou je Velké divadlo, které je nejslavnějším divadlem v celém Rusku a v jeho repertoáru najdete ta nejlepší ruská představení, jako je třeba Labutí jezero, Korzár či Carská nevěsta. Dalším významným moskevským divadlem je MCHAT. Pokud milujete hudbu, jistě vás nadchne návštěva koncertního sálu P. I. Čajkovského či koncertní sál Moskevského mezinárodního hudebního domu. Sportovci by zase určitě neměli vynechat návštěvu Paláce sportu Lužniky, který byl postaven v roce 1956 a je největším sportovním komplexem Moskvy. Konaly se tu i olympijské hry. Kromě hokejové haly a dalších menších sportovišť je hlavní dominantou tohoto sportovního komplexu slavný fotbalový stadion. Kousek od stadionu v Lužnikách můžete najít pěkné ubytování např. v oblíbeném hotelu Blues.

MODERNÍ MOSKVA – KAM ZA NÁKUPY A NOČNÍM ŽIVOTEM

Hlavní tepnou Moskvy je ulice Arbat, kde najdete mnoho kaváren a restaurací. Na této ulici by milovníci sladkého měli určitě navštívit cukrárnu Cinnabon, kde najdete opravdu vynikající zákusky. Také si zde můžete najít ubytování, např. v hostelu Vinegret. Několik kaváren a restaurací je v dosahu 1 minuty chůze od hostelu a kousek od něj jsou i stanice metra. Moskva je také městem moderních budov – najdete tu například Stalinovy mrakodrapy (známé jako Stalinovy sestry) nebo nejvyšší televizní věž v Evropě a Asii - věž Ostankino. Chcete-li v Moskvě nakoupit luxusní zboží, vyrazte do nejznámějšího ruského obchodního domu – GUM. Je jednou z dominant Rudého náměstí a nakupovat tu můžete v tisícovce obchodů těch nejznámějších světových značek. Chcete-li bydlet opravdu kousek od památek i tohoto obchodního domu, vyzkoušejte třeba hotel National, který je vybaven v osobitém designu starožitným nábytkem. Další obchodní dům Vesna spolu s mnoha nákupními a zábavními podniky pak najdete na ulici Nový Arbat. Typické ruské suvenýry nakoupíte ve stáncích poblíž Rudého náměstí. Moskva je také vyhlášeným zábavním střediskem s bohatým nočním životem. Kromě diskoték, nočních klubů a barů se zde můžete vydat i na nejrůznější společenské a kulturní akce; každoročně se zde koná několik festivalů, ať už se jedná o divadelní nebo hudební. Každý rok se zde koná i filmový festival, kam se sjíždí hvězdy filmového plátna. K známým klubům pak patří např. Propaganda, kde si můžete posedět, dobře se najíst i zatančit a často jsou zde i živé koncerty. Z klubu O2 Lounge budete mít nádherný výhled na Moskvu. Stylovým undergroundovým klubem je pak Krysha Mira, známý díky kvalitní hudbě a unikátní atmosféře. A pokud by vám nepřálo počasí, pak se vám bude líbit v některém z mnoha zdejších muzeí.

NEVYNECHTE JÍZDU ZDEJŠÍM METREM

Při návštěvě Moskvy si v každém případě vyzkoušejte jízdu zdejším metrem. To moskevské funguje již od roku 1935 a patří svou kvalitou k těm nejlepším podzemním drahám na světě. Má 12 linek a denně přepraví několik milionů osob. Zajímavostí moskevského metra je velká vzdálenost mezi stanicemi, často i více než 2 km. Nejenže jde o nejrychlejší a nejlevnější způsob dopravy v Moskvě, ale za zhlédnutí stojí určitě i mnohé zdejší stanice, často krásně vyzdobené. Interiéry některých tvoří například zlacené nástěnné malby nebo křišťálové lustry. Za nejkrásnější z hlediska výzdoby jsou často považovány stanice Komsomolskaya, Kievskaya, Arbatskaya či Elektrozavodskaya. Pokud přijedete do Moskvy se zájezdem, jistě budete mít na návštěvu podzemní dráhy rezervovaný čas. A pokud budete mít ubytování např. v apartmánu Enjoymoscow Pushkin Square, budete mít možnost využít hned 3 stanice - Pushkinskaya, Tverskaya, Tchekhovskaya. Dostanete se k nim přes Puškinovo náměstí, které je srdcem zábavy v Moskvě a kde najdete spoustu hospod a restaurací.

KAVIÁR, BORŠČ, PELMENĚ A VODKA

Celé Rusko, a samozřejmě také Moskva, jsou ve světě proslulé také kaviárem. Najdete ho prakticky v každé lepší restauraci jako předkrm. Rozchodně byste měli v Moskvě ochutnat také pravý boršč, který se podává často jako hlavní jdílo dne. V nabídce jsou samozřejmě i další typická ruská jídla jako jsou pelmeně, blíny, soljanka. Pokud jde o pelmeně, jsou to těstovinové taštičky plněné masem, které mohou být polity třeba sýrovou omáčkou. Blíny jsou ruské palačinky. Mimochodem, Rusové jsou palačinkoví specialisté a umí palačinky poskládat třeba do tvaru psaníčka. Typická ruská soljanka pod sebou skrývá širokou škálu polévek se zeleninou a často i masem. Jinak tu samozřejmě najdete nepřeberné množství mezinárodních restaurací a také světové řetězce rychlého občerstvení, Rusové totiž milují Makdak, jak nazývají známý řetězec McDonalds. Vodka je nezbytnou součástí důležitých událostí v životě Rusů, v Moskvě najdete Muzeum vodky, které se nachází v jedinečném kulturně-zábavním komplexu Kreml v Izmailově, pro potěšení turistů a návštěvníků Moskvy. Nechte tedy stranou předsudky, v Moskvě si to prostě po všech stránkách užijete!

Cenový rozsah

od ‎127 Kčdo ‎188 132 Kč

Zajímavá místa - Moskva