Hotely – Varadero, Kuba

  • Varadero - největší online hotelový vyhledávač
  • Varadero: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Ukázat další hotely
Hotely Varadero

VARADERO – JEDNA Z NEJKRÁSNĚJSÍCH PLÁŽÍ KARIBIKU

Varadero patří k největším kubánským letoviskům a leží na poloostrově v blízkosti hlavního města Havana. Varadero se rozprostírá u severního pobřeží Kuby v provincii Matanzas, táhne se po uzoučkém poloostrově Hicacos, uzavírajícím záliv Bahía de Cárdenas. Celková délka poloostrova je zhruba 20 kilometrů a v nejširším místě měří pouze 1 200 metrů. Jeho nejvzdálenější bod – mys Punta Hicacos - je zároveň nejsevernějším bodem Kuby. Od pevniny je poloostrov oddělen kanálem Kawama, kousek od něj bylo postaveno mezinárodní letiště Puerto Santa Marta, které bude vaším místem příletu. Cestování sem bude pro vás určitě zážitkem a prázdniny tady strávené vás nabijí energií.

MÍSTO, KTERÉ SI OBLÍBIL NEJEN AL CAPONE

Historie Varadera se začala psát již v roce 1555, kdy zde vznikl španělský přístav. Místo bylo využíváno jako tzv. suchý dok, což je španělsky „varadero“, kde Španělé opravovali své plachetnice. Také se tu nacházel přístav, kde se nakládala sůl ze solného dolu La Calavera, jehož trosky lze dnes najít v přírodní rezervaci na severu poloostrova. Město Varadero vzniklo v roce 1887, kdy se několik bohatých rodin rozhodlo vystavět zde svá rekreační sídla. Po mnoho let byla tato oblast považována za místo určené pouze pro rekreaci bohaté „elity“. Letovisko v dnešní podobě bylo vybudováno ve 20. letech minulého století, po druhé světové válce tu byly postaveny hotely a kasina. Jednou z nejznámějších osobností, která se ve Varaderu zdržovala, byl např. mafiánský boss Al Capone. Hledáte-li o prázdninách krásné bílé písčité pláže a zábavu, nádhernou flóru a faunu, jste tady rozhodně na správném místě. A pokud dorazíte do Varadero v rámci zájezdu i s průvodcem, jistě se o tomto místě dozvíte mnohem více již po cestě z místa příletu.

DOVOLENOU SI VE VARADERU UŽIJETE

Varadero je někdy označováno jako oblast Karibské riviéry a bez nadsázky zde najdete vše, co od vysněné dovolené očekáváte. Zdejší asi 20 km dlouhá pláž patří mezi 10 nejhezčích pláží v karibské oblasti. K Varaderu patří bílý písek, průzračné a dobře přístupné moře, perfektní turistické zázemí. Najdete tu hotely všech kategorií a vzhledem k délce pláže se nemusíte bát přelidnění - každý tu najde nějaké soukromí, přestože resort ročně navštíví velké množství turistů. Pláž a koupání však není jediné, co Varadero nabízí. Letovisko žije ve dne v noci, nouze tu rozhodně není o zábavu či sportovní možnosti. Chcete se potápět? Vyrazit na výlety, zahrát si golf nebo zatančit v rytmu salsy? Ve Varaderu žádný problém. Čekají na vás potápěčské kurzy, plavby na lodi, tenisová a golfová hřiště, vodní sporty. Pod mořskou hladinou můžete spatřit pestrou faunu i flóru, kostry potopených lodí, podmořské jeskyně a také jeden z nejvýznamnějších korálových útesů dosahující rozlohy asi 7 000 km2. Užít si můžete také rybolov. Naleznete zde perfektně udržované 18jamkové golfové hřiště, stejně jako obchodní centrum Plaza América. V blízkosti tohoto obchodního centra a přitom takřka u pláže najdete pěkný hotel Meliá Las Americas, kde si na své přijdou také milovníci golfu. V rámci last minute zájezdu zde můžete získat i slevu. Pokud máte rádi historii, navštivte Muzeum Casa en la Playa, které je umístěno ve vile, která patřila multimilionáři DuPontovi. Ten zde v roce 1930 nechal postavit první rezidenci. A jestli máte rádi adrenalin, pak si nenechte ujít Jungle Tour, kdy si můžete dopřát projížďku na vodním skútru, navštívit delfinárium a místní zoologickou zahradu plnou krokodýlů a plazů.

OKOUZLUJÍCÍ PŘÍRODA NA DOSAH

Přírodu symbolizuje ve Varaderu především ekologická rezervace národního parku Hicasos, který byl založený v roce 1974. Najdete v něm nádhernou faunu a flóru včetně symbolu parku, 500 let starého kaktusu „Patriarca“. Můžete tu kromě lagun a deštného pralesa obdivovat jezero Mangón či 250 metrů dlouhou jeskyni Cave of Ambrosio s řadou skalních kreseb na stěnách. Kousek od rezervace se můžete ubytovat v hotelu Meliá Varadero, který je zvláštní svou architekturou a je obklopen krásnou zahradou. Také můžete navštívit panensky čistý, lidskou činností dosud téměř nepoznamenaný, ostrov Crucero, který je ideálním místem pro šnorchlování. Ostrov leží asi hodinu plavby od pobřeží Varadera. Oblíbeným odpočinkovým místem je park Parque Josone, kde kromě palmových oáz obklopujících hladinu jezera je možné projet se na lodičkách, ale i se dobře najíst v několika restauracích. Odpočinek pak najdete třeba v hostelu či penzionu jakožto poměrně levné možnosti ubytování. Kuba jako taková, a Varadero nevyjímaje, je také rájem botaniků a ornitologů. Množství rostlin a různých druhů ptactva je opravdu velkým lákadlem a určitě i vás potěší.

SALSA, DOUTNÍKY A RUM

Pokud chcete okusit kubánskou atmosféru, vyrazte na diskotéku do Havana Clubu nebo do čistě kubánského Mambo Clubu, kde hraje živá kapela různé starší hity. V klidu si tu můžete vychutnat nefalšovaný kubánský rum či zdejší doutníky. Známým lákadlem je také klub podobný Tropicana Clubu v Havaně, který se nachází ve městě Matanzas nedaleko Varadera, kde je možné seznámit se s autentickou atmosférou kubánské zábavy. Neobvyklé zážitky nabízí také Cultural Center of the Corals, kde předvádějí své umění místní umělci. Páteční večery jsou vyhrazeny divadlu, tanci a hudbě a máte možnost se pod vedením domorodých instruktorů naučit základní kubánské taneční rytmy. Za zábavou či odpočinkem můžete vyrazit také do uměle vytvořeného zábavního parku Parque Retiro Kosine. Ten vznikl na bývalém pozemku diktátora Babtisty a kromě procházek tu můžete navštívit diskotéky, bary a večerní kubánskou show pod širým nebem. Pokud budete unaveni, ať již po celodenním pobytu na pláži, nebo kubánských tancích, jistě uvítáte ubytování v hotelu s wellness a spa - Iberostar Varadero. Je možné sem zajet i v rámci zájezdu last minute a ubytovat se například v motelu.

NAVŠTIVTE TAKÉ OKOLÍ VARADERA

V okolí Varadera se vyskytuje několik jeskyní jako například Santa Catalina, Calero nebo Cuevas de los Musulmanes. Jeskyně Calero je pohřebištěm domorodého obyvatelstva. Nedaleko Varadera najdete městečko Matazanas. Obdivovat zde můžete architektonické památky jako např. divadlo Sauto z 19. století, náměstí Plaza de la Vigía nebo Palácio de Junco. Navštivte také město Cardenas. K jeho zajímavostem patří především Kolumbovo náměstí (Plaza de Colón) s památníkem, náměstí Malakoff nebo patnáctitunová socha kraba, jenž je symbolem města. A určitě jeďte také do hlavního města Kuby – Havany. Nezapomeňte při svém pobytu a výletech ochutnat nejslavnější koktejly – mojito a Cuba libre se známým zdejším bílým rumem!

Cenový rozsah

od ‎582 Kčdo ‎5 955 Kč

Plážové hotely

Zajímavá místa - Varadero