Hotely Zillertal

  • Oblast
  • Zillertal: najděte si tu svůj ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!
Načítání
Ukázat další hotely
Hotely Zillertal

VE ZKRATCE

Oblast Zillertal se rozkládá v údolí řeky Ziller asi 40 km východně od Innsbrucku a je největším lyžařským centrem v Rakousku i v celých Alpách. Údolí se táhne v délce 50 km a zahrnuje 11 lyžařských areálů s 636 km sjezdových tratí. Díky dostatečné nadmořské výšce a Zillertalskému ledovci je zde garance kvalitního sněhu po celý rok. Tyrolská krajina si zachová svůj typický selský ráz – v Zillertalu najdete tradiční selské statky, horské salaše, pastviny, lesy. Bude se vám tu líbit v kterémkoli ročním období, ať jedete za lyžováním, na rodinnou dovolenou, na odborně vedené horské túry nebo si chcete užít relaxačních či dalších sportovních aktivit. Najdete tu také dostatečné kapacity ubytování, včetně levného.

KULTURA

Do doby, než do Zillertalu pronikl cestovní ruch, byl zde život velice obtížný. Nepříznivé podmínky přivedly zdejší obyvatele k obchodu nejprve se zemědělskými přebytky jako např. sádlem, sýrem, dobytkem a místní slavnou zillertálskou pálenkou. Díky její výrobě našli práci další lidé jako kořenáři, paliči a obchodníci. Dobrou pověst si získali zdejší obchodníci s rukavicemi a mastičkáři. Svou roli sehrálo také hornictví. Obyvatelé Zillertalu jsou srdeční a pohostinní, často zde najdete levné ubytování v soukromí. Nezapomínají na tradice předků a každou neděli se většina z nich obléká do lidových krojů a jde do kostelíčků na bohoslužby. Ve vesničkách v Zillertalu najdete stará selská stavení s malovanými fasádami. Na průčelích domů pak můžete vidět různé výjevy na náboženské, přírodní nebo i lovecké motivy. V létě jsou okna domů plná krásných rozkvetlých květin, což vytváří nádhernou atmosféru.

KUCHYNĚ

Rakouská kuchyně je různorodá, protože se zde mísí různé kulinářské vlivy zemí bývalé monarchie, ze kterých bylo převzato to nejlepší. Rakušané mají i spoustu národních či regionálních specialit. Všeobecně známý je například Sachrův dort, vídeňský řízek, tyrolské špekové knedlíky nebo třeba vídeňská káva. Pokud jde o speciality Zillertalu, určitě ochutnejte špecle, což jsou noky s masem a zelím. Skutečnou místní specialitou jsou Zillertal Krapfen, což jsou smažené pirohy, plněné směsí mrkve, plísňového sýra a cibule. V žádném jiném kraji tuto dobrotu neochutnáte. Téměř každý místní hotel či penzion vám nějakou specialitu nabídne. Milujete-li pivo, pak určitě vyzkoušejte tirolský Märzen, jehož výroba se nachází v Zell am Ziller. Máte-li rádi mléko a mléčné výrobky, určitě vás potěší návštěva zážitkové mlékárny Zillertal, kde si můžete koupit i různé sýrové speciality.

FESTIVALY A AKCE

V Zillertalu se koná řada nejrůznějších festivalů a akcí. Navštívit tu můžete hudební festivaly jako třeba světově známý hudební festival na sněhu Snowbombing Festival, festivaly jídla, farmářské festivaly. Některé z festivalů probíhají v kostýmech, takže si tu na své přijdou všechny generace včetně dětí. Vzhledem k tomu, že Zillertal je významnou sportovní oblastí, koná se tu také řada sportovně zaměřených festivalů, a nemusí jít jen o zimní sporty. Známý je např. zillertálský závod horských kol Zillertal Bike Challenge. Pokud zavítáte do Zillertalu v čase adventu, určitě zažijete v Rakousku tolik oblíbené tzv. Krampuslauf, čili pochody čertů. Pěkný pohled na dění budete mít i třeba z některého hotelu nebo si atmosféru užijete přímo při ubytování v soukromí v některém z rodinných penzionů, kde vás místní obyvatelé třeba i nechají nahlédnout pod pokličku příprav.

KLIMA A AKTIVITY

Podnebí je v Zillertalu kontinentální středoevropské se 4 odlišnými ročními obdobími. Vyznačuje se slunečným mírným podnebím a je hodnoceno jako nejpříjemnější v Tyrolsku. Na horách je v létě příjemně, zimy jsou zde ale velmi chladné, s teplotami pod bodem mrazu. Lyžařská sezóna trvá od prosince do dubna. Je zde čerstvý horský vzduch, průzračně čistá horská voda a krásná příroda, což v kombinaci s příznivým počasím vybízí ke spoustě aktivit pro všechny generace. V zimě si tu opravdu užijete lyžování, snowboarding, běžky, sáňkařskou dráhu, na ledovci Hintertux můžete lyžovat po celý rok. Mimo zimní sezonu zde najdete koupaliště, biotopy, jezera, v údolí čekají dva akvaparky v Mayrhofenu a Fügenu. Jsou zde prakticky neomezené možnosti pěší turistiky. Užít si můžete golf, rybaření, kolečkové brusle, rafting, paragliding, lezení, ferraty, rafting, a projížďky na koních. K dispozici je také unikátní bobová kolejová dráha Arena Coaster, která se kroutí v zatáčkách s množstvím vln a skoků přímo nad městečkem Zell.

CO ROZHODNĚ NEVYNECHAT

Určitě navštivte přírodní park Zillertal, který se nachází ve vysokohorské krajině Alp v zadní části údolí Zillertal, na hranicích mezi Jižním Tyrolskem a Salcburskem. Jeho rozloha je 372 km² a tvoří se sousedními oblastmi největší park svého druhu v Alpách (2 050 km²). Pokud to bude možné, ubytujte se přímo v některém penzionu a můžete zde obdivovat vedle horských vrcholů a ledovců také zelené horské louky a pastviny a limbové lesy. Pokud se vydáte do Zillertalských Alp, pak byste neměli vynechat návštěvu Krimmelských vodopádů, které jsou pátými nejvyššími vodopády světa. V asi 30 milionů let starém skalnatém údolí s vodopády uvidíte tři stupně kaskád, vysoké dohromady 340 m.

ZELL AM ZILLER

Centrem tyrolského údolí Zillertal je městečko Zell am Ziller. Nachází se v nadmořské výšce 580 metrů a zaujímá strategickou polohu mezi 3 zdejšími lyžařskými areály - na severu je to oblast Hochzillertal - Hochfügen, na jihu areály Ahorn a Penken a na východě vyhlášený skiareál Zillertal Arena. V romantickém Zell am Ziller s výhledem na horské masívy vás čeká 110 km kvalitních sjezdovek, 20 km značených běžeckých stop, turistické cesty, nejdelší osvětlená sáňkařská dráha, celý sportovní komplex s kluzištěm, tenisovými kurty a dalšími sportovišti.

MAYRHOFEN

Město Mayrhofen se nachází na východní hranici Tyrolska, na soutoku dvou řek - Zillertal a Zemmbach. Nejvyšší zdejší vrcholy Ochsner, Zsigmondyspitze, Floitenturm a na hranicích s Itálií Großen se nacházejí hlavně na jih od města. V Mayrhofen najdete lyžařský areál Zillertal 3000, který nabízí přes 160 km sjezdovek. První zmínky o městu pocházejí z roku 1200. Mayrhofen vznikl jako obchodní město, dnes je známým alpským letoviskem. Městečko se rozkládá do všech stran a život se soustřeďuje kolem hlavních ulic. V centru města je řada typicky alpských stavení, na jižním konci hlavní ulice je kabinová lanovka a na opačném konci kostelík.

Zillertal je nádherný v každém ročním období a nabízí vyžití pro všechny generace. Je to vůbec největší lyžařské údolí na světě s nejdelší sjezdovkou na světě a můžete tu zažít neopakovatelný pohled na východ slunce. Přírodní krásy jsou opravdu neuvěřitelné, což je určitě jeden z důvodů, proč se mluví o Zillertalu pouze v superlativech.

Cenový rozsah

od ‎564 Kčdo ‎16 651 Kč

Nejlepší hotely

    Hotel Hotel Pinzger Tux-Hintertux

    Rodinný Hotel Pinzger se nachází v centrální, ale klidné lokalitě Tux-Lanersbach 100 metrů od údolí Eggalmbahnen autobusového nádraží a centra města. Ať už se vám líbí: pěší turistiku, horolezectví, lyžování, snowboarding, běh na lyžích, sáňkování nebo jen hledáte klid a klid - zde máte "pravdu"! Všechny pokoje jsou útulné a moderní. Rezervujte si snídani nebo polopenzi. Další informace a zobrazení naleznete na oficiální stránce. Prostorná sauna-Alm s finskou saunou (90 ° C), bio (60 ° C), turecké lázně (cca 45 ° C), infračervené Zirbenhütte, horské jezero whirlpool, 3 zážitkové sprchy a relaxační místnost v tyrolských záruk stylu wellness a pohodu. Nyní sofistikované koktejly, kávy a čaje, jakož i regionální a mezinárodní kuchyně ve sportovním baru „City“ Sky se německé bundeslize v HD v hotelu nebo relaxovat v útulném hotelovém baru s kachlovými kamny. Všechno je tam ... parkování zdarma, herna, dětské hřiště, lyžárna a místnost na zavazadla, velká sluneční terasa, stolní fotbal, šipkový stroj a mnoho dalšího. více