Hotely, Amsterdam (Severní Holandsko, Nizozemsko)

 1. 2 396 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  1 483 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 1 864 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. 2 551 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Amsterdam

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Amsterdam, Nizozemsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Amsterdam - největší online hotelový vyhledávač
 • Amsterdam: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Amsterdam

 • 2 558 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 138 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 254 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 3 710 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 1 387 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 697 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024

Kontroverzní město protkané kanály

Amsterdam je hlavním městem Nizozemska. Často mylně nazývaného Holandsko. Holandsko je totiž jen název středozápadní části Nizozemského království , nikoliv označení celého státu. Nizozemsko je zemí tulipánů a větrných mlýnů. Pokud byste si z dovolené chtěli dovést nějaké ty sazenice, tak to rozhodně nebude problém. Sehnat sazenice anebo jen květiny pro potěšení můžete na Bloemmarktu. Pokud plánujete větší nákupy, tak se vypravte do Keukenhofu.

Toto město je známo pro své idylické prostředí, úzké kanály a velmi neformální vztah k užívání marihuany a čtvrť červených luceren. Město v minulosti přitahovalo řadu obchodníků i dobrodruhů. Dnes sem jezdí turisté z celého světa. Mladí lidé, kteří hledají zábavu a levné ubytování, ale i umělci a milovníci umění. Dovolená v tomto městě pro vás bude spojením zábavy spolu s poznáváním.

BENÁTKY SEVERU

Toto malebné město zkrátka okouzlí každého. Název Amsterdam znamená přehradu na řece Amstel. Hned u řeky Amstel, naproti náměstí Waterloo najdete romantický penzion s apartmány. Penzion Amstel Canal Guest House sídlí v klidné čtvrti kousek od pulzujícího centra města.

Lodní doprava a přívozy jsou nedílnou součástí života města. Vodní kanály se nazývají grachten a proplétají se celým městem. Najdete jich zde na 100 kilometrů a spojuje je 1 500 mostů. Nelze se tedy divit, že Amsterdam bývá označován jako „Benátky severu.“ Organizace UNESCO přidala amsterdamské kanály v roce 2010 na seznam kulturního dědictví. Unikátní systém vodních cest je v pořadí již devátou památkou v Nizozemsku, která je zapsaná na seznamu UNESCO.

Tak jako kanály patří neodmyslitelně k tomuto městu, tak život na dvou kolech je součástí místní kultury. Často uvidíte místní na lodi či na tzv. houseboatech neboli obyvatelných lodích. Pokud zrovna nekřižují kanály, tak určitě projíždí na svých kolech městem. Kolo je tradičním dopravním prostředkem. Projet si město na kole by díky řadě půjčoven s koly neměl být problém ani pro turisty. Nechte se unášet ulicemi města a objevujte různé čtvrti, kavárny, skryté zahrádky.

NIZOZEMSKÉ KRÁLOVSTVÍ

V centru najdete Náměstí Dam. Odehrávaly se zde jedny z nejdůležitějších momentů nizozemské historie. Najdete zde Královský palác, ve kterém sídlí městský a soudní dvůr. Naproti Královskému paláci stojí připomínka obětí druhé světové války, Národní památník. Náměstí je i dnes využíváno jako místo národních oslav či protestů. Kromě honosných správních budov zde najdete i Nový kostel. Právě v tomto kostele probíhá investitura neboli korunovace nového panovníka/panovnice nizozemského království.

Dalším známým náměstím je Leidseplein. Toto náměstí je jedním z center nočního života města. Najdete zde řadu coffeeshopů, kaváren, restaurací i divadel. Pokud sem zavítáte v nočních hodinách, můžete navštívit dva největší kluby: Melkweg a Paradiso. Levné ubytování v Amsterdamu seženete v The Student Hotel Amsterdam West. Stylový a levný hotel jen deset minut jízdy na kole od centra. Dobrou ukázku nizozemské architektury najdete v Begijnhofu, v srdci metropole. Jedná se o komplex domů a zeleně, který vznikal již od poloviny 14. století. Pokud se vám zachce pohledu na drahý kámen, navštivte brusírnu Gassan Diamonds. Brusírny diamantů zde mají tradici již od sedmnáctého století.

ZA UMĚNÍM A VAN GOGHEM

Toto město má vskutku co nabídnout. Během dovolené určitě navštivte dům Anny Frankové. Můžete zde nahlédnout do místností, kde se dvě rodiny skrývaly před nacistickým pronásledováním. Milovníci umění by měli zavítat do muzea Rijksmuseum. Najdete zde umělecké sbírky předmětů a mnoha starých mistrů. Muzeum se však navíc může pyšnit unikátním obrazem, a to Noční hlídkou od Rembrandta. Na Rembrandtově náměstí najdete bronzové sousoší, které vyobrazuje scénu z tohoto obrazu. Další muzeum, které patří k těm nevyhledávanějším, je muzeum Van Gogha. Celým jménem Vincent Willem van Gogh je jednou z nejvýznamnějších osobností světového výtvarného umění a pravděpodobně nejznámější postavou nizozemské historie. Najdete zde nejen jeho vlastní tvorbu jako např. Pšeničné pole s vránami, Slunečnice, ale i umělcův autoportrét. Kromě jeho vlastní tvorby zde návštěvníci najdou taktéž tvorbu umělců, kteří ho ovlivňovali, jako např. Paul Gauguina.

Jen osm minut chůze od muzea najdete levný hostel Stayokay Amsterdam Vondelpark. Ty, kteří do města nemíří přímo za uměním, může zaujmout Muzeum sexu, Muzeum erotiky anebo třeba Muzeum Hašiše.

JEN ORANŽOVÁ TO MŮŽE BÝT

Nic než jen oranžovou uvidí návštěvníci při své dovolené v Amsterdamu na Den krále. Každoročně celé město oslavuje královskou rodinu. Právě oranžová barva je symbolem královské rodiny. Je to památka na Viléma Oranžského. Poprvé se tento svátek oslavoval v roce 1885 na počest královny Wilhelminy. Oslavy narozenin královny se staly tradicí a slavily se jako Den královny. Jelikož současným panovníkem je Vilém Alexander, jméno oslav bylo trochu pozměněno na Den krále. Oslavy se stále nesou ve stejném duchu.

Ač nizozemská vlajka sestává ze tří vodorovných pruhů: červeného, bílého a modrého, při oslavách královské rodiny se vedle národní vlajky vyvěšuje úzká oranžová vlajka. Ani na vodě v tento den není zachován klid. Tisíce oranžově zářících lodí křižují amsterdamské kanály. Kromě oranžové barvy patří ke znakům královské rodiny i korunka a lev. Oslavy se nesou v duchu uvolněné atmosféry, bohatého programu a různých pochodů. Během oslav najdete obchodníky a všelijaké prodejce jak v parcích, tak i na ulicích - prodává se zde prakticky cokoliv. Návštěvníci zažijí nejen největší bleší trh, ale i tu správnou karnevalovou atmosféru. Naplánujte si zájezd do této nizozemské metropole během oslav a zažijete největší pouliční party roku. Ani večer ulice nezůstávají prázdné a hlavně bary se plní lidmi. Nejlepší je při takové příležitosti najít hostel anebo hotely přímo v centru města.

ULIČKY LÁSKY A DALŠÍ NEŘESTI MĚSTA

Dovolená v tomto městě rozhodně nebude nudná. Turisté se na vlastní oči chodí přesvědčit jak taková „ulice lásky“ vypadá. Čtvrť červených luceren neboli uličky lásky najdete mezi Náměstím Dam a čtvrtí Nieuwmark. V této části města najdete nepřeberné množství sexshopů a výloh s polonahými dívkami. Město je otevřené jak v otázce sexu a užívání marihuany, tak i co se týká homosexuálních vztahů. Nizozemí bylo první zemí, která legalizovala svatbu jedinců stejného pohlaví a místní gay komunita je jedna z největších na světě.

Nejznámější čtvrti, kam se večer vydat, jsou Rembrantplein a Leidseplein. Najít levné ubytování, kousek jízdy tramvají od Leidseplein, můžete třeba v pensionu Tulipana Residence. Známý a oblíbený Club Up najdete právě v Leidsepleinu. Zatančit si zde můžete na hiphop, deep house anebo třeba soul. Dalším populárním místem je Studio 80, nejvíce „hipster“ klub ve městě.

KRÁLOVSTVÍ ZA SÝR

Při návštěvě města si určitě dejte pozor a rozlišujte kavárnu neboli koffiehuis od takzvaného coffeeshopu, což je kavárna, kde se kouří marihuana a místo tradičních sušenek zde dostanete ty „zelené“.

Amsterdam je multikulturním městem, a tak zde nejdete ty nejrůznější restaurace. Pokud budete přesto chtít vyzkoušet tradiční nizozemské jídla, zkuste restauraci Hap-Hmm. Jídlo se většinou skládá z masa a zeleniny. Na menu najdete tradiční jídla za nízké ceny. Vyzkoušet můžete „stamppot“, mačkané brambory, zelí a dušené maso či „gehaktbal“, velkou masovou kouli s mačkanými bramborami a hustou omáčkou. Interiér je jednoduchý a historie restaurace se datuje až do roku 1935. Pokud budete chtít jen tak nějakou „rychlovku“, vyzkoušejte podnik Manneken Pis. V roce 2013 vyhrál cenu jako nejlepší podnik s hranolky v Nizozemí. Hranolky jsou sice belgickým „vynálezem“, ale místní hranolky jsou výjimečné v tom, že jsou dvakrát smažené. Pokud zatoužíte po sladké snídani anebo jednoduše dostanete chuť na palačinky, zamiřte do Pancakes! Amsterdam. Moderní verze tradiční palačinkárny se stylovým interiérem a přátelským personálem. Tradiční holandské palačinky jsou plněné jablky a pocukrované nahoře. Holandskou specialitou pro mlsné jazýčky je i tzv. Vla (vanilkový puding), který se často mixuje i s jogurtem nebo čokoládou. Pro nás zcela netradiční je slaná lékořice. Prodává se jako bonbóny a najdete ji v různých tvarech a údajně pomáhá při bolestech krku a žaludku. Další specialitou je vlaai neboli sladký koláč plněný ovocem, často i pudingem, rebarborou či šlehačkou a čokoládou. Milovníci sýra nezůstanou ochuzeni. Holandské sýry jako gouda, eidam či layden jsou proslavené po celém světě.

Příznivci zlatého moku by měli vyzkoušet některé z tradičních piv. Neznámější je Heineken, přesto vyzkoušejte třeba Grolsch či Bavaria. Vyzkoušejte i místní jenever , podobný ginu či brandewijn , brandy.

Our top-rated cheap hotels in Amsterdam

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 778 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 859 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Amsterdam