Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Brusel (Region hlavního města Bruselu, Belgie)

Načítání

Hotely, Brusel

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Brusel, Belgie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Brusel - největší online hotelový vyhledávač
  • Brusel: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

OBJEVTE KRÁSU BRUSELU

Brusel leží v samotném srdci Belgie a je hlavním městem belgického království. Pokud si ho vyberete jako svou cílovou destinaci, rozhodně nebudete zklamáni. Je jednou z významných evropských metropolí, sídlem nejdůležitějších evropských institucí, ale určitě zde najdete mnoho krásných zákoutí, ať již architektonických, tak i kulinářských. Počasí zde bývá stabilní. Velkou výhodou Bruselu je, že jeho nejzajímavější místa můžete bez problémů objevovat pěšky. Pokud se do Bruselu vydáte trávit svoji dovolenou či prázdniny, individuálně či jako zájezd, vaším místem příletu bude bruselské letiště Zaventen, odkud se pohodlně dostanete jak do centra, tak kamkoli jinam. Samozřejmě můžete pro svůj příjezd zvolit i jiné druhy dopravy.

SYMBOLY MĚSTA – ATOMIUM A ČŮRAJÍCÍ CHLAPEČEK

Když se řekne Brusel, mnoho lidí si jako první jistě vybaví jeden z jeho symbolů, a tím je Atomium. Atomium najdete v Heyselském parku, kde bylo vystavěno v roce 1958 podle návrhu inženýra André Waterkeyna pro účely 2. světové výstavy EXPO 58. Atomium je 165 miliardkrát zvětšený model molekuly železa postavený z oceli a hliníku, jehož celková výška činí 102 metrů. Stavba je tvořena devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, v nejvyšší kouli se pak nachází panoramatická restaurace. Přes jednotlivé koule máte nejen nádherný výhled na celý Brusel, ale můžete vidět i různé technické a světelné experimentální expozice. Dalším významným symbolem Bruselu je soška čurajícího chlapečka , neboli Manneken Pis , která byla vytvořena již v 17. století. Místní obyvatelé mu říkají důvěrně Julien. Soška nacházející se asi 240 metrů od Grand Place je známá i díky řadě legend, které o ní kolují, ale není dosud známo, která událost byla skutečným podnětem pro její vytvoření. Chlapeček má k dispozici asi 800 miniaturních oblečků, do kterých je oblékán při významných a slavnostních příležitostech. Nejstarší kroj pochází již z roku 1698. Oblečky je možné vidět v městském muzeu Broodhuis Grand Place. Dnešní soška však již není originál, ten byl zničen v roce 1817. Nedlouho potom však byla z bronzu odlita replika, která zdobí kašnu na rohu Stoofstraat a Eikstraat dodnes. Mnoho lidí neví, že v roce 1987 dostal chlapeček svůj protějšek – čurající holčičku (Jaenneke Pis). Později k nim přibyl i Čurající pes (Zinneke Pis). Necelých 800 metrů od sochy čurajícího chlapečka můžete najít ubytování v poměrně levném a pěkném hotelu Aparthotel Adagio Brussels Centre Monnaie.

NAVŠTIVTE ZAJÍMAVÁ MÍSTA V BRUSELU

V centru Bruselu najdete řadu významných památek. Na náměstí Grande Place , které je architektonicky nejvýznamnějším celkem v celé Belgii, je dominantou gotická radnice z 15. století. Na její 96 metrů vysoké věži je umístěna socha svatého Michaela, který je patronem Bruselu. Obdivovat tu můžete také nádherné cechovní domy vybudované na místě těch původních, zničených roku 1695. Celé náměstí bylo v roce 1998 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Na kopci Coudenberg najdete klasicistní budovu Královského paláce obklopenou zahradami, která je sídlem belgického krále. Nádherná je také církevní stavba katedrály sv. Michala a Guduly postavená ve stylu brabantské gotiky ve 13. - 15. století, která je dnes hlavním bruselským chrámem. Rozhodně nevynechejte při svém pobytu v Bruselu ani budovu parlamentu , bývalý Palais de la Nation, a Kongresový palác. Obdivovat můžete také Parc du Cinquantenaire s Palais du Cinquantenaire s vítězným obloukem. Zajímavou atrakcí Bruselu je park Mini Europe , kde můžete vidět více než 300 zmenšenin významných evropských budov. Pokud se chcete ubytovat v blízkosti Grande Place a dalších památek, levné ubytování nabízí např. ekologický hostel Sleep Well. Mnoho turistů zavítá také do původně dělnické čtvrti Marolles, která je plná hospůdek, pouličních prodejců a trhovců, ale také tu najdete např. významnou památku kostel Saints Jean Etienne aux Minimes.

VAFLE, PRALINKY A PIVO

Belgická kuchyně si zakládá na kvalitě surovin a vyspělé gastronomii. V zahraničí je proslulá zejména pivem, pralinkami a vaflemi, ale najít tu můžete řadu dalších vynikajících specialit. Pokud jde o vafle , sladkou belgickou specialitu, kterou najdete na ulicích ve stáncích, má Brusel svůj specifický recept. Bruselské vafle se připravují z kvašeného těsta, jsou lehké a křupavé a s velkými kapsami. Belgie je podobně jako Švýcarsko proslulá výrobou kvalitní čokolády a pro milovníky čokolády je dobrá zpráva, že v celé Belgii je přes 2000 velkých i malých čokoládoven. Mnoho z nich se nachází právě v samotném centru Bruselu. Čokoládovny zvou k ochutnávce pravých belgických pralinek , kterým odolá opravdu jen málokdo. Milovníci čokolády a pralinek by během svého cestování určitě měli navštívit jedno z muzeí čokolády, například Museum of Cocoa and Chocolate v ulici Rue de la Tete, která leží kousek od Grand Place. Seznámíte se tu s výrobou čokolády, a to od úplného začátku až do konce. Expozice začíná samotným pěstováním kakaových bobů, jejich opracováním, až po vytváření samotné čokolády. Na konci uvidíte praktickou ukázku výroby čokoládových figurek a pralinek pod vedením zkušeného Chef de Praline. Belgie je také rájem pivařů. V centru Bruselu narazíte na řadu obchodů, kde nabízejí 250 až 300 druhů nejrůznějších belgických piv. O belgickém pivním moku se říká, že má stovky tváří a najdete tu takové zvláštnosti jako kokosové, koriandrové nebo grepové pivo. Vyhlášenými se staly i místní minipivovary. K Bruselu se váže jeden pivní rekord – nachází se v něm bar Délirium Café , který je zapsaný v Guinessově knize rekordů za to, že nabízí nejvíce druhů piva na světě , a to téměř 2500. V blízkosti tohoto baru je samozřejmě možné se ubytovat, zkusit můžete např. hotel Chambruxel, fungující jako Bed & breakfast.

MĚSTO KOMIKSŮ

Brusel je místem, kde jsou komiksy doslova mánií. Komiksy najdete takřka všude – v knihkupectvích, na zdech domů, ztvárněné sochami a jsou tématem neustálých diskusí. Belgie se stala světovou komiksovou velmocí po druhé světové válce. Proslulými jsou Tintinovy příběhy, ale i postavy jako šmoulové, Lucky Luke, Spirou či Gaston. Belgický král Badoin miloval komiksy natolik, že v roce 1989 v Bruselu nechat vybudovat první komiksové muzeum , které obsahuje desítky tisíc svazků komiksů. Je zde zachycena i historie kreslených seriálů v dílech více než 670 umělců. V Bruselu je komiks doslova všudypřítomný. Jednou z nejoblíbenějších komiksových atrakcí je zejména tzv. Komiksová cesta , expozice pod širým nebem, kterou tvoří komiksové výjevy z různých belgických kreslených příběhů namalované na fasádách bruselských domů v centru města. Mnoho návštěvníků města ani netuší, a to často ani průvodci zájezdu, že míst spojených s kreslenými příběhy je v Bruselu daleko více. Kromě ústředního Muzea komiksů najdete v Bruselu i muzeum, které nadchne především malé návštěvníky, a to Muzeum komiksových figurek , tzv. MOOF Museum. Tady je svět komiksů převeden do 3D. Ubytování ve vzdálenosti asi dva kilometry od jednoho z místních muzeí komiksů vám nabídne např. příjemný hostel Generation Europe.

BRUSEL NABÍZÍ MNOHO DALŠÍCH MOŽNOSTÍ

V Bruselu se rozhodně nudit nebudete. Brusel nabízí mnoho možností a někdy bývá neprávem opomíjen. Můžete tu prožít skvělou dovolenou či prázdniny a určitě nebudete svého cestování litovat. Ani když vám zde třeba nebude přát počasí, rozhodně se nudit nebudete. Možností zábavy a dalších aktivit je nepřeberně. V Bruselu najdete velké množství muzeí, na své si přijdou také milovníci nákupů, které si můžete užít jak v obchodních domech, tak luxusních buticích. Zážitkem je i návštěva blešího trhu na Place du Jeu de Balle. Můžete také vyzkoušet nejdelší tobogán v Belgii dlouhý 140 metrů na plaveckém stadionu Océade. V Bruselu se vám bude jistě líbit.

Hotely Brusel

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Městská čtvrť - Brusel

Zajímavá místa - Brusel

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace