Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 110

Hotely, Dublin (Eire, Irsko)

Hotely, Dublin

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Dublin, Irsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Dublin - největší online hotelový vyhledávač
  • Dublin: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

DUBLIN – OBYČEJNÉ MĚSTO NEBO PULSUJÍCÍ ŽIVEL, KTERÝ VÁS SVOU ATMOSFÉROU NAPROSTO DOSTANE?

Měst, jako je Dublin, určitě nenajdete mnoho. Dublin leží při ústí řeky Liffey do Irského moře. Toto půlmilionové město má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout, a to ať sem míříte za památkami, za nákupy anebo tu chcete strávit noc v některém z vyhlášených barů. Dublin ale není jen pivo Guiness nebo legendární whiskey Jameson , je to také atmosféra a hrdí a usměvaví Irové, kteří si život prostě užívají. Do Dublinu směřuje hodně zájezdů, rozhodně ale neuděláte chybu ani při individuálním cestování. A ubytování podle vaší chuti a finančních možností - od levných hostelů, přes penziony, apartmány až po hotely – v Dublinu určitě najdete.

CO BYSTE SI NEMĚLI NECHAT UJÍT

Dublin je odrazem irských dějin a nabízí mnoho věcí, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. O historii města se dočtete v průvodcích, ale možná vás potěší pár tipů, co v tomto městě určitě stojí za zhlédnutí. Dublin je odrazem irských dějin, a tak sem lidé míří zejména za gotickou katedrálou St. Patrick , která stojí v místě zasvěceném snad nejznámější osobě Irska – svatému Patrikovi, a za katedrálou Christ Church , která připomíná vikingskou historii. V těsném sousedství katedrál se nachází Dublinský hrad. Za návštěvu stojí určitě Trinity College , jedna z nejznámějších univerzit na světě. Vidět byste měli také Národní galerii, Dublinské muzeum spisovatelů či zámek Malahide. Pokud se rádi touláte parky, pak navštivte jeden z nejstarších veřejných parků v Irsku, St. Stephen’s Green nebo dále od centra najdete největší park Evropy Phoenix Park, který ukrývá prezidentský palác. V těsném sousedství pak můžete navštívit ZOO. Jste milovníky sportu? Pak v Dublinu nesmíte vynechat návstěvu Park Croke s pozoruhodným stadionem s kapacitou 82 000 diváků, který byl zvolen jednou z nejlepších sportovních arén v Evropě. V centru Dublinu i jeho okolí najdete dostatek možností ubytování. Pokud máte zaplacený zájezd, je ubytování v některém hotelu, hostelu, penzionu či apartmánu jistě jeho součástí. Pokud byste se chtěli v centru příjemně ubytovat za rozumnou cenu sami, pak zkuste např. Paramount Hotel . Pokud hledáte levné ubytování v centru Dublinu, zkuste některý z hostelů.

IRSKÉ PUBY – PIVO, WHISKY, ŽIVÁ HUDBA, ZÁBAVA

Tak jako jiná města mají něco svého osobitého či jedinečného, Dublin má Guinness, jednu z nejznámějších značek piv. Dublin dal světu nejslavnější černé pivo, a to již v roce 1759. Pokud navštívíte Guinness Storehouse, dozvíte se v sedmi patrech celý postup výroby piva, a to velmi zajímavým způsobem – žádná nuda vás rozhodně nečeká, expozice je multimediální a interaktivní. Prohlídka je zakončena výstupem do Gravity baru, který je umístěn v sedmém patře budovy s úžasným výhledem na celé město. Je všeobecně známé, že Irové jsou velice společenští a milují návštěvy hospod, barů a nejrůznějších zábavních podniků. Centrem nočního života ve městě je věhlasná čtvrť Temple Bar. Známé kluby jsou např. na Parliament Street (Fitzimons, Turk´s Head), populární je i Club M na Cope St. živou hudbu nabízí každou noc minipivovar The Porterhouse, taktéž na Parliament St., a Viperoom Theatre Bar and Club. Hodně známé jsou i hudební hospody O´Shea´s Merchant a Brazen Head na ulici Bridge Lower Street, která je nejstarší hospodou v Dublinu. V hospodách si užijete nefalšované přátelské atmosféry, ke štěstí vám nebudou chybět ani irské tance. A pokud se do zábavy sami aktivně zapojíte, stanete se rázem miláčkem místních. V okolních uličkách najdete také několik hostelů či apartmánů. A nezapomeňte ochutnat také pravou irskou whiskey Jameson. Chybu určitě neuděláte, vždyť se vyrábí v Dublinu již od roku 1780!

KAM NA NÁKUPY

Pokud by vás přestaly bavit památky, návštěvy pubů nebo procházky a naopak zatoužíte po nákupech, určitě si to v Dublinu užijete. Obchůdků menších či větších a obchodních domů je v irské metropoli dostatek, a to nejen v centru. Takže ať již chcete udělat radost sobě nebo přivézt suvenýr z cest svým příbuzným a kamarádům, jděte na věc. Nejstarším obchodním domem v Dublinu je Clery&Co (Lower O´Conell St.), jenž nabízí hlavně elegantní oblečení a domácí potřeby. Obrovský výběr nejrůznějšího zboží má Arnotts na Henry St. Jednou z nejvíce známých obchodních ulic, kde najdete vedle hospod také spoustu obchodů, je Grafton Street , dobře pořídíte také na Powerscourt Centre, zde jsou ale spíše luxusnější butiky. U Grafton Street můžete dokonce přímo bydlet např. v hotelu Grafton Capital. Pokud vaše srdce prahne po levnějším oblečení, pak běžte do obchodů The Penny´s, což je irská obdoba anglického Primarku. Suvenýry z Dublinu najdete zejména v Carroll´s. Chcete tip na kvalitní dárek? Pak se podívejte po bílých vlněných svetrech s aranskými vzory. Pokud si v Irsku ručně pletený svetr z pravé ovčí vlny pořídíte, nebudete litovat – jde o investici, kterou budete využívat spokojeně dlouhá léta. Cestování na vlastní pěst, nebo zájezd? Levné ubytování si najdete jak v penzionu, tak třeba v hostelu či apartmánu.

GOLF V DUBLINU

Máte rádi golf? Pak je to dobrý důvod, proč se vám cestování do Dublinu bude líbit. V Irsku je golf považován za naprostou samozřejmost a je dokonce provozován jako lidová zábava. Dublin je hotovým golfovým rájem pro většinu zanícených soutěžících i pro nadšené začátečníky. Může ve svých lesoparcích nabídnout několik nejlepších hřišť v Evropě. Tato hřiště jsou snadno dosažitelná z centra města. Takže jestli jste milovníky tohoto sportu, Dublin vás určitě nezklame. A pokud navíc chcete bydlet poblíž známého golfového hřiště v Royal Dublin Golf Clubu, pak se můžete ubytovat v jednom z nejkrásnějších zámeckých hotelů v Evropě v Clontarf Castle Hotel. Zajímavý – a určitě nejen pro golfisty – je fakt, že Dublin se řadí na přední příčky v evropských indexech čistoty a určitého ekologicky šetrného stylu života. Takže pokud chcete nasát skutečně čistý vzduch a přitom být ve velkoměstě, vyrazte směr Dublin.

Hotely Dublin

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Městská čtvrť - Dublin

Zajímavá místa - Dublin

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace