Hotely, Istanbul (Marmara, Turecko)

Načítání

Hotely, Istanbul

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Istanbul, Turecko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Istanbul - největší online hotelový vyhledávač
  • Istanbul: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Dovolená ve městě na dvou kontinentech: ISTANBUL

V nejlidnatějším městě v Turecka, Istanbulu, je něco velmi výjimečného. Je to jediná metropole na světě, která se nachází na dvou kontinentech. Jedna část se nachází na evropské půdě, oblasti zvané Východní Thrákie, zatímco druhá se nachází v asijské části zvané Anatolie. Hory, moře, jezera a míšení různých kultur jsou jen příklady z mnoha důvodů, proč naplánovat zájezd do tohoto fascinujícího města.

VARIACE UBYTOVÁNÍ V TOMTO ROZMANITÉM MĚSTĚ

Pokud se rozhodnete podniknout eurovíkend či máte v úvahu případně delší pobyt v této metropoli, přirozeně vyvstává nejprve otázka, kde budete spát. Nemusíte se však příliš strachovat, díky rozdílným typům ubytování si na své přijde každý. Najdete vše, od levných motelů, penzionů po luxusní hotely. Tak i tak si budete připadat jako z pohádky Tisíce a jedné noci.

Zvláště dobře vybavený hotel se nachází jen pár metrů od náměstí Taksim. Jedná se o pětihvězdičkový hotel The Central Palace nabízející mimo jiné posilovnu, salonek a spa. Najdete zde vířivku a hammam zdobenou tradičními tureckými motivy.

Pokud jste tak jako tak jen na pár dní v Istanbulu a nechcete tedy utrácet příliš mnoho peněz za ubytování, nemusíte se bát. Hostel World House je tou správnou volbou pro cestování s omezeným rozpočtem. Leží jen pár kroků od kultovní Galatské věže a 280 metrů od pulzující ulice Istiklal s obchody a galeriemi. Galatská věž představuje vzpomínku na středověký Istanbul.

CHRÁM BOŽÍ MOUDROSTI: HAGIA SOPHIA

Pokud je pro vás cestování něco, bez čeho nelze žít, v Istanbulu se budete cítit jako doma. Historie a kulturní babylon tu doslova pulzuje na každém rohu. První, co byste měli vidět, je historické Staré město neboli Sultanahmet. Na tomto náměstí najdete dvě mešity. Jedna z nich se jmenuje Sultanahmetova mešita. Většina z nás ji však zná pod názvem Modrá mešita. Jedná se o doposud praktikující mešitu, a to jednu z největších na světě, což znamená, že se zde šestkrát denně modlí zástupci islámu. Okolo mešity můžete napočítat celkově šest minaretů.

Unikátem je monumentální mešita a katedrála z 6. století. Hagia Sofia je jednou z nejimpozantnějších budov, které tvoří kouzlo starého města. Sloužila jako sídlo vládce a dlouhou dobu držela prvenství jako největší katedrála na světě. Ze sídla patriarchy byla v 15. století přestavěna na mešitu a dostaveny byly minarety. Určitě si zaplaťte vstup do vnitřních prostorů mešity. Můžete zde obdivovat dech beroucí interiéry s překvapivě křesťanskými světci a řadami ornamentů.

Pokud vás nohy začnou bolet a hlava se vám začne z té krásy točit, navštivte jednu z tradičních tureckých čajoven. Místní popíjí svůj černý čaj z malých skleniček ve tvaru baňky a na cukru rozhodně nešetří. Pokud máte raději kávu, tak pak jedině tu tureckou! Turecká káva se však nepodobá tradičnímu českému „turku“. Tato arabská káva má pronikavou vůni a chuť. Káva se připravuje speciálním způsobem a přidává se do ní kardamom. Dodržuje se zde jakýsi rituál pití kávy, a tak rozhodně nepohrdněte, pokud vám někdo šálek nabídne. Hostitel tím projevuje svému hostu určitý respekt a náklonost. Věřte však, že jeden šálek vám bude stačit, jedná se totiž a o velmi silnou kávu.

SLÁVA BYZANCIE, KRÁSA ISTANBULU

Přestože ulice Istanbulu jsou samozřejmě mimořádně krásné, neuškodí se i na chvíli před sluníčkem či před deštěm schovat, a to do muzea. Výběr je zde velký, takže nejen milovníci umění a historie si přijdou na své.

Na vašem seznamu by nemělo chybět Archeologické muzeum. Muzeum bylo založeno v roce 1891 a zahrnuje sbírku až 15 000 kusů památek ze starověkého Egypta, Asyrské, Sumerské a Babylónské říše. Obdivovat můžete antickou i byzantinskou tvorbu nebo třeba keramiku ze starověkého Kypru. Jeden den vám rozhodně na prohlídku stačit nebude, ale určitě byste neměli minout sarkofág Alexandera Velikého, který pochází z roku 310 před naším letopočtem a je stále neporušený.

Dokonce Topkapi palác byl, stejně jako mnoho dalších budov, přeměněn na muzeum a stojí za vidění. Tento palác sloužil jako oficiální rezidence osmanských sultánů a představoval centrum vlády celé říše. Pyšní se prostorem o rozloze 700.000 m2, což je dvakrát tolik jako samotný Vatikán. Není divu, že zde bydlelo více než 5000 lidí, všichni členové vládnoucí rodiny a zaměstnanci a vojáci. Při návštěvě muzea můžete obdivovat četné poklady z dob osmanské nadvlády a také se potěšit nádherným výhledem na město a na Bospor.

KRÁSNÝ NOVÝ ROK

Přestože Istanbul rozhodně stojí za návštěvu po celý rok, speciálně si ho užijete, pokud tu budete trávit Silvestra a slavit příchod Nového roku. Zatímco Turecko se pyšní bohatou historií a tradicemi, hlavní metropole se vyvinula do veskrze moderního města s živou kulturní scénou. Velkolepé oslavy, které se zde konají na Silvestra, vám nedají jen tak zapomenout. V závislosti na tom, jaký máte rozpočet, můžete nový rok v Istanbulu přivítat několika způsoby.

Pro Turky je Silvestr velmi důležitá událost, kterou často stráví společně s celou rodinou. Domy se mohou pyšnit výzdobou a někde je dokonce k zahlédnutí i vánoční stromeček. Lidé si navzájem přejí “Mutlu yıllar!” neboli Šťastný nový rok! Turci totiž slaví poslední den v roce podobně, jako my slavíme náš Štědrý den.

To, že místní slaví s rodinou, však neznamená, že přijdete o veškerou zábavu. Mnoho hotelů, restaurací a klubů nabízejí možnost formálně zahájit nový rok. A samozřejmostí každé oslavy Silvestra je ohňostroj. Nejlepší výhled získáte ze střešní terasy s výhledem na Bospor. Správnou nohou do Nového roku rozhodně vkročíte do ulic Istanbulu. Pokud se tak rozhodnete, zarezervujte si ubytování s dostatečným předstihem. Město získává v posledních letech na oblibě. Mohlo by se vám tak stát, že na vás nezbyde ani hostel na předměstí.

Hotely Istanbul

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Městská čtvrť - Istanbul

Zajímavá místa - Istanbul

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace