Hotely, Londýn (Anglie, Velká Británie)

 1. 1 575 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 1 453 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. 2 726 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 4. 2 029 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 5. 1 550 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 6. 2 603 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Londýn

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Londýn, Velká Británie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Londýn - největší online hotelový vyhledávač
 • Londýn: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Londýn

 • 3 383 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 589 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 2 231 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 1 041 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Dovolená v Londýně - jak se správně připravit?

Londýn je pulzující metropole plná historie, moderního umění a architektury. Město bylo založeno Římany roku 43 a v 18. století se stalo dokonce největším městem na světě. S populačním růstem města úzce souvisely problémy s dopravou. V roce 1863 bylo proto otevřeno londýnské metro, které bylo vůbec prvním na světě. Dalším skvostem tohoto evropského velkoměsta je Britské muzeum. Se svými více než 7 miliony exponátů se totiž jedná o jedno ze světově největších muzeí historie a kultury.

Londýn je dále hned vedle Milána, Paříže a New Yorku známým městem módy. Za nákupy se sem proto vydává stále více lidí. Velice oblíbenou nákupní ulicí v Londýně je Oxford Street , která je dlouhá několik kilometrů a nacházejí se na zde desítky obchodů známých módních značek. Pokud tedy jedete do Londýna za nákupy, ideálním obdobím pro návštěvu je září, kdy končí letní prázdniny, nebo začátek nového roku. V této době slevy a výprodeje vrcholí a módní oblečení tak můžete koupit za neuvěřitelně nízké ceny. Ubytování se v těchto obdobích vyplatí rezervovat opravdu s předstihem. Pokud chcete být nákupním příležitostem co nejblíž, poslouží vám například hotel The Blandford.

Po zdlouhavých nákupech či celodenní prohlídce londýnských památek vám určitě patřičně vyhládne. Není proto nic lepšího, než se vydat do některé z typických anglických restaurací a ochutnat místní kuchyni. Mezi tradiční anglické pokrmy patří známé „fish and chips“, což jsou hranolky s kousky ryby. Dále si Angličané často pochutnávají na hovězí pečeni s mátovou omáčkou nebo rybí polévce. Ke snídani si pak i ve svém hotelu můžete dát tradiční anglickou snídani, která se běžně skládá z míchaných vajíček, smažené slaniny, fazolí, dušených rajčat a žampionů.

PŘÍJEZD DO LONDÝNA A POHYB PO MĚSTĚ

Nejrozšířenějším způsobem dopravy je letecká doprava. V Londýně či jeho okolí se proto nachází dokonce 5 mezinárodních letišť. Ačkoliv je tento způsob dopravy nejrozšířenější, tak se do Londýna můžete dostat i automobilem, autobusem nebo vlakem. Co se městské dopravy týká, Londýn disponuje hustou sítí metra, které vás dostane prakticky všude. Ubytování si tedy nemusíte hledat pouze v centru.

Pokud se rozhodnete do Londýna letět, vybírat můžete z velkého množství leteckých společností. Nejvýznamnějším letištěm je Heathrow, které je zároveň největším letištěm v Evropě. Heathrow je přímo napojeno na londýnské metro, takže se odtud můžete rychle a také levně dostat v podstatě do jakékoliv části Londýna. V bezprostřední blízkosti letiště můžete k přenocování využít například hotel Holiday Inn London Heathrow. Dalším významným letištěm je Gatwick provozující lety v podstatě do celého světa. S centrem Londýna je letiště spojeno autobusovou a vlakovou dopravou. Velice populárním letištěm je London Stansted. Jedná se totiž o základnu nízkonákladových leteckých dopravců. Letiště disponuje také vlakovou stanicí, takže se do centra Londýna můžete dostat nejen autobusem, ale také vlakem. O poznání menší letiště nese název Luton a nachází se asi 50 km severozápadně od Londýna, se kterým je spojeno vlakovou a autobusovou dopravou. Posledním z mezinárodních letišť je London City Airport , které se nachází nejblíže centra města. Toto menší letiště je ale určeno především pro soukromou obchodní klientelu. V okolí letišť obecně naleznete obecně spíše ubytování vyšší kategorie vhodné pro obchodní klientelu, ale hostel nebo penzion zde tak snadno nenajdete.

Do Londýna se můžete vydat také automobilem. V takovémto případě budete pravděpodobně potřebovat trajekt. Ty nejfrekventovanější trajekty se nacházejí mezi francouzským městem Calais a anglickým Dover, kde je úžina nejkratší, a mezi belgickým Oostende a městem Ramsgate. Časově nejnáročnějším způsobem dopravy bývá autobus. Autobusy většinou přijíždějí na stanici Viktoria Coach station v centru města. Poslední z tradičních způsobů dopravy je vlak. Ten projíždí známým Eurotunelem pod Lamanšským průlivem. Cesta mezi Francií a Velkou Británií trvá pouze 35 minut. Při cestování z České republiky je cesta ale zdlouhavá a je potřeba několikrát přestupovat. Cestovat do Londýna vlakem se tak vyplatí pouze v případě, že plánujete po cestě poznávat i jiná evropská města.

Nejrychlejším způsobem dopravy po Londýně je metro. Jeho první trasa pochází již z roku 1863, což z něj činí nejstarší metro na světě. V Londýně se celkově nachází 12 tras metra, které disponují více než 250 stanicemi. Metrem se tak dostanete téměř všude a ještě k tomu uniknete dopravním zácpám. Při porovnání cen jízdenek na autobus či tramvaj je ale lístek na metro také nejdražší. Pokud tedy plánujete využívat londýnskou hromadnou dopravu častěji, tak zvažte zakoupení speciální karty Oyster card nebo Travelcard, se kterou vás jízdné vyjde mnohem levněji.

Alternativou k metru jsou již zmíněné autobusy či tramvaje. V Londýně se nacházejí celkem 3 linky tramvají a několik autobusových linek. Na kratší vzdálenosti mimo dopravní špičku se tak rozhodně vyplatí jet autobusem. Vzhledem k tomu, že londýnské centrum křižují známé dvoupatrové autobusy tzv. doubledeckery, tak se pro vás může stát i obyčejná jízda autobusem nevšedním zážitkem.

CO V LONDÝNĚ VIDĚT A KDE NAJÍT UBYTOVÁNÍ

Velmi výhodnou polohu a cenově dostupné hotely a hostely nabízí Londýnská čtvrť Viktoria. Naleznete zde levné, ale kvalitní ubytování. Navíc přímo ze stanice Viktoria vyjíždějí autobusy na všechna zmíněná letiště. Také většina celodenních túr začíná právě zde.

Jednou z nejznámějších staveb v Londýně, kterou při návštěvě města rozhodně musíte navštívit, je Buckinghamský palác. Ten byl postaven v roce 1703 pro vévodu z Buckinghamu. Ačkoliv svou krásou nedosahuje na úroveň vídeňského Schönbrunnu nebo francouzského Versailles, tak na rozdíl od zmíněných dvou paláců, tento je stále aktivním sídlem královské rodiny. Některé z jeho místností jsou ale přesto dostupné veřejnosti v rámci prohlídek paláce.

Dalším londýnským palácem, který se svou krásou již může rovnat jakékoliv jiné velkolepé stavbě v Evropě, je Westminsterský palác. Ten byl postaven v polovině 11. století a v současné době je sídlem parlamentu Spojeného království. Palác stojí na břehu Temže a nejlepší výhled na něj získáte z London Eye, což je 135 m vysoké ruské kolo stojící na druhém břehu řeky, přímo naproti parlamentu. Součástí Westminsterského paláce je také 96 m vysoká hodinová věž zvaná Elisabeth Tower, která bývá označována podle svého největšího zvonu jako Big Ben. Pokud hledáte levné ubytování v tomto okolí, určitě vás nezklame hostel The Walrus.

Jen pár metrů od paláce se pak nachází Westminsterské opatství se svým impozantním chrámem. Dnešní podobu dal chrámu král Jindřich III. po vzoru slavných francouzských katedrál. Do chrámu bylo investováno tolik finančních prostředků, že se údajně jedná o nejdražší církevní stavbu středověku. Od jeho výstavby zde pak byli korunováni až na pár výjimek všichni angličtí panovníci. V současné době se také jedná o místo posledního odpočinku britských panovníků a známých osobností, jako byl např. Charles Darwin, Charles Dickens nebo Sir Isaac Newton.

Další zastávka, kterou byste měli podniknout na své prohlídce Londýna, by měla být u zvedacího mostu Tower Bridge. Jedná se o nejznámější a také nejvíc fotogenický most v Londýně. Své jméno získal podle londýnského Toweru, který stojí v jeho bezprostřední blízkosti. Samotný Tower nechal postavit Vilém Dobyvatel v 11. století jako pevnost na obranu města. V průběhu dějin plnil Tower mnoho funkcí včetně obávané věznice. V současné době jsou v Toweru uloženy a pečlivě střeženy největší poklady britské říše včetně korunovačních klenotů.

Our top-rated cheap hotels in Londýn

  6 527 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 202 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 1 587 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024