Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Bled (Gorenjska, Slovinsko)

Načítání

Hotely, Bled

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Bled, Slovinsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Bled - největší online hotelový vyhledávač
  • Bled: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

BLED -TURISTICKÉ CENTRUM SLOVINSKA

Pokud toužíte po dovolené v jednom z nejkrásnějších míst v Alpách, které se nachází v podhůří Julských Alp, pak se vydejte do kouzelného městečka Bled. To leží v severozápadní části Slovinska asi 80 km od Lublaně na břehu malebného jezera Bled. Užijete si tu jak relaxaci, tak se můžete věnovat sportu. Bled je zároveň horským lázeňským městečkem s termálními prameny, takže tu najdete bohaté také možnosti ubytování včetně hostelu a samozřejmě také mnoho restaurací a barů a všeho, co dělá život o prázdninách příjemným.

V BLEDU OCHUTNEJTE SPECIALITU KREMNA REZINA

Pohled na městečko Bled vás jistě uchvátí, přímo nad Bledským jezerem se majestátně tyčí hrad a uprostřed jezera je ostrov ve tvaru slzy s raně barokním mariánským kostelem Nanebevzetí, a ne ledajakým. Poté, co vyjdete z přístaviště 99 schodů, můžete zde nejen obdivovat fresky ze 14. století, ale jeho součástí je i známý zvon přání. V raném středověku se v tomto místě nacházelo staroslovanské kultovní místo, kam přicházeli poutníci, aby si od pohanské bohyně vyprosili štěstí v boji nebo v lásce. V Bledu najdete ale také jedno z nejkrásnějších alpských golfových hřišť, za nímž se zdvihají Alpy. V Bledu na vás čeká jedna gastronomická specialita, zdejší vyhlášená lahůdka, kterou byste rozhodně měli ochutnat – ale pozor, abyste se na ní nestali závislí. Lahodný dortík kremna rezina patří k symbolům města a jeho historie se začala psát v roce 1953, kdy jej poprvé vytvořil jistý István Lukačevič. V centru městečka najdete pohodové ubytování v nejednom hotelu, penzionu či apartmánu. Ubytovat se ale můžete i v příjemném hostelu Andrea´s home, vzdáleném pouhých 600 metrů od jezera a 1,3 km od hradu a v zimě necelých 34 km od lyžařského střediska Kranjska Gora Ski Centre.

BLEDSKÉ JEZERO A TERMÁLNÍ LÁZNĚ

Bledské jezero vzniklo na konci poslední doby ledové roztáním Bohinjského ledovce. Nachází se v podhůří Julských Alp na hranici Triglavského národního parku. Jeho hloubka je až 30 metrů a na délku měří přes 2 kilometry. Můžete si tu užít krásné koupání, nebo můžete jezdit na loďce, rybařit či se jen tak procházet okolo jezera. Bledské jezero je napájeno podzemními vřídly na příjemných 26 °C a město Bled je díky tomu také lázněmi. První lázeňský dům tu byl postaven v roce 1858 švýcarským lékařem Arnoldem Rikli, který byl specialistou na přírodní léčebné metody. Pokud chcete bydlet přímo u tohoto jezera a ještě k tomu si vychutnat skvělé wellness služby, ubytujte se ve zrenovovaném hotelu Sava Hotels & Resorts Golf. Jeho součástí je Živa Wellness Centrum s 380 m2 vodní plochy. K dispozici je tu také vyhlídková terasa Veranda. Živa Wellness Centrum má dvě části, první je vodní svět s řadou bazénů, vířivek, k dispozici je také termální bazén a mnoho dalšího. Je tu i prostor pro děti. Druhá část je saunový svět s prohřívárnami. Samozřejmě si tu užijete i golf. Tady vám opravdu nebude nic chybět. Jezero je zároveň oblíbeným tréninkovým střediskem domácích i zahraničních veslařů.

HRAD JAKO Z POHÁDKY

Na vysoké skále u jezera ve výšce 139 metrů se nachází opevněný hrad s galerií, muzeem a gotickou kaplí. Německý císař Jindřich II. věnoval hrad roku 1004 biskupům z Brixenu, kteří misionářsky působili mezi slovanskými pohany. V jejich držení byl hrad více než 800 let. Dnešní podoba Bledského hradu pochází z 16. a 17. století. Z nádvoří hradu se vám naskytne nádherný výhled na jezero a okolní hory. Uvnitř hradu se můžete podívat na film, ve kterém jsou všechny důležité přestavby hradu zobrazeny pomocí počítačové simulace. V barokní části hradu můžete navštívit městské muzeum zaměřené na historii místní kultury bydlení. Archeologická část pak ukazuje historii regionu. V muzeu jsou dále vystaveny také nálezy ze staroslovanských pohřebišť a můžete tu zhlédnout také velkou sbírku zbraní. Obdivovat budete určitě krásnou kapli na horním nádvoří, která byla kolem roku 1700 vymalována ilusionistickými freskami. Na úpatí hradního návrší byl postaven roku 1904 kostel sv. Martina. Uvnitř najdete také krásné fresky a mramorové sochy. Ať v Bledu trávíte dovolenou nebo jste sem přijeli jen na výlet, návštěvu hradu byste neměli vynechat.

KAM NA VÝLETY A ZA SPORTEM

Bled se svým nádherným okolím je opravdu místem, kde je co vidět a kde můžete vnímat krásy přírody. Během svého pobytu zde byste určitě měli podniknout výlet do soutěsky Vingtar , která se nachází na řece Radovna kousek od města Bled. Patří k největším přírodním pozoruhodnostem Slovinska. V soutěsce najdete bujnou vegetaci, svěží zeleň, mohutná skaliska a křišťálově čistou vodu. Vydat se sem můžete jak pěšky, tak na kole, ale k soutěsce jezdí také autobus či místní vláček. Navštivte také vesnici Jelovica na hranici Julských Alp, která je ideálním místem pro horské cyklisty, či vyhlídku Talež , ze které si vychutnáte pohled na Bled, část Karavanek i Goreňskou rovinu. Na zdejší myslivecké chatě si pochutnáte na skvělé domácí kuchyni. V kovářském městečku Kropa, kde se vyráběly hřebíky, narazíte na kovářskou tradici prakticky na každém kroku a navštívit tu můžete kovářské muzeum i původní kovárnu. Kousek od Kropy leží vesnice Brezje , kde se nachází bazilika Marie Pomocnice. Cesta sem je nejdůležitější poutní cestou ve Slovinsku a navštívil ji i papež Jan Pavel II. V okolí můžete dojít procházkou po Cestě míru k vodopádu Peračica. V Bledu a jeho okolí si užijete dovolenou v jakémkoli ročním období. Pokud si vyberete ubytování v penzionu Ttt, budete to mít 5 minut k hoře Travnik, často navštěvovanému místu pramene řeky Soči. V zimě můžete navštívit lyžařská centra jako je Vogel, Kranjska Gora či Krvavec, který je už součástí sousedního masívu Kaminských Alp. Bledské golfové hřiště patří k nejlepším v této části Evropy vzhledem ke kvalitě a mimořádně krásné krajině. Julské Alpy jsou také známé řadou cyklotras. Na své si v Bledu a jeho okolí přijdou všichni milovníci přírody, sportu, ale i relaxace, protože nabídka wellness služeb je veliká, a to jak v nejednom hotelu v centru Bledu, tak prakticky v celé bledské oblasti. Cestování sem se rozhodně vyplatí – nejen že si odpočinete, ale budete uchváceni krásou zdejší krajiny.

Hotely Bled

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Bled

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace