Hotely, Lignano Sabbiadoro (Friuli Venezia Giulia, Itálie)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Lignano Sabbiadoro

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Lignano Sabbiadoro, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Lignano Sabbiadoro - největší online hotelový vyhledávač
 • Lignano Sabbiadoro: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Lignano Sabbiadoro

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

LIGNANO SABBIADORO – MÍSTO, KDE SI DOVOLENOU UŽIJÍ OPRAVDU VŠECHNY GENERACE

Lignano Sabbiadoro je tradičně velmi oblíbeným a hojně navštěvovaným letoviskem, zejména v době prázdnin a dovolených, a také vzhledem k blízkosti hranic s Německem a Rakouskem právě kvůli klientele z těchto zemí. Letovisko je preferováno návštěvníky také z důvodu krásného počasí. Město se nachází při Maranské laguně asi 60 kilometrů od Udine a 90 kilometrů od Benátek a Terstu. Pokud jde o ubytování, vůbec nemusíte mít obavy, že byste si nevybrali – Lignano Sabbiadoro nabízí velké množství ubytovacích zařízení, především však hotely, samostatné i řadové vilky v zeleni, residence s bazénem i apartmán přímo u pláže. Pokud preferujete levné ubytování, samozřejmě se tu najde i pěkný hostel. Pokud naopak dáváte přednost kvalitnějšímu bydlení, vyberte si wellness nebo krásný design hotel.

ZÁLEŽÍ OPRAVDU POUZE NA VAŠÍ PREFERENCI

Samotné letovisko Lignano je rozděleno na několik částí, z nichž největší a nejvýznamnější jsou tři: Lignano Sabbiadoro, Lignano Riviera a Lignano Pineta. Záleží pouze na vaší preferenci, v každém případě stojí za to navštívit všechny. Lignano Sabbiadoro je centrem poloostrova a centrem zábavy. Najdete tu diskotéky, restaurace, bary a prázdninový apartmán. Hlavní nákupní třída vede od Viale Centrale přes pěší zónu až po Terrazza al Mare ve špičce poloostrova. V této části najdete také spoustu atrakcí, například aquapark, lunapark, dětský park Gulliverlandia , akvárium či minigolf. Písčité pláže jsou rozděleny do několika částí. Ve městě je hodně fontán a náměstí. Na jednom z náměstí je i kostel. Jednosměrná ulice, která vede podél pláže, se jmenuje Lungomare Trieste. Pokud chcete bydlet v blízkosti centra, zkuste třeba Pasha. Pokud máte raději klid a přírodu, pak se vám určitě zalíbí Lignano Riviera, která je pokryta hustým borovicovým porostem. Lignano Riviera je ideálním místem pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. V těchto místech najdete termální lázně, zoologickou zahradu či golfové hřiště. Lignano Riviera leží u ústí řeky Tagliamento. Je zde méně hotelů a více kempů. Řeka Tagliamento odděluje Rivieru od Bibione. V Rivieře se nachází také přístav. V elegantní části Lignano Pineta, která slouží spíše jako rezidenční část, najdete hlavně obytné zóny sestávající z vilek a apartmánů. Ovšem ani zde není nouze o promenádu či restaurace. Taktéž je toto krásné místo prorostlé borovicemi. Silnice zde vedou po 100 metrech ve spirálovitém tvaru směrem ven od centra. Hlavní nákupní třída je v centru Pinety a vede od kostela k moři. Zde se nacházejí kavárny a bary. Také v Pinetě je pláž rozdělena do oddílů. Silnice podél pláže se jmenuje Lungomare Adriatico.

PLÁŽE V LIGNANO SABBIADORO

Moře a pláže v severoitalském letovisku Lignano Sabbiadoro jsou velmi podobné plážím v Bibione, Caorle nebo Lido di Jesolo - vždy se jedná o jemné písčité pláže s pozvolným vstupem do vody. Všechny části města Lignano spojuje písečná pláž , která se táhne v délce osmi kilometrů. Je rozdělená na zhruba dvacet sektorů. Ať už se ubytujete kdekoliv, zvolíte se hostel či penzion, k moři to budete mít vždy maximálně několik set metrů procházky. Ubytovat se můžete např. v Rossini. Zdejší pláže jsou vhodné i pro malé děti. Samozřejmostí zde jsou sprchy a toalety, stejně jako několik hřišť pro plážové hry či barů pro rychlé občerstvení a osvěžení v parném počasí. Každoročně dostává Lignano ocenění od evropské komise za čistotu pláží a ekologické chování - tzv. Modrou vlajku. Jedná se nejen o čistotu vody a upravenost samotné pláže, ale sleduje se také přírodní rámec blízkého okolí, dokonce se hodnotí i způsob recyklace a třídění odpadků. Samozřejmostí je, že se hlídá kvalita vody, úklid pláží a dostatek odpadkových košů i kontejnerů na tříděný odpad, čištění odpadních vod. Všeho je tu dostatek, nemusíte mít obavy ani o občerstvení. Celý okraj pláže je posetý malými bary, kde se můžete nejen osvěžit, ale i schovat před sluncem. Zajímavostí je molo Terrazza Mare na pláži v části Lignano Sabbiadoro. První molo navrhl v roce 1969 Aldo Bernardis. Dnešní podoba je z r. 1972 a nabízí kromě baru také solárium a obchody. Pokud se chystáte na dovolenou či prázdniny se svým čtyřnohým mazlíčkem, pak vás určitě potěší, že v Lignano Sabbiadoro vyšli vstříc majitelům pejsků a byla otevřena psí pláž. Jmenuje se – jak jinak - Doggy Beach - a jedná se o jediné místo na celém 8km pobřeží Lignana, kde smí psi na pláž i do vody.

NUDIT SE V LIGNANO SABBIADORO TEDY URČITĚ NEBUDEME

Jako klasické turistické středisko Středomoří nabízí i Lignano Sabbiadoro svým návštěvníkům širokou škálu aktivit a vyžití. Ubytovat se můžete v penzionu, wellness či design hotelu nebo hostelu, ale za zábavou se snadno dostanete odkudkoli. Klasikou je odpolední brouzdání obchůdky, butiky a trhy. Největší trhy se konají každé pondělí. Určitě se vám bude líbit i posedávání v kavárnách či barech, popřípadě ochutnávání typických specialit místní kuchyně v některé z množství restaurací. Určitě ochutnejte nějaké rybí, ty zdejší jsou opravdu vyhlášené. Lignano Sabbiadoro však nabízí mnohem více. Najdete zde bohaté sportovní vyžití, od klasického volejbalu, fotbalu či tenisu můžete přejít k cyklistice či in-line bruslení. Nejen děti jistě nadchne možnost navštívit 6 zábavních parků (Aquapark – největší vodní park v Itálii), Gulliverlandia (park na motivy Guliverových cest, ZOO, Lunapark, Juniorpark, Dětský svět). Pokud jde o ZOO Punta Verde, která se nachází právě v Lignano, najdete zde více než 1500 druhů zvířat. Milovníci golfu se mohou těš,it na 18 golfových hřišť. Pokud chcete mít golf na dosah, zkuste se ubytovat např. v hotelu Golf Inn. Mladé návštěvníky zase potěší diskotéky, kterých se v centru města nachází velké množství. Za prohlídku stojí určitě také zdejší přístavy, které jsou zde čtyři a velmi moderní. Určitě si udělejte také výlet do Benátek nebo do měst Terst, Miramare či Aquilea. Celý rok probíhá v Lignano Sabbiadoro řada festivalů a slavností. Protože celá oblast je úzce spjata s americkým spisovatelem Ernestem Hemingwayem, můžete se během léta těšit na spoustu akcí spojených s „hemingwayovskými” oslavami. Většinou se slaví jídlem, pitím, tancem a zábavou vůbec. A můžete si také prohlédnout místa, kde se natáčel film „Sbohem, armádo“, podle stejnojmenného románu tohoto spisovatele. Po celé léto také probíhá spousta festivalů jazzové a klasické hudby. Takové prázdniny se vám určitě budou líbit.

Our top-rated cheap hotels in Lignano Sabbiadoro

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 636 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost