Hotely, Caorle (Veneto, Itálie)

  4 960 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Caorle

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Caorle, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Caorle - největší online hotelový vyhledávač
 • Caorle: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Caorle

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 5 118 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

CAORLE – MÍSTO, KTERÉ NABÍDNE PŘÍJEMNOU RELAXACI I POZNÁNÍ HISTORIE

Caorle leží na severním pobřeží Jadranu, 70 kilometrů severovýchodně od Benátek. Je to půvabné městečko s tisíciletou tradicí a bývá také nazýváno malými Benátkami. Víte proč? Ulice ve starém městě prý bývaly dříve vodními kanály, proto ta podoba s Benátkami. Je to místo, kde se harmonicky snoubí historické památky s moderní zástavbou, aniž by byla narušena příjemná atmosféra a kolorit toho městečka. Je to ideální cíl o prázdninách či dovolené i kvůli pěknému počasí. Najdete tu na jedné straně to nejmodernější ubytování v hotelech, apartmánech či penzionech, na druhé straně se doslova ve chvilce ocitnete uprostřed historie. Pro Čechy určitě není bez zajímavosti, že Caorle je zároveň nejbližší přímořskou italskou destinací směrem k českým hranicím a není tady nouze ani o levné přespání. Směřuje sem řada zájezdů. Zajímavostí je, že čestným občanem města Caorle se stal nositel Nobelovy ceny míru, Rigoberta Menchú Tum, ale také benátský kardinál Angelo Scola. Častým hostem u barona Franchettiho býval i významný spisovatel Ernest Hemingway. Zdejší příroda mu učarovala a inspirovala ho k napsání povídky „Přes řeku do stínu stromů“. Můžete se dokonce ubytovat ve Villaggio Hemingway.

OD HISTORIE K SOUČASNOSTI

Caorle nepatří rozhodně k letoviskům, která byla uměle zbudována jen za účelem turistiky. Má naopak dlouhou a bohatou historii. Podle dostupných informací bylo toto město osídleno jež 1000 let před naším letopočtem, kde se lidé - jako pasáci koz a rybáři – usídlili u ústí řeky Livenza. Název Caorle nakonec přesně odráží původní hlavní činnost obyvatel - vychází totiž z latinského slova Carduale, což znamená doslova “kozí ostrov“. Caorle bývala zpočátku malou vesničkou a určitě stojí za zhlédnutí původní obydlí rybářů, která se dochovala až do dnešních dní. Pokud vyjedete na lagunu, dostanete se na chráněné území, kde se vám otevře opravdu nádherná příroda. Dnes je letovisko Caorle městečkem s pěkným historickým centrem, kde můžete nalézt zajímavé uličky a staré domy a dokonce i přístav pro turisty. Současné Caorle je rozděleno do tří samostatných čtvrtí - Caorle, Caorle Porto Santa Margherita a Caorle Altanea. První část, Caorle , je dva tisíce let staré historické centrum. Porto Santa Margherita je novější čtvrť - moderní, příjemná oblast s dlouhou pláží a veškerými službami. Čtvrť Caorle Altanea je nejnovější část - přepychová vilová čtvrť, kde se zároveň nachází ty nejluxusnější hotely. Není proto žádný div, že do oblasti Caorle směřuje řada zájezdů, počasí o letní dovolené a prázdninách zde turistům navíc obzvlášť přeje. Možnosti ubytování jsou opravdu široké – od levného přes penziony, apartmány a hotely. Ubytovat se můžete např. v Residence Galleria Gran Mado.

MOŘE, PLÁŽE – TO JE OČ BĚŽÍ PŘI NÁVŠTĚVĚ CAORLE V PRVNÍ ŘADĚ

Místní pláž je tu opravdu krásná, tvoří ji jemný zlatý písek, při kterém vaše srdce zaplesá. Je dlouhá téměř 18 km a v průměru široká více než 50 metrů. Je jak veřejná, tak soukromá, většinou každodenně udržovaná. Ne náhodou obdržely zdejší pláže ocenění kvality Bandiera blu. Dvě hlavní pláže nesou jednoduchý název - Levante (východní) a Ponente (západní). Moře je zde čisté, občas se u břehů může vířit písek, ale vstup do moře je pozvolný a naprosto bezpečný, takže je zde opravdový ráj pro děti. Hodně zájezdů míří o dovolené a prázdninách právě sem. Ve večerních hodinách na pláži můžete prožít nádherné západy slunce. K dispozici je tu veškerý servis - bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod. Zcela jistě vás nadchne také pobřežní promenáda zdobená sochami umělců z mnoha zemí. Všude je velké množství obchodů se suvenýry, restaurací a cukráren s výbornou italskou zmrzlinou, kterou si nenechte ujít. Určitě se tu i pobavíte, často se na pláži i tančí. Nádherné počasí jen dokresluje celou atmosféru. Pláže v Caorle ale není jen lenošení, koupání a opalování. Je to také relax, sport a zábava. Pokud jde o ubytování, většina apartmánů, hotelů a penzionů je vzdálena maximálně 200 m od moře, takže nebudete bydlet daleko od pláže. Krásné bydlení je např. v Centro Vacanze Pra delle Torri. A i když si vyberete levné ubytování, k moři to nebudete mít daleko.

KAM V CAORLE ZA ZÁBAVOU

Pokud by vás pobyt na pláži přestal bavit, v centru městečka Caorle je celá řada turistických atrakcí. Najdete tu minigolf, tenisové kurty, aquapark Aquafollie, potápěčskou školu či golfové hřiště s 18 jamkami v Duna Verde. Na své si tu přijdou i děti – najdete tu řadu lunaparků se spoustou atrakcí včetně skákacích hradů. Ulicemi dokonce projíždí stále dokola malý vláček. Pokud jde o aquapark, najdete tu tobogány a skluzavky pro malé i velké, divokou řeku, vodopád, whirpool, bazén s umělými vlnami, hasičskou skluzavku, mokrou bublinu a brouzdaliště s klouzačkami pro nejmenší. Kromě vodních atrakcí je tu k dispozici také hřiště pro děti, trampolíny, bazének s balónky, herna či autíčka. Pro děti je připraven animační program, pro ostatní pak aerobic, cvičení ve vodě, lekce spinningu nebo latinskoamerické tance. Jsou zde také široké možnosti sportovního vyžití, a to včetně joggingu či možností půjčit si kola pro vyjížďky do okolí. Pokud vás procházky večerními uličkami města omrzí, můžete podniknout vyhlídkovou okružní plavbu lodí podél pobřeží a obdivovat z vody noční nádherně nasvícené Caorle. V Caorle se o víkendech organizují poměrně pravidelně koncerty a v sobotu dopoledne zde probíhají trhy. O víkendech se tu často konají i tematické trhy, např. biotrh, řemeslný trh či potravinový. Možností, kde přenocovat, je zde opravdu mnoho, ať již jedete se zájezdem nebo sami – určitě si najdete hotel, penzion nebo apartmán, který vám bude vyhovovat. Ubytovat se můžete např. v hotelu Cleofe. O krásné počasí se tady obávat nemusíte, Caorle je ideálním místem pro vaši dovolenou či prázdniny.

PAMÁTKY, KTERÉ BYSTE NEMĚLI MINOUT

Nejvýznamnější dominantou města je Katedrála svatého Štěpána , postavená roku 1038. Jednoduchou fasádu zdobí dva reliéfy a interiér je plný mistrovských kousků umělců benátské školy. Přilehlá věž se zvonicí je vysoká 48 metrů a patří mezi evropské unikáty. Má tvar cylindru. Na mořském pobřeží se nachází Kostel Panny Marie Andělské. Ve starověku měl tři hlavní lodě, současná podoba pochází z 18. století. Zvlášť postavená zvonice u kostela je starší stavba, která nadále plní roli aktivní zvonice, ale kromě toho svítí i lodím jako maják. Dále je zde možné vidět Kostel sv. Giovanniho Battisty a kostel Vzkříšení. Kostel sv. Giovanniho Battisty postavili v roce 1920 jako jednolodní malou stavbu, v roce 1953 byla budova přestavěna. Kostel Vzkříšení, který postavili v roce 1720, koncem 18. století získal i zvonici a sakristie, které dosud chyběly. Ať cestujete se zájezdem, nebo sami, památky si zde nenechte ujít, v jejich prohlídce vám určitě nebude o dovolené či prázdninách bránit ani teplejší počasí. A ubytování (penzion, apartmán či levné) najdete i v blízkosti památek.

Our top-rated cheap hotels in Caorle

  7 719 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  4 593 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Caorle