Hotely, Poreč (Istrie, Chorvatsko)

  2 141 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  4 645 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  3 421 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 1. 2 633 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  6 863 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  3 652 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  7 207 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  3 910 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  4 550 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. 4 529 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024

Hotely, Poreč

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Poreč, Chorvatsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Poreč - největší online hotelový vyhledávač
 • Poreč: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Poreč

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  3 404 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • 6 585 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 615 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 253 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024

V CHORVATSKÉ POREČI SI DOVOLENOU UŽIJETE

Poreč je chorvatské město, které najdete na západním pobřeží Istrie, 68 km západně od Rijeky a 50 km jižně od Terstu. Město Poreč je staré téměř 200 let a patří mezi nejnavštěvovanější turistická místa na celém jadranském pobřeží a je největším turistickým centrem v Istrii. Příjemné počasí a krásná okolní příroda udělají z vaší dovolené či prázdnin nezapomenutelný zážitek. Navíc, pokud jde o bydlení, máte velkou možnost výběru. K dispozici jsou tu hotely i apartmány, ubytování v soukromí, nebo levné v ubytovně. Samozřejmě si můžete zvolit také třeba penzion. Určitě finančně zajímavé jsou slevy poskytované v rámci last minute.

KAM V POREČI ZA PAMÁTKAMI

Už vykopávky v okolí města Poreč ukazují, že celá oblast byla osídlena již před mnoha tisíciletími. Samo město stále ještě pečuje o římské dědictví. Původní městský systém ulic je tu od římských dob. Dvě slavné ulice Decamanus a Cardo Maximus rozdělují poloostrov na poloviny, s náměstím uprostřed. K hlavním architektonickým památkám patří Eufraziova bazilika , která byla vybudována roku 553. Je známá také pod názvem Eufrazinan. V roce 1997 byla vyhlášena památkou UNESCO. Vnitřek a průčelí kostela jsou vyzdobené blýskavými mozaikami a patří mezi nejlépe dochovaná díla byzantského umění. Dále v Poreči najdete Jama Baredine , chráněnou přírodní památku a první speleologickou lokalitu Istrie. Podzemní svět Jama Baredine je pokladnicí jedinečných skulptur, stalaktitů a stalagmitů vznikajících po tisíciletí podivuhodnou hrou přírody. Určitě vás zaujme také Maraforské náměstí, které se nachází na špičce poloostrova. Najdete zde dva chrámy, Marsův a Neptunův, jež byly postaveny v 1. století. Minout byste neměli ani Porečskou věž - tři věže byly postaveny v 15. století jako další ochrana proti invazi Ottomanů. V místě, kde se spojuje ulice Decumanus s náměstím Marafor, najdete románský dům. V Sincickém barokním paláci se nachází Porečské národní muzeum, které bylo založeno v 18. století. Zde najdete archeologické a historické sbírky dokumentů a spoustu upomínek na Římany. V původním barokním salonu najdete dobová díla. Pokud byste rádi našli při vašem cestování bydlení v centru Poreče či jeho blízkosti, možností je opravdu hodně. Zkuste třeba hotel Mauro v těsné blízkosti centra.

PLÁŽE A MOŘE V POREČI NADCHNOU VŠECHNY

V Poreči na vás čeká pěkné počasí a najdete tu mnoho opravdu krásných pláží a zátok a průzračně čistou vodu. Všechny pláže zde mají modré vlajky, tj. ocenění za čistou vodu a pláž. Jsou dobře vybaveny sprchami a nabízejí možnosti k nákupům, lákají také množstvím barů a restaurací ve své blízkosti. Městská pláž se nachází v samotném centru Poreči, má jemný písek a nabízí řadu sportovních aktivit a několik barů. Zahrát si tu můžete mimo jiné volejbal nebo vodní polo. Další známou pláž najdete v jižní části Poreče, její název je Brulo a tato pláž získala za svou jedinečnou kvalitu zvláštní ocenění. Pláž je také pokryta jemným pískem a je na ní několik barů. Nejkrásnější pláže a zátoky najdete 5 km od centra Poreče. Pláž nesoucí název Modrá laguna je vyhlášená svou krásnou promenádou a také jako centrum vodních sportů. Pokud byste chtěli vidět nejstarší pláž v oblasti Poreč a přirozeně krásnou krajinu, pak vyrazte na malý ostrov Sv. Nikola přímo naproti Poreči. Při cestování lodí se tam dostanete za několik málo minut. Po celodenním slunění, koupání či sportování určitě uvítáte pohodlné ubytování v příjemném hotelu, apartmánu, penzionu nebo využijete možnost levného ubytování v ubytovně. Líbit se vám určitě bude např. v hotelu Villa Karda.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI V POREČI

Z ostatních zajímavostí jsou známé např. Parenzana Tartufi Tour. Parenzana kdysi byla úzkokolejná železnice, která vedla hluboko do vnitrozemí Istrijského poloostrova od Poreče do Terstu a spojovala 33 istrijských míst. Dnes na její někdejší trase probíhá cyklistický závod , který byl pro svoji krásu a malebnost zařazen do kalendáře Světového cyklistického sdružení. Dalším významným cyklistickým závodem je Istra Terra Magica Bike. Navštívit můžete v Poreči také výstavu vín Vinistra. Během roku se konají mnohé akce: koncerty vážné hudby v Eufraziově bazilice, večery jazzu v lapidáriu porečského muzea nebo malebné lidové slavnosti v blízkém Taru. Pro gurmány má Poreč mimořádnou nabídku rybích restaurací, pizzerií apod. a pro ty, kteří hledají noční zábavu, je tu více nočních podniků, disko barů atd. Poreč také nabízí spoustu výletů lodí. Jedním z nejoblíbenějších je výlet lodí na Vrsar , kde můžete navštívit jednu z největších pirátských jeskyní v Chorvatsku. Ostatní výlety lodí vám ukážou tajemná zákoutí na západním pobřeží Istrie, od Vrsaru do Lim kanálu nebo Rovinji. Chcete si po celém dni užít odpočinku a dáváte přednost soukromí v apartmánu? Pak můžete zkusit třeba apartmány DORA.

POKUD MILUJETE SPORT, JSTE V POREČI NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ

V Poreči najdete velmi bohatou sportovní nabídku, a to jak ve vodě, tak na souši. Záleží opravdu jen na vás, jaký druh sportu si ze široké nabídky vyberete. Chcete si užít zábavu na moři? Vyražte na „banánech“ nebo vodním skútru. Pokud se rádi potápíte, pak se vám v Poreči bude líbit. Křišťálově čisté moře kolem Poreči je důvodem, proč je zde potápění opravdovým požitkem. Zdejší podmořský svět vám odkryje mnoho podmořských jeskyní, tunelů, hydroarchaeologických atrakcí a opuštěných vraků lodí jako např. vrak Numidia, který je jedním z největších vraků v Jaderském moři. Měří téměř 120 m a nachází se v hloubce asi 35 metrů. Okolo Poreče se nacházejí četné útesy, zejména kolem ostrůvků. Zde si přijdou na své jak začátečníci, tak zkušení potápěči. Potápěčské centrum “Poreč” se nachází jen 10 minut pěšky od centra Poreče. Nebo si chcete vyzkoušet jeden z nejlepších okruhů Chorvatska Go-kart motokár? Ten v Poreči je pouze 500 m od moře a můžete si vybrat motokáry různých rychlostí, stejně jako motokáry pro děti. Nebo raději paintball? V místním paintball klubu vás čekají skvělá dobrodružství. Pokud jste vášnivými cyklisty, pak Poreč bude pro vás třešničkou na dortu. Nabídka cyklostezek je obrovská, od Mirna Valley až po Limský kanál. Pokud vyrazíte po zdejších cyklostezkách, tak si to opravdu užijete. Uvidíte krásnou krajinu i půvab historie. Příroda vás okouzlí olivovými háji, borovými lesy, středomořskými rostlinami a při tom všem bude cítit solí prosycený mořský vzduch. Všude najdete krásné hotely, kde vás rádi přivítají. A pěkné ubytování seženete i za zajímavé last minute ceny. Vaše dovolená či prázdniny budou stát za to! br />

Our top-rated cheap hotels in Poreč

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 4 124 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Poreč