Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 110

Hotely, Dubrovník (Dubrovnik-Neretva, Chorvatsko)

Hotely, Dubrovník

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Dubrovník, Chorvatsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Dubrovník - největší online hotelový vyhledávač
  • Dubrovník: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

NAVŠTIVTE PERLU JADRANU - DUBROVNÍK

Město Dubrovník je nejen významným osobním přístavem, ale také jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst na chorvatském Jadranu. Dubrovník leží v jižním cípu Dalmácie a je chráněn horou Srđ. Vzhledem ke svému velmi příznivému klimatu a chráněné poloze sem návštěvníci míří po celý rok a Dubrovník je častým cílem cestování i zájezdů. Město je s oblibou navštěvováno jako letní i zimní přímořské lázně. Zároveň patří mezi nejcennější památkové zóny v jihovýchodní Evropě a v roce 1979 bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví organizace UNESCO.

PROČ JE DUBROVNÍK ZAPSÁN NA SEZNAMU UNESCO

Dubrovník vznikl ve 12. století spojením osad Lausa a Dubrava. Město zažilo katastrofální zemětřesení v roce 1667 i několikaměsíční bombardování v letech 1991-1992 a bylo velmi poškozeno. Jeho obnovu financovala především organizace UNESCO. Staré město se skládá z historicky významných budov, z nichž některé pocházejí až ze středověku a reprezentují románskou, renesanční a barokní architekturu. Do Starého města je možné se dostat dvěma hlavními branami, a to branou Pile na západní straně ze směru od městské části Gruže a branou Ploče na jihovýchodní straně. Nejcennější památkou je právě ucelený fortifikační systém města. Město bylo obehnáno mohutnými hradbami v délce necelých dvou kilometrů. Hradby, které jsou na některých místech až 6 m silné, se dochovaly neporušené, takže se po nich můžete procházet a dívat se na krásné Staré město i azurově modré moře.

Zachoval se i systém obranných věží, z nichž nejmohutnější je válcová Minčeta. Součástí opevnění byla pevnost sv. Jana u přístavu. Systém doplňovaly i samostatné pevnosti, a to pevnost Bokar z 11. stol. a na mořských útesech pevnost Lovrijenac. Na jihovýchodě se pak nachází pevnost Revelin. K velmi významným památkám patří také kostel svatého Blažeje , patrona města, postavený v barokním stylu. Další významnou památkou je dubrovnická Katedrála, což je barokní kostel z 18. století. Snad nejznámější částí Starého města Dubrovníku je Stradun , hlavní ulice. Stradun je obklopena mnoha monumenty a historickými budovami, včetně fontány Onofrio, městské zvonice a slavného paláce Sponza s Orlandovým obloukem. Za zhlédnutí stojí určitě také Městská kavárna a Knížecí palác. Určitě se zajděte podívat také na hlavní dubrovnický přístav na předměstí Gruž s tržištěm. Asi 1 km od centra Dubrovníku se můžete ubytovat např. v hotelu Bellevue, nacházejícím se na nádherném útesu nad zálivem Miramare. Můžete zde využít skutečně luxusní wellness centrum. Samozřejmě je Dubrovník i jeho centrum připraveno na nápor turistů o dovolené, takže zde najdete dostatek ubytovacích kapacit. Výběr variant ubytování je velký – najdete zde jak levné ubytování, tak luxusní hotely či apartmány.

ZA MÍSTNÍMI DOBROTAMI DO GOSTINIC A KONOB

Chorvatská kuchyně potěší každého svou rozmanitostí. Místní jídlo ovlivnily rozhodně jak zdejší dějiny, tak okolní státy. Každý region má něco specifického, svá typická jídla. Navíc, lidé v jižní Dalmácii jsou proslulí svou vášní pro dobré jídlo a kvalitní víno a Dubrovník rozhodně není žádnou výjimkou. Řada restaurací leží přímo v centru města, zde se ale nabízí hlavně kvalitní mezinárodní kuchyně. Pokud chcete ochutnat autentickou místní kuchyni, pak se určitě vydejte do tzv. konob nebo gostinic. Tradiční místní kuchyně je postavena na čerstvém místním ovoci a zelenině, kvalitním mase a zejména rybách a ostatních plodech moře. Používá se zde ve větším množství kvalitní olivový olej, v menší míře pak koření. Pokud chcete ochutnat něco zdejšího opravdu typického, pak zkuste chobotnicový salát, černé rizoto nebo zelené sardinky a také green menestra, uzené maso a dušené zelí. Pokud jste na sladké, můžete si vychutnat dubrovnickou rozatu, což je v zásadě crème brulee na dubrovnický způsob, či dort Ston a nebo kotonjatu – pudink z kdoulí. Jídlo se zde zapíjí kvalitním červeným vínem, nejznámější odrůdou je Plavac Mali. A na závěr nezapomeňte na zdejší výtečnou kávu. Pokud po dobrém jídle chcete relaxovat, zkuste se ubytovat např. v hotelu Grand Villa Argentina. Najdete zde pohodlné bydlení s bazénem, lázněmi i tělocvičnou. Pokud hledáte levné ubytování, kde si užijete více soukromí, klidu a pohody, poohlédněte se po nějakém příjemném apartmánu či penzionu, kterých je tu také dostatek.

ZÁBAVĚ A SPORTU JE DUBROVNÍK NAKLONĚNÝ

Přestože je Dubrovník obklopen hradbami, zábavě a sportu se tu meze nekladou, takže tu najdete bohaté sportovní a kulturní vyžití. Ve městě je řada muzeí a galerií. Dětem, a jistě nejen jim, učaruje Námořní muzeum, které je plné modelů různých lodí. V letní sezoně se zde koná řada kulturních akcí včetně hudebních festivalů přímo v ulicích města. Každoročně jsou organizovány Dubrovnické letní hry, nejstarší a nejvýznamnější chorvatský festival, na kterém najdete elitu světového umění. V rámci těchto dní vás potěší spousta koncertů populární i klasické hudby, divadelních představení pod širým nebem s kulisami památek Starého města a zajímavé výstavy. Pokud si chcete užít noční život v Dubrovníku, pak vyrazte za hradby města, nejlépe na poloostrov Lapad , kde se nachází většina nočních klubů. Na tomto poloostrově se také nachází hlavní městské koupaliště a většina sportovních středisek - potápěčské a tenisové kluby, půjčovny jachet, motorových člunů a dalšího sportovního vybavení. Organizovány jsou i panoramatické lety nad Dubrovníkem.

Na poloostrově se rozkládá řada krásných pláží, z nichž některé jsou oceněné Modrými vlajkami. Ubytovat se můžete přímo v Lapad např. v apartmánech Pervanovo, které leží asi 500 m od krásné pláže a 4 km od centra Dubrovníku. Jestliže v rámci cestování směřujete za plážemi a koupáním přímo do Dubrovníku, pak v centru města jsou pouze dva otvory v hradbách, kterými se dostanete k moři. Krásné koupání najdete jihovýchodně od starého města, kde leží městské koupaliště Banje, v jehož okolí se vám zalíbí nejeden penzion či apartmán.

UDĚLEJTE SI VÝLET NA SALINY

Pokud si užíváte dovolenou v Dubrovníku, využijte příležitost a udělejte si výlet do městečka Ston s jeho jedinečným opevněním a neméně unikátními salinami. Saliny jsou ohrazené plochy v mělkém moři, které jsou vlastně nádržemi s mořskou vodou, z nichž se odpařováním získává sůl. Saliny velmi dobře uvidíte ze zpřístupněných městských hradeb. Těžba soli představovala už v historii velmi významný zdroj příjmů a ani dnes, když sůl již dávno není tak nedodatkovým zbožím jako dříve, není příjem ze stonských salin pro chorvatský rozpočet zanedbatelný. Rozsah salin je sice o něco menší, ale mořská sůl je stále žádané zboží. Ve Stonu kromě salin najdete i zajímavé historické stavby. Ston je také známý jako pěstírna ústřic, takže v místních konobách vám je naservírují zaručeně čerstvé.

Hotely Dubrovník

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Městská čtvrť - Dubrovník

Zajímavá místa - Dubrovník

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace