Hotely, Rovinj (Istrie, Chorvatsko)

  5 956 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  10 729 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  12 770 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  8 470 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 1. 16 387 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  7 379 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Rovinj

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Rovinj, Chorvatsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Rovinj - největší online hotelový vyhledávač
 • Rovinj: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Rovinj

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 7 753 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  17 802 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

ROVINJ – JEDNO Z NEJMALEBNĚJŠÍCH MĚST JADRANU

Rovinj se nachází na severozápadním pobřeží chorvatského poloostrova, asi 36 km od Puly. Rovinj je město, přístav a velmi oblíbené letovisko, které pro svůj typický středomořský starobylý vzhled patří k nejmalebnějším městům nejen v Istrii, ale i na celém jadranském pobřeží. Je zároveň městem s nejvíce zachovaným benátským rázem. Rovinj vyniká mimořádně bohatou subtropickou vegetací i lesním porostem a před pobřežím naleznete mnoho malých ostrůvků. Je to skutečně i romantické místo, které své návštěvníky ohromí benátskou renesancí a barokními památkami a kostely. Pokud plánujete prázdniny, určitě Rovinj vyzkoušejte. Tady vás nezklame ani počasí. Pokud nechcete zůstávat pouze na jednom místě, nemusíte se obávat, že byste při přesunech nenašli pěkné ubytování včetně levné varianty. Na výběr je zde nejeden penzion i ubytovna. Rovinj vás určitě nadchne a budete se sem chtít vracet.

KAM VE MĚSTĚ

Určitě se o dovolené či o prázdninách budete chtít seznámit se samotným městem. Rovinj je charakteristický svým stupňovitým rozložením na kopci s dominantou kostela, kterým je kostel sv. Eufemie z 18. století. Kostel se pyšní 60 metrů vysokou zvonicí, nejvyšší v Istrii. Právě na návrší se nachází Staré město. Zde najdete křivolaké uličky, které jsou vydlážděné lesklou mramorovou dlažbou. V přízemí domů tu je plno obchůdků, zejména v uličce Grisia. Grisia představuje určitý unikát – je to vlastně jedna velká galerie s bohatou nabídkou obrazů, keramiky, skla apod. V Rovinj najdete na Starém městě řadu dalších malebných uliček se stylovými restauracemi – konobami, kde vám připraví istrijské speciality. Mezi domy Starého města se nacházejí tři dochovalé městské brány z původních sedmi – brána sv. Benedikta, brána sv. Kříže a brána Pod Zdí. Ve Starém městě najdete hned několik kostelů, např. kostel sv. Kříže, který vypadá sice jako obyčejný dům, ale od moře jsou vidět antické sloupy. Dále kostel sv. Tomáše s nástěnnou freskou, kostel Panny Marie či malý kostel sv. Josefa. Na náměstí u přístavu je Balbiho oblouk, barokní radnice a hodinová věž, vše ze 17. století. Mimo hradby, na náměstí Na Lokvi, se nachází nejstarší památka města, osmiboká románská kaple sv. Trojice ze 13. stol. K vidění je i řada památek mimo město. Zajímavé posezení najdete na celém rovinjském nábřeží, odkud máte nádherný výhled na Staré město a můžete si vychutnat atmosféru přímořské promenády. Možnost ubytovat se kousek od centra i od moře nabízejí např. oblíbené apartmány Apartments and Rooms Robert. Každý zdejší apartmán je výborně vybavený, má terasu a výhled na moře. Najdete zde určitě řadu možností levného ubytování.

KOUPÁNÍ A PLÁŽE V ROVINJ

Zdejší pobřeží je známé svými skálami a kameny, ale má své velké kouzlo. Pláže jsou rozmanité, a to dává možnost výběru. Pokud nemáte rádi kamenité pobřeží, můžete vyrazit na pláže, které jsou pokryté jemnými oblázky. Oblázkové pláže zde převládají, většina byla uměle vytvořena nebo prostorově rozšířena. V některých místech najdete i pláže písečné, ale ty jsou spíše výjimkou. Do moře se často vchází po betonových plošinách. Pěkné borové lesy sahají až k plážím, kde poskytují velmi příjemné útočiště před sluncem. Podél moře vede upravená promenádní cesta, odkud je přístup k jednotlivým plážím. Některé z pláží v Rovinj byly vyznamenány Modrou vlajkou za čistotu a kvalitu, zejména v turistických komplexech Villas Rubin a Amarin, pláže autokempů Polari a Veštar, dále pláž Sv. Andrija “Crveni otok”. Přímo v tomto místě se můžete ubytovat např. v hotelu Istra. Ten je známý svým luxusním wellness centrem, nádhernou restaurací ve „starém hradě” a bohatým zázemím. Na plážích najdete samozřejmě také vše, co potřebujete, od nabídky sportovních aktivit, přes vybavení sprchami a toaletami, až po možnosti občerstvení v kavárnách a barech. V zálivech je ideální přístup do moře s postupným klesáním, oproti tomu existuje řada pláží pro vyznavače skoků do vody, kde jsou u pláží skály a větší hloubka, jako např. v zálivu Škaraba či mys Rusi. Cestování do této oblasti bude pro vás určitě zážitkem.

BOHATÉ MOŽNOSTI ZÁBAVY

V Rovinj se během své dovolené určitě nemusíte obávat nudy, pokud jde o kulturní a zábavní aktivity. V sezoně je zde na každý den připravován zajímavý program jako např. festival barokní hudby, folklorní večery, zábavní pořady a vystoupení, výstavy, koncerty apod. Noční život se pak soustřeďuje zejména ve velkém zábavním komlexu Monvi , který pořádá v letním amfiteátru i ve vnitřních prostorách klubu diskotéky, párty a koncerty. Letní sezónu zahajuje vždy 21. května. V září se každoročně koná lidová slavnost k poctě patronky Rovinje, sv. Eufemie, při této příležitosti jde městem velký průvod, pořádají se různé soutěže, hry a představení a také ohňostroj. Ve městě se pravidelně konají také tzv. Rybářské slavnosti , při nichž se zpívá a hraje ve stylu staré rovinjské hudební tradice, a to vše je samozřejmě doprovázeno rybími specialitami připravovanými přímo pod širým nebem. Ve městě najdete také Vlastivědné muzeum Rovinje s archeologickými nálezy, obrazy i sbírku soudobých malířů. Také je tu přístupné akvárium při Středisku pro výzkum moře. Komu by nestačily vodní radovánky v moři či bazénu hotelu, může navštívit vodní park nedaleko Novigradu. Pokud jste milovníky sportu, v Rovinj si to také užijete. Nabídka je více než široká – vodní sporty, rybolov, tenis, cyklistika, ale také jachtařská škola, protože v Rovinj je i jachtařský přístav. Pokud jezdíte rádi na kole, penzion Valbruna nabízí dokonce půjčovnu kol zdarma.

OBJEVTE OKOLÍ ROVINJ

Máte-li rádi přírodu, vydejte se v rámci svého cestování do Limska Draga , kde najdete zaplavené údolí kaňonu. Na jeho konci mimochodem můžete ochutnat ústřice a slávky jedlé, které se zde chovají, a v místní restauraci vám je naservírují čerstvé. Nebo si udělejte výlet na ostrovy Rovinj, do lesoparku Zlatni Rt Rovinj , kde jsou nejvýznamnější zahradní plochy celého jaderského pobřeží. Je to první lesopark na Jadranu, kde najdete aleje cypřišů, vzácné jedle i himalájské cedry. Nebo navštivte oblast močálu Palud , který je významnou ornitologickou rezervací. Líbit se vám bude i na ostrovech Dvije Sestrice , které jsou hnízdící oblastí racků, nebo v lomu Fantazija, který je geologickou přírodní památkou světové hodnoty. Pokud vyrazíte na ostrovy v blízkosti Rovinje, najdete zde krásné koupání. Největší z ostrovů je Katarina a Crveni otok. Ostrovy jsou chráněnou přírodní oblastí. Navštívit můžete také další města, jako je např. Bale, Poreč, Fažana, Kanfanar a Dvograd, nebo Žmini a Pazin. Vyrazit můžete také na výlet do Benátek. Určitě oceníte dobré ubytování, v blízkosti pláže a zároveň jako dobrý výchozí bod pro vaše výlety. Zkuste třeba apartmán Alluro. Všude objevíte řadu zajímavostí a zpestříte svůj pobyt. V Rovinj se vám bude určitě líbit.

Our top-rated cheap hotels in Rovinj

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 5 191 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Rovinj