Hotely, Zadar (Zadar, Chorvatsko)

  3 509 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:16. 3. - 17. 3.
 1. 3 865 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:9. 4. - 10. 4.
 2. 5 736 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:18. 4. - 19. 4.
  1 999 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:24. 4. - 25. 4.
 3. 4 552 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:24. 4. - 25. 4.
 4. 2 455 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:9. 4. - 10. 4.
 5. 1 482 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:21. 3. - 22. 3.
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  1 689 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:28. 3. - 29. 3.
 7. 2 568 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:15. 5. - 16. 5.

Hotely, Zadar

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Zadar, Chorvatsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Zadar - největší online hotelový vyhledávač
 • Zadar: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Zadar

 • 1 155 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:26. 2. - 27. 2.
 • 1 289 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:6. 4. - 7. 4.
 • 1 815 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:21. 5. - 22. 5.
 • 1 597 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:8. 4. - 9. 4.
 • 1 448 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:3. 6. - 4. 6.
 • 997 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:10. 4. - 11. 4.
 • 2 085 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:30. 5. - 31. 5.
 • 1 391 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:1. 3. - 2. 3.
  1 696 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:18. 4. - 19. 4.

ZADAR – MĚSTO S NEKRÁSNĚJŠÍM ZÁPADEM SLUNCE

Zadar je chorvatské město a přístav, které se nachází v severní části Dalmácie. Je to starobylé město, kde na památky narazíte prakticky na každém kroku. Zadar je velmi oblíbený turisty právě pro historické památky a nabízené atrakce a stává se tak velmi častým cílem cestování. Samozřejmě si zde užijete o dovolené či o prázdninách krásné počasí díky výborným klimatickým podmínkám, čisté moře, krásné pláže a spoustu zábavy.

KALELARGA, NEJVÝZNAMNĚJŠÍ ULICE ZADARU, KTEROU NA MAPĚ NENAJDETE

Jedním z turisticky nejvýznamnějších míst je ulice Kalelarga. Pokud byste ji hledali na plánu města, nenajdete ji. Přesto patří k největším pozoruhodnostem Zadaru. Oficiálně se jmenuje Široka ulica, ale obyvatelé Zadaru jí neřeknou jinak než Kalelarga. Považují ji za mýtickou ulici, která pamatuje opravdu mnoho z historie - je dokonce starší než město samotné. A vůbec nezáleží na jejím jméně. V 60. letech byla ulice zrekonstruována a původní velmi úzká ulička byla rozšířena. Kalelarga byla a je významným místem, centrem každodenního života i obchodním centrem. I zde můžete najít levné ubytování v některém hostelu či penzionu. Na východě začíná ulice na Náměstí Petra Zoraniče, kudy procházelo antické městské opevnění. Najdete zde řadu vykopávek, lze vidět i zbytky původního opevnění. Na toto náměstí navazuje další – Náměstí Šime Budiniče, kde najdete komplex Providurova a Knížecího paláce, bývalé sídlo benátské a poté i rakouské správy. Knížecí palác je dnes jedním z objektů Národního muzea. Ve středu náměstí se nachází kostel sv. Simeona, kde se ve stříbrném sargofágu ze 14. století nacházejí ostatky zadarského světce sv. Simeona.

Následuje hlavní centrum zadarského veřejného života, a to Národní náměstí, kde najdete dvě krásné renesanční stavby: Městskou lodžii a Městskou strážnici. Městská radnice už patří k novodobým stavbám a v ní najdete jednu z neoblíbenějších kaváren v Zadaru – Kavana Lovre. Střední část Kalelargy byla bombardována za druhé světové války a její obnova se nese v duchu moderních budov. Touto moderní částí se dostanete až na nejkrásnější místo Zadaru – Fórum , kde se nacházejí pozůstatky římského fóra z 1. století př. n. l. Místo je obklopené velmi cennými historickými stavbami, jednou z nich je předrománský kostel sv. Donáta, mohutný patrový kostel z 9. století inspirovaný byzantskou architekturou, který se stal symbolem Zadaru. Na rohu Kalelargy a Fóra se nachází zvonice katedrály sv. Anastázie. Kalelarga končí u mariánského kostelíka Gospa od Zdravlja, místními nazývaného Gospa Frituleta, což znamená Panna Marie fritulí, ke kterému se váže tradice rozdávání fritulí při děkovných procesích stará už více než 260 let. Pokud budete hledat ubytování v centru Zadaru, abyste měli do těchto míst blízko, zkuste třeba apartmán Maruna.

KTEROU Z PLÁŽÍ SI VYBERETE VY?

Na zadarské riviéře najdete nejrůznější pláže. Největší počet tvoří pláže jemně oblázkové až písečné. Na většině pláží se před sluncem můžete ukrýt ve stínu borovicového porostu. Přímo v Zadaru se nachází pláž oceněná Modrou vlajkou, která se jmenuje Kolovare, a je to jedna z nejlepších městských pláží na jaderském pobřeží. Samozřejmostí jsou restaurace, kavárny a veškeré služby. Pokud chcete strávit prázdniny přímo v blízkosti této pláže, rezervujte si např. apartmán v penzionu Kolovare Beach. Kousek od Zadaru najdete turistická letoviska Borik, Puntamika a Diklo. Levné ubytování vám nabídne nejeden hostel či motel. U Sukošanu pak najdete pláž Dětský ráj, která je ideální pro rodinnou dovolenou. Dále zde najdete také pláž Makarska, která je pokryta oblázky a na některých částech upravena umělými platy.

V Bibinie je nejznámější pláží Punta Ročiči, která se nachází v centru města a kousek od přístavu Dalmacija. V okolí se nacházejí ještě pláže Frnaža, Šulterova vala, Lipauska a pláž na Škaljici. V Zatonu také najdete krásnou písečnou a jemně oblázkovou pláž oceněnou Modrou vlajkou. Řadu pláží najdete v Petrčane, další pláž je pak u Radmanu. Divoká pláž se nachází v malé vesničce Kožino. V Privlace a Nin se rozkládají opravdu krásné písečné pláže. Ideální pro surfaře je pláž Sabunike. Ve Viru je písečná pláž Sapavec s léčivým bahnem. Další pláže jsou např. Radovanijická, Vinieracká, Ljubač či Rtini. Pokud hledáte větší soukromí, zkuste zátoku v Ričině. Oblázkové pláže s krásným výhledem na pohoří Velebit najdete v Selinách. Záleží opravdu jen na vás, jaké z nich dáte přednost, anebo můžete vyzkoušet při svém pobytu pláží více. Pokud se o dovolené či prázdninách chcete nechat opravdu hýčkat a chcete relaxovat a odpočívat, zvolte si pro svůj pobyt některý wellness hotel.

POZDRAV SLUNCI A MOŘSKÉ VARHANY V ZADARU

Pokud máte rádi moderní zvláštnosti, pak v Zadaru najdete opravdu něco, co vás jistě uchvátí. My doporučujem atrakce Pozdrav slunci a Mořské varhany. Pozdrav slunci je zajímavost o tvaru velkého kruhu o průměru 22 metrů, který je zapuštěn do kamenné dlažby. Skládá se z 300 skleněných desek, pod nimiž jsou umístěny fotovoltaické solární moduly. Když zapadne slunce, rozehrává se v kruhu nádherná světelná hra s barevnými efekty. Jedná se v podstatě o planety ze sluneční soustavy, z nichž největší je samozřejmě slunce, které září v různých barvách. Ostatní planety jsou zmenšeny a umístěny ve vzdálenostech odpovídajících reálnému stavu. Jistě vás nadchne i druhá atrakce, kterou najdete hned vedle Pozdravu slunci, a tou jsou Mořské varhany. Mořské varhany jsou zvláštní hudební instrument, na který hrají vlny, příliv a odliv moře. Mořské varhany tvoří 35 trubek o různém průměru a na nich se nacházejí píšťaly, které vydávají 7 akordů složených z 35 tónů. Ty jsou vyluzovány proudem vzduchu vytlačovaného v trubkách vzdutými vlnami. Autorem obou těchto atrakcí je Nikola Bašić, který za ně získal spoustu prestižních ocenění. Pěkné ubytování v blízkosti těchto atrakcí si můžete zajistit např. ve čtyřhvěčkovém hotelu Bastion. Pokud se Zadar stane cílem vašeho cestování na konci července či srpna, můžete zde navíc prožít jedinečnou noc – noc úplňku – kdy je vypnuto veřejné osvětlení, ve městě svítí pouze svíčky a pochodně a všichni si užívají zdejší příjemné počasí, hudbu a jídlo.

Our top-rated cheap hotels in Zadar

 • 1 793 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:30. 5. - 31. 5.
 • 1 049 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:18. 3. - 19. 3.
 • 2 070 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:15. 3. - 16. 3.
 • 2 911 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:15. 3. - 16. 3.
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 769 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:10. 3. - 11. 3.
 • 2 186 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:12. 3. - 13. 3.

Hotely Zadar

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Městská čtvrť - Zadar

Zajímavá místa - Zadar

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace