Hotely, Benátky (Veneto, Itálie)

  1 828 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  21 507 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  6 058 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 1. 4 651 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  2 171 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 2. 4 067 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. 1 650 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 4. 2 044 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 5. 3 579 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Benátky

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Benátky, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Benátky - největší online hotelový vyhledávač
 • Benátky: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Benátky

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 280 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 2 297 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 836 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • 2 425 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Dovolená v Benátkách, městě na Jadranu

Toto historické město v Itálii je díky své jedinečnosti považováno za jedno z nejkrásnějších měst světa a je zahrnuto na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Rozkládá se na 118 ostrůvcích a je hlavním městem oblasti Veneto. Město s bohatou historií si i do dnešních dnů uchovalo kouzlo zašlých časů. Ze starých domů kolem laguny dýchá sláva tehdejšího bohatého kupeckého města, které žilo obchodem. V minulosti se noční ulice stávaly rájem nájemných vrahů a pohledných kurtizán. Do Benátek se dostanete z Prahy pohodlně letecky anebo autem.

Každý rok město hostí až na dvanáct miliónů turistů z celého světa, kteří sem zavítají na krátký eurovíkend anebo zde stráví svoje líbánky. Návštěvníky sem láká také Benátský filmový festival Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica. Svou romantickou polohou, historií a architekturou město přitahuje turisty z celého světa. Dovolená v Benátkách se stane romantickým zážitkem pro vás i vaše blízké. Benátky, to je město ostrůvků, gondol, úzkých uliček a karnevalu. Město se může pyšnit celou řadou paláců, kostelů, kanálů a nejrůznějších zákoutí. Rozkládá se na 118 ostrovech a celkem ho propojuje 400 mostů. To, co vás uchvátí na první dojem, bude bezesporu atmosféra města.

Pro věčné romantiky anebo páry na svatební cestě je ideálním místem pro ubytování Bauer Il Palazzo, pětihvězdičkový hotel s panoramatickým výhledem na Canal Grande. Hotel se nachází v historické budově z 18. století, pouze tři minuty chůze od náměstí sv. Marka. Disponuje střešní terasou, která nabízí exkluzivní výhled na panorama Benátek a klidně si zde můžete zatančit i tango. Vířivka na střeše hotelu už je jen třešničkou na pomyslném dortu.

PAMÁTKY NA LAGUNĚ

Město se dělí do šesti čtvrtí. Nejvíce navštěvovanou je čtvrť San Marco. Na Piazza San Marco (Náměstí sv. Marka) se nacházejí nejslavnější stavby města. Najdete tu Baziliku Sv. Marka, Dóžecí palác a chrám Svatého Marka. Půdorys Baziliky vychází z byzantského kříže. Prolínají se zde vlivy Západu i Východu, neboť inspirací pro stavbu této baziliky byla stavba v Konstantinopoli. Jen pět minut od náměstí svatého Marka najdete bed and breakfast apartmány Casa Nicolò Priuli. Apartmány se nachází v historické budově z 19. století, která dříve byla šlechtickým sídlem. Pokoje jsou zařízeny starožitným nábytkem a mnohé mají výhled na vodní kanál. Další apartmány, Alloggi Santa Sofia, pokud hledáte levné ubytování v Benátkách, najdete ve čtvrti Cannaregio v centru Benátek. Nachází se pouze 150 metrů od kanálu Grande. Apartmány mají jednoduše zařízené pokoje, avšak jsou dobře umístěné a pozitivně hodnocené.

Na náměstí Svatého Marka najdete též hodinovou věž, která je stará již více než 500 let. Nejkrásnější výhled na celé Benátky se vám naskytne z vrchu zvonice vysoké 99 metrů. Největší civilní stavbou města je Dóžecí palác . Na místě hradu ho nechala vystavět tehdejší městská rada. Knihovna sv. Marka shromažďuje vzácné rukopisy a knihy a zdobí ji obrazy renezančních malířů. Mezi Dóžecím palácem a knihovnou se nacházejí dva sloupy z 12. století. Na vrchu jednoho z nich je posazený okřídlený lev, symbol Benátek. Největším kanálem je Canal Frande přes který se klene pět mostů. Mosty celkově patří k neodmyslitelné součásti života v Benátkách. Nejznámější jsou mosty Academia a most Rialto. Dřevěný most Academia spojuje centrum s jižní částí města. Nejvíce fotografovaný mostem je most Rialto. Pokud by se vám zachtělo do muzea, tak právě v Benátkách o ně nouzi rozhodně mít nebudete. Pokud jste milovníci umění, určitě během dovolené v Benátkách navštivte Gallerii dell’Accademia anebo Galleria Giorgio Franchetti alla Ca’ d’Oro.

MĚSTO MASEK A GONDOLIÉRŮ

Benátky jsou oblíbeným místem dovolené zejména v období karnevalu. Ten začíná dvanáct dní před Popeleční středou. Celé karnevalové veselí začíná historickým průvodem, při němž jsou dívky nošeny na dřevěných nosítkách. Tato tradice vychází z historie, kdy byly dívky z chudých rodin na den Očištění Panny Marie oddávány. Těm byla k této příležitosti zapůjčena řada drahých ozdob z pokladu Svatého Marka. Další tradicí je i Let anděla. Každoročně je z celé Itálie vybírána jedna dívka, která je zavěšena na lana u zvonice.

Typickým znakem Benátek jsou pak jistojistě všudypřítomné masky. Ty jsou bohatě zdobeny a jedná se o unikátní umělecký kousek. Z krásný masek a látek pak návštěvníky Benátek přechází zrak. Nejznámější událostí karnevalového veselí je dóžecí ples. Dalším ze znaků Benátek jsou bezesporu gondoly. Na 400 lodí s plochým dnem brázdí benátské kanály. Patronem benátských gondoliérů je nám Čechům dobře známý Jan Nepomucký. Jeho sochu najdete na kanálu Grande. Kousek od kanálu Grande a blízkosti mostu Rialti se můžete ubytovat v penzionu Residenza Laguna .

PLAVBA BENÁTSKOU LAGUNOU

Zážitkem bude bezesporu plavba benátskou lagunou. O místních ostrůvcích se traduje řada příběhů a pověstí. Nejznámější ostrov je Lido di Venezia, sem se Benátčané jezdí koupat a na sklonku léta se tu koná filmový festival. Cesta na tento ostrov trvá zhruba hodinu a při plavbě po Canal Grande se vám naskytne nádherný výhled na benátské paláce, most Rialto, Dóžecí palác a další. Známý je i ostrov Murano. Toto místo proslulo především výrobou benátského skla. Dobře známé jsou benátská zrcadla a lustry. Zatímco nynější tradiční výroba upadá, místní skláři patřili v 15. a 16. století ke světové špičce. Dostávala se jim řada privilegií, ale v případě změny zaměstnavatele se jim dostávalo těžkých trestů. Další z kouzelných benátských ostrůvků je ostrov Burano. Domy jsou zde velmi barevné a místní jsou vyhlášení výrobou krajek. Obchůdky s krajkami zde najdete na každém rohu a pokud budete chtít zasvětit do historie, navštivte krajkářské muzeum. V severní části laguny se nachází Caorle. Toto město je dokonce starší než samotné Benátky. Dnes představuje část pevniny, dříve to však byl ostrov a pro množství koz, které se tu pásly, se mu přezdívalo Kozí ostrov.

KAM CHODÍ BENÁTČANÉ NA OBĚDY?

Traduje se, že nejlepším podnikem v Benátkách, který byste během svého pobytu neměli vynechat, je Friggitoria Gislon. Nečekejte žádný luxusní podnik. Krásu najdete v jednoduchosti a italské pohostinnosti. Co se v Česku stalo hitem poslední doby, je již dlouho tradičním nápojem v Benátkách. Spritz , neboli mix bílého vína, perlivé vody a lehce hořkého alkoholického likéru, je nejdůležitějším nápojem Benátek. Slovo pochází už z období rakouské nadvlády a nejznámějším místem, kde si tento drink dopřát, je Campo Santa Margherita. Podnik U Dvou mrtvých je známé „rychlé občerstvení“, které však nabízí chuťovky italské kuchyně. Pokud byste si chtěli dopřát luxusní večeři a raději tedy ušetřili na ubytování, tak hostel Venice luxury je levným hostelem, který najdete v centru Benátek.

Our top-rated cheap hotels in Benátky

 • 5 168 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 3 475 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 3 923 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • 3 187 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  3 188 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • 1 692 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  2 135 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 2 031 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Benátky