Hotely, Bari (Apulia, Itálie)

  3 894 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 3 654 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 1 832 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  1 883 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  3 109 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 659 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 3 285 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 2 397 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  4 799 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Bari

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Bari, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Bari - největší online hotelový vyhledávač
 • Bari: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Bari

  4 772 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  3 278 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

BARI – MÍSTO, KDE POZNÁTE NEFALŠOVANOU JIŽNÍ ITÁLII

Přístavní město Bari je hlavním městem oblasti Apulie nacházející se na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii. Po Neapoli je druhým největším městem jižní Itálie, a pokud sem dokonce dorazíte na last minute, budete určitě i mile překvapeni cenou. Oblast si dosud zachovává své autentické prostředí včetně krásné přírody, průzračně čistého moře a možnosti ochutnat nefalšovanou místní kuchyni. Městu se také často říká město „sv. Mikuláše“. Sv. Mikuláš neboli san Nicola je zde patronem města. Za zmínku určitě stojí i to, že Bari je významným univerzitním městem. Najdete tu také letiště pojmenované po papeži Janu Pavlu II. – Karol Wojtyla Airport. Nejkrásnějším místem v Bari je pobřežní promenáda Lungomare Perotti , tak si ji nenechte při své návštěvě během dovolené či prázdnin ujít.

NAVŠTIVTE STARÉ MĚSTO V BARI

Bari se dělí do 4 městských částí a jistě byste je během svého cestování měli navštívit. Na severu se nachází Barivecchia - Staré město - se svými křivolakými uličkami. Toto centrum bylo zrestaurováno a v jeho blízkosti najdete hlavní pamětihodnosti Bari. Nachází se zde katedrála San Sabino , původem z 12. století. U velkého poutního kostela San Nicola je umístěna hrobka poslední kněžny z Bari, Bony Sforzy. Pokud půjdete do západní části Starého města, narazíte na pevnost Castello Svevo , což je původně byzantsko-románská stavba. Později byla přestavěna na palác. Centrum Starého města tvoří náměstí Piazza Mercantile s palácem Sedile dei Nobili a nachází se vedle Porto Vecchio Chcete-li bydlet přímo v centru u těchto památek, najdete zde různé varianty – od levného ubytování ve formě hostelu až po komfortní hotely třeba i s wellness zázemím. Líbit by se vám mohl třeba hotel Oriente Bari. Nachází se hned vedle divadla a je vzdálen pouhých 5 minut chůze od historického centra a pobřežní promenády, která ožívá zejména o letních prázdninách. Jižně od Starého města se nachází oblast Murattiano, což je Nové město. Na hlavním náměstí s parkem – Piazza Umberto I. - najdete univerzitu a Národní archeologické muzeum. Ve středu Nového města se nachází pěší zóna Via Sparano da Bari. Paláce a divadlo najdete na třídě Corso Cavour ve východní části. V Bari se nachází okolo šedesáti kostelů. Pokud hledáte opravdu živé místo, pak musíte do čtvrtí za třídou Corso Vittorio Emanuele II., která odděluje staré město na poloostrově od pravoúhlé uliční sítě Nového města, vybudovaného na počátku devatenáctého století.

BARI ŽIJE I DNES V RYTMU DÁVNÝCH TRADIC

Přestože v Bari najdete významný přístav, univerzitu, nákupní tepnu Via Sparano a Via Argiro, oblasti vyhlášené nočním životem, ponoříte se tu do dávných tradic, zejména během oslav svátku patrona města. Tyto oslavy ale neprobíhají, jak by se dalo podle jména svatého Mikuláše usuzovat, v prosinci, ale v květnu. Důvod je prostý – právě v květnu, téměř před tisíci lety, byly ostatky tohoto svatého převezeny do Bari a uloženy v bazilice, která je právě zdejší nejvýznamnější památkou. Pokud jde o zdejší jazyk, hovoří se zde, jak je nakonec pro celou Itálii typické, zvláštním dialektem, který je zde směsí italštiny a tzv. rybářské řečtiny. Typická italská hlučnost zde patří k místnímu koloritu, ale vyrovnává ji dobrosrdečnost místních. Určitě v Bari nikam nespěchejte, pokud jste dosud nepoznali pravý význam slova siesta, tak zde pochopíte. A pokud máte navíc dovolenou, tak není přece kam spěchat… Rozhodně si nenechte ujít místní trhy, které se tu konají dvakrát týdně a nabízejí nepřeberné množství ovoce, zeleniny, italských specialit a proslulého italského vína. Navíc tu můžete ulovit i zajímavé kousky do vašeho šatníku. Pěkné ubytování vám nabídnou např. v bed a breakfest hotelu Corte Del Borgo Antico. Budete tu bydlet opět v centru Bari a takřka uprostřed všeho dění.

NENECHTE SI UJÍT MÍSTNÍ SPECIALITY

Stejně jako v jiných oblastech Itálie, i v Bari je kladen důraz na místní speciality a regionální potraviny. Pokud si zvolíte levné ubytování jako hostel nebo třeba apartmán, kde si můžete vařit sami, o to více budete mít příležitostí poznat místní jídlo - ať už si ho dáte někde v restauraci, nebo si budete vařit sami z místních surovin. Pokud budete trvat na pizze či boloňských špagetách, udělají vám je, ale nikdo z místních by si je tady neobjednal. Zkuste raději místní orecchiette, což je typ těstovin typický pro zdejší oblast, který je často podávám s brokolicí. Potravinou, která je pýchou zdejších obyvatel, je chléb z okolí města Altamura, který má v rámci Evropy ochrannou známku. Musí být vyroben ze zdejšího obilí, peče se v pecích vytápěných dřevem na kameni a jeho kůrka nesmí být širší než 3 milimetry. Najdete zde také olivovníky, brambory, rajčata, cukety, lilky, mangold, artyčoky, čekanku a fialový i brčálově zelený květák. Také mandlovníky a pinie, z jejichž oříšku tady vyrábí skvělé pesto. Oblíbenou pochoutkou je nakládaná zelenina do olivového oleje a často i octa, sušená rajčata a rozmanité druhy pečiva. Další neodmyslitelnou součástí místního jídelníčku jsou mořské ryby a mořské plody - tuňák, platýz, mečoun, chobotnice, sépie, krevety, škeble. Podávají se různě upravené, často s těstovinami, ochucené místním kořením jako oregano, bazalka, rozmarýn, tymián. Neodoláte ani místním vynikajícím vínům, likérům či dezertům.

KAM NA PLÁŽE A KAM ZA POZNÁNÍM

Bari patří k oblastem s minimálními srážkami, takže pěkné počasí je zde určitě zaručeno. Pokud míříte na pláže, pak počítejte s tím, že jsou krásné, ale většinou kamenité - boty do vody se určitě hodí. Pokud preferujte písek, pak se vydejte na městskou pláž Pane a Pomodoro, která je vzdálena zhruba dvacet minut chůze po pěkné promenádě. Jestli po náročném dni chcete zrelaxovat, bude se vám určitě líbit ubytování v hotelu Mercure Villa Romanazzi Carducci Bari. Najdete zde veškerý komfort, včetně bazénu. Řada zdejších hotelů nabízí také možnost wellness zázemí. Nebo můžete zvolit klid a pohodu v některém apartmánu či penzionu. Pokud dáváte přednost výletům spojeným s koupáním, pak během svého cestování nesmíte vynechat Gargano. Nachází se zde zhruba dvě sta kilometrů pláží s krásným jemným pískem a mírným přístupem do moře. Najdete tu i stejnojmenný národní park. Už příjezd do centra oblasti, města Vieste, po klikaté silnici vinoucí se nad pobřežím okolo starobylých strážních věží, vás nadchne. Pokud budete v Bari, určitě si zajeďte také do městečka Alberobello, které je proslulé díky své unikátní architektuře. Najdete tu domky “trulli”, které jsou stavěné bez malty pouze z opracovaných kamenů. Po cestě do Alberobello můžete navštívit i krásné jeskyně Castellana. Pokud milujete adrenalin, vydejte se serpentinami do historického městečko Monte Sant Angelo, ležícího 800 metrů nad mořem. Líbit se vám bude i v městečku Polignano a Mare, kde se nachází vyhlášená pláž mezi útesy, nebo Monopoli, jehož stará část je doslova přimknutá k úchvatnému přístavu.

Our top-rated cheap hotels in Bari

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 3 736 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 2 535 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Bari