Hotely, Řím (Lazio, Itálie)

 1. 6 364 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 2. 7 957 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 3. 2 434 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 4. 2 899 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 5. 2 116 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Řím

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Řím, Itálie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Řím - největší online hotelový vyhledávač
 • Řím: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Řím

 • 3 376 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 899 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 3 039 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • 2 116 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

DOVOLENÁ V ŘÍMĚ: RYCHLOKURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ

Věčné město, jak se Římu také přezdívá, bylo podle pověsti založeno bratry Romulem a Remem roku 753 př. n l. při ústí řeky Tibery. Od té doby přibývalo město jak na významu, tak i na kráse. V současné době zde můžete najít neuvěřitelnou spoustu historických památek a skvostů, které vás doslova vtáhnou do minulosti. Není tedy divu, že Řím každoročně navštíví miliony turistů z celého světa, kteří hledají to nejlepší ubytování. Právě díky turistickému ruchu disponuje město velkým množstvím nejen luxusních hotelů, ale také levných hostelů a penzionů. Určitě vás nezklame například penzion Rattazzi Guesthouse .

Kromě příznivců historie si zde přijdou na své i milovníci dobrého jídla. Na vynikající těstoviny či pizzu zde můžete narazit doslova na každém rohu. Co se ale římských specialit týká, tak těmi jsou především telecí závitky po římsku, smažené květy tykve, špagety karbonára či kůzle na rozmarýnu. Jako moučník si pak můžete dát vynikající tiramisu nebo zmrzlinu, na kterou jsou Italové právem hrdí.

Ideálním obdobím pro návštěvu Říma je jaro a podzim. V tomto období jsou místní teploty velmi příjemné. Pokud však do Říma zavítáte v létě, určitě oceníte všudypřítomné fontánky s pitnou vodou. Kvalita místní vody je všeobecně na velmi vysoké úrovni, a proto ani samotní Římané nekupují v obchodech balenou vodu, ale jednoduše pijí tu z kohoutku.

VŠECHNY CESTY VEDOU DO ŘÍMA, KTERÁ Z NICH ALE VEDE DO VAŠEHO HOTELU?

Řím se nachází v regionu Campagna di Roma a je vzdálený jen 27 km od Tyrhénského moře. Město disponuje dvěma mezinárodními letišti, a proto je velmi dobře dostupné právě letecky. Dále se zde nachází také několik vlakových nádraží a dvě linie metra. Po městě je možné se pohybovat kromě metra také autobusem, tramvají či autem.

Nejrychlejším způsobem jak se dostat do Říma je letecky. Město disponuje dvěma mezinárodními letišti. Tím větším a také trochu vzdálenějším od centra je letiště Leonardo da Vinci. Do centra Říma se odtud můžete dostat nejen autobusem, ale také vlakem. Blíže k centru se pak nachází druhé letiště Ciampino , které obsluhuje několik nízkonákladových leteckých společností. Toto letiště ale není spojeno s centrem žádným vlakovým spojením a proto se do města můžete dostat jedině autobusem nebo taxi.

Pokud se do Říma vydáte vlakem, tak pravděpodobně přijedete na hlavní nádraží Termini, které se také nachází nejblíže historickému centru města. Dalšími významnými nádražími ve městě jsou Tiburtina, Ostiense, Trastavere a Tuscolana. Právě okolí Termini je známou čtvrtí mezi turisty z důvodu, že zde naleznete levné ubytování nedaleko od centra. Pokud si chcete v Římě zarezervovat cenově dostupnější hostel či penzion, můžete hledat v této čtvrti. Jestliže vám do vašeho plánu zapadá spíše luxusní ubytování, můžete hledat hotel v kouzelné čtvrti Trastevere na západním břehu řeky Tibery. Úzké uličky a útulná náměstí vytvářejí romantickou atmosféru.

Autem se do Říma dostanete ze severu po dálnici A1. Nezapomeňte, že v Itálii platí systém mýtných bran. Není tedy potřeba kupovat žádnou dálniční známku jako v Česku, ale na začátku placeného úseku si v automatu vyzvednete lístek, který na konci úseku odevzdáte a zaplatíte patřičnou částku. Vzhledem k chaotickému systému dopravy v samotném městě se pak nedoporučuje pohybovat se po Římě autem.

JAK SE POHYBOVAT PO MĚSTĚ

Nejpřesnějším dopravním prostředkem v Římě je metro, které ale bývá často přeplněné. Nacházejí se zde dvě linie, které se kříží na hlavním nádraží Termini. První linie A vede přes Vatikán a druhá linie B zase spojuje hlavní nádraží s Koloseem. Aby se vaše dovolená v Římě nestala nepříjemným zážitkem, dávejte si pozor na kapsáře, kteří jsou tu výjimečně zruční.

Pohodlný způsob dopravy nabízejí také tramvaje. Ty ale ve většině případů historické centrum objíždějí, a proto nejsou na obhlídku města úplně v hodné. Přesto z některých zastávek můžete do centra dojít pohodlně pěšky a jejich okolí může být vhodnou volbou pro výběr vašeho ubytování.

Jedním z nejpoužívanějších dopravních prostředků v Římě jsou autobusy. Ty doslova křižují centrum a dostanou vás prakticky kamkoliv. Autobusy zde ale nejezdí zrovna podle jízdního řádu, a proto mějte trpělivost. Také je vhodné mít u sebe mapu autobusových tras, která vám velmi ulehčí orientaci v římské veřejné dopravě.

Nejdražším, ale pravděpodobně i nejpohodlnějším způsobem dopravy je taxi. Dejte si však pozor na nelicencované taxi služby. Oficiální taxi vozy v Římě mají bílou barvu a vždy disponují taxametrem. Zvláštností také je, že taxametr začíná běžet, jakmile si taxi objednáte na centrále. Je proto mnohem výhodnější sehnat si taxi rovnou na některém z mnoha náměstíček, u kterých většinou stojí, než například přímo ve vašem hotelu.

KTERÉ PAMÁTKY MUSÍTE NA DOVOLENÉ V ŘÍMĚ ROZHODNĚ VIDĚT

Řím je město plné historických skvostů. Je proto téměř nemožné vidět je během jedné dovolené úplně všechny. Jednou z památek, bez které byste ale zkrátka nemohli říci, že jste opravdu navštívili Řím, je Koloseum . Jedná se o největší amfiteátr, který starověcí Římané postavili. Koloseum původně nabízelo místo k sezení pro 50 000 diváků, kteří se mohli kochat podívanou na gladiátorské zápasy, rekonstrukce významných bitev či dramatická představení. Je všeobecně známo, že tato představení se neobešla bez krve. Podle historických odhadů přišlo o život mezi zdmi této velkolepé stavby asi 500 000 lidí a více než 1 milión zvířat. Postupem času přestalo Koloseum sloužit k zábavě publika a četná zemětřesení společně se zloději kamenů mu dali dnešní podobu.

V bezprostřední blízkosti Kolosea se kromě luxusních hotelů a romantických kaváren nachází další významná památka, kterou je antické náměstí Forum Romanum. To v dobách starověkého Říma sloužilo jako centrum veřejného dění, kde se pořádaly různé slavnosti, vítězné pochody, politické proslovy a trhy. V dnešní době zde naleznete velké množství pozůstatků a zřícenin původních historických staveb.

Pokud se z Fora Romana vydáte na sever, dorazíte k další obdivuhodné památce, kterou je ca 30m vysoký Traján** ů **v sloup. Stěny sloupu zachycují vítězství císaře Trajána proti nepřátelským Drákům. Právě díky velice detailnímu zobrazení všech postav a římské vojenské techniky je sloup cenným zdrojem historických informací.

Při návštěvě Říma nezapomeňte, že se můžete podívat i do jiného státu. Tím je Vatikán , který je se svou rozlohou 0,44 km² nejmenším státem na světě. Na jeho území se nachází impozantní Svatopeterské náměstí s bazilikou sv. Petra a Apoštolským palácem, jehož součástí je světoznámá Sixtinská kaple zdobená Michelangelovými freskami Posledního soudu.

Pokud se vám na dovolené v Římě líbilo, zastavte se u Fontány di Trevi a vhoďte do ní minci. Podle pověsti totiž každý, kdo hodí do fontány minci, se do Říma ještě někdy vrátí. Zajímavostí je, že město fontánu pravidelně čistí a nalezené peníze vždy daruje na charitu.

Svou historickou procházku starověkým Římem pak můžete ukončit posezením na Španělských schodech , které jsou součástí náměstí Piazza di Spagna. Najdete je necelých 10 minut vzdálené pěší chůzi od Fontány di Trevi. Toto místo v minulosti sloužilo k setkávání významných umělců, přičemž i dnes se zde konají významné módní přehlídky a události.

Our top-rated cheap hotels in Řím

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 017 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:duben 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost