Hotely, Budapešť (Centrální Maďarsko, Maďarsko)

 1. 1 081 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Budapešť

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Budapešť, Maďarsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Budapešť - největší online hotelový vyhledávač
 • Budapešť: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Budapešť

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Do Budapešti za tradičním vínem i do lázní

Co dělá Budapešť výjimečnou? Kromě typických pikantních klobás, tokajského vína a wellness pobytů je to především atmosféra města. Budapešť se v mnohém podobá Praze. Na procházku městem vám bude stačit krátká dovolená tzv. eurovíkend. Navíc nebudete muset sahat hluboko do kapsy, město není drahé a najdete zde snadno levné ubytování. Vyhlášené jsou především lázně v Budapešti.

Do této maďarské metropole se bez problémů dostanete jak letadlem, autem, tak vlakem. Nejlevněji vás však vyjde autobus. Co se týká ubytování, tak s tím problém mít nebudete. Město se v posledních letech dostává do hledáčku turistů, kteří sem podnikají zájezdy za krásami města i za zábavou. Největším lákadlem se v letních měsících stává letní festival Sziget , jeden z největších ve střední Evropě.

Pulzující maďarská metropole nabízí bohatou historii a vítá návštěvníky z celého světa. Pokud hledáte levné ubytování v Budapešti, nebudete zklamáni. Hotelů a hostelů je tu řada. Ideální místo pro mladé lidi představuje hostel v centru Homeplus Hostel, kde se budete cítit jako doma. Třikrát do týdne zde pořádají společné večeře, které nejenže jsou zdarma, ale navíc poznáte, jak chutná maďarská kuchyně a okusíte palinku!

DĚDICTVÍ HABSBURKŮ I TURECKÝCH PAŠŮ

Řeka Dunaj dělí město na dvě částí a nad řekou se pyšní Budínský hrad. Nádherný výhled na celé město se nabízí z hory Gellért anebo Hradního vrchu, kde se nachází někdejší palác a sídlo uherských králů. Budínský hrad neboli Královský palác prošel katastrofálním zničením a poté novodobou rekonstrukcí. V současnosti je Budínský hrad jednou z památek UNESCO.

Další památkou UNESCO je i Náměstí hrdinů, největší náměstí ve městě. Jedná se o časté centrum veřejných akcí a oslav. Najdete ho mezi Andrássyho třídou (též součást Světového dědictví UNESCO) a Městskými sady. Náměstí dominuje 36 metrový sloup se sochou archanděla Gabriela nazvaný Památník Tisíciletí. U paty památníku se nacházejí jezdecké sochy knížat a spolu s ostatními sochami tak památník představuje vyobrazení uherských dějin. Na opačné straně najdete Muzeum krásných umění a Dom umění. Kousek od Adrássyho třídy najdete pětihvězdičkový Corinthia Hotel Budapest, který svým hostům nabízí velké spa a wellness centrum. V lobby baru hraje po celý den živá klavírní hudba.

Jednou z nejvíce dominantních budov po Budínském hradu je bezesporu maďarský parlament postavený v novogotickém stylu. Se svými 473 000 m² je třetím největším parlamentem na světě. Dnes se jeví jako příliš velký na tak malou zemi, ale v době svého vzniku bylo Maďarsko součástí habsburské monarchie a byly zde hlavní uherské úřady. Budete unešení monumentálností stavby a nádherně zdobeným interiérem. Známým symbolem města je i bazilika sv. Štěpána. Jeho sochu lze vidět na vícero místech ve městě. Druhým nejznámějším kostelem je chrám Matky boží, známý spíš jako Matyášův chrám.

Při toulce městem rozhodně nevynechejte návštěvu budapešťského městského parku Városligetu. Hlavní vstup najdete hned u Náměstí hrdinů. První stromy zde byly vysazeny už v roce 1751 a je prvním veřejným parkem na světě.

LÁZNĚ BUDAPEŠŤ: WELLNESS RÁJ

Budapešť je městem lázní. Najdete zde něco okolo 123 pramenů. Mezi nejvyhlášenější lázně patří: Gellért, Király, Rudas, Lukács, Csaszár. Nejznámější jsou Széchényiho termální lázně. Ty byly vystavěny už mezi lety 1909- 1913 v tzv. neobarokním stylu. Hosté si zde regenerují především pohybové ústrojí, revma a pitná kúra je vhodná při poruchách dýchacího a zažívacího ústroji. Najdete zde řadu vnitřních i venkovních bazénů s minerálními vodami, vířivky, sauny nebo parní lázně. Návštěva těchto lázní je vhodná i v zimě, a to díky tamní horké vodě v bazénech. Naproti Széchényiho lázním najdete Zoologickou a botanickou zahradu, která byla otevřená, jako jedna z prvních na světě a tamější pavilon slonů připomíná turecké lázně. Další skvělé místo, kde si odpočinout, užít si welllness a vyléčit neduhy nabízí čtyřhvězdičkový Danubis Gellért, světově proslulý lázeňský hotel.

KAM NA GULÁŠ A PÁLENKU. NOČNÍ ŽIVOT VE MĚSTĚ

Guláš je bezpochyby jídlo, které nechybí na jídelním lístku v typické české restauraci. Jedná se však původně o maďarský pokrm. Slovo guláš je odvozeno z „gulya“ a jedná se o hovězí polévku, známou u nás spíše jako gulášová polévka. Guláš, tak jak ho známe my, nazývají v Maďarsku „pörkölt“.

Maďarsko je zemí masa! Každý milovník klobás nesmí opomenout dovést si ze svého pobytu pravý maďarský salám. Určitě si nakupte i lahodné tokajské víno anebo pravou maďarskou palinku, nejlepší je prý ta vyráběná z meruněk.

Jako zákusek si dejte nám tak dobře známý štrúdl. Maďaři si jeho původ přisuzují a tvrdí, že se právě z tehdejších Uher dostal do dalších zemích tehdejší Rakousko-Uherské monarchie.

Vytančit všechny kalorie se vydejte do nočního podniku a koncertní lodě A38, kterou najdete v městské části Buda u mostu Petőfi. Bývalá ukrajinská loď nabízí světovou plejádu umělců a světoznámých DJs. Svoje osobité kouzlo má i další budapešťský podnik zvaný Szimpla Kert. Najdete zde vyrobený stůl z trabantu a poslechnete si koncert, případně se zúčastněte workshopu. Mezi jeden z nejatraktivnějších podniků patří Bob. Interiér klubu je zhotoven z černobílé dlažby a cirkusových plakátů. Známé jsou i akce zvané Sparties, při nichž tančíte v bazénu. Ty nejlepší venkovní párty zažijete v klubech Rio, Holdudvar či Club Inside.

MĚSTO NA BŘEHU DUNAJE ANEB CO MOŽNÁ NEVÍTE

S populací 2 milióny je Budapešť největším městem východní Evropy. Slovo Budapešť pochází ze dvou samostatných částí: Budína a Pešti. Město se nachází na břehu Dunaje, který dělí město na dvě části. Pár kroků od řeky, v centru, najdete stylový Boutique Hotel Zara. Jedná se o čtyřhvězdičkový designový hotel, nabízející moderní a elegantní styl pokojů a za nákupy si prakticky můžete odskočit i v papučích. Nejznámější módní ulice se nazývá Váci. Zajímavý je fakt, že právě množství nákupních center činí z města jedničku mezi ostatními městy ve střední a východní Evropě.

Neobvyklý památník najdete na břehu Dunaje, hned vedle parlamentu. Je připomínkou na budapešťské Židy, kteří byly za druhé světové války přihnáni na nábřeží, postříleni a naházeni do vody. Další hrůzy historie připomíná Dům teroru. Muzeum dříve sloužilo jako sídlo maďarské policie a posléze Úřadu pro ochranu státu. Muzeum nabízí exhibice vztahující se k fašistickému a komunistickému režimu.

Přes řeku vede 11 mostů, nejstarším mostem je řetězový most Széchényiho most z poloviny 19. století, ke kterému se váže řada historek. Místní metro je dokonce druhé nejstarší na světě.

Pobyt v Budapešti se vám stane jak zážitkem gastronomickým, tak i kulturním. Tato maďarská metropole má toho tolik co nabídnout, přitom není drahá a často natrefíte i na levné zájezdy. Oddejte se léčivým pramenům a bujarému nočnímu životu.

Our top-rated cheap hotels in Budapešť

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 073 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost