Hotely, Sárvár (Západní Zadunají, Maďarsko)

 1. 7 558 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 5 562 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Sárvár

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Sárvár, Maďarsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Sárvár - největší online hotelový vyhledávač
 • Sárvár: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Sárvár

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

VÍTEJTE V LÁZEŇSKÉM MĚSTĚ SÁRVÁR

Malé příjemné městečko Sárvár najdete v západní části Maďarska, asi 120 kilometrů od Vídně a Grazu a 193 km od Budapešti. Patří k nejkrásnějším maďarským lázním vůbec a bývá častým cílem cestování. Najdete zde kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti, které se vám určitě budou líbit. To, proč je toto město častým cílem cestování turistů, má ale velmi často jiný důvod – všichni totiž chtějí vyzkoušet známé a oblíbené termální lázně. Navíc, z České republiky není problém se do města dostat - Sárvár je od Prahy vzdálen necelých 460 km, od Brna přibližně 260 km. Můžete také zvolit poznávací zájezd, jehož součástí je návštěva tohoto města a jeho lázní. Místo noclehu si vyberete podle svých představ. Penzion, wellness hotel, apartmán nebo raději levné ubytování či v soukromí? Žádný problém, ubytovacích kapacit je dostatek a často získáte i zajímavou slevu. Sárvár vás nemůže zklamat, každý si zde přijde na své. Dostatek relaxace a zábavy pro všechny věkové kategorie v krásném prostředí a nezapomenutelné zážitky jsou jistě dobrým důvodem, proč Sárvár patří k nejnavštěvovanějším termálním lázeňským komplexům v Maďarsku. Pobyty spojené s odpočinkem, relaxací i zábavou v místech s přírodním léčivým pramenem se stávají v posledních letech velmi módní a vyhledávané. Sárvár nabízí toto vše včetně možnosti kvalitního přenocování a špičkové gastronomie. Tady si užijete jak dovolenou či prázdniny, tak i prodloužené víkendy.

TERMÁLNÍ LÁZNĚ V SÁRVÁRU TURISTÉ MILUJÍ

Turisty lákají v Sárváru nejen památky, ale město je pro ně atraktivní zejména svými termálními vodami, které pomáhají při léčbě řady onemocnění. Termální prameny byly objeveny teprve při experimentálních vrtech v 60. letech 20. století. Jeden ze dvou zdejších termálních pramenů vyvěrá z hloubky dvou tisíc metrů a dosahuje teploty až 83 stupňů Celsia. Druhý pramen vyvěrá z hloubky 1 200 metrů a je přibližně o polovinu chladnější. Jedny z nejmodernějších termálních lázní v Maďarsku, které byly vybudovány v roce 2002, jsou komplexem světové úrovně. Spolu s parkem leží na celkové ploše 55 000 m2, z čehož vodní plocha zaujímá 3 600 m2. V novém komplexu léčebných termálních lázní jsou poskytovány také špičkové wellness služby vhodné pro všechny věkové kategorie. V nabídce lázní najdete opravdu široké spektrum léčebných procedur. Patří k nim např. vanové koupele, bahenní zábaly, masáže, vodoléčba včetně podvodních masáží a léčivých zábalů. Rozhodně za zkoušku stojí i novinky jako je terapie kyslíkem, solná komora nebo akupunktura. Je možné vyzkoušet i nejrůznější druhy cvičení včetně jógy. V lázeňském centru najdete také bazén s umělým vlnobitím, zážitkový bazén, ale samozřejmě také bazén na cvičení a řadu jiných vodních atrakcí jako třeba záliv pro skákání do vody či dobrodružný bazén. Jsou zde samozřejmě i různá sportovní hřiště a hřiště na hraní. Bude se tu líbit jak lázeňským hostům, tak rekreujícím se rodinám, mladým i dětem. Dovolenou či prázdniny si v Sárváru bezpochyby užijete, i kdyby vám náhodou počasí tak úplně nepřálo. Lázeňské prostředí si můžete užít např. v hotelu Danubius Health Spa Resort Sárvár.

CO BYSTE V SÁRVÁRU ROZHODNĚ NEMĚLI MINOUT

Sárvár byl důležitou křižovatkou vojenských cest v antice a jasným důkazem jeho strategické úlohy je, že již před tisíci roky se město mohlo pyšnit pevností. Od 16. století byla tato oblast významným střediskem vzdělání a kultury. Byly tu vytištěny první knihy v maďarštině, neboť na místním hradě fungovala jedna z prvních tiskáren v Maďarsku. Je faktem, že většina návštěvníků touží kromě návštěvy termálních lázní vidět hrad Nádasdy-vár , v němž údajně objevila jistá hraběnka - Alžběta Báthoryová - příchuť krve. Tento hrad je hlavní dominantou města Sárvár a jeho bílá věž je vidět už z dálky. Hrad byl vybudovaný už ve středověku, jeho nádvoří je tvarované do pětiúhelníku a najdete tu obloukový most a pěkný platanový park. Na hradě najdete Nadasdyho muzeum, které má bohaté vnitřní vybavení a jeho cenné exponáty dokládají a vysvětlují historii hradu a města. Také poskytují informace o maďarských husarech. V Nadasdyho muzeu najdete také jednu z nejlepších maďarských sbírek zbraní a brnění a téměř celé křídlo je věnováno stovce husarů – regimentu pojmenovanému po rodině Nádasdyů. Dále se zde nachází skvostná sbírka vysoké historické hodnoty, která obsahuje asi 60 starožitných maďarských map. Sbírka pochází z daru maďarského exulanta z Velké Británie v roce 1986. Nese jméno Carta Hungarica a je vystavena v místnosti na konci západního křídla. Můžete se sem podívat jak se zájezdem, tak při vaší dovolené či o prázdninách. A bydlet přitom v okolí hradu, ať již v apartmánu, penzionu či někde v soukromí, může dát vašemu pobytu další rozměr, bez ohledu na počasí a roční dobu. Při včasné rezervaci můžete získat i zajímavou slevu. Kousek od centra se můžete ubytovat např. v hotelu Var Park.

DALŠÍ MÍSTA K NÁVŠTĚVĚ

Při vašem cestování do Sárváru můžete objevit v blízkosti hradu Nádasdy-vár pozoruhodné Sárvárské arboretum , kde se na ploše skoro 10 hektarů nachází množství zajímavých rostlin a přibližně 350 druhů stromů a keřů. Opravdovou místní raritou, kterou zde můžete vidět, jsou tisy a duby staré více než sto let. Arboretum je rozděleno řekou Gyongyos, což je přítok Ráby. Založeno bylo následníky Nadasdyů - královskou rodinou Wittelsbachů z Bavorska. Řeka Rába, která Sárvárem protéká, poskytuje obyvatelům i návštěvníkům města velmi příjemné podmínky pro vodní turistiku. Určitě byste si neměli nechat ujít zajímavý výlet do středověkých měst jako Sopron nebo Köszeg, případně k ruinám z období Římské říše v Szombathely. Rozhodně se všem vyplatí navštívit i jezero Balaton. Přímo ve městě se pak nachází zajímavé jezero Csónakázó, které je tvořeno sedmi samostatnými vodními plochami. Můžete je využít k projížďkám na člunech. V blízkém okolí města Sárvár najdete lesopark, který nabízí odpočinek návštěvníkům všech věkových kategorií. Krajina v lesoparku jednak vytváří úžasnou scenérii, jednak je ideální pro lehčí turistiku. Sárvár můžete navštívit v rámci cesty po Maďarsku i na kolech, vede tudy totiž skvělá cyklostezka. Ve městě také najdete známou botanickou zahradu nebo lanové centrum. Ubytování je zde navíc za poměrně dosti příznivé ceny, navíc často s možností slevy, a tak není od věci zůstat tu třeba pár dnů. Pěkné ubytování najdete např. v obsluhovaných apartmánech Hold. Nenechte si ale ujít ani okolí města Sárvár. Zde najdete určitě jak možnost levného ubytování, tak třeba wellness hotel. Nedaleko leží osada Örség, která je známá svými řemeslnými dílnami. Navštívit můžete také úchvatný hrad Sümeg.

Our top-rated cheap hotels in Sárvár

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Sárvár