Hotely, Dubaj (Dubai, Spojené arabské emiráty)

  10 209 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  3 438 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 1. 1 515 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Dubaj

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Dubaj, Spojené arabské emiráty. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Dubaj - největší online hotelový vyhledávač
 • Dubaj: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Dubaj

  4 154 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  3 341 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  921 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024

Dubaj: perla arabských emirátů

Toužíte po místě, které splní všechny vaše tajné představy o nejkrásnější dovolené života? Vydejte se do města, kde na vás čeká moderní architektura, přepychové hotely, úchvatné výškové budovy, obchody lákající na šperky a jiné luxusní zboží, překrásné pláže a průzračné moře v kombinaci s tradičními trhy, muslimskými mešitami a přátelskými obyvateli.

Ano, mluvíme tu o Dubaji. O nádherném městě nekonečných možností a nezapomenutelných zážitků. Kdysi neznámé město dnes touží navštívit tisíce a tisíce lidí po celém světě. Ještě před několika desítkami let však byla Dubaj klidným domovem několika rodin beduínů, kteří zde žili v palmových chýších a stanech. Ani památky po dnešním luxusu.

Původní osada prosperovala na trhu s perlami až do 20. let 20. století, kdy jim slušné výdělky narušil vynález umělých perel a hospodářská krize. Po letech strádání byla v Dubaji roku 1966 objevena bohatá ložiska černého zlata - ropy. S přílivem finančních zdrojů následovala mohutná expanze a rozvoj města do dnešní podoby.

Vstupem do 21. století zahájila Dubaj obrovský stavební rozmach. Právě v této době vznikají dnes proslulé stavby, jako je sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab či největší budova na světě, mrakodrap Burj Khalifa. Budují se moderní hotely, mrakodrapy, umělé ostrovy, rozsáhlá nákupní centra či zábavní vodní parky a golfová hřiště. Z pouštního písku povstalo město, které se stalo symbolem luxusu.

PO STOPÁCH VZNIKU LUXUSNÍ DUBAJE

Dubaj vábí zejména milovníky luxusu a bohatství, kteří sem přijíždí do přepychových hotelů a za nákupy. To však neznamená, že Dubaj není určená také pro ty, kteří rádi poznávají jiné kultury. V Dubaji najdete nejen luxusní hotely, ale také levné ubytování, které nabízí například hotel Mark Inn Deira. Díky tomu mohou toto úchvatné arabské město navštívit i běžné turisté. A co na vás čeká?

Vzhledem ke krátké historii nelze očekávat podobný repertoár památek, na které jsme zvyklí v evropských městech. I přesto zde najdeme několik míst, která za návštěvu rozhodně stojí. Největší dubajskou mešitou je Jumeirah, do které mohou vstoupit nemuslimští turisté. Najdete ji ve stejnojmenné čtvrti a prohlédnout si ji můžete s průvodcem. Ženy však musí být důkladně zahalené.

Dominantou města je bývalá strážní věž Burj Nahar z roku 1870. Věž původně sloužila k ochraně obyvatel starého města. Dnes je zrekonstruovaná věž obehnána malebnými zahradami, které turisté z oblibou navštěvují. Velké úctě se těší prastarý dům, v němž vyrůstal a žil šejk Saeed Al Maktoum. Narazíte na něj u ústí zálivu Shindagha, odkud mohl vládce sledovat pohyb lodí. Dům je rozlehlý, má několik poschodí a větrné věže.

Vše podstatné o historii Dubaje se dozvíte v Muzeu Dubaj. Leží v přístavu Al Fahidi a je umístěný ve vůbec nejstarší budově postavené na konci 18. století. Muzeum atraktivním způsobem za pomoci mluveného výkladu a filmových šotů představuje historii města dávno před objevením ropy. Najdete zde voskové figuríny původních obyvatel i lovců perel, tradiční zbraně, oděvy, modely plachetnic i tradičních domácností.

SPOJTE NÁKUPY S LYŽOVAČKOU

Dubaj je místem mnoha nej. Jsou tu nejdražší hotely, nejvyšší mrakodrapy i největší nákupní centra. Toto exotické město je nekonečným zdrojem zábavy a zážitků, které nezažijete nikde jinde na zemi.

Chcete-li poznat něco z tradičního způsobu života muslimů, vydejte se do starého města. Ve čtvrti Bastakiya vás obklopí původní architektura v podobě úzkých a velmi spletitých uliček. Zde poznáte pravý muslimský život. Jednou z rarit jsou tzv. větrné věže, které sloužily k ochlazování domů před zavedením elektřiny.

Na pobřeží zálivu se rozkládá několik kilometrů dlouhý dubajský bulvár Dubaj Creek , kde stojí nejstarší budovy hned v sousedství moderních mrakodrapů. Z Dubaj Creek se snadno dostanete na tradiční trhy, kde nakoupíte vše od koření, přes šátky až po “značkové kabelky”. V žádném případě si nenechte ujít Gold Souq neboli Zlatý trh, největší tržiště se zlatem a šperky na světě.

Ať už se budete nacházet kdekoliv v Dubaji, odevšud budete mít na dohled některou z moderních výškových budov, které nazýváme mrakodrapy. Pravě mrakodrapy se staly symbolem tohoto města. První byl postaven v roce 1990, dnes jich tu najdete více než 400. Zcela určitě nejznámějším je luxusní hotel Burj al Arab, jehož tvar plachetnice se stal symbolem moderní Dubaje. Byl postaven zhruba 280 metrů od pevniny na umělém ostrově. Na jeho střeše se kromě heliportu nachází také tenisové hřiště.

V Dubaji se také nachází nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa měřící 828 metrů! Otevřený byl v roce 2010 a pyšní se 162 patry, 57 výtahy a 8 prosklenými eskalátory. V 78. patře je umístěný nejvýše položeny venkovní bazén a ve 124. patře druhá nejvyšší vyhlídková plošina na světě. Skvostná budova je domovem nákupního centra, hotelu Armani, lusuních bytů i kanceláří.

Mezi rarity města patří rozsáhlá nákupní centra. Největším světovým obchodním centrem je Dubaj Mall, které kromě obchodů, kin, divadla nabízí horskou dráhu i krytou lyžařskou sjezdovku včetně sedačkové lanovky.

Pro celou rodinu je určený obrovský vodní park Wild Wadi Waterpark u hotelu Jumeirah Beach Hotel. Ani během jednoho dne nedokážete vyzkoušet všechny vodní atrakce, tobogány, vodní dráhy, surfovací simulátory, umělé vlny či umělý vodopád. Druhým zábavním a vodním parkem plným adrenalinových atrakcí je Wonderland.

ARABSKÁ KUCHYNĚ JE PLNÁ ROZMANITÝCH CHUTÍ A VÝRAZNÝCH VŮNÍ

Určitě znáte arabský chléb pitu, smažené kuličky z cizrny falafel či šavarm neboli pita chlém plněný zeleninou a masem. Tato typická jídla jsou k dostání také u nás v arabských fast foodech. Pokud ale chcete ochutnat originální arabské pokrmy, učiňte tak například v Dubaji. Tradiční jídla nabízí nejen místní restaurace, ale také pouliční stánky.

Ochutnejte místní kulinářské speciality v podobě výborně ochuceného jehněčího masa s pestrou zeleninou, humusem, jogurtové omáčky či klasický pita chléb, chybu rozhodně neuděláte.

Máte-li obavy ze špatné hygieny, jak tomu bývá v exotických zemích, zde se nemusíte bát. A pokud tomu ani tak nedůvěřujete, navštivte některou z moderních restaurací. Pro ostatní je zde široká nabídka známých světových řetězců, jako McDonalds, Subway a samozřejmě nákupní centra, kde bez problémů a dokonce levněji než u nás nakoupíte běžné potraviny.

Pro opravdu náročné návštěvníky jsou k dispozici luxusní restaurace, které vám kromě gurmánského zážitku nabídnou skvělé výhledy. Zde však pozor na to, co si obléknete. Místní si potrpí na vkusné oblečení, a proto se zde klade důraz na dress code smart causal a ve večerních hodinách dokonce semi-formal.

Dokonalé ubytování nabízí více než 1 000 hotelů, které se nachází v centru města i jeho okolí. Ubytovat se můžete nejen v luxusním hotelu typu Atlantis The Palm, který se nachází na umělém ostrově, ale i v menších hotelech jako například Deira Suites Deluxe Hotel Suites, a to za dostupné ceny.

Our top-rated cheap hotels in Dubaj

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 3 335 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 3 065 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 1 570 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 540 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 1 358 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Dubaj