Hotely, Madrid (Madrid, Španělsko)

 1. 2 710 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 1 587 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 3. 2 226 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  3 153 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 1 608 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Madrid

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Madrid, Španělsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Madrid - největší online hotelový vyhledávač
 • Madrid: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Madrid

 • 3 873 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  2 689 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 5 346 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 5 816 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  2 124 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 675 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024

MADRID – MĚSTO MNOHA TVÁŘÍ

Madrid je hlavním městem španělského království a zároveň největším městem země. Leží v samotném centru Španělska. Madrid vás osloví nejen množstvím památek a galerií, ale i pestrým nočním životem, kterému často vládne flamenco. Milovníci sportu mohou navštívit jeden z nejznámější fotbalových klubů světa, jiní se mohou oddat dobrému jídlu či vyrazit na nákupy. V Madridu si každý najde to své. Ať sem dorazíte o dovolené či o prázdninách, toto město vás okouzlí v každém ročním období. Vaším místem příletu může být mezinárodní letiště Adolfa Suáreze - Madrid – Barajas, můžete ale samozřejmě také přijet vlakem popř. autobusem. Většina mezinárodních vlaků míří ke známému nádraží Estación de Atocha , které má plochu haly 4 000 metrů čtverečních osázenou tropickou a subtropickou vegetací, takže tak trochu připomíná skleník. Mimochodem, najdete tu uvnitř haly i krásné jezírko s želvami.

CO BYSTE MĚLI V MADRIDU ROZHODNĚ VIDĚT

Pokud vyrazíte do Madridu v létě, turistické památky nejsou tolik přeplněné, a to zejména z důvodu poměrně horkého počasí. Navštívíte-li toto město se zájezdem, budete mít jistě od vašeho průvodce podrobný výklad k historii i jednotlivým zajímavostem. A že toho je v Madridu opravdu dost k vidění! Nenajdete tu sice významné středověké památky, protože Madrid je moderní město, přesto je ale vše, co uvidíte, velmi působivé. Královský palác Palacio Real je asi desetkrát větší než londýnský Buckinghamský palác, nicméně bývá využíván pouze při oficiálních událostech. V jeho těsné blízkosti, v samotném centru města, se můžete ubytovat např. v hotelu Petit Palace Mayor-Plaza. Hlavním madridským bulvárem je Paseo del Prado , který je v některých místech široký kolem 70 metrů a kromě několikaproudé silnice v obou směrech najdete v jeho středu široký pás parků s fontánami a vodními kaskádami. Centrum starého města je rozsáhlé a důležitá místa na něm jsou zejména náměstí Plaza Mayor a Puerta del Sol. Staré město je dokola obehnáno širokými bulváry Ronda de Segovia, Ronda de Toledo, Paseo del Prado. Katedrálu Nuestra Senora de la Almudena najdete spolu s královským palácem na kopci nad řekou Manzanares. O stavbě velké katedrály se v Madridu uvažovalo již od 16. století, kdy se stal Madrid hlavním městem Španělska. Stavba byla dlouho odkládána, nakonec byla zahájena až v roce 1883 a dostavěna až roku 1993. Pokud se chcete ubytovat na starém městě, nemusíte mít obavy. O ubytování v Madridu není nouze ani zde. Najdete tu mnoho hotelů, ale můžete najít i levnější variantu, kterou nabízí některý hostel či motel.

ZA NÁKUPY A ZA MÓDOU

V Madridu vás nákupy určitě nenechají chladnými a je jedno, zda hledáte značkové zboží, nebo máte rádi atmosféru tržnic a bleších trhů. Madrid je doslova rájem na zemi pro milovníky nakupování, navíc je to jedna z mála metropolí, kde lze nakoupit cenově dostupné i opravdu kvalitní zboží. V centru města najdete největší počet obchodů na Gran Vía či v okolí Plaza Mayor a Puerta del Sol. K vyhlášeným nákupním třídám patří také Calle Serrano, která se nachází ve čtvrti Salamanca. Zde najdete zejména haute couture v malých buticích s exkluzivní módou, samozřejmě v odpovídajících cenových relacích. Pokud hledáte luxusní značky jako Gucci, Yves Saint Laurent, Armani nebo Carolina Herrera, jste tady správně. Pokud naopak milujete bleší trhy , pak se můžete každou neděli ráno a o svátcích vydat do uliček mezi Plaza Tirso de Molina a Glorieta de Embajadores na nejznámější blešák zvaný “ El Rastro “. Bývá tu na 13 000 stánků, ve kterých najdete vše, co si jen lze představit. Pokud preferujete obchodní domy a nákupní střediska, pak se můžete vydat metrem např. do nákupní galerie La Vaguada s více než 350 obchody v severní části města, nebo navštívit madridské obchodní domy El Corte Inglés, které mají pobočky v celém centru města.

KAM VYRAZIT V MADRIDU

Pokud milujete noční život, pak v Madridu jste na správném místě. Právě tady se setkáte s tím nejbláznivějším nočním životem v celém Španělsku a do postele se také můžete dostat až třeba v 6 hodin ráno. Nedílnou součástí španělské kultury jsou také býčí zápasy , které nemusí sednout každému, ale ke Španělsku prostě patří. Madridská býčí aréna Las Ventas je nejdůležitějším místem pro býčí zápasy ve Španělsku a vystupují tu ti nejznámější toreadoři z celého světa. Španělé také milují fotbal a pro Madrid to platí snad ještě více. Kdo by neznal zdejší fotbalový klub Real Madrid , který je chloubou nejen místních? Využijte příležitosti a prohlédněte si jeho stadion, který je údajně největším na světě. V Madridu máte díky národní opeře, spoustě divadel zejména na Gran Vía a flamenco barům nekonečně možností, jaké zhlédnout představení. Určitě navštivte galerii Prado. Španělské malířství se jmény jako je Picasso, Dalí, Goya, El Greco apod. se rozhodně zapsalo do světových dějin umění. Tato galerie rozhodně osloví i laiky. Každý člověk se zde s pokorou skloní před velikostí umění, které k němu promlouvá prostřednictvím nádherných obrazů. V těsné blízkosti Gran Vía se můžete také ubytovat, např. v hostelu Jerez, odkud to máte mimochodem pouhých 10 minut právě do Prado. Nezapomeňte také na procházku po rozlehlém parku El Retiro , kde si můžete i půjčit loďku a projet se po umělém jezeře.

NĚCO PRO MLSNÉ JAZÝČKY

Španělé jsou opravdoví gurmáni a místní gastronomie je lahodná a lehká. To, co je pro Španělsko typické, jsou tapas , což jsou takové degustační jednohubky. Je to skvělý způsob, jak ochutnat španělskou kuchyni. V Madridu takto formou tapas můžete ochutnat speciality jednotlivých španělských regionů – Baskidska, Galície, Andalusie nebo Katalánska. Tapas bary se staly velmi oblíbenými a dnes se rozšiřují po celém světě. A k tapas si rozhodně dopřejte sklenku skvělého červeného španělského vína! Pokud zvolíte např. ubytování v blízkosti náměstí Plaza Mayor a Puerta del Sol v mládežnické ubytovně La Perla Asturiana, budete mít řadu tapas barů na dosah. Ochutnejte také španělskou sušenou šunku skvělé chuti jamón. Pokud jde o pokrmy, které jsou typické pro Madrid, tak ty jsou označovány jako madrileño. Vybrat si z nich můžete třeba Cocido Madrileño. Toto dušené jídlo kombinuje zajímavě cizrnu a také spousty zeleniny. Typické jsou hlavně mrkev, tuřín anebo brambory. Dalším madridským jídlem je Callos, což je polévka podobná naší dršťkové. Delikatesu zde představují plži zvaní Caracoles a určitě ochutnejte také pečenou pražmu Besugo al Horno. Milovníci sladkého by měli vyrazit v Madridu do Chocolatería San Ginés, která vyrábí už od roku 1890 churros, což je křupavé prudce osmažené těsto ve tvaru trubiček, které se namáčí v šálku horké čokolády. V Madridu si to tedy užijete se vším všudy!

Our top-rated cheap hotels in Madrid

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 907 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 2 654 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 3 561 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 355 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost