Hotely, Barcelona (Katalánsko, Španělsko)

  3 421 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 1. 2 193 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  4 025 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Barcelona

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Barcelona, Španělsko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Barcelona - největší online hotelový vyhledávač
 • Barcelona: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Barcelona

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  5 738 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  3 060 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 3 997 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Barcelona: eurovíkend v katalánské metropoli

Barcelona je město, které vás při každé návštěvě překvapí. Stejně jako v Londýně, New Yorku či Paříži, i v Barceloně je živo a pořád se tu něco děje. Za jeden víkend toho moc projít nestihnete, ale i tak vás atmosféra tohoto katalánského města uchvátí a rozhodně se sem budete chtít vrátit. Co byste rozhodně při své dovolené neměli minout? A kde sehnat to nejlepší ubytování v Barceloně?

V tomto městě najdete snad úplně všechno, venkovní trhy, skvělé restaurace, pláž, památky, obchody a rušný noční život. Dovolená v Barceloně bude zážitkem pro vás, vaše přátele či rodinu. Ženy určitě ocení nakupování v obchodech španělských značek. Značky jako je Zara či Mango jsou zde mnohem levnější než u nás v Česku. Pánové, a hlavně zarytí fotbaloví fanoušci, si nesmí nechat ujít návštěvu slavného fotbalového stadionu Camp Nou. Fotbalem totiž místní přímo žijí a FC Barcelona patří mezi nejslavnější týmy světa. Pro děti nabízí Barcelona řadu pláží s příjemným koupáním. Mladí a nenároční najdou ubytování v řadě levných hostelů či bed and breakfast ubytování. Pro ně město nabízí nespočet klubů a bohatý noční život.

EXTRAVAGANTNÍ MĚSTO

Nechte se unášet španělskými ulicemi a obdivujte Gaudího architektonický styl, který je tu tolik prostoupen. Začněte na bulváru Las Ramblas a vydejte se do Gotické čtvrti či do čtvrtí jako Raval, Barceloneta. Gotická čtvrť patří k jedněm z nejzajímavějších částí Barcelony. Ulice si zachovaly svůj středověký ráz a najdete zde řadu malých dvorků, náměstíček a bludiště úzkých ulic. Všechny domy mají i dochované gotické sklepy. Pokud zamíříte z Las Ramblas opačným směrem, dostanete se do čtvrti Gravía či parku Guelll. Tento park byl zbudován začátkem 20. století a za jeho vznikem stojí neobyčejný katalánský architekt Antoni Gaudí. Z parku se během let stalo oblíbené místo místních i turistů. Nejznámější Gaudího skvostem je bezesporu La Sagrada Familia “Chrám Smíření“, nejslavnější moderní kostel a budova, jejíž stavba trvá bezesporu nejdéle ze všech. Gaudí na této katedrále začal pracovat v roce 1883 a podařilo se mu dokončit jen malou část, než v roce 1926 zemřel. Na budově pak pokračovali další architekti. Chrám by měl být kompletně dokončen až v roce 2026. Gaudí byl extravagantní architekt a mnozí se mu i vysmívali, nelze mu však upřít, že každé jeho dílo je unikátní. Vybudoval ve městě řadu netypických domů a dal tím Barceloně výjimečný ráz.

Za procházku rozhodně stojí i moderní čtvrť El Problena, kde najdete nejmodernější barcelonské budovy. Pokud hledáte luxusní ubytování, tak stylové apartmány Castro Exclusive Residences Spa Sagrada Familia by mohly být tím pravým pro vás. Nachází se jen pár kroků od Sagrada Familia a jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Můžete si dopřát wellness v místním spa a kochat se nádherným výhledem na město. Hned pět minut odsud najdete metro, poskytující ideální spojení do historického centra.

NÁKUPY V BARCELONĚ

Pokud již máte chození po městě dost a chcete se schovat mimo rozpálené ulice, vydejte se do luxusního obchodní centra Bulevard Rosa anebo Diagoval Mar. Největší a nejluxusnější ulicí Barcelony je ulice Paseo de Gracia. Ubytovat se můžete v nedalekém čtyřhvězdičkovém hotelu Royal Passeig de Gracia. Pokud hledáte nějaké originální módní kousky, tak nahlédněte do „skříní“ známých návrhářů jako je Agatha Ruiz de la Prada, Paco Rabanne, Loewe. Určitě ale využijte možnosti a nakupte oblečení známých světových řetězců za výhodnější ceny. Značky jako Mango, Zara, Stradivarius a Pull and Bear mají kořeny právě tady.

BŘICHO BARCELONY

Barcelonské bulváry i ulice jsou prostoupeny šumem kolemjdoucích i ruchem tržnic. Nejznámější St. Josep de La Boqueria, kde se schází všichni milovníci dobrého jídla, je nazývaná „břichem Barcelony“. Pouze 700 metrů od trhu Boqueria se nachází moderní hostel St Christopher ‘s Inn . Pokud cestujete s batohem a hledáte levné ubytování v Barceloně, tak tento hostel bude tím pravým pro vás. Je situován v srdci města. Má bar i s restaurací, kde se podávají kontinentální snídaně zdarma. Mimo trhy nabízející veškeré libůstky jsou velmi oblíbené i rybí tržnice a rybí dražby. Nebojte se tady nakoupit ty nejzvláštnější mořské plody. Právě ryby a mořské plody jsou základy katalánské kuchyně, která je jinak velice rozmanitá. Tradičním pokrmem je paella, jejím základem je rýže, směs koření, zeleniny a masa či právě mořských plodů. Dále si nenechte ujít tradiční tlačenku botiferra či pikantní klobásy tzv. fuety. Milovníci jídla si zde opravdu přijdou na své. K většině jídel se podává opečený kus pečiva potřený rajčetem a jako zákusek vaječný krémový dezert s karamelovou příchutí, crema catalana. Pro mlsné jazýčky doporučíme „churros con chocolate“ velmi nezdravé, ale za to mimořádně chutné tyčinky z přepalovaného těsta s čokoládou. K večeři si určitě objednejte jedno z výtečných španělských vín či sangriu, sladký nápoj s ovocem a malým procentem alkoholu.

ODPOČINEK A UBYTOVÁNÍ NA PLÁŽI

Odpočinek na pláži určitě uvítají městem zmožené nohy kdejakého turisty. Pokud se nechcete příliš vzdalovat od pláže, pak za zmínku stojí apartmány Lugaris The Home Concept, které se nacházejí pouze 300 metrů od pláže Bogatell. Ač je Barcelona velkoměstem, pláže zde jsou velmi čisté a navazují na sebe. Kromě pláže nabízí Barcelona i řadu možností k procházkám po širokých bulvárech. Uslyšet pravé katalánské písně můžete při procházce kolem pláže Barceloneta. Ta zároveň díky velkému počtu kaváren a skvělých restaurací za rozumné ceny vyzývá k odpolednímu lenošení s výhledem na moře. Pokud se chcete schovat před sluníčkem a přesto zůstat venku a odpočívat, vydejte do Ciutadella parku na piknik.

Večer rozhodně nezůstávejte na pokoji a vyrazte do rušných španělských ulic. Dejte si drink v Baru Marsella , jednom z nejstarších ve městě, který byl rovněž druhým domovem Ernesta Hemingwaye. Pokud budete chtít všechny ty kalorie, získané výbornými pochutinami nějak spálit, pak můžeme vřele doporučit návštěvu jedné z flamenco show, které se konají pravidelně v sobotu odpoledne v Baru Leo. Pokud byste rádi zůstali venku za horké španělské noci, tak večery na Plaza del Sol mají svoji duši a najdete zde spoustu barů. Pokud nebudete po dlouhém dni zmoženi, vypravte se do jednoho z nejlepších reggae klubů v Evropě, zvaném Bar Síncopa. Kousek od tohoto baru najdete jiný populární hudební klub, Sidecar.

Zakončit celý váš eurotrip, který možná teď vypadá jako vícedenní dovolená, můžete panoramatickou vyhlídkou z hory Tibidabo. Historickou modrou tramvají se svezete přímo k lanovce, která vás vyveze až nahoru, kde se nachází i druhý nejstarší lunapark v Evropě.

Our top-rated cheap hotels in Barcelona

 • 3 130 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 5 101 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  2 225 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 2 605 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 2 690 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024

Často kladené otázky o Barcelona