Hotely - Marsa Alam | Vyhledejte a porovnejte skvělé nabídky na trivagu
Abychom vám pomohli najít ideální pobyt, porovnáváme nabídky z mnoha webů
Nalezeno pobytů: 0Prohledáno rezervačních stránek: 111

Hotely, Marsa Alam (Red Sea Governorate, Egypt)

Hotely, Marsa Alam

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Marsa Alam, Egypt. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Marsa Alam - největší online hotelový vyhledávač
  • Marsa Alam: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

Marsa Alam: Egyptská perla

Chcete-li zkombinovat relaxaci a dobrodružství, dovolená v Marsa Alam bude pro vás tím pravým. Marsa Alam je malé město v jižním Egyptě. Nachází se na jedné z nejkrásnějších částí pobřeží Rudého moře. Ať už se vydáte na sever anebo na jih od bývalé rybářské vesnice, najdete zde kilometry bílých písečných pláží, které nabízejí dostatek prostoru pro všechny turisty i během hlavní sezóny. Marsa Alam je však nejen známé pro své rajské pláže, ale i pro své barevné korálové útesy.

Kromě úchvatných barev korálových útesů a hejna ryb lze zde také pozorovat mořské želvy, delfíny, kladivouny a dokonce i kapustňáky. Od otevření místního letiště v roce 2001 se celý region otevřel mezinárodnímu cestovním ruchu a velmi oblíbené jsou last minute zájezdy v období prázdnin. Proto lze nyní nalézt jak v centru, tak i v okolí pláže čím dál více hotelů a penzionů. Vybírat si můžete od těch nejlepších hotelů se soukromou pláží až po ty levnější. Na rozdíl od jiných egyptských měst není Marsa Alam tak turisticky vytíženým místem. Oblast je ideální prázdninovou destinací pro ty, kteří chtějí zažít relaxaci na pláži nebo dobrodružství při potápění ve spojení s orientální atmosférou, pohostinností místních a historií Egypta.

BÍLÉ PLÁŽE A MODROZELENÉ VLNY

Rudé moře je nejen známé pro své barevné korálové útesy a bohatou podvodní faunu, ale je proslulé i přilehlými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Pláž Abu Dabbab je jednou z nejznámějších pláží na jihozápadním pobřeží Rudého moře. Ubytovat se můžete třeba v luxusním hotelu Hilton Marsa Alam Nubian. Ten byl oceněn jako nejlepší resort v regionu. Nad ostatními hotely a letovisky vyniká tento pětihvězdičkový resort zejména svou soukromou pláží a širokou škálou volnočasových aktivit. Další skvělé recenze má hotel The Oasis, který nabízí skvělý poměr cena - služby. Svým hostům nabízí elegantní bungalovy, obrovský bazén a nedalekou pláž. Dovolená jako v pohádce.

Ačkoli pláže v severní části Marsa Alam nabízí mnoho prostoru, více klidu najdete na jih od města. Asi 60 km od města najdete jednu z nejkrásnějších písečných pláží v Egyptě, Sharm El Luli. Tato mělká písečná pláž je obklopena korálovými útesy a při odlivu se mění v lagunu. Nabízí jak nejlepší bílý písek a křišťálově čistou tyrkysovou vodu, tak i hotely, restaurace a bary přímo na pláži. Nezapomeňte si s sebou na prázdniny zabalit i opalovací krém. Léto je typicky horké a suché, počasí je zde výrazně ovlivňováno blízkou pouští.

PODMOŘSKÝ SVĚT

Pokud se nechcete jen „válet“ na pláži, ale raději byste prázdniny strávili i aktivně, vyzkoušejte potápění. Většina středisek v okolí spolupracuje s místními potápěčskými centry anebo provozují dokonce vlastní potápěčské školy, které obvykle nabízejí kurzy potápění jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Objevovat pestrý podmořský svět Rudého moře můžete z Brayka Bay Reef. Ze všech hotelů v Marsa Alam je Brayka Bay Reef jedním z nejlepších pro aktivní objevování podvodního světa. Nachází se totiž přímo na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v pobřežní oblasti, která je ideální pro šnorchlování.

Celá oblast je celkově jako dělaná pro potápění a šnorchlováni. Známý je korálový útes Elphinstone. Vystupuje z hloubky 200 metrů a je pokrytý měkkými koráli a gorgoniemi. Najdete zde řadu ryb i žraloků. Útesu Samada se přezdívá „Dům delfínů“. Tento korálový útes patří k těm neznámějším v Marsa Alam. Útes má tvar podkovy a slouží jako domov velké skupině delfínů. Vydáte-li se dále na jih, najdete zde další známé lokality pro potápění. Fury Shoals a St. John´s se skládají ze skupiny několika korálových útesů a podvodních tunelů s jeskynními systémy. Najdete zde skutečné poklady podmořské fauny.

NA VELBLOUDU PŘES POUŠŤ

Kromě korálů a písčitých pláží najdete v okolí také řadu dalších zajímavých aktivit a atrakcí. Oblíbené jsou zejména výlety do pouště. Můžete se tam vypravit i pěšky. Z důvodů horkého počasí vám však doporučujeme vyjet do písčitých dun v džípu anebo přímo na korábu pouště, velbloudu. Noc pak můžete strávit v beduínské vesnici mezi dunami. Za svou námahu při jízdě na velbloudu budete odměněni neuvěřitelně nádherným hvězdným nebem, které lze vidět pouze v poušti. Poušť kolem Marsa Alam má co nabídnout. Nachází se zde několik archeologických lokalit. Za vidění rozhodně stojí impozantní jeskynní komplex Emerald Mine Complex z doby faraonů.

Pro všechny milovníky přírody, kteří nechtějí nutně zažít ponor mezi rejnoky a žraloky, se doporučuje vydat se do jednoho ze dvou úchvatných národních parků. Národní park Wadi-al-Gamal najdete cca 50 km jižně od Marsa Alam. Můžete zde pozorovat divoké velbloudy, písečné kočky a gazely. Národní park Gebel-Elba zase představuje největší chráněnou oblast v Egyptě. Najdete zde rozsáhlé mangrovové oblasti, které jsou domovem nejrůznějších druhů ptáků. Kdo se nebojí vydat se v tomto počasí na delší výlet, může vyrazit až daleko na jih do města Shalateen a navštívit zde místní velbloudí trh. Můžete se vydat i na výlet do údolí Nilu, do Luxoru. Návštěva tohoto města se samozřejmě neobejde bez prohlídky chrámů v Údolí králů. Pokud chcete vyrazit na delší výlet, pak se můžete vydat lodí na krásný písečný ostrov Giftun s kouzelným korálovým podložím. Ubytovat se zde můžete v rezortu Giftun Azur Resort. Vaše dovolená tak bude tedy příjemným spojením poznávání podmořského království s tím dávno zaniklým.

Hotely Marsa Alam

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Marsa Alam

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace