Hotely, Nice (Provensálsko-Azurové pobřeží, Francie)

 1. 6 524 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Nice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Nice, Francie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Nice - největší online hotelový vyhledávač
 • Nice: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Nice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 3 054 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

ZA LEVANDULÍ A SLUNCEM DO NICE

Nice je největším letoviskem Francouzské riviéry ležící na Azurovém pobřeží Středozemního moře. V tomto nádherném městě, pátém největším ve Francii, na jihu Provance mezi Cannes a Monakem, si užijete moře, slunce a luxusu. Počasí je zde slunné a turisty a návštěvníky města lákají krásné a čisté pláže, nádherné přímořské promenády, mnoho památek, vyhlášená francouzská kuchyně a skvělé francouzské víno. A pokud přidáme vůni levandule, je opravdu na co se těšit. K dispozici jsou zde nejrůznější typy ubytování, od levného až po luxusní hotely. Pokud sem míříte letecky, ať již sami nebo třeba se zájezdem na dovolenou, místem příletu bude letiště Nice Côte d’Azur, vzdálené asi 7 km od centra města.

SLAVNÉ PAMÁTKY V NICE

To, že Nice má svou dlouhou historii, dosvědčuje archeologické naleziště Terra Amata. V Nice najdete opravdu velké množství historických památek. Pokud byste chtěli bydlet doslova kousek cesty procházkou od těchto skvostů, ubytujte se např. v hotelu Best Western Alba. Najdete zde samozřejmě i levné formy ubytování jako je hostel, apartmán či penzion. Do Starého města to pak budete mít, co by kamenem dohodil. Městu dominuje kopec Colline de Chateau , na kterém se nacházel hrad. Místní hrad byl vybudován v 11. století, dnes jsou zde pouze zbylé kamenné ruiny, protože hrad nechal v 18.

století zbourat Ludvík XVI. Do dnešních dní se z hradu podařilo dochovat jen zbytky opevnění. Dostanete se k němu buď pěšky nebo veřejným výtahem u věže Bellanda a z útesu nad mořem se vám naskytne nádherný výhled na celé Nice. Vlastní historické centrum Starého města - Vieux Nice – je soustředěno právě okolo vršku Le Chateau a je plné úzkých uliček a malých náměstí. Všem stavbám vévodí mohutná katedrála Cathédrale Sainte-Réparate. Nedaleko stojí Palais Lascaris pocházející ze 17. století, který je nejkrásnějším ze všech paláců a soukromých domů, které je možné v Nice najít. Pokud se vydáte podél pobřeží směrem na západ od starého města, narazíte na Promenade des Anglais (Andělskou promenádu), kterou vybudovala místní anglická komunita. V současnosti ji lemují vyhlášené grandhotely, které jsou ukázkou elegance 19. století. V Nice byste neměli minout také katedrálu St. Nicolas , která se pyšní zajímavou historií – stojí na místě vily cara Nikolaje Alexandroviče.

Katedrálu zde nechala po carově smrti vybudovat jeho milující manželka. Stará část Nice končí u řeky Paillon, na jejímž břehu se rozprostírají rozlehlé zahrady a náměstí s fontánami, ale najdete tu také několik pozoruhodných budov ze skla a mramoru. Jednou z těchto staveb je i budova Musée d´Art Moderne et Contemporain (MAMAC), tedy muzea moderního a současného umění. Vystavuje sbírky zaměřené na francouzské a americké avantgardní umění z období od 60. let 20. století až po současnost. V Nice najdete řadu dalších muzeí jako např. muzeum Marca Chagalla, Henriho Mattisse a mnohá další. Pověst zajímavého města potvrzuje také oblíbená a luxusní vilová čtvrť Cimiez, která stojí v místech, kde byly objeveny pozůstatky římského města s amfiteátrem.

CO DOBRÉHO SI DÁT V NICE

Po toulkách městem či dni stráveném na některé z místních pláží jistě nepohrdnete dobrým jídlem a pitím, které nakonec můžete ochutnat hned v místě příletu. Dobrého jídla i pití je v Nice dostatek na výběr a záležet bude jen na vaší chutí. To, co je typické pro Nice, jsou hlavně ryby, plody moře, lilky, papriky, cizrna, rajčata, olivy, červená řepa, bazalka, česnek a sardinky. Možná se budete divit, ale základem zdejší kuchyně je chléb, který je samozřejmě upravován nejrůznějšími způsoby a je součástí místních specialit. V pekárnách najdete chleby nejrůznějších typů – ančovičkami, olivami, tymiánem, rozmarýnem, ořechy atd. Pokud si chcete dát nějakou opravdu místní specialitu, ať vyberete jakoukoliv, neprohloupíte. Mezi oblíbené speciality se řadí známý salát „salade niçoise“ připravovaný s čerstvým salátem a ratatouille , které obsahuje mnoho druhů zeleniny - cuket, lilků, rajčat a cibule.

Další, velmi známou specialitou Nice, je socca , což je velká palačinka z cizrnové mouky, olivového oleje a vody. Pokud jste spíše na maso, pak vyzkoušejte farcis , což je zelenina plněná směsí z vepřového a hovězího masa, rýže a petrželky. V Nice se touto směsí nejčastěji plní rajčata, lilek, cuketa nebo cibule. K dalším zdejším dobrotám patří pan bagnat , místní kulatý bílý chléb, přelitý zdejším olivovým olejem a naplněný nicejským salátem. Typický je také pichade – slaný koláč s cibulí, ančovičkami a olivami, do kterého v Nice přidávají ještě rajčata. Preferujete-li polévku, pak místní specialitou je polévka bazalková. A pokud jste na sladké, pak rozhodně zkuste tourte des blettes, což je doslova chlebíček z plně zralého ovoce. Ale ať si v Nice dáte kteroukoli z místních lahůdek vyrobenou z čerstvých surovin, nikdy neuděláte chybu. Máte-li rádi ovoce, najdete tu výborné pomeranče, mandarinky, klementinky a citrony. A ke skvělému jídlu patří v Nice skvělé víno – místní pastis - víno Châteauneuf du Pape nebo slavná růžová vína Côteaux de Provence – vás jistě potěší. A pokud se chcete podívat na jeden z typických francouzských trhů s potravinami, kořením a květinami, ubytujte se v hotelu Le Petit Trianon, odkud to budete mít opravdu kousek.

CO BYSTE MĚLI VIDĚT V OKOLÍ NICE

V okolí Nice byste určitě měli navštívit některá zajímavá místa či typické provensálské vesnice. Pokud plánujete o dovolené hodně cestovat, vyplatí se vám ubytování v některém hostelu. Vydat se můžete na Saint Jean Cap Ferrat - poloostrov, který vystupuje přímo do Středozemního moře a leží pouhých devět kilometrů západně od Nice. Toto místo je vyhlášené jako rekreační středisko miliardářů a dokonce monackého prince. Na pobřežní promenádu s malými plážemi na koupání může vyrazit každý. Uprostřed tohoto poloostrova najdete růžový palác baronky Béatrice de Rothschild, který je obklopen sedmi voňavými zahradami a dnes slouží jako muzeum. Je možné také navštívit Antibes Juan-les-Pins , které je druhým největším městem v oblasti Alpes Maritimes a také je oblíbenou turistickou destinací. Ve městě se můžete setkat jak s řadou tradičních zvyků, tak s vodními sporty, historií, festivaly či bohatým nočním životem. Pokud navštívíte malou vesnici v horách s názvem Eze , máte opět šanci potkat monackého prince.

Jednou z nejslavnějších provensálských vesnic je Peillon, který leží vysoko v horách. Za návštěvu rozhodně stojí také Via Ferrata v sousední Peille. Via Ferrata nabízí překážkové dráhy, lezení po horách a navíc procházku po provazovém mostě mezi kopci. Navštívit můžete také středověkou vesnici s nádhernými výhledy Saint Paul , kam jezdili umělci jako Chagall, Léger, Matisse, Picasso a mnoho dalších. Mezi Nice a Monakem pak najdete Les Corniches s nádherným panoramatem skalnatých útesů a oblázkových pláží, kde je řada krásných drobných vesniček. Výlet si můžete udělat i do blízkých měst, jako například Cannes, Monte Carlo či St. Tropez. Pokud budete po celém dni unaveni, jistě se rádi vrátíte do centra Nice, kde se v těsné blízkosti Andělské promenády můžete ubytovat v nádherném Splendid Hotel & Spa Nice. Zde můžete využít sezónní střešní bazén a vířivku s panoramatickým výhledem na hory nebo spa služby a relaxovat v lázeňské části hotelu.

Our top-rated cheap hotels in Nice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Nice