Hotely, Paříž (Île-de-France, Francie)

 1. 2 461 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 1 605 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. 2 615 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 3 727 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 5. 4 465 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:listopad 2024
  1 292 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 6. 1 800 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 474 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 7. 1 828 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Paříž

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Paříž, Francie. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Paříž - největší online hotelový vyhledávač
 • Paříž: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Paříž

 • 4 298 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 828 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 2 402 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Romantická dovolená v Paříži plná umění a gastronomie

Paříž je město lásky. Vždyť co může být romantičtější než piknik na břehu Seiny nebo procházka ruku v ruce křivolakými uličkami tohoto historického města? Paříž je ale také významným městem umění. Kromě architektonických skvostů a dominanty města, kterou je Eiffelova věž , se zde nachází také Louvre, jedno z největších muzeí umění na světě. Paříž je také uznávaným městem módy. Své sídlo zde mají významné módní domy, jako je Dior, Chanel, Givenchy či Yves Saint-Laurent. V neposlední řadě je pak Paříž městem vynikajícího jídla. Najdete zde totiž nejvíce restaurací na světě oceněných slavnou Michelinskou hvězdou. Pokud tedy na své dovolené chcete ochutnat některou ze specialit francouzské kuchyně, tak nejlépe začněte svůj den čerstvou bagetou s máslem a šunkou nebo si dejte křupavý máslový croissant plněný čokoládou nebo jablečným pyré. Typickou francouzskou snídani většinou servírují také místní hotely. Na oběd si pak můžete dát cibulovou polévku a následně žabí stehýnka nebo lahodné šneky. V zimě je velice oblíbený hovězí vývar se zeleninou zvaný Pot-au-feu.

JAK SE DOSTAT DO PAŘÍŽE A NAJÍT ZDE TO SPRÁVNÉ UBYTOVÁNÍ

Z České republiky se do Paříže můžete dostat hned několika způsoby, záleží přitom jen na vás, kolik času a peněz chcete za cestu utratit. Nejpohodlnější a nejrychlejší způsob dopravy do Paříže je bezpochyby letecky. Po městě se pak můžete pohybovat pomocí metra, tramvají, autobusů nebo můžete využít dokonce i lanovku. V Paříži se nacházejí dvě letiště. Prvním z nich je letiště Charles De Gaulle , na které létá většina leteckých společností. Letiště je spojeno s centrem Paříže rychlovlakem, který vás tam přepraví za 1 hodinu. Druhým, méně frekventovaným letištěm, je Paris Orly, které se nachází jižně od města. Spojení s centrem zde zajišťuje autobusová doprava. Pokud necestujete přímo za romantikou a hledáte cenově dostupné ubytování blízko centra, určitě vás nezklame hostel Young & Happy pouhé 2 kilometry od centra.

Nejméně doporučovaným způsobem dopravy do Paříže je vlak. Cesta tímto dopravním prostředkem bývá příliš zdlouhavá a často také značně nákladná. Navíc zatím neexistuje žádné přímé vlakové spojení Prahy a Paříže a proto je vždy nutné přestupovat v Německu. Méně nákladný ale podobně zdlouhavý způsob cestování do Paříže je autobus. Většina autobusových společností jezdí přes noc a cesta trvá zhruba necelých 15 hodin.

Nejvhodnější způsob pohybu po městě pak nabízí metro. Vybrat si můžete ze 14 linek, na které navazuje 5 linek rychlovlaků. Pařížské metro navíc disponuje více než 300 stanicemi, takže se s ním dostanete opravdu kdekoliv. Je proto dobré zarezervovat si hotel v blízkosti některé ze stanic. V největší špičce opouštějí vlaky svá depa v neuvěřitelných 45 sekundových intervalech. Dlouhá čekání na vlak zde proto až na několik výjimek nepřipadají v úvahu. Alternativní způsoby dopravy nabízejí 4 linky tramvají a desítky linek autobusů. Při jízdě autobusem stejně jako vlastním autem se ale nevyhnete hustému provozu. Pokud budete mít při vašem pobytu v Paříži štěstí na počasí, tak určitě zvažte půjčení kola. Francouzská metropole totiž disponuje stovkami kilometrů cyklostezek, které vás zavedou ke všem významným památkám, navíc je to levné řešení oproti hromadné dopravě.

ROMANTICKÁ PROCHÁZKA PO STOPÁCH PAŘÍŽSKÝCH PAMÁTEK

Chystáte-li se na dovolenou do Paříže, tak kromě výběru správného hotelu byste si měli také naplánovat, které z památek tohoto velkolepého města si chcete prohlédnout. Ve většině případů totiž není v silách běžného turisty navštívit všechny pamětihodnosti během jednoho pobytu.

Světově proslulou dominantou města, jejíž prohlídku při návštěvě Paříže zkrátka nesmíte opomenout, je Eiffelova věž. Ta byla postavena v roce 1889 u příležitosti stého výročí velké francouzské revoluce a Světové výstavy. Její současná výška činí 324 m a až do roku 1930 se jednalo o nejvyšší stavbu na světě. Celá stavba pak váží přes neuvěřitelných 10 000 tun. Z počátku se jednalo o kovový trn v oku mnoha Pařížanů, na který si ale časem zvykli a dnes jsou na svou věž již patřičně hrdí. Samotná věž disponuje třemi patry, přičemž v prvních dvou se nacházejí restaurace nabízející panoramatické výhledy na město.

Milovníci umění pak rozhodně musejí zavítat do Louvru. Na jeho prohlídku si rezervujte nejlépe celý den. Vzhledem k tomu, že se v muzeu nachází statisíce uměleckých děl a objektů, zamiřte raději rovnou k té expozici, která vás nejvíce zajímá. Mezi nejvyhledávanější umělecká díla v muzeu patří např. Mona Lisa , Madona ve skalách, Svoboda vede lid na barikády či Venuše Mélská. Další zastávku na vaší prohlídce Paříže byste si měli udělat u slavné katedrály Notre-Dame , která je dějištěm známého románu Zvoník u Matky Boží od Victora Huga. Gotická katedrála se nachází na ostrově Cité a její výstavba trvala od roku 1163 neuvěřitelných 182 let. Zajímavostí je, že před katedrálou se nachází oficiální střed města, od kterého jsou měřeny všechny vzdálenosti od Paříže. Tip na opravdu originální ubytování je luxusní hotel Seven ve stylu Jamese Bonda s tematikou kultovních filmů o britském agentovi.

Další z velkolepých staveb je vítězný oblouk nacházející se na konci slavného bulváru Champs-Élysées. Jedná se o jednu z nejznámějších ulic na světě, která disponuje nespočtem luxusních obchodů, kaváren a kin. Samotný vítězný oblouk pak nechal postavit Napoleon Bonaparte v první polovině 18. století na památku svého vítězství v bitvě tří císařů u Slavkova. Každý rok zde bývá ukončen cyklistický závod Tour de France. Na střeše oblouku se pak nalézá veřejně přístupná vyhlídková plošina. Nejnavštěvovanější atrakcí v Paříži však není žádná z historických památek. Nejvíce turistů zavítá každý rok do pařížského Disneylandu , který je zároveň nejnavštěvovanějším zábavním parkem v Evropě. Park byl otevřen v roce 1992 a dnes se skládá ze dvou tematických parků Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Jelikož se tento zábavní park nachází více než 30 kilometrů od centra Paříže, bude pro vás možná pohodlnější zarezervovat si ubytování přímo nedaleko Disneylandu. Můžete vyzkoušet například nedaleký hotel Séjours & Affaires Rive Gauch, který nabízí také apartmány.

Our top-rated cheap hotels in Paříž

Často kladené otázky o Paříž