Hotely, Norimberk (Bavorsko, Německo)

 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Norimberk

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Norimberk, Německo. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Norimberk - největší online hotelový vyhledávač
 • Norimberk: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Norimberk

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Zájezd do města plného historie

Norimberk je druhé největší město v Bavorsku a neoficiální hlavní město Franckého Švýcarska. Toto město díky přijatelné vzdálenosti láká k návštěvě české turisty, zejména během velkolepých vánočních trhů. Právě místní vánoční trhy jsou ty největší ve střední Evropě. Norimberk nemusí být však jen vánoční destinací či místem služebních cest. Zájezd do tohoto německého města si užijí všichni. Navíc se taková dovolená ani moc neprodraží. Není problém najít levné ubytování v hotelech v Norimberku. Jedná se energické město, které má bohatou historii i noční život. Pivo je zde navíc stejně černé jako ranní káva.

NORIMBERK JE SLUNCE MEZI HVĚZDAMI, ŘEKL LUTHER

Byl to právě Martin Luther, který poznamenal o tomto městě: „Norimberk je Slunce mezi hvězdami.“ A měl pravdu. Dějiny tohoto nepříliš velkého německého města jsou více než zajímavé. Po staletí byl Norimberk neoficiálním městem Svaté říše římské a oblíbeným místem většiny německých králů. Město, bohaté na historii a architekturu, bylo rovněž magnetem pro umělce. Narodil se zde Albrecht Dürer , jehož velkolepá díla patří k unikátním sběratelským kouskům. Jako vůbec první v Německu kreslil akty podle živých modelů a je autorem řady autoportrétů. Dokonce se v Německu jedna epocha nazývá epochou Dürerovou. Najdete zde i nejstarší Uměleckou akademii. Město se může pochlubit i faktem, že zde vedla úplně první německá železnice. Během středověku patřilo město mezi jedno z nejdůležitějších evropských středisek a jednalo se o vyhlášené místo říšských sněmů. V průběhu devatenáctého století se město stalo symbolem německé průmyslové revoluce. Bohužel bylo z většiny poničeno při náletech spojenců na konci druhé světové války. Díky použití původního kamene se podařilo zrekonstruovat většinu budov, včetně hradu a kostela ve Starém městě. V samém srdci města najdete i moderně zrekonstruovaný hostel a hotel Five Reasons, ten vám poslouží jako dobrá základna pro objevování celého města.

Současná podoba města připomíná jeho někdejší slávu. Městu se podařilo vymanit se z krize koncem druhé světové války a v současnosti je důležitým sídlem řady významných podniků. Každoročně se tu navíc koná veletrh hraček. Dnes ve městě najdete i jejich muzeum. Jedná se o jedno z největších muzeí na světě a má na 65 tisíc hraček. Muzeum zachycuje vývoj hraček již od antiky. Najdete zde jak vláčky, cínové vojáčky, tak i klasické barbie panenky a lego stavebnice. V roce 1967 byla zahájena výstavba metra v Norimberku. Místní metro je nejmladší v Německu, a díky tomu se může pochlubit i tím, že zde jezdí plně automatizované jízdní soupravy. Poblíž metra Weisser, v historickém centru Norimberku, najdete napůl roubený romantický hotel Am Jakobsmarkt. Nachází se jen kousek od středověké hradní čtvrti města.

TEMNÉ DĚJINY BAVORSKÉHO MĚSTA

Za druhé světové války byl Norimberk důležitým průmyslovým centrem a rovněž centrem nacistického hnutí NSDAP. Nacisté viděli v místní pracovní třídě perfektní půdu pro ukotvení svých ideálů. Strana zde měla velkou podporu a konala zde svá politická shromáždění tzv. sjezdy nacionální socialistů. Jednalo se o akce masového charakteru, které čítaly na stovky tisíc účastníků. Fanatická shromáždění vyústila v bojkot židovských podniků a ke vzniku nechvalně známých Norimberských zákonů. Tyto zákony ukotvovaly rasovou diskriminaci a ospravedlňovaly německou genocidu. Zákony byly schváleny v Norimberku roku 1935 a jednalo se dva zákony, zákon o říšském občanství a zákon na ochranu německé krve a cti. Postupně byla vydávána i další nařízení, která stanovovala kdo je považován za Žida či židovského míšence. Norimberské zákony byly rozšířeny i do zemí nacisty okupovaných. Od roku 1939 platily Norimberské zákony i na území Protektorátu Čech a Moravy. Není se tedy čemu divit, že v roce 1945, konkrétně 2. ledna, se na město snesla vlna spojeneckých bomb a město skoro srovnala se zemí. Mnoho budov bylo navíc i zničeno v pětidenní bitvě o Norimberk v dubnu 1945.

Po druhé světové válce bylo město vybráno pro tribunál, který se zabýval válečnými procesy. Soudní proces, známý jako norimberský, byl veden spojenci proti hlavním představitelům nacistické moci. Ti stanuli právě v Norimberku před Mezinárodním vojenským tribunálem. V prvním procesu, označovaném jako Proces s hlavními válečnými zločinci, stanulo před Tribunálem na 24 nejdůležitějších představitelů nacistického Německa.

MÍSTNÍ SPECIALITY

Jako v celém Německu, i tady si pochutnáte na klobáskách. Nutno podotknout, že v každém německém regionu se tradiční kuchyně trošku liší. V tomto kraji jsou tradiční klobásky - Bratwürste s kysaným zelím. Oblíbeným pokrmem francké kuchyně je i „schäufele“ neboli maso z okolí vepřové lopatky se šťávou a jak jinak než se zelím. Malou a příjemnou hospůdku Bierfässla najdete nedaleko centra. V samotném centru najdete i stylově zařízený podnik Kaiserburg. Teď by ovšem měli zpozornět všichni milovníci zlatavého moku. Ve městě se každoročně pořádají francké pivní slavnosti. Během několika dnů vyrostou stánky v hradebním příkopu, kde prezentují své výrobky okolní pivovary. Můžete se tedy těšit až na třicet pivovarů, které zde nabízejí na sto druhů točeného piva.

CO V NORIMBERKU NEMINOUT

V květnu 1945 bylo zničeno na devadesát procent města. Ve starém městě najdete znovu obnovené stavby, spousta z nich se ale už nenávratně vytratila. Nenechte si ujít procházku kolem řeky Pegnitz. Ta spolu se svými vodními kanály a kolem nich se vinoucích úzkých uliček dává městu přezdívku „norimberské Benátky“. Na okrajích řeky najdete chrám sv. Vavřince i chrám Panny Marie. Luterský kostel svatého Vavřince byl postavený v polovině 13. století a stojí v jižní části starého města. Uvnitř této gotické baziliky najdete výjimečnou dřevořezbu růžového věnce Pozdravu andělů. Obdivovat můžete původně gotickou radnici na hlavním náměstí. Náměstí Haupmarkt se nachází na místě původně židovského ghetta zničeného při pogromu židů již v roce 1349. Právě na tomto náměstí se každoročně konají proslavené vánoční trhy. Na hlavním náměstí najdete i katolický kostel Panny Marie, který byl postavený z podnětu Karla IV. Ten zahájil svoji císařskou korunovační cestu do Říma právě z Norimberku. Zlatá bula z roku 1356 zavazovala každého nově zvoleného císaře ke svolání říšského sněmu v Norimberku. Levné ubytování v Norimberku vám nabídne třeba B&B Hotel Nürnberg-City v centru města. V centru najdete i tentokrát menší, rodinný Art & Business Hotel.

Městu vévodí Císařský hrad s vyhlídkovou věží, Kaiserburg. Pokud se k němu vydáte, naskytne se vám řada dech beroucích výhledů na staré město. Jedná se o středověký hrad obklopený hradbami s hradním příkopem. Hradby se v pětikilometrovém okruhu táhnout kolem celého města a jádro města tvoří spletenec uliček a hrázděných domů.

Milovníci umění by neměli opomenout návštěvu Dürerova domu, kde se nachází muzeum tohoto významného umělce. Při procházce po Königstrasse se zastavte u Nasavského domu ze 13. století a u dřívějšího celního úřadu, Mýtné dvorany neboli honosné středověké stavby. Pokud byste chtěli zabrousit do novějších dějin, pak určitě navštivte Dokumentační centrum, lidově zvané Koloseum. Zde je zachycena celá nacistická propaganda. Mezi exponáty patří i fragmenty režisérky Leni Riefenstahlové, jejíž propagandistické snímky zachycují atmosféru nacistických sjezdů. Při procházce městem se vydejte Ulicí lidských práv. Najdete zde na 27 bílých betonových sloupů. Na každém z nich je vytesán úryvek 30 článků Listiny základních lidských práv a svobod. Na každém pilíři jsou dva texty, jeden z nich je v němčině a druhý v jazyce pro tento projekt vybraném.

Pokud podnikáte zájezd do Norimberku s rodinou, navštivte místní ZOO. Norimberská ZOO se nachází v lesoparku na okraji města. Součástí ZOO je i delfinárium, kde se konají různá představení lachtanů a delfínů.

Our top-rated cheap hotels in Norimberk

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Norimberk