Hotely, Drážďany (Sasko, Německo)

  1 875 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. 1 480 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  1 481 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 2. 1 222 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 251 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. 1 896 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  2 767 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  2 520 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 103 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Drážďany

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Drážďany, Německo. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Drážďany - největší online hotelový vyhledávač
 • Drážďany: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Drážďany

 • 3 517 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  6 520 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 305 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 019 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 616 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Drážďany - moderní metropole na Labi

Do tohoto německého města se dostanete autem z Prahy za méně než dvě hodiny. Na dovolenou do Drážďan se můžete vypravit i autobusem. Cesta tam vám bude trvat něco přes dvě hodinky. Dnes patří Drážďany ke čtvrtému nejnavštěvovanějšímu městu v Německu. Každoročně toto město navštíví na deset miliónů turistů. Pravidelné jsou i zájezdy na adventní trhy během Vánoc. Co se týče ubytování, nebudete mít problém. Drážďany jsou bohaté na hotely, hostely či pensiony. Čím blíže je ubytovací zařízení centru, tím vyšší je cena. Velmi populární je módní čtvrť Neustadt. Rodinný penzion Gästehaus Mezcalero B&B nabízí levné ubytování v Drážďanech. Penzion je situován nedaleko od centra pulzujícího nočního života.

HISTORIE SASKÉHO MĚSTA

Historie tohoto saského města sahá až do 12. století, kdy se z malé vesnice stalo časem prosperující město. V 16. století se město začalo rozvíjet pod vlivem vévody Albrechta. Město saských princů si odneslo šrámy z druhé světové války v podobě poničených staveb a nevítanou náplastí na pohmožděniny mu byly bloky panelových domů vystavěné během studené války. Paneláky zvané „Plattenbau“ najdete mimo centrum a svým vzhledem jsou typické hlavně pro Rusko a východní Evropu.

Město bylo poznamenáno nálety na konci druhé světové války. Při masivním bombardování, které způsobilo i velký požár, byla zničena více jak polovina města. Při tomto náletu zemřelo na 25 000 lidí.

Nejznámějším symbolem poválečných Drážďan je už dnes opravený kostel Frauenkirche neboli kostel Panny Marie („Naší paní“). Kostelu dominuje monumentální kupole zvaná v překladu kamenný zvon. Místní varhany zde představil samotný Johann Sebastian Bach. Tento kostel je dominantou města a symbolem rekonstrukce města, které bylo z větší části poničeno na konci druhé světové války. Po sjednocení Německa se v hromadné sbírce lidé složili na opravu tohoto kostela. Každá část kostela byla podle počítačových modelů vrácena na originální místo tak, aby se rekonstrukce podobala co nejvíce původní stavbě. Původní plány se však nedochovaly a podoba se musela „vyčíst“ ze starých obrazů a fotografií. Celá rekonstrukce trvala dlouhých dvanáct let a stála 180 miliónů euro.

Další význačnou budovou města je slavná galerie Zwinger. Postavit ji nechal August II. Silný. Jedná se o komplex barokních staveb. Objevíte zde umělecká díla renomovaných umělců. Nejznámější částí muzea je Galerie Starých mistrů. Pokochejte se i unikátní sbírkou porcelánu z doby míšeňské manufaktury. Až se vám největší místní poklad, Sixtinská madona od Raphaela Santiniho, okouká, projděte si zbylé pavilony. Nevynechejte Koupel nymf. Jedná se o jezírko s fontánou, kde jsou dokola umístěny sochy nymf. Dalším neobvyklým pavilónem je pavilón se zvonkohrou. Dříve zde byla umístěna zvonkohra se 40 zvonky z míšeňského porcelánu. Nyní najdete v tomto pavilonu, ozdobeném ornamenty a postavami antických hrdinů, výstavní prostory. Hned v centru se můžete ubytovat v penzionu Pension an der Weisseritz. Nachází se v klidné ulici a hosté si zde mohou zapůjčit kola.

PROCHÁZKA MĚSTEM

Město se dělí na Staré a Nové Město. Rozkládá se na rovině, a tak většina místních využívá k dopravě kolo. Krásnou projížďku si můžete dopřát, pokud se vydáte kolem Labe. Ocelový most Modrý zázrak se klene přes Labe a je dlouhý 147 metrů. Jedná se o první visutý ocelový most v Evropě. Nejstarším mostem je most Augustův. Naskytne se vám zde krásná vyhlídka na město. Zvláště technicky zaměřeným typům a zájemcům o architekturu by neměl uniknout komplex Technické univerzity. Patří mezi největší na světě. Odpočinout si zajděte do Grossen Garden. Pokud budete na dovolené s dětmi, zastavte se zde v místním vlakovém parku, který je napodobeninou železniční dráhy v měřítku 1:3 a měří 1,3 kilometru. Celou dráhu pak řídí sami děti. Zajímavostí je ulice Könneritzstraße. Zde najdete v délce jednoho kilometru kresby dopravních prostředků. Milovníky vlaků a vláčků zaujme Muzeum dopravy.

Při svém zájezdu do Drážďan si nenechte ujít ani skrytý Stadthaus Dresden čili Městský dům. Ten vás ohromí jak svojí velikostí, tak i netradičními interiéry. Další impozantní stavbou, kterou byste neměli minout, je Semperova opera. Je silně spjata s postavou Richarda Wagnera. Operní dům je pojmenován po svém staviteli a historie budovy se datuje do roku 1648.

Příkladem nacistické architektury je budova bývalého Luftgaukommanda, kterou navrhl známý německý architekt Wilhelm Kreis. Ne úplně typickou budovou je stavba připomínající mešitu. Jedná se o dobrou ukázku reklamy. Na zakázku si ji nechal vyprojektovat továrník Hugo Zietze. Při procházce městem můžete zavítat i do Vojenského muzea. Muzeum spojuje historická fakta války s osudy lidí válkou zasaženými. Historická budova muzea z 19. století se kříží s ocelovým klínem, kde vznikly nové výstavní prostory. Špička klínu míří na místo, odkud začala spojenecká letadla město bombardovat.

FLORENCIE NA LABI

Tak se také dá pojmenovat toto německé město. Řeku brázdí parní lodě, motorové i výletní parníky. Pohled na krásu města a oddych zažijete na jedné z výletních lodí. Plout můžete proti proudu až do Špindlerova Mlýna. Při plavbě po proudu narazíte na řadu vinařství. V tomto kraji má vinařství dlouhou historii. Pěstují se zde především odrůdy bílého vína: Ryzlink, Rulandské bílé. Specialitou regionu je Ryzlink zlatý. Za vínem se můžete vydat na kraj města, k zámku Wackerbath. V rozhlehlém vinařství se můžete pokochat krásami okolí a ochutnat zdejší vína. Jak vinařství, tak i rybářství má v kraji dlouhou tradici. Výlovy jsou zde velkou tradicí.

Pokud si budete chtít zpříjemnit oběd o nějaký výjimečný zážitek, zavítejte na oběd do vyhlídkové restaurace Luisenhof. Až k restauraci vás doveze podzemní lanovka. Najdete zde jídla typická pro německou a saskou kuchyni. Základy jídel tvoří především brambory a známé jsou tzv. zelené knedlíky. Oblíbeným časem návštěv města je období adventních svátků. Drážďany se totiž můžou pochlubit tím nejstarším vánočním trhem v Německu. Na vánočních trzích pak neopomeňte koupit tzv. Dresdner Stollen neboli vánoční štolu. Od naší tradiční se liší velkým množstvím kandovaného ovoce a rozinek.

Kromě krásného historického centra se město, podle místních, může chlubit prý i nejkrásnější mlékárnou na světě. Je dokonce zapsána v Guinessově knize rekordů.

ČTVRŤ, KDE TO ŽIJE

Mladá a alternativní, to je studentská čtvrť Neustadt. Sem se chodí místní bavit. Protiklady starého s alternativním a netradičním se zde vzájemně prolínají a doplňují. Najdete zde řadu klubů, galerií, malých obchůdků a útulných kaváren. Koupíte zde většinou oblečení z druhé ruky, vinylové desky a další vintage věci. Levné ubytování zde najdete v hostelu Hostel Lollis Homestay Dresden.

Nenechte si ujít procházku nočními ulicemi. Nejvíce kaváren a barů najdete kolem Albertplatz. Blumenau je populární bar, který je považován za jeden z nejlepších ve městě. Nejlepší koktejly pravděpodobně dostanete v Pinta Baru. V létě to tu opravdu žije a ulice jsou plné mladých lidí i starousedlíků. Největší pouliční párty je tradičně Bunte Republik Neustadt (BRN). V tento čas je celá čtvrť plná muzikantů a hudební styly se mísí ve vzájemné harmonii. Kromě pódií s muzikanty zde najdete i spoustu stánků s občerstvením. Zábava je až do ranních hodin. Další významnou hudební událostí je největší jazzový festival „Dixieland Festival“, který se většinou koná druhý květnový týden a láká návštěvníky z celého světa.

Za nákupy se vypravte to Starého města. Najdete zde velké nákupní centrum Karstadt. Ceny zde najdete v průměru nižší než u nás a objevíte zde spoustu slev. Kroky turistů směřují též do obchodního domu Centrum na Prager Strasse , nejdůležitější nákupní ulice. Dřívější obchodní dům byl jedním z největších v NDR. Původní stavba byla však posléze zbourána a dnes zde najdete obdobně vypadající obchodní centrum Centrum Galerie - jedno z největších nákupních center v Evropě. Za dalšími nákupy můžete vyrazit do Galerie Altmarkt. Hlavu můžete složit v hotelu ibis Budget Dresden City. Hotel je přímo součástí tohoto nákupního centra, takže přístup k obchodům budete mít téměř neomezený. Pokud jedete autem, vydejte se i do obchodních center mimo centrum, jako je např. Elbepark, Kaufpark.

Our top-rated cheap hotels in Drážďany

 • 3 517 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 646 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 1 962 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 1 537 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 970 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • 1 828 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 909 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Drážďany