Hotely, Liberec (Liberecký kraj, Česká republika)

 1. 880 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  1 524 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Liberec

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Liberec, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Liberec - největší online hotelový vyhledávač
 • Liberec: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Liberec

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 701 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • 872 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Liberec: Město pod Ještědem

Když se řekne Liberec, automaticky se všem vybaví majestátní televizní vysílač Ještěd. Unikátní stavba a symbol města však není jedinou zajímavostí, která na vás čeká. Liberec, město ležící v kotlině mezi Jizerskými horami a Ještědským hřbetem na severu České republiky, nabízí mnohem více.

Liberec byl významným místem dávno před výstavbou slavného Ještědu. Původní osada v těchto místech vznikla již v dobách 13. a 14. století jako místo odpočinku pro obchodníky, kteří přes Ještědský hřeben putovali se zásobami zboží. Jako důležitá tržní obec si brzy vydobyla své místo i mezi městy a v 16. století se již historické záznamy zmiňují o poddanském městečku.

Průmyslová revoluce v 18. a 19. století znamenala pro mnoho českých měst velký rozkvět. Nejinak tomu bylo v případě Liberce, kde se ve velkém začal rozvíjet především textilní průmysl. Město bohatne, staví se továrny a budují se nové reprezentativní městské budovy, luxusní hotely jako například Clarion Grandhotel Zlatý Lev i menší penziony pro turisty. Město se v této době chlubilo statusem druhého největšího českého města hned po Praze.

Také v současnosti zůstává stále významným městem, které se pyšní nejen impozantními historickými památkami, ale také lázeňskými budovami, divadly i muzei. Návštěvníci města jisté ocení rozmanité možnosti pro trávení volného času za pěkného ale i nepěkného počasí.

JEŠTĚD - ZA SYMBOLEM LIBERECKÉHO KRAJE

Ač je televizní věž pevnou součástí panoramatu Libereckého kraje, vždy tomu tak nebývalo. Na vrcholu hory vysoké 1012 m n. m. kdysi stával pouze kamenný kříž, který zde vydržel do roku 1812. Tehdy byl povalen a nahrazen kříži dřevěnými.

S masivním rozvojem pěší turistiky v 19. století se zvedl zájem také o Ještěd a návštěvu tohoto krásného vyhlídkového města. Manželé Florián a Barbara Haslerovi zde proto vybudovali první chatu v roce 1850 a kromě občerstvení poskytovali turistům také nocleh. O pár let později byla chata nahrazena novou a o dalších pár let později byla postavena vyhlídková věž a rozhledna.

V červnu 1906 byla zahájena výstavba horského hotelu, ktery o 60 let později podlehl požáru stejně jako původní chata. A tehdy vznikl nápad postavit na vrcholu hory televizní věž s vysílačem ve tvaru hyperboloidu, jejímž autorem je Karel Hubáček. Moderní stavba vysoká 94 metrů je elegantním architektonickým protažením hory. Na vrchol hory je možné vyjít pěšky i vyjet kabinkovou lanovkou.

Součástí věže je také zrekonstruovaná restaurace a hotel Ještěd, který poskytuje originální ubytování s úchvatným výhledem na liberecký kraj i velmi náročným návštěvníkům. Tento hotel v Liberci dokonce nabízí vybrané wellness procedury. a to zejména masáže, které po výšlapu na vrchol uvítáte. Nejen draze je možné na Ještědu přespat. Levné ubytování najdete v hotelu Liberec anebo je možné zarezervovat si pokoj v horské chatě Ještědka pod vrcholem. I zde se najíte a vyspíte, ale za výrazně nižší ceny.

ZA LIBERECKÝMI PAMÁTKAMI

Předtím než vyrazíte na vrchol Ještědu, poznejte historické centrum města. Budete mile překvapeni, na jaké skvosty zde narazíte. Asi nejvýraznější stavbou je impozantní novorenesanční budova liberecké radnice, která bývá přirovnávána k vídeňské radnici. Budova se pyšní bohatě zdobenou fasádou, vzácnými vitrážemi a nádhernou obřadní síní. Z radniční věže vysoké 65 metrů se vám naskytne krásný výhled na celé město.

Historickou dominantou Liberce je kostel Svatého Antonína Velikého , jehož věž měří dokonce o pět metrů více než ta radniční. Kostel byl vybudován v 16. století a jeho mladším “bráškou” je barokní Kostel Svatého Kříže postavený v polovině 18. století. V tomto kostele se již od roku 1759 nachází veřejná knihovna.

Nejstaršími měšťanskými stavbami, které je možné v Liberci spatřit, jsou tzv. Valdštejnské domky postavené v letech 1678 až 1681. Domky je možné navštívit pouze díky aktivitě studentů zdejší průmyslové školy, kteří provedli rekonstrukci zchátralých objektů původně určených k demolici. V roubeném patrovém domku, který od roku 1771 sloužil k výrobě textilu, nyní sídlí Správa chráněné krajinné oblasti Jizerských hor.

Na počátku 20. století vznikla novorenesanční budova Městských lázní, která je však v současné době uzavřena. Lázně se v této budově již dávno neprovozují, a tak je možné spatřit pouze krásný exteriér budovy, který je důkazem umělecké zručnosti našich umělců. Architektonickou perlou je také Kavárna Pošta postavená ve vídeňském stylu připomínající dobu první republiky.

ZÁBAVA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ NA SUCHU I VE VODĚ

V Liberci se tedy rozhodně nudit nebudete. Zejména pro rodiny s dětmi je zde velmi široká nabídka možností, jak si čas zde užít za každého počasí. V centru moderní zábavy stojí zábavní a společenský park Centrum Babylon, kde pod jednu střechou najdete krytý aquapark, zábavně naučný park iQpark, lunapark, zrcadlový labyrint, obchody, restaurace a také moderní hotel.

V moderním aquaparku s bazény a vodními atrakcemi se vyřádí nejen děti, ale i dospělí. Poté mohou všichni společně nabýt nových znalostí v supermoderním science centru iQpark s interaktivními exponáty. Všechny si mohou návštěvníci vlastními rukami osahat a vyzkoušet. Pro děti je určený třípatrový DinoPark v nákupním centru Plaza. Vystavené exponáty pravěkých zvířat jsou dokonce pohyblivé.

Pro sportovně naladěné návštěvníky je ideálním místem Tipsport aréna nedaleko centra. Zde je možné zahrát si všechny druhy halových sportů od stolního tenisu, badmintonu, přes florbal, tenis až po volejbal a basketball.

Aktivní den je třeba zakončit nějakou pěknou kulturní vložkou. Rozmanitá divadelní představení nabízí Divadlo F. X. Šaldy , Malé divadlo a loutkové Naivní divadlo, které je vhodné zejména pro vaše ratolesti. Pro milovníky umění je určená Oblastní galerie.

V zimních měsících je Liberec a jeho okolí plné turistů zapálených do lyžování či jiných zimních radovánek. Nachází se zde totiž oblíbený Skiareál Ještěd, který je zárukou upravených sjezdových i běžkařských tratí po celou zimu.

ZVÍŘÁTKA VERSUS KYTIČKY

V Liberci se nachází další dvě velmi atraktivní místa, která navštíví tisíce turistů ročně. Jedním z nich je nejstarší česká zoologická zahrada. Pouze zde a nikde jinde můžete na vlastní oči spatřit nádherného bílého tygra indického. Jako první sem byl dovezen pár Isabella a Columbus. V minulých letech se smečka rozrostla o dalšího samce a tři roztomilá koťátka.

Jako jediná evropská zoo odchovává takinu čínskou, a to od roku 2002, kdy se podařilo získat pár, kterým se o dva roky později narodil sameček Golda. Liberecká Zoo se rovněž pyšní bohatou kolekcí dravců. Nechybí zde orlosupi bradatí, supi hnědí i mrchožraví, orli královští, skalní, jestřábí i východní či manga falklandská, žlutavá a horská.

Pestrou sbírkou exotických rostlin se pyšní nejstarší (opět) česká botanická zahrada, která své první skleníky otevřela veřejnosti v roce 1895. Dnes se jedná o areál deseti expozičních pavilonů na ploše 3 000 m2. Hlavní chloubou jsou sbírky tropických rostlin. Mezi unikátní exponáty patří nejstarší kamélie v Evropě, nejdéle pěstovaná bonsaj či obří leknínovitá rostlina viktorie.

BEZ DOBRÉHO JÍDLA A PITÍ BY TO NEŠLO

Co by to bylo za výlet, kdybyste neochutnali některé z tradičních jídel severočeské kuchyně? Ta se vyznačuje “horalskou” jednoduchostí a vydatností. V minulosti patřily k nejčastějším surovinám brambory, luštěniny, houby a také volně rostoucí ovoce jako borůvky.

Mezi zdejší kulinářské speciality inspirované historií patří zejména zvěřinové speciality, houbové řízky, husté polévky a brambory upravené na stovky způsoby. Kromě tradičních bramboráků se často pekly tzv. brambrdle neboli pirožky z brambor promíchané s osmaženou cibulku a namáčené do tvarohu smíchaného s mlékem.

S dobrým pocitem z hodnotné návštěvy města také souvisí kvalitní ubytování. Liberec si jako každé české město uvědomuje význam cestovního ruchu. Méně nároční návštěvníci využijí nabídku levné ubytovny, hostelu Inter Liberec či motelu. Pro rodiny s dětmi jsou určené pěkné penziony, jako například Pension Jasmin Liberec v centru i na okraji města. Náročnější klientela ocení výběr mezi luxusními hotely a apartmány.

Our top-rated cheap hotels in Liberec

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 229 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 167 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Liberec