Hotely, Olomouc (Olomoucký kraj, Česká republika)

  1 900 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 202 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 1. 1 749 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  2 576 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 2 646 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. 2 783 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Olomouc

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Olomouc, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Olomouc - největší online hotelový vyhledávač
 • Olomouc: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Olomouc

 • 2 790 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 2 276 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 778 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Olomouc: Město v srdci Hané

V samém srdci Moravy leží královské město Olomouc , bývalé moravské hlavní město. I dnes patří k nejvýznamnějším moravským centrům pyšnícím se dlouholetou historií a bohatým kulturním životem. Rovněž je sídlem starobylé univerzity, arcibiskupství a Moravské filharmonie.

Historie jednoho z nejstarších českých měst se začala psát v průběhu 10. století. Poprvé se o ní zmiňuje Kosmova kronika. Olomouc byla vždy důležitým obchodním místem i církevním centrem, a tak není divu, že status královského města získala již v roce 1253. V prvních dvou stoletích existence zde bylo vybudováno biskupství, gotický chrám svatého Václava i slavný Olomoucký hrad.

Olomouc se také těšila velkému politickému významu. Důkazem je vyhlášení Prvního města Moravy ve 13. století. V této době zde došlo k události zásadní pro celé království. Na zdejším hradě byl zavražděn král Václava III., čímž zanikl první český panovnický rod Přemyslovců.

Od 16. století je Olomouc brána také jako jezuitské centrum. Působil zde íjezuitský řád, jehož zásluhou vznikaly školy, gymnázia a také Univerzita. Velkým zlomem byla 30-ti letá válka, která město doslova zničila a narušila jeho následující rozvoj. Zničené město brzy získalo novou barokní tvář.

Nového rozvoje se Olomouc dočkala zejména za vlády Marie Terezie, která si město velice oblíbila. V období její vlády tak vznikaly nové budovy a také opevnění, které bylo zrušeno až v 19. století, kdy jej nahradily rozsáhlé zelené parky.

NA “VÁCLAVÁK” DO OLOMOUCE

Dnes je Olomouc důležitým univerzitním městem plným zajímavých a cenných památek. Nejen česká metropole Praha, ale také Olomouc má své vlastní Václavské náměstí, které patří ke zdejším historickým centrům. Nachází se zde významné budovy Olomouckého hradu, kde byl zabit Václav III. a Mozart zde napsal slavnou šestou symfonii, Dómu svatého Václava či Arcidiecézního paláce.

Podobnost Olomouce s hlavním městem však výše uvedeným náměstím nekončí. Horní náměstí se pyšní nádhernou budovou radnice, na níž je umístěný druhý nejstarší středověký orloj. Jeho vzhled byl po válce přetvořen v duchu socialistického realismu, a tak se zde namísto svatých pohybují dělníci, sportovci a Hanáci v tradičních krojích.

Na Biskupském náměstí stojí nepřehlédnutelný impozantní Arcibiskupský palác postavený v barokním stylu, jehož autorem byl italský architekt Filibert Luchese. Do dnešních let se podařilo zachovat Benediktinský klášter vybudovaný v 11. století. Dnes se jedná o Klášter Hradisko a je sídlem vojenské nemocnice. V budově druhého kláštera klarisek je sídlo Vlastivědného muzea, kde můžete spatřit cenné geologické a mineralogické sbírky.

V průběhu 18. a 19. století bylo vybudováno rozsáhlé městské opevnění jehož součástí byly také pevnosti. Největší je Fort XVII, která se pyšní mohutnými zemními valy a těžkou dělostřeleckou výzbrojí.

Velmi významným turistickým místem se stal Svatý Kopeček, který se nalézá na vrcholu Svaté hory. Tamější monumentální poutní chrám nabízí krásný výhled na celé město a okolí.

PERLA UPROSTŘED ZELENÝCH PARKŮ

Významným stavebním zásahem, který zcela změnil tvář Olomouce, bylo zrušení mohutného městského opevnění. To bylo nahrazeno malebnými městskými parky, které historické centrum obklopují ze všech stran. Každým rokem se zde konají květinové a zahradnické výstavy.

Celkem má Olomouc tři rozlehlé parky plné mohutných stromů, exotických květin, tryskajících fontán i jezírek. Díky bohaté síti stezek pro pěší, cyklisty i bruslaře a dětským hřištím jsou parky ideálním místem pro romantické procházky, rodinné pikniky, odpočinek i aktivní sport. Velmi oblíbeným místem je například 700 metrů dlouhá Rudolfova alej.

Nejkrásnějším obdobím pro návštěvu jsou jarní měsíce, kdy zde díky kvetoucím tulipánům, magnóliím a jasmínům parky doslova září harmonií barev a vůní. Součástí parků je Botanická zahrada s několika skleníky plných rostlin a stromů ze všech koutů světa. Milovníci růží budou unesení stovkami odrůd této oblíbené květiny, které si mohou prohlédnout v tamním Rozáriu.

ZÁBAVA PRO CELOU RODINU

Olomouc, to nejsou “pouze” úchvatné památky, ale také desítky dalších možností a lákadel, jak se dobře pobavit. Svou zábavu zde najdou nejen dospělí, ale i ti nejmenší.

Například na kopci nad městem uprostřed pestré zeleně narazíte na zoologickou zahradu se stovkami druhů zvířat. Je netradičně umístěná v lesním prostředí, a tak není zdrojem pouze zajímavých informací o životě zvířat, ale také příjemnou procházkou v uklidňujícím prostředí. Pavilóny s různými druhy zvířat od netopýrů, přes exotické šelmy až po mořská akvária jsou zpestřené vyhlídkovou věží a lanovým centrem nejen pro děti.

Za pěkného i nepříliš ideálního počasí je skvělou variantou zábavy moderní Aquapark s bohatou nabídkou vodních atrakcí. Výhodou je venkovní areál, díky kterému je možné jej navštívit i během horkých letních dnů. V okolí Olomouce však narazíte také na možnosti přírodního koupání.

A co dál? Sportovně se vyřádit můžete na kole či bruslích na speciálních stezkách. Doslova kopu rodinné zábavy si užijete na bowlingu či minigolfu. Své znalosti si poté můžete obohatit díky široké nabídce muzeí. Historickými automobily ve Veteran Aréně a sbírkou letadel v Leteckém muzeu se pokochají zejména malí i velcí kluci.

ZA KULTUROU I TANCEM

V Olomouci nepřijdou zkrátka ani milovníci kultury, umění a večerní zábavy. Pravidelně se zde konají hudební, filmové i taneční festivaly. Z těch nejznámějších jmenujme červnové Svátky města, zářijové vojenské Oslavy maršála Radeckého, Olomoucké kulturní léto či festival Flamenca.

Velmi oblíbenou akcí je Divadelní Flora nabízející nevšední kulturní zážitky. Návštěvníci mohou shlédnout neobvyklá divadelní představení z celého světa. Milovníci klasické hudby by si neměli nechat ujít Mezinárodní varhanní festival, Podzimní festival duchovní hudby či Dvořákovu Olomouc.

Díky zdejší Univerzitě je město plné nadšených mladých lidí, kteří si rádi užívají bouřlivé zábavy. Není tedy problém zde narazit na pestrou nabídku hudebních klubů, studentských kaváren a jiných zajímavých míst. Mezi oblíbená a hojně navštěvované místa patří tzv. Vodní kasárny, kde najdete bary, vinotéky, kavárny, restaurace i stylové hospůdky.

Po nabitém dni si zajisté rádi odpočinete v některém ze zdejších hotelů či penzionů, jako například penzion nedaleko centra, Bellis. Olomouc je na turisty připravená v každém ročním období a disponuje pestrou nabídkou ubytování. Návštěvníci si tak mohou snadno najít levné ubytování v Olomouci, levnými variantami jsou ubytovny, hostely či motely.

Náročnější turisté uvítají nabídku kvalitních a také dražších a luxusních hotelů jako NH Collection Olomouc Congress, rodinných penzionů i apartmánů. “Lepší” hotely v Olomouci nabízí také pestrou nabídku wellness a spa procedur. Pro ty, kteří cestují za odpočinkem, jsou určené také zdejší lázně.

TAM, KDE VONÍ SÝR

Olomouc se nachází v úrodném prostředí Hané. Díky přívětivému klimatu zdejší obyvatelé pěstují a chovají opravdové “lahůdky”. Kdo by neznal slavné Olomoucké tvarůžky? Tento lahodný sýr s nezaměnitelnou silnou vůni můžete zakoupit v běžných obchodech a marketech. Nejlépe však chutná ve zdejších hospůdkách, kde vám je nabídnou v rozmanitých úpravách.

Rovněž se zde pěstuje kvalitní chmel. Olomouc je tedy i rájem pivařů, kteří zde mohou ochutnat místní pivní speciality. A proč si rovnou nezajít do zdejších pivních lázní? Chcete-li ochutnat pravé místní kulinářské speciality i zdejší čerstvé potraviny určitě zaskočte na tradiční trhy pořádané v centru města. V doprovodu srdečné a přátelské atmosféry dopřejete svým chutím opravdový gurmánský zážitek.

Our top-rated cheap hotels in Olomouc

 • 2 057 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Olomouc