Hotely, Kroměříž (Zlínský kraj, Česká republika)

  2 383 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 1. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Kroměříž

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Kroměříž, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Kroměříž - největší online hotelový vyhledávač
 • Kroměříž: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Kroměříž

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Dovolená na Hané aneb za krásami Kroměříže

Vydejte se do Kroměříže, města, jehož zámek se zahradami byl zapsán roku 1998 na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Zámek, jež byl oblíbeným letním sídlem olomouckých arcibiskupů, láká ročně do města stovky návštěvníků. Značení o zámku vás zavede do Květné zahrady, a ta teprve stojí za to. O to, kde složit hlavu, se bát nemusíte. Levné ubytování najdete v ubytovně či v hostelu U Zlatého Kohouta. Tento moderní hotel v centru nabízí wellness a apartmány s výhledem na zámek.

HISTORIE

Toto druhé největší město Zlínského kraje leží na řece Moravě. První osídlení města začalo v 7. století. O několik set let později bylo město přiřazeno k majetku olomouckých biskupů. V roce 1260 byla osada povýšena biskupem Brunem ze Schauenburku na město. Ten se navíc zasloužil i o zbudování systému opevnění města, gotického hradu. Pod biskupovým vedením se Kroměříž stala sídlem olomouckých biskupů v letních měsících. V 15. století bylo zahájeno budování kroměřížského zámku. Město utrpělo rány v období Třicetileté války, kdy bylo dobyto švédskými vojsky. Švédové nechali vypálit všechny městské knihovny a radniční dokumenty. Ti co přežili válečné útrapy, museli nadále čelit morové epidemii, které se šířila Evropou. Pouhá třetina obyvatel města, která přežila válečné útrapy, tak pak byla dále decimována morovou epidemií.

V 17. století došlo k obnově města a hlavně renovaci zámku a úpravě Podzámecké zahrady. Tehdejší biskup Karel Liechtenstein z Kastelkornu se zasloužil o vybudování Květné zahrady. Barokní vzhled města a zámku byl dokončen po požáru roku 1752. V 19. století se město stalo sídlem ústavodárného říšského sněmu, který zasedal v místním zámku. Temné období město zažilo opět v průběhu druhé světové války, kdy došlo k deportaci Židů a zničení židovské synagogy a hřbitova. V 60. letech 20. století byl historický střed města prohlášen městskou památkovou rezervací a zámek se zahradami byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1998.

PROVONĚNÉ ZAHRADY

K nejvýznamnějším památkám České republiky patří Arcibiskupský zámek. Původně se jednalo o gotickou pevnost, kterou nechal vystavět biskup Brunu ze Schauenburku. Zámek byl přestavět na barokní stavbu v 19. století. Unikátní je zámecká obrazárna, kde najdete skutečné poklady světového významu. Najdete tu na 85 originálů vzácných děl pocházejících z 15. až 18. století. Za místní klenoty jsou považovány zejména dva obrazy, Apollom a Marsyas, od slavného renezančního malíře Tiziana. Mimo děl od Tiziana zde najdete obrazy z dílny Lucase Cranacha, Antona van Dycka, Paola Veronese či Pietera Bruegela. Jen několik desítek metrů od zámku najdete levné ubytování v hotelu Excellent. Hotel disponuje letní terasou a wellness v podobě sauny a termálního dřevěného sudu. K zámku v Kroměříži patří také Arcibiskupské vinné sklepy.

Kolem zámku se na 64 hektarech rozkládá Podzámecká zahrada, která je spolu s Květnou zahradou zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Podzámecká zahrada původně sloužila k pěstování zeleniny. Postupně se však přetvářel její vzhled až do 17. století, kdy byla upravena do barokního stylu a stala se pokračováním zámeckého areálu. O dvě století později byla zahrada přebudována na krajinářský komplex využívající regulace řeky Moravy a odvodnění lužního lesa. V prostorách Podzámecké zahrady najdete řadu romantických staveb.

Nevynechejte návštěvu Pompejánské kolonády, umístěné v centru parku. Italská zahrada Giardino secreto, stará 300 let, tvoří samostatnou část areálu. Byla vybudována v hradním příkopu. Mezi dalšími stavbami v areálu najdete Paví dvůr, Rybářský pavilon či Colloredovu kolonádu s krásnou sochařskou výzdobou. Celý komplex je speciální svými architektonickými a zahradními úpravami. Návštěvníci mohou využít komentovaných prohlídek. Netradičním je však naváděcí systém DINASYS, který slouží zrakově postiženým návštěvníkům. Složit hlavu můžete třeba v nedalekém penzionu Pension Cukrovan.

K dalším z nejvýznamnějších zahradních děl celosvětového významu patří Květná zahrada neboli Lisabod. Jedná se o komponovaný park, který byl vybudován ke konci 17. století. Můžeme zde pozorovat jak vliv italské renezance, tak i vlivy pozdně barokně klasicistní styl, ve kterém je například postavena Versailles. Najdete zde řadu zelených labyrintů a unikání je i Kolonáda a centrální pavilon neboli Rotunda.

CO NEMINOUT

Kromě zámku si nenechte ujít ani návštěvu celodřevěného větrného mlýna. Jeho chod je bohužel od druhé světové války zastaven. František Páter, poslední mlynář, byl popraven nacisty. Zchátralý mlýn odkoupilo kroměřížské muzeum a následovala dlouhodobá rekonstrukce. Po vichřici v roce 1980 byl však mlýn opět poničen a opraven byl již Janem Páterem, potomkem Františka Pátera. Veškeré zařízení však zůstalo zachované a na požádání návštěvníků je uvedeno do chodu.

Kroměříž se vyplatí navštívit i v zimních měsících. Nedaleké lyžařské středisko Rusava nabízí ideální lyžařské podmínky. Ski areál Rusava se nachází v nadmořské výšce 410 metrů a najdete tu tři lyžařské vleky, lyžařskou školu a půjčovnu lyží a snowboardů. Ubytovat se můžete v hotelu Rusava. Najdete zde wellness centrum i bowling. V letních měsících určitě oceníte Dlouhý rybník v Podzámecké zahradě. Pronajmout si zde můžete šlapadla či loďky. Zajímavou stavbou je i Čínský pavilon uprostřed ostrůvku v Divokém rybníku. Občerstvit se můžete u Rybářského salonu.

VÝLETY DO OKOLÍ

Dovolená s dětmi by se rozhodně neměla obejít bez návštěvy zoologické zahrady. Vypravte se do nedaleké ZOO Lešná. Zoologická zahrada Lešná, spolu s místním zámkem, patří k oblíbeným turistickým atrakcím na Moravě. Levné ubytování vedle ZOO najdete hned vedle v Restaurace a Penzion Lešná. Děti se potěší pohledem na místní gorily a dospělí ocení návštěvu zámku Lešná. Toto moravské šlechtické sídlo se může pochlubit dochovalými interiéry s původním nábytkem a doplňky. Zámek je rovněž oblíbeným místem svateb.

Our top-rated cheap hotels in Kroměříž

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Kroměříž