Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Porovnáváme více rezervačních stránek, abychom vám pomohli najít naši nejlepší cenu…
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Ostravice (Moravskoslezský kraj, Česká republika)

Načítání

Hotely, Ostravice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Ostravice, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Ostravice - největší online hotelový vyhledávač
  • Ostravice: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

OSTRAVICE - CENTRUM REKREAČNÍ OBLASTI BESKYD

Podhorská obec Ostravice leží v údolí stejnojmenné horské řeky Ostravice. Nachází se mezi dvěma horami – Lysou horou a Smrkem a je vstupní branou do Moravskoslezských Beskyd a patří k jejich nejvýznamnějším letoviskům. Pokud chcete strávit dovolenou v krásné přírodě, kde obrovským lákadlem pro návštěvníky jsou okolní hory, hluboké lesy a bohatá síť turistických tras a cyklotras, pak se vám v Ostravici zaručení bude zaručeně líbit. Obec Ostravice je centrem rekreační oblasti Beskyd, která nabízí celoroční rekreační a sportovní vyžití pro všechny generace.

V OSTRAVICI NAJDETE PŘEKRÁSNOU HORSKOU PŘIRODU

Právě nefalšovaná horská příroda je jedním z největších bohatství obce Ostravice. Oblast je vyhledávána v letním i zimním období. Pokud chcete mít dobrou výchozí pozici pro řadu výletů a zároveň chcete mít možnost si odpočinout, můžete si vybrat z široké nabídky ubytování. Na výběr máte penzion, wellness hotel, motel nebo můžete zvolit to levné v podobě ubytovny. Pro návštěvníky a rekreanty je v Ostravici na výběr velké množství turistických tras, které vedou po horských hřebenech, údolími horských potoků a klidných zákoutí, po kopcích a loukách, okolo příkrých srázů, a to vše s neobvyklými vyhlídkami do okolí. Masiv Lysé hory je od dalších částí Moravskoslezských Beskyd oddělen hlubokými údolími Ostravice, Řečice a Mohelnice a je tvořen dominantním vrcholem Giguly.

Z Lysé hory se návštěvníkům nabízí překrásný výhled na hřebeny a údolí Beskyd , Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry. Na vrcholku Lysé hory najdete mimo občerstvení, televizního vysílače a horské služby také meteorologickou stanici. Nejvyšší horou Rožňavské hornatiny a druhou nejvyšší horou Beskyd je Smrk. Spolu s Malým Smrkem a dalšími okrajovými vrcholy tvoří typický masív Beskyd. Vrchol Smrku netvoří klasická špička, je to jen nejvyšší bod horského hřbetu. Z vrcholu hory je krásný výhled na masiv Ondřejníka, Palkovické hůrky a při dobré viditelnosti i na ostravskou aglomeraci a vzdálené Jeseníky.

PŘÍRODNÍ REZERVACE A PŘÍRODNÍ PAMÁTKY V OSTRAVICI

Na vrcholu a na svazích Smrku najdete přírodní rezervaci Smrk a menší rezervace Malý Smrk, Studenčany, Bučací potok a na jižním okraji přírodní rezervaci V Podolánkách. Tvoří je vysokohorský smrkový les a smíšené porosty. Rozsáhlý lesní komplex odlehlého horského masivu poskytuje vhodné životní podmínky některým živočichům – dosud zde přežívá tetřev hlušec, hnízdí jeřábek lesní, datel černý, strakapoud velký, žluna šedá a řada dalších druhů. V oblasti Smrku se nachází i vzácný rys ostrovid. Několikrát zde byly nalezeny také stopy medvěda hnědého a vlka. Do rezervace je umožněn přístup pouze po značený turistických cestách. Mrazovým zvětráváním a následným odnosem zvětralé horniny vznikl na severní hraně temene výrazný, 6 m vysoký mrazový srub.

Určitě byste měli zavítat také do přírodní rezervace Bučací potok , což je jedinečně utvářené koryto Bučacího potoka, který je levostranným přítokem řeky Ostravice. Vrstvy tvrdších a odolnějších pískovců zde vytvářejí stupně a vodopády , které jsou jedny v největších kaskádových vodopádů v této části Karpat. Významnou národní přírodní rezervací je Mazák, nacházející se na prudkých západních svazích pod vrcholem Lysé hory mezi rozsochami Lukšince a Kobylanky. Nacházejí se zde porosty pralesovitéhpo typu. Na tuto národní přírodní rezervaci navazuje přírodní rezervace Mazácký Grúnik, jako jedinečný komplex zachovalých lesních typů, umístěný na severním hřebeni Čupelu, jihozápadně od Lysé hory. Velmi atraktivní přírodní památkou na horním toku Ostravice jsou Peřeje. Zde je možnost přírodního koupání a také zapůjčení loděk či absolvování krátkého vodáckého kurzu. Pokud budete hodně cestovat, může se vám líbit varianta levného ubytování, kterou nabízí např. ubytovna Ostravice. Také si můžete rezervovat útulné penziony, nebo pokud se chcete nechat hýčkat, třeba wellnes hotel.

V OSTRAVICI NAJDETE GOLF, KOŇSKÝ RANČ I PROSTOR PRO ZIMNÍ RADOVÁNKY

Pokud jste milovníky golfu , pak jste si nemohli pro svůj pobyt vybrat lepší místo. Ostravice a známá golfová destinace Čeledná nabízejí skutečně atraktivní golfová hřiště. Čeledná – Ostravice Golf Destination představuje se třemi mistrovskými 18jamkovými hřišti, dvěma 4* hotely, několika restauracemi a dvěma golfovými akademiemi největší golfovou destinaci ve střední a východní Evropě. Golfové hřiště v Ostravici získalo několikrát ocenění čtenářů časopisu Golf Digest. Milovníky koní zase potěší, že v Ostravici najdou ranč s chovem koní a jízdárnu. V zimním období je v okolí obce k dispozici řada běžeckých tras a sjezdové tratě s lyžařskými vleky. Pro náročnější lyžaře je možnost vyrazit do nedalekých Malenovic a využít zdejší sjezdovky. Po dni stráveném sportem přijde vhod trochu relaxu. Ve vybraných hotelech jsou pro vás připraveny lázně či wellness aktivity, např. pokud se rozhodnete ubytovat v hotelu Zlatý Orel, tak budete opravdu spokojeni.

VYDEJTE SE ZA ZBOJNÍKEM

V Ostravici a jejím okolí najdete řadu velmi zajímavých míst, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Jedním z nich je srub Petra Bezruče , který byl letním příbytkem tohoto významného slezského básníka. Obytná část srubu je ponechána v podobě, jak ji Bezruč sám navrhl. V přilehlém dřevníku pak najdete expozici s názvem Krajem Petra Bezruče. Vás i vaše děti zcela jistě zaujme dřevjanka „U Zbuja“ , což je původní beskydská usedlost z roku 1836. Najdete ji v lokalitě „Na bílém“ u turistické trasy na Lysou horu z Ostravice. Jméno dřevjanky zřejmě souvisí s jednou z nejkrásnějších legend Slezských Beskyd, ke které patří pověsti o beskydském zbojníkovi Ondrášovi z Janovic. Do roku 1998 se na místním gruntu stále hospodařilo, nyní slouží jako horská chata. S dětmi se také můžete vydat na procházku k vodní nádrži Šance. Nádrž byla vybudována v letech 1964-1969 a je zásobárnou pitné vody pro Ostravsko a Frýdecko-Místecko. U hráze najdete informace o tomto vodním díle a v procházce můžete pokračovat okolo celé přehrady, kde vás jistě uchvátí malebná zákoutí.

Pokud budete na Smrku, zajděte se podívat na lidové kamenné pomníčky studenta Jana Palacha, zpěváka Johna Lennona a hokejisty Ivana Hlinky, které tu nedaleko samotného vrcholu Smrku vznikly. Dětem se bude určitě líbit také v nejvýše položeném koupališti Beskyd s názvem Sluníčko a jistě využijete i lanové centrum nebo wellness služby s mnoha atrakcemi. Toto vše nabízí penzion Sluníčko. Milovníky pivního moku jistě potěší, že od roku 2013 byla zahájena výroba piva ve zdejším Beskydském pivovárku. Nezapomeňte také navštívit zdejší galerii umění, kde můžete vidět díla umělců, kteří jsou spojeni s beskydským krajem. Jedná se o stálou expozici, která se asi dvakrát ročně obměňuje.

Hotely Ostravice

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Ostravice

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace