Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0
Probíhá porovnání cen hotelů z různých stránek...
Nalezeno pobytů: 0
Prohledáno rezervačních stránek: 0

Hotely, Frýdek-Místek (Moravskoslezský kraj, Česká republika)

Načítání

Hotely, Frýdek-Místek

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Frýdek-Místek, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

  • Frýdek-Místek - největší online hotelový vyhledávač
  • Frýdek-Místek: najděte si zde levný ideální hotel
  • Zarezervujte za ideální cenu!

VYDEJTE SE DO FRÝDKU-MÍSTKU NEJEN ZA MEDOVNÍKEM

Statutární město Frýdek-Místek leží na středním toku řeky Ostravice v místě, kde se do ní vlévá řeka Morávka. Frýdek-Místek tvořila původně dvě města - moravský Místek ze 13. století a slezský Frýdek, prvně písemně zmíněný ve 14. století. Ke spojení obou měst došlo v roce 1943 a od roku 1955 se používá dnešní název Frýdek-Místek. Statutární město je pro svou geografickou polohu nazýváno též „Bránou Beskyd“. Návštěvníkům má město rozhodně co nabídnout, včetně hotelů s možností wellness.

FRÝDEK-MÍSTEK MÁ ŘADU VĚCÍ DVAKRÁT

Obě historická jádra Frýdku i Místku byla opravena, takže dnes zde můžete obdivovat řadu věcí dokonce dvakrát. Frýdku se dříve přezdívalo slezské Lurdy a býval nejznámějším poutním místem ve Slezsku. Výraznou dominantou města je jedno z nejznámějších poutních míst na Moravě, nacházející se ve Frýdku, poutní chrám Navštívení Panny Marie Frýdecké. Jedná se o velmi rozlehlou stavbu z let 1740-1759 s půlkruhem 14 kapliček barokní křížové cesty , zvané Římská. V roce 1999 byla Janem Pavlem II. prohlášena bazilikou minor. Legendou je opředena zejména asi 1 metr vysoká socha Panny Marie Frýdecké, která zbavovala poutníky trápení a neduhů. Nejvýraznější dominantou města je frýdecký zámek , ke kterému přiléhá přírodně krajinářský park s barokními plastikami.

Ve Frýdku dále najdete zbytky městských středověkých hradeb v ulici Na Blatnici a také řadu zachovalých městských domů ze 17. - 19. století. K zajímavostem se řadí barokní dům U křivého psa v ulici Na Veselé, který sloužil jako zájezdní hostinec. Významnou památkou v Místku je bývalá pošta na ulici U Staré pošty. V letech 1891 - 1893 zde pracoval jako poštovní úředník Vladimír Vašek, píšící pod pseudonymem Petr Bezruč. Jeho zdejší pobyt připomíná pamětní deska. Architektonicky významným objektem je Národní dům v Místku. V Místku dále najdete také farní kostel sv. Jana a Pavla na Janáčkové ulici nebo kostel Všech svatých na Frýdlantské ulici z let 1716 – 1730, který byl postaven jako poděkování za záchranu života před morem. Pokud chcete bydlet přímo v centru Frýdku-Místku, kde se nacházejí tyto zajímavé objekty, v nabídce jsou penziony i levné ubytování formou ubytovny. Zkuste třeba zajímavý hotel Afrika. Zdejší wellness zóna vám po celém dni přijde k relaxaci jistě vhod.

DIVOČÍCÍ TOK – UNIKÁT FRÝDECKO-MÍSTECKA

Frýdek-Místek a jeho okolí nepatří v rámci České republiky k přírodně nejbohatším územím, ale přesto je na jeho území i v jeho okolí celá řada zajímavých míst, která stojí za zhlédnutí. Frýdek-Místek se může dokonce pyšnit jedním unikátem, který v České republice jinde nenajdete, a to je národní přírodní památka Skalická Morávka. Jedná se o jeden z posledních divočících toků. Tok má charakter podhorské říčky na rozsáhlých štěrkových náplavech, s typickou rozkolísaností průtoků. Řečiště je mělké a široké řádově až stovky metrů. Tok nebyl doposud významněji regulován a stabilizován a v obdobích zvýšených průtoků se stěhuje v prostoru řečiště a dochází k převrstvování štěrkových náplavů. Ve Frýdku-Místku můžete také navštívit naučné stezky , které se budou líbit vám i vašim dětem. Naučná stezka v okolí Morávky na Skalici prochází okolím obce Skalice – lužními lesy u Morávky a vrchem Skalická strážnice. Stezka měří 4 km a má 10 zastavení. Naučná stezka Frýdecký les je dlouhá 3,5 km a prochází příměstským lesem. Je zde také 10 zastavení, na kterých se seznámíte s řadou zajímavých věcí. Frýdeckým lesem vede další naučná stezka Bludné balvany – památka na dobu ledovou.

SPORT SI VE FRÝDKU-MÍSTKU UŽIJETE PO CELÝ ROK

Ve Frýdku-Místku si to užijí jak aktivní sportovci, tak i ti, kdo sportují jen rekreačně, protože je zde velmi dobré sportovní zázemí. Na blízké přehradě Olešná je možné věnovat se jachtingu, kanoistice, surfingu či rybolovu. Ve zdejším areálu se nachází také aquapark Olešná , s venkovním i krytým bazénem a řadou atrakcí pro děti a dospělé. Bonusem tohoto aquaparku je krásný výhled na panorama Beskyd. Další dva kryté bazény se nacházejí ve městě. Uprostřed města na břehu řeky Ostravice stojí víceúčelová sportovní hala, kterou lze využít nejen jako různá sportovní hřiště, ale v zimě také jako ledovou plochu. Dostatek možností je např. kolem řeky Ostravice pro milovníky kolečkových bruslí, zkrátka nepřijdou ani volejbalisté či tenisté. Ve městě je také k dispozici cvičná horolezecká stěna. Jsou zde velmi zajímavé cyklostezky. Podle svých zájmů si zde jistě vyberete to nejvhodnější ubytování, ať již některý hotel třeba v centru města, nebo ubytovnu na klidném místě. Určitě budete spokojeni v penzionu s příhodným názvem U Mámy.

MĚSTO S BOHATOU KULTURNÍ TRADICÍ

Pokud máte rádi divadlo, kromě ochotnické scény Čtyřlístek se divadlo hraje na třech dalších jevištích – Nová scéna Vlast, Národní dům a Kino Petra Bezruče. V Nové scéně Vlast je vždy v nedělí představení pro děti, a to nejprve dětské představení a pak promítání dětských filmů. V Nové scéně Vlast probíhá i promítání filmů v kvalitě srovnatelné s velkými multiplexy. V létě se pak část scény přesouvá ven a funguje jako letní kino. Nová scéna Vlast patří k nejúspěšnějším filmovým klubům v České republice. Abyste měli ke kulturním zážitkům co nejblíže, rezervujte si svůj pobyt nejlépe v centru Frýdku-Místku, např. v hotelu La Rosa. Pokud máte rádi koncerty, pak oblíbené kapely či písničkáři vystupují v hudebním klubu Stoum, nekuřácké hospůdce U Arnošta nebo v jazzové Stolárně. Příznivci tvrdších žánrů si pak přijdou na své v Master Rock baru. Pět stálých expozic a různé výstavy pak najdete v prostorách frýdeckého zámku, kde sídlí Muzeum Beskyd. V červnu se ve městě konají dva unikátní festivaly - Mezinárodní folklórní festival a Sweetsen fest, které jsou součástí prázdninového programu Beskydské Veseléto.

ZA MARLENKOU DO FRÝDKU-MÍSTKU

Máte rádi medovník? A věděli jste, že medové dorty Marlenka jsou z dílny společnosti Miko International, sídlící právě ve Frýdku-Místku, která podle staré arménské rodinné receptury tyto dobroty připravuje? Medovou pochoutku začal vyrábět pan Gevorg Avetisyan, který se v roce 1995 přistěhoval do České republiky z Arménie a voňavý dort nazval po své mamince a i po dceři – Marlenka. Firma vybudovala návštěvnické centrum, takže každý návštěvník má jedinečnou možnost podívat se do „kuchyně“, jak se na unikátní výrobní lince medové dorty a další dobroty vyrábí. Tak nezapomeňte ochutnat.

Hotely Frýdek-Místek

Zajímat by vás mohly i následující hotely...

Zajímavá místa - Frýdek-Místek

Nejoblíbenější destinace

Další často hledané destinace