Hotely, Mikulov (Jihomoravský kraj, Česká republika)

 1. 4 776 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 098 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 10. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Mikulov

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Mikulov, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Mikulov - největší online hotelový vyhledávač
 • Mikulov: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Mikulov

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Pohádkový Mikulov

Uprostřed malebné přírody najdete město Mikulov. Obdivovat zde můžete jak místní dominantu, barokní hrad, tak i další historické památky. Okolí je jako dělané na projížďky na kole či procházky do okolí. Objevte jižní Moravu a vychutnejte si s přáteli dobrou sklenku vína. K dispozici je široká škála ubytování – od luxusních hotelů s nabídkou wellness po penziony a ubytovny. Vaše dovolená by se rozhodně neměla obejít bez návštěvy CHKO Pálava a gotické zříceniny hradu Děvičky či jeskyní Na Turoldu. Mikulov je taktéž jedním z důležitých výchozích bodů pro turistiku v této oblasti. Dovolenou v tomto kraji si užijí jak sportovci, tak milovníci dobrého vína.

HRADY, ZÁMKY A KLÁŠTERY

Dominantou města je úchvatný barokní zámek , který trůní na vrcholu příkrého útesu. Zámek byl v minulosti sídlem několika významných osobností, k nimž patřil třeba Napoleon. Uvnitř zámku najdete dobové zámecké sklepy a návštěvníci se dozvědí o staletých vinařských tradicích. V současnosti je zámek sídlem Regionálního muzea. Prohlédnout si zde můžete zámeckou knihovnu i zámecký sklep. Prohlídka je navíc spojená s degustací místních vín u obřího sudu. Nedaleko zámku se můžete ubytovat v hotelu zvaném Hotel Templ. Hotel se nachází v renesanční budově s původním vinným sklípkem ze 16. století. Nadšení budete určitě i procházkou města. V centru Mikulova můžete obdivovat bohatě zdobené domy a impozantní Dietrichstein mauzoleum. Kardinál Dietrichstein nechal na oslavu konce morové epidemie postavit na Tanzbergu kapli sv. Šebestiána. Místo je známé jako Svatý kopeček. Hrobku kardinála najdete v kostele sv. Anny, který se nachází na hlavním náměstí v Mikulově. Ne zrovna levné ubytování v Mikulově, za to velmi luxusní, najdete v penzionu Apartman V.i.p Mikulov. Apartmány nabízejí k zapůjčení i jízdní kola.

Za návštěvu určitě stojí zřícenina gotického hradu Děvičky. Jedná se o jeden z unikátů Národní přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutězka. Název hradu je odvozen od tří skalních útesů, které se tyčí před samotným hradem. Podle pověsti tyto tři skály představují tři zkamenělé dívky. O identitě těchto dívek se vedou spory. Podle jedné pověsti se jedná o tři dcery hradního pána, podle jiné pověsti je jedna z dívek tatarská princezna a zbylé dvě její přítelkyně. Oblastí vede řada turistických tras.

Na procházku se můžete vydat i ke Kočičí skále. Jedná se o vápencový skalní útvar se spoustou stepní květeny a rozmanitých zvířat. Kočičí skála je díky výskytu vzácných druhů rostlin a zvířat chráněna jako přírodní památka.

MY MÁME TAKÉ RÁDI VÍNO

Mikulov a přilehlé okolí je známé svými vinicemi, sklípky a vinárnami. Vinařská tradice má v kraji silně zapuštěné kořeny. Ochutnat to nejlepší, co kraj nabízí, můžete třeba ve vinařském domě Sonberk. Odtud se vám nabízí navíc krásný výhled na celou Pálavu. Významná je i vinice Turold v Mikulově. Ta patří k těm neznámějším ve střední Evropě, a to už od 13. Století. Historie vína zde má své kořeny. Během podzimu hostí město Mikulov třídenní historické slavnosti vína. Město se v tento čas promění na historický trh a vykvete zde spousta stánků s vínem a dobrým jídlem. Celou tu slávu doprovází historický průvod, komedianti a cimbálovka. Chybět samozřejmě nemůže hudba a pro děti je připravena řada atrakcí a soutěží. Ani zámek se oslavám nevyhne a návštěvníci zde mohou shlédnout výstavu vína a k tomu navíc vyzkoušet na pět set typů bílého, červeného a růžového vína, které pochází z vinařské oblasti Mikulova. Levné ubytování nabízí penzion Slavík, který disponuje jak zázemím pro grilování, tak i vinným sklípkem.

Pokud nechcete jen vysedávat ve vinárně, vypravte se na naučnou vinařskou stezku. Ta má na dvacet kilometrů a seznámí vás jak s vínem, tak i s Pálavou. Po stezce se vypravte, ať už pěšky či na kole, do Bavor a sídla šlechtitelské stanice odrůd Pálava a Aurelius, Perné. Dále stezka vede do vesnice Horní Věstonice, kde byla nalezena slavná soška Věstonické Venuše. Ubytovat se můžete ve stejnojmenném penzionu Venuše. V létě zde lze povečeřet na terase nebo si zahrát šipky a jak jinak než navštívit vinný sklípek. Pokračovat pak můžete do obce Pavlov. Určitě si zde udělejte zastávku a navštivte místní památkovou rezervaci. Budete-li už okolo, udělejte si odbočku i na zříceninu Sirotčího hradu postaveného na přelomu 13. a 14. století. Původní hrad se rozkládal na dvou rozeklaných skalních útesech. Známá je hlavně pověst o rytíři z řad templářů, Čičosovi. Ten odmítl kvůli narození svého syna nastoupit ke svému řádu. Jeho syn byl kmotrem pojmenován Orphanus neboli sirotek. Nedlouho po narození dítěte byl Čičos pro zradu popraven spolu s ostatními obyvateli hradu. Orphanus se o své minulosti dozvěděl až v dospělosti a pověst praví, že z toho zešílel a jezdí po nocích na koni po hradu.

POZNÁVÁNÍ OKOLÍ

Při objevování okolí rozhodně nevynechejte nedaleký Svatý kopeček. Z města sem vede křížová cesta. Budete unešeni romantickou procházkou vinicemi a z vrchu se vám naskytne dechberoucí pohled na krajinu rozléhající se mezi Mikulovem a Vídní. Na vrcholku hory objevíte putovní kapli sv. Šebestiána, zvonici a kapli Božího hrobu.

Milovníci přírody si zde rozhodně přijdou na své. Mikulov nabízí jak sportovní vyžití, tak i odpočinek a dobrou zábavu. Mikulov spadá do oblasti Pálavy. Stěžejným místem pro turistiku jsou Pavlovské vrchy. Ty doprovází řada tajemství a pověstí jak o lovcích mamutů, tak o Keltech i o osudech římských vojáků. Celý kraj je jako dělaný pro aktivní odpočinek. Krajem se prolíná síť cyklistických tras. V létě určitě podnikněte výlet na kole k Novomlýnským nádržím. Místo jak dělané ke koupání, rybolovu či dokonce windsurfingu. Nové Mlýny tvoří celkem tři nádrže, které byly postaveny v 70. letech 20. století. Zajímavostí je i to, že nádrže představují zimoviště severských hus a mořských orlů. Pokud sem zavítáte, rozhodně si prohlédněte zbytky kostela sv. Linharta, které najdete na jednom ze dvou ostrovů. Netradiční ubytování najdete v penzionu Mlýn Sedlec. Ten se totiž nachází v bývalém mlýně hned na břehu poklidného rybníka. Kochat se můžete malebnou okolní přírodou. Pokud dávate přednost wellness před rybníkem, tak vězte, že k aquaparku Moravia Thermal to budete mít jen půl hodinky autem.

Před horkým počasím se můžete schovat i do jeskyní Na Turoldu. Jedná se o zpřístupněné jeskyně v jurském vápenci a najdete je v přírodní rezervaci na vrchu Turold. Obdivovat zde můžete korálové útesy připomínající dno jurského moře. Celý systém podzemních chodem je dlouhý 2,5 km. Unikátem je i Jezerní dóm. Jedná se o část jeskyně se smaragdově zbarvenou vodou a jeskynní výzdobou, která vznikla chemickým rozpouštěním. Vydat se na průzkum jeskyní můžete i v nočních hodinách, neboť zde probíhají noční prohlídky.

Our top-rated cheap hotels in Mikulov

 • 2 444 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost