Hotely, Vídeň (Vídeň, Rakousko)

 1. 4 162 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 2. 1 517 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 3. 3 287 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 4. 3 235 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 5. 1 524 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 746 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 6. 3 494 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
  1 801 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Vídeň

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Vídeň, Rakousko. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Vídeň - největší online hotelový vyhledávač
 • Vídeň: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Vídeň

  1 988 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 960 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 962 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 591 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
  1 525 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024

VÍDEŇ: DOVOLENÁ VE MĚSTĚ KAVÁREN A HUDBY

Vídeň je opředena kouzlem minulosti a historie tu přímo dýchá. Zájezd do této evropské metropole není ničím nedosažitelným. Dovolená ve Vídni bude pro vás milým zpestřením. Dostanete se sem jednoduše autem, autobusem či vlakem. Toto rakouské město nabízí řadu historickým památek a kulturního vyžití. Najdete zde řadu ubytování přímo v centru. Co se týká ubytování ve Vídni, vybrat si můžete z široké nabídky hotelů a apartmánů. Do centra se dostanete snadno metrem. Síť metra spolu s S-bahn zajišťuje snadnou dopravu po celé Vídni. Někdejší centrum mocné Habsburské monarchie se může pochlubit jak řadou kaváren a muzeí, tak i energetickým nočním životem a pestrými zákoutími. Navíc nabízí i odpočinek a relaxaci v podobě termálních lázní, největších v Rakousku. Nahlédněte pod pokličku imperiální vznešenosti.

HONOSNÁ A VZNEŠENÁ

Jen málo měst se může pochlubit takovou historií a světoznámými rodáky. Velkolepost této rakouské metropole budete cítit všude. Moderní rakouská metropole nabízí řadu možností kulturního vyžití. Při svých toulkách do minulosti byste neměli opomenout dva klenoty rakouského dědictví. Jedním z nich je letní císařské sídlo Schönbrunn a galerie výtvarného umění Zámek Belvedere. Zámek Schönbrunn je bezesporu jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Vídně. V roce 1966 byl prohlášen za Světové kulturní dědictví UNESCO. Něžné pohlaví zde určitě zaujmou pokoje císařovny Sisi. Pokud se budete chtít o krásné císařovně Alžbětě něco více dozvědět, zavítejte do Sisi Muzea. K vidění jsou císařovniny šaty, portréty, potřeby na malování, harfa a hlavně unikátní portrét císařovny. Za návštěvu stojí i katedrála sv. Štěpána v centru Vídně. V samotném centru, hned vedle katedrály najdete elegantní pětihvězdičkový hotel DO & CO Vienna. Hned vedle se nachází stanice metra a všechny hlavní památky máte hned po ruce.

Kolem paláce Schönbrunn najdete překrásný park s fontánami, sochami, pavilonem. Zámek Belvedere je barokním palácovým komplexem, který sloužil jako letní sídlo prince Evžena Savojského. Od roku 1903 slouží zámek jako umělecká galerie světoznámých umělců. Další unikátní sbírky k prohlédnutí nabízí i Albertina. Muzeum a galerie hostí jedny z největších světových grafických sbírek. Jedním z nejstarších muzeí výtvarného umění na světě představuje Muzeum dějin umění , kde najdete mistrovská díla a známou sbírku obrazů od Bruegela. Dalším historickým skvostem je i Vídeňská opera. Kousek od opery, v centru města, najdete Pavilon motýlů. V prostředí deštného pralesa můžete obdivovat stovky volně poletujících tropických motýlů. Monumentální stavbou je i hrad Hofburg. Odtud bylo po sedm staletí řízeno habsburské impérium. Pokud hledáte levné ubytování ve Vídni, podívejte se na hostel Wombats City Hostel at The Naschmarkt .

SVĚT ZVUKŮ A TÓNŮ

Nejen historické památky jsou to, co Vídeň dělá výjimečnou. Tato rakouská metropole je i centrem hudebníků. Vídeň je totiž městem hudby, neboť se zde narodila či žila řada velkých skladatelů a hudebníků. Patří k nim Mozart, Haydn, Schubert, Beethoven, Johann Strauss a mnoho dalších. Hudba Bacha a Händela nadále zní v prostorách kostelů. Dům hudby Haus der Musik vás zavede hlouběji do historie a představí vám svět zvuků a hudby. V tomto šestipodlažním domě žil zakladatel a první kapelník Vídeňské filharmonie- Otto Nicolai. Muzeum kromě zakládací listiny filharmoniků a fotografií nabízí interaktivní počítačové instalace. Zájezd do Vídně si zpestřete procházkou za hudbou a historií a navštivte Mozartův dům. V tomto domě na ulici Domgasse č. 5 bydlel skladatel tři roky a dnes se zde můžete ponořit do umělcova světa.

Ať už patříte mezi milovníky opery nebo pouhé milovníky krásna, návštěva Vídeňské státní opery bude celoživotním zážitkem. Patří mezi jednu z nejpřednějších operních scén ve světě. Další nezapomenutelný zážitek ze svého pobytu ve Vídni, i když ne přímo hudební, nabízí Španělská dvorní jízdárna. Jedná se o jedinou instituci na světě, kde se ochraňuje a pěstuje vysoká škola jezdeckého umění. Návštěvníky čeká jedinečné představení lipicánů v nejkrásnější jízdárně na světě. Kousek od Španělské dvorní jízdárny se můžete levně ubytovat v pensionu Neuer Markt. Penzion ve vintage stylu je v dosahu všech důležitých památek.

NA KÁVU A SACHER

Vídeň je městem kaváren a známého Sacher dortu. Fakt, že si místní potrpí na šálek dobré kávy, je nezpochybnitelný. V roce 2011 byla dokonce místní kultura kávy prohlášena za nehmotné dědictví UNESCO. Káva a dort, to je rakouská tradice a vídeňské kavárenské domy patří mezi ta nejoblíbenější místa. Jsou místem, kde se potkáte se svými přáteli, u kávy si přečtěte noviny a dopřejete si klid stranou od rušného centra metropole. Číšník vás nebude vyhánět a vy si můžete dopřát soukromí i na několik hodin. Správná kavárna by měla nabízet domácí i zahraniční tisk. Káva by měla být servírována na podnosu se sklenicí vody a lžičkou na tácku. Tradice „vysedávání“ v kavárnách vychází z dob, kdy žilo více lidí pod jednou střechou a vy jste potřebovali kousek prostoru pro sebe samé. Tradice spolu s interiérem kaváren a jejich osobitou atmosférou je to, co vyváří rakouské dědictví. Kleines Café je nejmenší kavárnou ve Vídni. Tato kavárna byla navržena známým vídeňským rodákem, architektem Hermannem Czechem. Mezi místními patří Kleines Café k těm oblíbeným, takže najít místo k sezení se může stát někdy až nedosažitelným. Najdete ho na Fransiskanerplatz, které v letních dnech patří k jednom z nejkrásnějším místům ve Vídně k posezení. Jednou z nejtypičtějších kaváren je bezesporu Café Sperl. Šarm, tradice a historie, to je to co tu najdete. Během pěkný dnů využijte zahrádku a ke kávě si dopřejte výborný „Apfelstrudel“ neboli jablkový závin. Pokud vás bude honit mlsná, zaskočte si na sacher dort do stejnojmenného hotelu, Sacher Wien.Tento dort zde má dlouholetou tradici a jedná se o originální recepturu. Zajímavostí jsou bezesporu i koncertní kavárny. Tyto nabízejí pravidelný hudební program, např. Kavárna Schwarzenberg.

OBJEVTE ZÁBAVU A VÍDEŇSKÉ LÁZNĚ

Za zábavou se vypravte v denních hodinách do Prátru. Tento zábavní park nabízí řadu atrakcí, mezi kterými najdete třeba ruské kolo, kolotoče, horskou dráhu, bludiště a řadu stánků. V noci určitě neseďte v pokoji, ale vydejte se objevit centrum Vídně. Oblíbeným klubem undergroundové scény je Nachtasyl , v překladu „Noční azyl“, který byl místem, kde se setkávali českoslovenští imigranti. Jeden z nejznámějších klubů je Flex. Hraje se tu dub, techno a drum’n’bass a rozhodně se nebude nudit. Za zmínku stojí i legendární Diskotéka U4 anebo Volksgarten. Určitě vám z celé dovolené ve Vídni pořádně vytráví. Potom byste neměli vynechat podnik u Figlmüllerů, kde dělají proslulý Vídeňský řízek. Recept na tento řízek pochází už z 18. století a dnes představuje rakouský národní pokrm. Pokud vám zbyde při dovolené ve Vídni čas, navštivte místní ZOO. Nachází se v Schönbrunnském parku a patří mezi jednu z nejstarších ZOO na světě. Pokud vás celý pobyt ve Vídni řádně unavený, tak lázně jižně od Vídně jsou tím ideálním místem. Termální lázně ve Vídni patří mezi ty největší a nejmodernější v Evropě. Lázně nabízejí jak vnitřní, tak i venkovní bazény, vodní lůžka, odpočívárnu. Místní léčebné prameny jsou díky obsahu síry velmi blahodárné a patří k nejúčinnějším pramenům v Evropě.

Our top-rated cheap hotels in Vídeň

 • 5 242 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  2 376 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 950 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 2 150 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červen 2024
 • 1 387 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • 1 751 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:červenec 2024

Často kladené otázky o Vídeň