Hotely, Lednice (Jihomoravský kraj, Česká republika)

 1. 4 773 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 2. 2 096 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 9. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Lednice

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Lednice, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Lednice - největší online hotelový vyhledávač
 • Lednice: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Lednice

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Lednice: Zahrada Evropy

Malebné moravské město Lednice se pyšní nejen krásným historickým centrem, ale i okolní přímo pohádkovou krajinou se zámky, kolonádami, romantickými stavbami i vinařskými sady. Je ideálním místem pro strávení romantického víkendu v zámeckém hotelu i posezení s přáteli u sklenky dobrého vína.

Ač Česká republika nemá majestátní velehory ani vlastní moře, má řadu krásných míst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je také Lednice a Lednicko-valtický areál , klenot mezi historickými zámky nejen u nás, ale v celé Evropě.

Lednice se vyvinula kolem původní gotické tvrzi a poprvé se o ní zmiňuji historické prameny v roce 1222. O rozkvět města se od 14. století usilovně staral šlechtický rod Lichtenštejnů, kteří zámek a obec vlastnili až do roku 1945. Právě oni nechali zbořit středověkou tvrz v 16. století a nahradili ji renesančním zámečkem. Jak rostla jejich moc i bohatství, rozšiřoval se také zámek. Postupem času se proměnil v neuvěřitelné rozsáhlé barokní a později novogotické zámecké sídlo obklopené francouzskou zahradou, v níž se nachází jedinečná jízdárna a další neméně zajímavé stavby.

Jeden z nejznámějších a nejbohatších šlechtických rodů se tak zasloužil o celkové zvelebení lednického panství, jehož podobu obdivují návštěvnici z celého světa. Pouze jejich zásluhou vznikl úchvatný Lednicko-valtický areál, největší parkově upravená krajina na světě. Lednice je pro svůj nezpochybnitelný význam a krásu zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

LEDNICKÝ ZÁMEK - KLENOT MEZI EVROPSKÝMI ZÁMKY

Hlavním důvodem, proč je Lednice turisticky oblíbená, nejsou pouze malebné vinice a vinné sklípky, ale zejména místní areál. Tvoří jej nádherný zámek ležící uprostřed rozsáhlé francouzské zahrady. Za prohlídku stojí úchvatné interiéry, z jejichž původního vybavení je však možné zhlédnout pouze zlomek. Většinu totiž Lichtenštejnové stihli odvézt za hranice ještě před znárodněním zámku po roce 1945.

Kromě zámeckých interiérů je to především zahrada, která přitahuje pozornost. Dokonale upravený park přechází ve volnou krajinu. Najdete v něm upravené stezky a řadu romantických historických staveb, mezi kterými vyniká zejména zednářská zahrada, palmový skleník, římský akvadukt, Minaret a především Maurská vodárna s přístavištěm, odkud se pořádají vyhlídkové plavby s návštěvníci

Zámecká zahrada nabízí nejen klasické pěší prohlídky. Provázet vás může zahradní architekt nebo můžete na vlastní kůži prožít staré časy díky zajímavé prohlídce v kočáře taženém koňmi. Vyhlídkové plavby se dokonce pořádají i v zimě a zimní krajinu si vychutnáte z vyhřáté lodní kajuty.

V areálu zámku se také nachází Zámecký hotel Lednice, který vám poskytne opravdu originální ubytování. Zdejší personál se o vás postará jako o pravé zámecké pány a k příjemnému pobytu vám poslouží vinný sklep i vynikající restaurace.

Kromě zámku je v Lednici zajímavý obelisk, klasicistní lovecký zámeček z počátku 19. století, radnice a kašna na náměstí. Velmi příjemným překvapením je také historická budova nádraží s mnohými zdobnými prvky z původní místní lichtenštejnské cihelny. Téměř pohádkové nádraží je konečnou stanicí a využívá se pouze v době turistické sezóny.

STEZKA NABOSO, DIVOCÍ DRAVCI I VODNÍ RADOVÁNKY

Kromě úchvatného zámeckého areálu si v Lednici můžete užít zábavu jinými způsoby. Zdejší specialitou je okružní bosá stezka dlouhá 5 kilometrů. Stezka začíná u valtické kolonády na Reistně a vede slunnými vinicemi podél rakouské hranice. Na stezce je připraveno několik zajímavých zastávek, na kterých se můžete naboso projít po kůře, šiškách, pilinách, oblázcích, písku i dřevěné lávce. Na závěr si můžete odpočinout na dřevěných lehátkách.

Pro dospělé i děti jsou originálním zážitkem ukázkové lety dravých ptáků. Poutavé vyprávění vás seznámí s jejich životem a na vlastní oči je spatříte v letu a někdy i dokonce při lovu. Někteří šťastlivci si dokonce mohou zavolat dravce na ruku.

Zábavu na celý den slibuje letní aquapark v nedalekých Hustopečích. Celá rodina se zde vyřádí v bazénu s tobogánem, dvojskluzavkou a dalšími atrakcemi. Mezi nejoblíbenější zcela určitě patří vodotrysk a vodní hřib. Pro nejmenší je určený dětský bazén se skluzavkou a dětské hřiště s rozmanitými prolézačkami. Dospělí si zase užijí masážní a relaxační bazény. A nejen to. Aktivní sportovci si mohou zahrát plážový volejbal i kopanou.

Levné ubytování nabízí zdejší kemp. Pokud však dáváte přednost většímu komfortu, vybrat si můžete z nabídky kvalitních hotelů a penzionů. Za lidové ceny se také můžete ubytovat v hotelu Koleje Zámeček. Pro náročnější jsou určeny například hotely jako jsou Spa Miroslava či Princ.

Odpočinek a relax nabízí také lázeňský areál, který poskytuje rehabilitační a léčebné procedury. Nachází se poblíž zámecké zahrady a využívají zdejších pramenů jodobromové minerální vody, která má blahodárné účinky na lidské zdraví a zejména pohybový aparát. Lednice a okolí nabízí také pestré, zábavné i naučné turistické trasy pro pěší i zapálené cyklisty.

PRASKOKRKY, BÉLEŠE, OCHLUPKANCE, ŠUMAJSTR A HLAVNĚ MORAVSKÉ VÍNO

Kromě vynikajícího moravského vína a slivovice nabízí Lednice také originální kulinářské zážitky. Navštivte některou ze zdejších restaurací a ochutnejte tradiční jihomoravské recepty. S některými jídly už se možná nesetkáte, ale takové domácí klobásky, moravský vrabec se zelím a bramborovým knedlíčkem, svatomartinská husa či sladké ovocné knedlíky vás doslova přivedou do gurmánského ráje.

Výjimečným zážitkem je pravá moravská zabijačka. Nezapomenutelná atmosféra ve společnosti typických Moraváků vás jednoduše nadchne. Kromě výborných jelit, jitrnic, škvarků, prdelačky či ovárku ochutnáte domácí pálenku , která vás zahřeje i v největších mrazech.

A co je to šumajstr, béleše, ochlupkance a praskokrky? Tato tradiční jídla, pod jejichž názvy si lze představit cokoliv, se tu a sem stále vaří. Narazit na ně můžete i v některých restauracích vařících pravou moravskou kuchyni. Šumajstr je jakási moravská variace rizota z krup, fazolí, cibule a škvarků. Béleše jsou obdobou sladkých bavorských vdolků a ochlupkance jsou drobné nočky zalité sladkou povidlovou omáčkou ideálně dochucenou rumem. Praskokrky se zase říká cezeným nudlím.

Our top-rated cheap hotels in Lednice

 • 2 442 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:květen 2024
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Lednice

 • Jaké jsou nejlepší hotely v Lednice?

  V Lednice byste měli zkontrolovat Galant, Vinný sklípek na Pálavě, Hotel Ryzlink, and Venuše. Tyto hotely doporučuje mnoho cestovatelů.

 • Jaké jsou nejlepší rodinné hotely v Lednice?

  Pokud navštěvujete Lednice se svou rodinou, mohli byste se podívat na Galant, Hotel Volarik, Formanka, and Moravia Mikulov. Tyto hotely nabízí širokou škálu rodinných služeb a aktivit.

 • Jaké jsou nejlepší hotely přívětivé k domácím mazlíčkům v Lednice?

  Cestujete s domácími mazlíčky? Hotely Galant, Hotel Volarik, Zámeček, and Formanka by mohly být ideální. Tyto ubytovací zařízení nejsou pouze přívětivé k domácím mazlíčkům, ale také nabízejí řadu vybavení, které vašim mazlíčkům poskytnou pocit domova.

 • Jaké jsou nejlepší hotely se spa v Lednice?

  Pokud hledáte relaxační zážitek ze spa během svého pobytu v Lednice, podívejte se na Galant, Hotel Volarik, Wine Wellness Amande, and Hotel Ryzlink, které nabízí skvělé služby a zařízení spa.

 • Jaké jsou nejlepší hotely s bazénem v Lednice?

  Pokud hledáte hotel s bazénem v Lednice, podívejte se na Galant, Hotel Volarik, Vinařství U Kapličky, and Relax Hotel Stork, které všechny nabízí skvělé bazénové vybavení pro hosty k pobavení.