Hotely, Znojmo (Jihomoravský kraj, Česká republika)

 1. 1 605 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
  2 212 Kč za noc
  Očekávaná cena pro:srpen 2024
 2. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 3. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 4. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 5. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 6. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 7. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 8. Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Hotely, Znojmo

Najděte si neuvěřitelně levné hotely v destinaci Znojmo, Česká republika. Hledejte a porovnávejte ceny nabídek ubytování (celkem ) a najděte ty nejnižší ceny na trivago.

 • Znojmo - největší online hotelový vyhledávač
 • Znojmo: najděte si zde levný ideální hotel
 • Zarezervujte za ideální cenu!

Patří k nejlépe hodnoceným Hotels v destinaci Znojmo

 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Znojmo - město vína a okurek

Město Znojmo je neodmyslitelně spojeno s vínem a znojemskými okurkami. Znojmo je pokladnice historických památek a kulturní život je tu vskutku rušný. Můžete zde obdivovat historické jádro a přitom si pochutnat na chodech místní kuchyně. Tradicí se staly moštové slavnosti, které rozhodně stojí za návštěvu. Vaše dovolená by se rozhodně neměla obejít bez návštěvy Národního parku Podyjí a skvostného zámku ve Vranově nad Dyjí. Cestování do tohoto malebného a pohostinného koutu jižní Moravy rozhodně stojí za to. Celý okres má co nabídnout a dovolená zde je vhodná pro celou rodinu. Na své si zde přijdou i sportovci. Znojemskem vede přehledná síť turistických stezek a cyklostezek.

HRADY, ZÁMKY A KLÁŠTERY

Město Znojmo je skutečným pokladem mezi jihomoravskými městy. Městu se též kdysi přezdívalo „Perla jižní Moravy“. Největším monumentem města je radniční věž, na kterou rozhodně stojí za to vystoupat. Město vzniklo v podhradí Břetislavova hradu. V areálu sloužila jako kaple rotunda Nanebevzetí panny Marie a svaté Kateřiny. Díky zachovaným románským malbám se stavba zapsala mezi národní kulturní památky. Jedná se o nejstarší budovu ve městě. Víno si můžete vychutnat třeba ve vinařském a informačním centru ve Vlkově věži. Ta je posledním zbytkem původního opevnění města. V centru se můžete ubytovat třeba v Penzionu u Mikuláše. Skleničku lahodného vína si můžete vychutnat přímo na střeše penzionu, odkud se vám naskytne pohled na znojemské střechy.

Významnou znojemskou dominantou je chrám sv. Mikuláše zasvěcený patronovi obchodníků. Za povšimnutí stojí unikátní gotické fresky, místní sanktuárium a unikátní gotická plastika bičovaného Krista u kůlu. U hřbitova chrámu sv. Mikuláše najdete svatováclavskou dvojkapli. Horní kaple je zasvěcena sv. Anně a sv. Kateřině a dolní pak sv. Martinovi. V současnosti prostory slouží jako místo uměleckých výstav a koncertů. Místním pokladem je bezesporu Loucký klášter pocházející z 12. století. Tento klášter byl založen knížetem Konrádem Ottou a jeho matkou Marií. Původně byla v tomto klášteře umístěna klášterní knihovna, která se později přestěhovala do kláštera na pražském Strahově. Najdete zde největšího producenta vína u nás, firmu Znovín. Po staletí byl tento klášter jedním z nejdůležitějších středisek ve střední Evropě. Můžete zde navštívit muzeum bednářství a dozvědět se něco o historii vinařství v tomto kraji. Dozvíte se nejen o Vinařském turistickém programu, ale i o provozu různých vinařských sklípků. Znojemsko se hrdě chlubí hradem Bítovem, který byl založen jako pevnost Přemyslovců na ochranu jižních hranic. Výlet si můžete udělat i na opevnění Šatov.

VÍNEČKO BÍLÉ, SI OD MÉ MILÉ

Znojmo a celé okolí je poseto vinicemi, vinnými sklepy a malými kostelíky, které přidávají na kráse okolní krajině. Mezi významné vinařské oblasti patří vesnice Bantice, Dobšice, Ivančice, Lechovice, Šatov a mnoho dalších. Tradice výroby kvalitního vína se zde předává z generace na generaci. Historie vinařství se v této oblasti datuje až do doby Římanů. Král Jan Lucemburský povolil v roce 1324 městu Znojmu obchodovat se solí a vínem a tím dal podnět ke vzniku řady vinohradů. Znojemské víno se poté stalo nedílnou součástí hodovacího stolu českých králů. Neměli byste však zůstat pouze u ochutnávky vína. Nejoblíbenější atrakcí je místní vinařská stezka. Jedná se o ideální kombinaci výletu na kole krásnou krajinou plnou vinic a setkávání se s lidmi, kteří pěstování vína zasvětili celý svůj život.

Září je pak v tomto městě neodmyslitelně spojeno s oslavami jak jinak než vína a burčáku. Jedná se o největší vinařské slavnosti v České republice. Místní si připomínají příjezd panovníka Jana Lucemburského s jeho chotí Alžbětou Českou do Znojma v roce 1327. Bohatý program oslav zahrnuje koncerty, rytířské souboje, ohňostroj, divadelní představení, historický trh a mnohé další. Chybět samozřejmě nemůže ani bůh vína a dobré nálady - Bakchus. Během oslav najdete levné ubytování ve Znojmě třeba v hotelu Vinařský penzion. Hotel nabízí restauraci, vinný sklípek a možnost výletu do vinných oblastí spojených s degustací vína. Pokud si budete chtít dopřát wellness, nebudete to mít daleko - dvacet kilometrů od ubytování najdete termální lázně.

Za návštěvu rozhodně stojí i znojemské podzemí, které má čtyři patra. To patří se svými třiceti kilometry k jednomu z největších ve střední Evropě. Můžete vyzkoušet i místní adrenalinové trasy, kde jsou průlezy, vodní překážky a další. Tamní výstava vám představí pohádkové postavy, alchymistickou dílnu i vězeňské cely. Speciální osvětlení tohoto podzemního labyrintu jen umocní pocit tajemna.

OKURKOVÁ SEZÓNA

Ve Znojmě začíná okurková sezóna, a to doslova, v srpnu. Návštěvníci mohou během Okurkového festivalu vyzkoušet řadu typů okurek, od těch pikantních až po speciality místních restaurací. Festival doprovází kuchařská show a soutěž o Nejlepší sterilovanou okurku a o Nejlepší rychlokvašku. Pochutnat si můžete třeba na takových delikatesách, jako jsou dušená vepřová líčka se smetanovým okurkovým krémem anebo na bramborových šiškách s pečenou povidlovou omáčkou s badyánem a okurkovou marmeládou s rumem. Chybět samozřejmě nemůže hudba a pro děti je připravena řada atrakcí a soutěží. Pokud nebudete mít chuť zrovna na okurky, zaskočte si do restaurace La Casa Navarra. Nenajdete zde jen španělskou kuchyni, ale i mezinárodní a lokální pokrmy. Pokud na vás přijde mlsná, vezměte děti do designové kavárny U Mlsného kocoura. Pokud raději hodujete pivu nežli vínu, skočte si „na jedno“ do pivnice U Šneka. Najít levné ubytování v příjemném apartmánu, ubytovně či hotelu ve městě rozhodně nebude problém.

ZA KRÁSAMI OKOLÍ

Při cestování na kole nevynechejte romantickou krajinu Národního parku Podyjí , který je příkladem zachovalého a nejméně dotčeného říčního údolí. Tento kout České republiky vás okouzlí lesnatou krajinou a unikátními scenériemi hornin, řek a roklí. Na území parku je vybudováno několik desítek pěších tras a cyklotras. Můžete si zde vychutnat krásu parku po svém. Za návštěvu určitě stojí Lednicko-valtický areál, který je zařazen na seznamu památek UNESCO. Na kole to nebudete mít daleko ani do bývalého hraničního pásma k česko-rakouské hranici. Navštívit zde můžete vojenský srub s protitankovým kanónem. Nedaleko česko-rakouských hranic najdete i hotel Savannah Deluxe. Tento hotel nabízí svým hostům k dispozici i wellness, lázeňské centrum, bar, restauraci a konferenční místnosti.

Nemusíte však sedět pouze na kole, okolní přírodu lze objevit taktéž z kánoe. Aktivní dovolená je na programu dne! Vodáci mají k dispozici několik skluzavek na řece Dyji. Místní půjčovna vám zapůjčí veškeré vybavení, které budete potřebovat ke zdolání tohoto vodního toku. Sjezd řeky Dyje je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro zkušené vodáky. Těch na vodu vyjede až na 1 800 ročně. Je tedy jasné, že Znojmo nabízí jak sportovní vyžití, tak i odpočinek a dobrou zábavu.

Our top-rated cheap hotels in Znojmo

  Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost
 • Vyberte termín a zobrazí se ceny a dostupnost

Často kladené otázky o Znojmo